Skocz do zawartości
IGNORED

Kondensatory elektrolity 450v do pieca lampowego.


zildjian

Rekomendowane odpowiedzi

Moze byc w katodzie, albo na anodzie gdzie sa mniejsze pojemnosci , ew w zasilaczu anodowym gdzie sa zwykle wieksze pojemnosci. Jesli chodzi o zasilacz anodowy to polecam kondensatory JJ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Proponuje kondensatory Unicon za sklepu acoustic dimension. Barwne, nasycone brzmienie. Graja dla mnie nieco gorzej niz black gate vk ale sa duzo tansze i dostepne.

 

Jezeli masz duzo miejsca w obudowie to moze wstaw kondy polipropylenowe? Np audyn qs?

Masz może 150uF/400V unicon na sprzedanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Panowie,

 

Zamierzam zapgrejdowac moj piec.Bardzo prosze o wskazanie najlepiej brzmiacych typow,dziekuje.

 

http://rcs-elektronik.com.pl/index.php?p3565,kondensator-elektrolityczny-270uf-450v-105-snap-bc-components-kod-ke004

 

Wytrzymałe , stosowane w większości sprzętu z wysokiej półki.

Oferują potężne, dynamiczne i kontrolowane brzmienie bez wyostrzeń.

Oczywiście mówimy o zasilaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Mialem te, potem dalem kondy JJ electronics, lepszy bas, doszlo kilka smaczkow, fakt kondensator kilka razy drozszy ale lepszy.

 

Lepszy bas wiele ma imion ?

 

a) Precyzja + kontur

b) Wypełnienie + potęga

 

Czyli w czym lepszy ?

 

A jeżeli chodzi o smaczki to nie jest to takie oczywiste :

 

A) na średnich tonach pod jakim wzgędem (wypełnienie , precyzje , koloryt ).

B) Na wysokich tonach pod jakim względem ( soczystość , dżwięczność , szybkość ).

 

Proszę tylko nie pisać że są prawdziwsze bo tu wchodzimy w przepastną głębię o nazwie " nasz osobisty gust "....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy bas, czyli bardziej konturowy, aczkolwiek zejscie nie zniklo i byl otakie jak powinno byc. Smaczki to na srednich tonach wieksze wypelnienie, na wysokich bym powiedzial wieksza detalicznosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Lepszy bas, czyli bardziej konturowy, aczkolwiek zejscie nie zniklo i byl otakie jak powinno byc. Smaczki to na srednich tonach wieksze wypelnienie, na wysokich bym powiedzial wieksza detalicznosc.

 

Dzięki.

 

Właśnie to jest wskazówka dla osób zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dzięki.

 

Właśnie to jest wskazówka dla osób zainteresowanych.

 

Zastanawiam się nad wyminą elektrolitów w zasilaniu Amplifona WT 30 II. Zasilacz lamp mocy składa się z czterech kondensatorów Kendeil 680uF/400V, natomiast stopień sterujący to 2x 220uF/450 Kendeil i 2x47uF/450V Hitano. Kondensatory trzymają pojemność, jednak maja już 12 lat i pewnie nie mają już fabrycznych parametrów. E Ebay mogę kupić dość tanio dokładnie takie, które siedzą w zasilaczu i rodzi się pytanie, kupować Kendeil czy warto włożyć coś innego?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dodatkowo mam dwie sztuki Audynów QS, wylutowanych ze zwrotnic i zastanawiam się nad zbocznikowaniem ostatniej pary 680`tek w torze zasilacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że Kendeil to bardzo dobre kondy, jedyną zmianę jaką można wykonać to przebudowa zasilania i wykorzystanie kondów foliowych, ale to ekstremalna zabawa. Ja bym nie kombinował tylko zostawił Kendeil-e;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że Kendeil to bardzo dobre kondy, jedyną zmianę jaką można wykonać to przebudowa zasilania i wykorzystanie kondów foliowych, ale to ekstremalna zabawa. Ja bym nie kombinował tylko zostawił Kendeil-e;-)

 

A co sądzisz o zbocznikowaniu ostatniej pary 680 uF foliowymi Audynami 4,7 uF lub zastosowaniu ich jako ostatni element CRC, po dołożeniu kolejnego rezystora?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się tak "na oko" dokładać kolejnego członu filtracji RC lub LC ponieważ można odnieść odmienny od zmierzonego skutek w postaci niestabilnego/wzbudzającego się układu zasilania. trzeba by sprawdzić na symulacji jak będzie wyglądało zasilanie, dobrym narzędziem do tego jest PSUD. Same bocznikowanie nic nie popsuje i można spróbować, czy będzie słychać poprawę tylko testy mogą pokazać ;-)

 

BTW. Przed dotknięciem się do zasilacza bezwzględnie należy sprawdzić stopień naładowania kondów ..

 

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW. Przed dotknięciem się do zasilacza bezwzględnie należy sprawdzić stopień naładowania kondów ..

 

Artur

 

Wiem, kiedyś się przekonałem jak potrafi kopnąć 400V, na całe szczęście w Amplifonie są rezystory na wszystkich dużych elektrolitach w zasilaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wyminą elektrolitów w zasilaniu Amplifona WT 30 II. Zasilacz lamp mocy składa się z czterech kondensatorów Kendeil 680uF/400V, natomiast stopień sterujący to 2x 220uF/450 Kendeil i 2x47uF/450V Hitano. Kondensatory trzymają pojemność, jednak maja już 12 lat i pewnie nie mają już fabrycznych parametrów. E Ebay mogę kupić dość tanio dokładnie takie, które siedzą w zasilaczu i rodzi się pytanie, kupować Kendeil czy warto włożyć coś innego?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dodatkowo mam dwie sztuki Audynów QS, wylutowanych ze zwrotnic i zastanawiam się nad zbocznikowaniem ostatniej pary 680`tek w torze zasilacza?

Miałem Kendeil w ponad dwudziestoletniej końcówce mocy Krella 2x100W/4ohm w czystej Krellowej klasie A i nic się z nimi nie działo to są elementy pancerne więc dla mnie ich wymiana to sztuka dla sztuki

W obecnych monoblokach w zasilaniu mam black gatesy i multicapy ale nie powiem jak się zmienił dzwięk do oryginału bo kupiłem już po wymianie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Kendeil w ponad dwudziestoletniej końcówce mocy Krella 2x100W/4ohm w czystej Krellowej klasie A i nic się z nimi nie działo to są elementy pancerne więc dla mnie ich wymiana to sztuka dla sztuki

W obecnych monoblokach w zasilaniu mam black gatesy i multicapy ale nie powiem jak się zmienił dzwięk do oryginału bo kupiłem już po wymianie

 

Nie upieram się, weź pod uwagę temperaturę pracy, producent podaje 15000 godzin dla 40 stopni i tylko 5000 dla 105 stopni. W Amplifonie temperatura jest bliższa tej drugiej wartości i wzmacniacz ma ponad 12 lat.

 

Wczoraj wstawiłem Mundorfy Supreme w tor wysokotonowych i jest znacząca poprawa w stosunku do Audynów QS. Góry jest dużo więcej w sensie informacji, jestem bardzo zadowolony z wymiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się, weź pod uwagę temperaturę pracy, producent podaje 15000 godzin dla 40 stopni i tylko 5000 dla 105 stopni. W Amplifonie temperatura jest bliższa tej drugiej wartości i wzmacniacz ma ponad 12 lat.

 

Wczoraj wstawiłem Mundorfy Supreme w tor wysokotonowych i jest znacząca poprawa w stosunku do Audynów QS. Góry jest dużo więcej w sensie informacji, jestem bardzo zadowolony z wymiany.

nie masz takiej temperatury w WT30 nawet w WT 40 ,gdzie są 4 diabły nie ma takiej temperatury ,kiedyś mierzyłem i było ok 70st więc zrób jak uważasz

jak masz ochotę sprawdzić temperaturę to sprawdz przy kondach i masz spokój

Tak jak pisałem różnica wyraźna :) bo supreme to bardzo dobry kond oczywiście można lepiej ale sporo drożej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbocznikowałem w zasilaczu lamp mocy ostatnią parę 680 uF, Audynami QS 4,7 uF. Efekt to więcej basu i większa masywność dźwięku. Podpinałem i odpinałem kilka razy boczniki i efekt był powtarzalny. Ciekawe czy jest to efekt bocznikowania, czy może dogorywania elektrolitów - mają pojemność 15% mniejszą od nominalnej.

 

Poniżej link do oficjalnych pomiarów Elny Silnic II, wpisuje się moje obserwacje z bocznikowaniem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Trzeba dodać, że to najwyższy produkowany model dedykowany do zastosowań audio.

 

Miernik ESR już zamówiony na Ebay.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferują potężne, dynamiczne i kontrolowane brzmienie bez wyostrzeń.

Oczywiście mówimy o zasilaczu.

Nie wiedziałem ze zasilacze grają.

Zbocznikowałem w zasilaczu lamp mocy ostatnią parę 680 uF, Audynami QS 4,7 uF. Efekt to więcej basu i większa masywność dźwięku.

No patrz, a ja wymieniłem kolumny i suba. A wystarczyło tylko kondensator.

mają pojemność 15% mniejszą od nominalnej.

To wszystko w normie, elektrolity mają +-20% albo i więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem ze zasilacze grają.

 

A zastanawiałeś się, skąd bierze się prąd wprawiający w ruch membrany?

 

No patrz, a ja wymieniłem kolumny i suba. A wystarczyło tylko kondensator.

 

Mówię o zauważalnej zmianie, niewiele jednak ponad progiem mojej percepcji. Podłączenie suba to zmiana, ktora diametralnie zmienia brzmienie i nawet przygłuchawy to usłyszy natychmiast.

 

To wszystko w normie, elektrolity mają +-20% albo i więcej.

 

W normie będzie, kiedy pomierzę ESR i ten także będzie w normie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem a Ty jak w to nie wierzysz

Mam wierzyć ze Ty wiesz?

Czy Ty wierzysz ze po zmianie kondensatora jest lepiej?

Bo jak to kwestia wiary to ja cie pierdziele cała audiofilie.

Przedstaw pomiary to bedzie o czym gadac, narazie to bełkot prowadzicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Mam wierzyć ze Ty wiesz?

Czy Ty wierzysz ze po zmianie kondensatora jest lepiej?

Bo jak to kwestia wiary to ja cie pierdziele cała audiofilie.

Przedstaw pomiary to bedzie o czym gadac, narazie to bełkot prowadzicie.

 

Nie zamierzam Cię nawracać i przekonywać.

 

Żadnych pomiarów nikt Ci nie da bo z osobistymi doznaniami nausznymi i tak się to nie pokrywa więc szkoda na nie czasu.

Niestety jak chcesz liznąć zmian brzmieniowych musisz kapkę wydać i spróbować osobiście.

 

Proponuję dwa różne bieguny aby było kontrastowo i czytelnie :

 

Rifa vs Vishay

 

I wszystko będzie jasne.

Nie pytaj co i jak tylko próbuj lub daj spokój i olej temat.

 

Jest jeszcze jedno podejście do tematu budowy zasilaczy - rozbieżność w koncepcji ich budowy polegającej na różnicach właściwości danych kondensatorów ze względu nie na firmę lecz budowę.

Też ma to swoje odzwierciedlenie w dżwięku - niestety też musisz spróbować lub to olać.

 

KIELISZKI :

 

inside11.jpg

 

 

PUSZKI :

 

05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie że się dołącze z pytaniem -- upgraduje swojego starego gabinetowego Jadis Orchestra ... nic wielkiego ale do pracy wystarcza ... szukam mozliwie najlepszych (cena ma mniejsze-najmniejsze znaczenie) bardziej dostepnosc i jakosc .... 470uF / 450 V - do sekcji filtracji zasilania - te 4 kondy co wystaja z obudowy ... moze ktos cos wie/ widzial/ sluchal ? Nominalnie są Matsushita ... i czy jest sens wymieniac w prostowniku diody półprzewodnikowe 1N4007 - a jesli tak to na co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.