Skocz do zawartości
IGNORED

koncowka mocy 2 x 200 jaka sugerujecie ?


michal535

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki :-)

 

Hmm...w sumie o tym nie pomyslalem, musze przyznac

W linku ktory wyslales jest opis ze wzmacniacz gra srodkiem.jak to jest z twojego doswiadczenia?

 

slucham kazdego rodzaju muzyki od DM do wszelkiego rodzaju muzyki wspolczesnej grajacej na codzien w radiu (ktorego duzo slucham)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze AA. szczególnie grają środkiem ale i doły fajnie schodzą... Idealnie nadają się do muzyki nastawionej na przodujące wokale, muzyki elektronicznej i lub z domieszką rocka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rb 985 mk2:

 

pobór prądu: 800W

sprawnośc klasy AB 50%

Maksymalna moc na kanał przy czterech kanałach: 100W

 

I teraz uwaga:

 

Załóżmy, że odbieramy 100W przy 8 Ohm, to aby uniknąć niedoborów mocy dla 4 Ohm powinniśmy mieć 200W.

No ale to nie jest możliwe, bo 100W na kanał, to jest max.

 

W takim razie, aby uniknąć zniekształceń, musimy pobierać co najwyżej 50W dla 8Ohm, bo wtedy dla 4 Ohm mamy prawidłowe 2 razy tyle.

 

Co to oznacza? Ano, że jeśli ktoś ma kolumny o minimalnej impedancji 4Ohm, to z jego punktu widzenia ten wzmacniacz ma dla 8 Ohm 50W, a dla 4 Ohm max 100W.

 

Tylko problem jest jeszcze poważniejszy, bo kolumny o nominalnej impedancji 4Ohm, mogą mieć minimum np. 3Ohm.

 

No i wtedy:

 

3 Ohm: 100W

4 Ohm: 75W

8 Ohm: 37,5W

 

Czyli inaczej mówiąc: gałka głośności nie powinna być ustawiona dalej niż tak, aby dla obciążenia 8 Ohm było 37,5 W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie wiedzialem o tym wczesniej...

 

dd6 dzieki za wyjasnienie bo myslalem ze wzmacniacz jest trefny(zreszta okazalo sie ze jeden z 5 kanalow-centralny) jest walniety ale co do waszej pomocy z tym otworze osobny watek bo w tym wiele osob tego nie zauwazy a w fan klubie rotela moje pytanie nie zostalo zauwazone

 

co do porad - ,,sluchaj innych a rob swoje,, tak powinienem zrobic a ja sie podkrecilem jak malolat jak znalazlem rotela 985 i teraz mam tego efekty.coz - trzeba placic za wlasna glupote bo to tylko moja wina...

 

mam jeszcze pytanie do dd6 - moze ty zaproponowal bys mi jakas koncowke mocy procz tej poprzednie estradowej crowna - tak abym nie musial za wiele kombinowac z xlr...

 

 

domel - znalazlem watek ze przy moich 4 ohm kolumnach te fajne wskazniki nie beda prawidlowo dzialac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał chwilę, to odgrzebię swoje maile z okresu kiedy sam szukałme końcówki. Ale u mnie wszystko kręciło sie wokół estradówek albo końcówek do zabudowy do biampingu na basy. Niektóre z nich maja wejścia na cinch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal, wahalem się to zaproponować, bo to starszy sprzęt, ale przynajmniej sprawdzony u mnie (i kilku innych kolegów na forum): Nakamichi pa-5II lub pa-7II (jeszcze mocniejszy). Końcówka mocy zbudowana przez Nakamichi na licencji N. Pass'a. Sprzęt polecany do napędzenia uznawanych za trudne kolumn infinity. Nie wiem jak zagra z Twoimi paczkami, ale jest szansa na zgranie. Końcówka b. przezroczysta i mocna (nie parametrami, ale faktycznie). Poszukaj i poczytaj.

Aha - i nie zrażałbym się wiekiem tych sprzętów. Mój kupiłem od Niemca, sprzęt zadbany, zbudowany jak czołg - tam po prostu czuć jakość w budowie.

Swój kupiłem za chyba koło 500 Euro (bez przesyłki), ale to była b. dobra cena. Pa-7II są droższe, ale można znaleźć okazję na ebayu.

Zastanawiałem sie wtedy nad innymi końcówkami, między innymi nad NADami, MF, Vincentami i Parasound, a nawet nad wielkimi amerykańskimi spawarkami z lat '80.

Z dźwięku jestem b. zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj romekjagoda,dzieki za sugestie.nie masz co wachac sie sugerowac starsze sprzety.jak najbardziej biore je pod uwage.niektore sa nawet lepsze niz nowsze modele(sam wiem na przykladzie dzwieku mojego nowszego i starszego modelu rotela - starszy brzmi lepiej jak dla mnie( nie mowa tu o glosnosci a o jakosci dzwieku).dzieki za sugestie i jak cos wpadnie ci do glowy to pisz smialo...pozdrawiam

 

ps.wlasnie to obejrzalem i podoba mi sie.wyglada konkretnie.pozniej zajrze w szczegoly specyfikacji..

takich sugestii szukam :-) dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna moc na kanał przy czterech kanałach: 100W

a to skąd ?

bo

tu co innego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

cały wywód nie trzyma się kupy (bo nie ma np. liniowej zależności mocy od impedancji)

a jak to wygląda jest pokazane przy teście młodszego brata rbm1075:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justas 32 napisales ze cytuje ..Przy bi-ampingu nie potrzebujesz już aż tak dużo mocy,,

blad...

kupilem i podlaczylem rotel rb 985 mk2 5 x 100 przy 8 ohm i zastosowalem bi amping i....dupa blada jak to mowia...

Wielokrotnie na tym forum odradzałem końcówkę Rotel 985 bo jest dźwiękowo słaba. Nie wiem po co ją kupiłeś - sam widzisz że to regres.

I nadal podtrzymuję swoje zdanie że przy bi-ampingu do zasilania średnicy i wysokich nie potrzebujesz mocnego wzmacniacza. Potrzebujesz dobrego wzmacniacza. Bo moc nie jest jedynym parametrem determinującym współpracę wzmacniacza z kolumnami - a ty się akurat na ten właśnie parametr uparłeś.

I odradzam Kenwoody serii Basic - dla mnie to porażka.

 

Ta końcówka Rotela jest przeznaczona do kina domowego gdzie na jakości nikomu nie zależy. Po co kupować taką do stereo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otoz kupilem ja z mysla do bi ampingu przednich kolumn , a 5 kanal mial byc uzyty do centralnego glosnika

 

jest to nowsza wersja 985 -wersja mk2 nie starszy model . rowniez jest to poprzednik-mlodszy brat rotel 1075 ktorego wczesniej wiele osob sugerowalo mi na tym forum ...

 

czyli moge rozumiec ze rzadna koncowka 5 kanalowa z uzyciem bi ampingu nie zagra dobrze w stereo wlacznie z modelem 1075 ?

 

chcialem za jednym razem napedzic stereo i w kinie przy okazji centralny jednym kosztem

 

czyli jezeli dzwiek ma byc dobryw stereo to musi to byc tylko i wylacznie koncowka stereo a nie wielokanalowiec ?

 

ro35 drugi link wiele mi wyjasnil,byle pewiem ze rotel znany z ,,dobrych,, wzmacniaczy w swoim przedziale cenowym podaje moc przy obciazeniu 5 kanalow a w linku okazalo sioe ze jednak jest inaczej...

 

czyli faktycznie do stereo chyba tylko i wylacznie wzmacniacz dwukanalowy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi link wiele mi wyjasnil,byle pewiem ze rotel znany z ,,dobrych,, wzmacniaczy w swoim przedziale cenowym podaje moc przy obciazeniu 5 kanalow a w linku okazalo sioe ze jednak jest inaczej...

 

z reguły, prawie wszystkie firmy podające np. 100W na kanał (przy x omach) mówią nam że ich wzmacniacz ma 5 równorzędnych końcówek mocy o takich samych parametrach, gdyż dawniej zdarzało się iż amplituner miał dwie mocniejsze i trzy słabsze końcówki, a zwykle dużo mniejsza moc na wszystkich kanałach wynikają z oszczędności księgowych na zasilaczu,

przy okazji,

rotel znany jest z dobrych wzmacniaczy gdyż: ma dobre zasilanie (1075 ma np. 1500VA transformator i sporą pojemność kondensatorów w zasilaczu), moc przy zmianie obciążenia rośnie prawie liniowo (zauważ że dla 8 zmierzono 2x110W a dla 4 jest 2x202W !), nie stosuje trików z przełącznikami dla niższych impedancji głośników

dla dwóch kanałów szukałbym jednak mocnej końcówki stereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze niedawno myslalem ze polacze stereo i centralny kd w jednym koszcie no i przekombinowalem...

 

wiec teraz bede szukal tylko i wylacznie dwukanalowego - no chyba ze jakies monobloki by sie trafily ale w moim budzecie w cuda nie wierze...

 

ktos jeszcze mial doswiadczenia z nakamich polecanego powyzej ? wyglada solidnie no i 2 x150 przy 8 ohm

 

czy bedzie duza roznica pomiedzy nim a aktualnym rotel rb 981 2x130 przy 8 ohm - czy taka wymiana miala by sens czy szukac jednak czegos 2 x 200 przy 8 ohm...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to skąd ?

bo

tu co innego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

cały wywód nie trzyma się kupy (bo nie ma np. liniowej zależności mocy od impedancji)

a jak to wygląda jest pokazane przy teście młodszego brata rbm1075:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oparłem się na tym, że producent podaje pobór mocy 800W i stąd wyliczenia. W środku jest wprawdzie transformator 1200W, ale to normalne, że transformatory trochę się przewymiarowuje.

 

rbm1075 ma na ten przykład już trafo 1500W.

 

Co do tego początkowego założenia 800W można się więc spierać, ale reszta wywodu jest jak najbardziej poprawna. Nie należy mylić mocy z mocą maksymalną. Otóż moc maksymalna nie wzrasta liniowo wraz z obniżeniem impedancji. Tu chodzi o co innego: podstawowym warunkiem poprawnego odtwarzania muzyki jest aby wzmacniacz pracował pod takim obciążeniem, dla którego wzrost mocy jest liniowy przy obniżaniu impedancji. Jeśli ten warunek nie jest spełniony, to w oczywisty sposób dźwięk jest zniekształcony. Kolumna 4 Ohmowa ma często minimum impedancji w okolicach 3,5 Ohma, a maksimum 8 - 16 Ohm. Przy czym to są impedancje dla sygnału sinusoidalnego. Dla prawdziwego sygnału muzycznego minima są jeszcze niżej.

 

Przy czym moc w relacji do impedancji, to nie jedyny problem, bo są jeszcze przesunięcia fazowe i im lepszy wzmacniacz, tym lepiej na nie reaguje.

 

Nie można się więc kierować jednym parametrem. Najlepszy jest wykres taki jak robi niemieckie audio.de: tam widać zarówno wpływ impedancji jak i przesunięcia fazowego. Jeśli nie ma dostępu do takich pomiarów, to pozostaje odsłuch lub też wiara w renomę i klasę danego sprzętu. Sprzęt robiony z założenia do kina domowego jest zawsze gorszy, bo jest przeznaczony dla innego, mniej krytycznego jak chodzi o jakość dźwięku odbiorcy.

 

Oczywiście nawet jeśli mocowo jest wszystko idealnie, to jeszcze nie znaczy, że jest dobry dźwięk, bo są przecież jeszcze inne zniekształcenia.

 

Jeszcze jako przykład podam wzmacniacz, który ma "tylko" 50W dla 8Ohm, ale ta moc jest liniowa względem impedancji. Tak ma większość wzmacniaczy w klasie A. Otóż taki wzmacniacz jest w praktyce mocniejszy niż ten z obliczeń powyżej pomimo, że dla 8 Ohm jest nominalnie słabszy. Można bowiem bez zniekształceń w pełni te 50W wykorzystać.

 

czyli moge rozumiec ze rzadna koncowka 5 kanalowa z uzyciem bi ampingu nie zagra dobrze w stereo

Porady o biampingu zakładały, że użyjesz dwóch wzmacniaczy równocześnie, a nie 4 kanałów z jednego. Podłącz ten gorszy do samych basów i zobacz jaki będzie rezultat.

 

Co do innych końcówek, rozważałem jeszcze Earthquake XJ300-FR. Ma wejścia cinch i nie ma wentylatora.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oczywiście tylko na niskie tony, bo nie sądzę żeby to grało sensownie w całym paśmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem za jednym razem napedzic stereo i w kinie przy okazji centralny jednym kosztem

 

To poszukaj/rozważ Parasound hca2205 - to jest pięciokanałowa wersja uznanej końcówki stereo hca 1200. Dobre parametry. Nie słyszałem jej jednak, ale brałem pod uwagę gdy zmieniałem wzmaka (kosztowała wtedy ok 500-600 euro więc niedroga jak na taki sprzęt). Produkt by John Curl jeśli się nie mylę.

 

ktos jeszcze mial doswiadczenia z nakamich polecanego powyzej ?

 

Poszukaj info w Klubie Infinity. Jest też Klub Nakamichi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za PA7 trzeba już dać 4000-6000 w zależności od stanu i wersji. Albo i lepiej, choć ja np mojej PA7EIIi za 6k bym nie oddał ;)

 

pzdr. Łukasz

 

Za 1300 EUR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież mówie, że trzeba dać 4000-6000zł ;)

 

Kolega szuka czegoś do 2k ;)

 

 

pzdr. Łukasz

 

To napisałem wcześniej, że pa5E dostanie za ok 2000 PLN z ewentualnie małą górką (500-600 EUR). Sam za tyle kupiłem, więc to nie gdybanie. A sądzę, że pa5E spokojnie mu wystarczy. Jak będzie brakować mocy, to sobie go kiedyś zmostkuje i dokupi drugi.

To tylko jedna z opcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 2-2500 trzeba dać za PA5E ładną, chodz widziałem jak bardzo ładna PA5EII poszła na ebayu za 1000 coś EURO ale to nie reguła ;). Jak znajdzie za 2500 ładną PA5 to można brać

 

 

pzdr. Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nakamichi wyglad solidnie.z waszego uzytkowego punktu widzenia,jakim to gra dzwiekiem.jest cos specyficznego,czy moze jest neutralny ?

 

mozecie wyrazic swoja opinie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Nak gra dźwiękiem naturalnym. Jest przejrzysty i dobrze kontroluje nawet trudne kolumny. Na moich Kappach 8.2i jeszcze nigdy nie dostał zadyszki, ba - nawet się specjalnie nie zagrzał (tak, by parzył, czy coś), a gram głośno. Dla mnie gra w systemie takim dźwiękiem, że nie odczuwam potrzeby zmian (podyktowanych dźwiękiem, bo jakieś tam pokusy poszukiwań, etc. są... ;) ).

Jak pisałem, na forum jest trochę wpisów na temat tych sprzętów.

Ponadto, jeśli czytasz angielski (lub umiesz posługiwać się np. google translate) na audioreview.com jest wiele opinii, wszystkie bardzo pozytywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj za ok. 700 EUR poszedł Parasound hca2205. 200W na kanał @ 8 ohm, damping factor >1000 (jakoby, aż strach się bać), pear current 60A

Nadałby się, bez dwóch zdań i do bi ampingu by spokojnie starczył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedl dzis o 10 rano w londynie za ponad 560 funtow.obserwowalem to ale troche ponad moj budzet na to chwile.znalazlem tez nakamichi pa7 i czekam jak sie skonczy...

 

audioreview na samym poczatku przejzalem i same pozytywne opinie...

 

wynalazlem tez sherbourn 5/5210 i mi sie podoba...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakamichi pa7 i czekam jak sie skonczy...

 

Nakamichi pójdzie za ponad 1000 Euro, i to raczej grubo ponad 1000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj za ok. 700 EUR poszedł Parasound hca2205. 200W na kanał @ 8 ohm, damping factor >1000 (jakoby, aż strach się bać), pear current 60A

Nadałby się, bez dwóch zdań i do bi ampingu by spokojnie starczył.

 

Do bi-ampingu na bas nic nie przebije Crowna K2: 500W/8r, 750W/4r, 1200W/2r i DF 3000 :))))))

Około 350-450 euronów za idealny egzemplarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bi-ampingu na bas nic nie przebije Crowna K2: 500W/8r, 750W/4r, 1200W/2r i DF 3000 :))))))

Około 350-450 euronów za idealny egzemplarz.

 

Ale jak z jakością tego basu? Słuchałeś może?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpuszcze jednak sprzet estradowy i skupie sie jednak na sprzecie typowo domowym...

 

narazie przygladam sie aukcji nakamichi - zostaly dwa dni...a moze sie uda :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

a wiec sprzedalem moj nie udany jakis czas temu zakup - rotel rb 985 mk2

 

i zaczynam dalsze poszukiwania...ponawiam pytanie-moze wpadnie wam cos do glowy . dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.