Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kolumn THIEL


rambo54

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

to ja jestem winny Koleżeństwu mały "updatecik" z sytuacji na froncie.

set wzmocnienia wymieniony. zamiast Maków wstawione Accu - pre 2120 i końcówka w klasie A A50V. do tego cd Electrocompanieta emc1 up.

 

w skrócie, moje podejrzenia były słuszne. klasa A pomogła ugładzić Thiele. pozbyłem się tej mechaniczności i krzykliwości dźwięku. przyjemnie dla ucha, melodyjnie, plastycznie nie tracąc nic z jakości sceny czy przestrzeni. muzyka płynie.

gwoli uczciwości muszę dodać że w ostatecznym szlifie pozbycia się jazgotliwości brzmienia pomogła wymiana cd Ayona na Electro. mimo braku wyjścia lampowego to Electrocompaniet gra bardziej gładko i analogowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

poddałem, nie poddałem. dało radę złagodzić ale w międzyczasie trafiła się okazja posłuchać WA Sabrina i ewentualnie wziąć w dobrej cenie. w porównaniu do 3.7 grają dla mnie lepiej w paru aspektach więc stąd zmiana i potrzeba odzyskania paru złotych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale informacja przekazywana to tylko jeden aspekt, drugim tez jest muzykalność. Moje pytanie brzmiało czy mozna miec te dwa aspekty. Jeśli nie to zawsze musi to byc kompromis, chyba że ktoś przedkłada informacje nad muzykalnością ale to wchodzimy w indywidualne preferencje. Dla mnie Thielom 3.7 nie można zarzucic braku informacji, wszystko to co powinno być jest, jednak w kategorii muzykalność to juz bym mógł coś zarzucić. Muzykalnośc nie oznacza prawdy, oznacza przyjemność ze słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam słuchałem jakiś czas temu Sophii (zabijcie mnie ale nie pamietam 2 czy 3) i jest to troche inna szkoła grania niż Sabrina i Yvette. Sophie bez żalu oddałem po odsłuchu sprzedawcy bo nie grały moim zdaniem lepiej niż Thiele. przy Sabrinie (na Yvette mnie jak na razie nie stać) ;) słychać to samo (a czasami nawet więcej) co w 3.7 ale w inny sposób. tak jak napisał RadeX, można inaczej. jest bardziej spójnie, muzykalnie, z fajną podstawą basową która notabene nie każdemu w takiej formie musi się podobać, bas w Thielach poprzez swoją precyzje, troche zwiewność i subtelność może być odbierany jako bardziej punktowy. ale jest lżejszy w wybrzmieniu niż w Sabrinach

 

tak między bogiem a prawdą to bym się ich wogóle nie pozbywał, z gramiakiem i lampą amplifona w drugim zestawie grają zajefajnie, tylko mam wrażenie że się nie wyrobię na finansowym zakręcie... a nadchodzi wiraż :)

Edytowane przez 2socks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

24900zł od rączki i do tego od sympatycznego klubowicza :)

http://allegro.pl/kolumny-thiel-cs-3-7-ciemna-wisnia-i6869834625.html#thumb/3

 

 

Tak tylko 4lata starsze :-)))

 

I kolorek jak segment z czasów komuny ;-)

 

 

 

na rynku chodzą po niższej cenie więc będzie tobie trudno sprzedać za 31000 zł :) a jeśli dobrze pamiętam to chyba kolego ty posiadałeś piąty raz Thiele cs3.7 ?

na co w końcu zmieniasz ?

 

 

 

Prawdopodobnie Rockport Avior

Edytowane przez blokers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokers to pogratulować :) trochę trzeba dołorzyć złotówek :) ja posiadam Thiele cs3.7 i tu dla mnie droga się zakończyła :) życzę udanej sprzedaży i oczywiście zakupu ;) pozdro

 

 

Dzięki

Rownież gratuluję świetnego wyboru.

Co do zakupu , to rzeczywiście sporo tych złotówek trzeba dorzucić :-))

Jeśli chodzi o sprzedaż to cena jest dość elastyczna ...

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24900zł od rączki i do tego od sympatycznego klubowicza :)

http://allegro.pl/kolumny-thiel-cs-3-7-ciemna-wisnia-i6869834625.html#thumb/3

 

25000 PLN to typowa cena za 3.7 w idealnym stanie. Od tej ceny zaczyna się negocjacja. 3.7 to świetne kolumny a realnie można je kupić u nas za trochę więcej niż 20 tyś PLN. Trochę tego się w Polsce sprzedało i krąży. Szkoda, że firma się faktycznie skończyła razem ze śmiercią założyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moim zdaniem nie wystarczy...piec musi być "potężny". Słuchałem u siebie ostatnio Musical Fidelity A 200...50 Wat w klasie A....i nie ciągnął Thieli 2.4 ...a slabeusz to nie jest. Musi być jakiś Krell, Pass, Accuphase lub mocna lampa...najlepiej końcówki mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć.

Mieliście może kontakt z Thielami cs7?

Tak zbieram i zbieram pieniądze na CS3.7 i końca nie widać, moze warto rozważyć CS7?

Metraż mam mały (jakieś 35 metrów łącznie - otwarta przestrzeń pokój, kuchnia).

Obecnie gram na Thiel CS2.4 + KSA200S + KRC3 (z dźwięku jestem bardzo zadowolony, ale wiadomo przyszła ochota na zmiany, a nie chcę cofnąć się brzmieniowo do tyłu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do thiel 2.4, 2.3 wystarczy np Primare 30.1, naim XS, może rotel ra 1070 ( oczywiście każdy jest inny)? Może jakieś sugestie ? muzyka raczej rockowa. Przymierzam się do odświeżenia systemu - jako źródło Naim x2. Z góry dziękuję :)

 

2.3 są jeszcze trudniejsze w napedzeniu niż 2.4. W obu przypadkach potrzebny mocny piec.

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne Thiel'e są wredne ale potrafią z nawiązką się odwdzięczyć. Ja miałem Thiel 2.3 z Pass X150.5 i było fajnie (tak mi się wydawało). Ale dopiero jak 2.3 połączyłem z końcówką mocy MC2 MC1250, to tak jakby przejść z gazu na super benzynkę. Musi być bardzo duża wydajność prądowa, i z gniazdka sporo pociągnąć.

Rotel i Primare odpada. Z Krell'em może być za ostro, chyba że koncówka na tranzystorach kapselkowych które same z charakteru są fajne (tzw. mocno sprężyste, bez wchodzenia na wysokie).

Ja miałem wersję Thiel 2.3 i nie uważam żeby były trudniejsze do wysterowania od 2.4.

Ogólnie Thiel jest wymagający ale warto. Ja bardzo miło wspominam, i kiedyś wrócę. A na dzień dzisiejszy po Thiel 2.3 przeszedłem na Magnepan 1.7, które moim słuchem mają podobny charakter brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.