Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kolumn THIEL


rambo54

Rekomendowane odpowiedzi

Thiele są bardzo ciężkie do ujarzmienia. Ja kiedy 3 lata temu przywiozłam 2.4 do domu, mało się nie popłakałem. Szaro, buro i ponuro. Dźwięk metaliczny, bez barwy i co najgorsze mechaniczny, jakby kombajn młócił. Przy Vienna Acoustics Mozart, które stały obok -porażka.

Przez pierwsze 3 miesiące poszukiwanie XLR.....próbowałem wielu, ale dopiero MIT 350 terminator reference pozwolił im zagrać. Jak czarodziejka rózdzka. Wszytko o kilka poziomów lepiej. Wtedy dopiero sprzedałem Vienny.

Potem glośnikowe. Sytuacja podobna ...skończyło się na Transparencie Reference Xl. Kabel dwa razy droższy od kolumn....a afekt soniczny porażajacy. Pojawiła się po prostu muzyka.....w każdym aspekcie.

Już było fajnie...ale brakowało troszkę kropki nad i...czyli elementu lampowego w torze (Krell kav 500 i Lyngdorf cd 1).Cd Audio Aero Cd Capitole mk2 pięknie uzupełniło dźwięk. Szukałem Audio Research cd 8, ale nie było....pewnie w przyszłości.

Generalnie Thiele zagrają naprawdę pięknie, kiedy są najtańsze w torze.

Szukam teraz jakiejś końcówki mocy do nich....jakieś sugestie?

Myślę o serii Krell FCB, Końcówce lub mono Jeff Rowland, a może jakimś Passie?

 

Ciekawe kolumny, które grają dopiero z kablem za 44 000zł :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z opusem byłoby sporo lepiej....ale tego nie zamierzam sprawdzać....u mnie z transparentem reference odwrotu nie było...chociaż wiele osób w Stanach łączy Thiele z Mitem Oracle...ja swoich słuchałem na kablach od 50 PLN do 78 000 więc 44 000 to kompromis i cena kabla kiedy był nowy na półce u dystrybutora

 

 

Ciekawe kolumny, które grają dopiero z kablem za 44 000zł :)

Edytowane przez motyllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak obiecałem opisuje pierwsze wrażenia Thieli 2.4 z JR 8Ti. Rytm, muzyka, gładkość, ogromna radość i swoboda z jaką ta końcówka radzi sobie z kolumnami jest niesamowita. Nie epatuje w sumie niczym szczególnym ... może prócz barwy godnej bardzo dobrego lampowego toru . Nie ma basu głębokiego jak końcówki Krella, ekstra gładkości wysokich Accuphase, dynamiki i stereofonii Passa. Posiada, za to coś co stanowi wspaniałą ekstrapolacje wyżej wymieniowych i nieodkryty pierwiastek muzyki, co daje mnóstwo frajdy przy odsłuchu. Chyba kluczową sprawą jest barwa, gładkość, spójność, wręcz koherencja dźwięku - każda nuta jakby wiedziała gdzie i kiedy się pojawić, przywitać i pożegnać z następną...kłócić się...romansować .... Najlepiej jest na średnicy, wokale są cudowne - tu i teraz, jest gęsto i ciepło ...można w dźwięk włożyć widły i będą wisiały do sianokosów. Bas jest bardzo zróżnicowany, sprężysty - ale jako wieloletni posiadacz Krella uważam ze jest go troszkę mało , pewnie jest ok - :), ale posiadacze Krella wiedzą jak to jest.... Wysokie tony są za to nieobliczalne - potrafią tylko być albo zrobić niesamowity spektakl na miarę dożynek w Łowiczu - wybić się na pierwszy plan i brylować. Tak samo z wszelkimi detalami, przeszkadzajkami - jest ich tyle ile powinno - i są akcentowane bardzo subtelnie.

 

 

Teraz zostaje jak zwykle przy nowym komponencie poszukać mu najlepszego zestawienia. Na pewno kupić dobry przedwzmacniacz, dołożyć zasilanie i cieszyć się z dźwięku Thieli, które odpowiednio zestawione potrafią przytrzeć nosa wielu dużo droższym konstrukcjom.

Edytowane przez motyllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Grają z Makiem MA252, zastąpiły Audiovectory QR3.

 

Wrażenia po przesiadce niesamowite, dużo powietrza i super pompowanie na dołe. Głośniki grają prawdziwie koncertowo. Scena jest za nimi, wszystko brzmi wystarczająco realnie żeby czuć energię, którą przekazują artyści. Jak narazie KOSMOS!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam w Nowym Roku ...

nie wiem czy powinienem napisać, że jestem posiadaczem CS 1.6 czy już raczej byłem :( Pozwoliłem dzieciom zorganizować Sylwestra i ... głośniki się "spaliły" (?) .. Byłem przekonany, że mają jakieś ograniczenie mocowe, jakiś bezpiecznik. Były podłączone do amplitunera VIncent SV233. Wielokrotnie słuchałem ich .. głośno, ale i tak nie doszedłem nawet do połowy zakresu głośności na wzmacniaczu. Czy to możliwe, że przecholowali z głośnością i je spalili ?

Tak naprawdę to już nawet mniej ważne. Ważnejsze jest, czy można je jeszcze naprawić, przewinąć a jeśli tak to gdzie to można zrobić ?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal kolumn, ale takie są uroki, użytkowania tranzystora :(( popracuje trochę na clipingu i po głośnikach.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest cliping ?

używam tego sprzętu od 12-13 lat, wielokrotnie sobie pozwalałem na długie i głośne słuchanie, z bardzo różnorodną muzyką ... nic się nie działo. 

Zaglądałem do nich wczoraj, oprócz kilku cewek, rezystorów i kilku kondensatorów na płytce - nie znalazłem żadnego bezpiecznika, jakichś przepalonych elementów...

Byłoby dziwne, gdyby tego typu głośniki nie miały żadnego zabezpieczenia mocowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry, proszę o poradę. Mam Primare A30.2+P30+d30.2 z kolumnami Epos m22. Od jakiegoś czasu zamierzam zmienić kolumny. Czy ktoś może słuchał taki zestaw z Thiel cs2.3 lub cs3.6. Myślałem także o Proac. Jak ktoś może podzielić się opinią to bardzo proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Witam,

Zupełnie przypadkiem wszedłem w posiadanie kolumn cs6 Thiela. W zasadzie to miałem kilkuletnią przerwę w audio i zbieram jakiś system. Jestem dość dobrze osłuchany z hi-endowymi rzeczami, nigdy nie miałem Thiela ale te kolumny mnie ujęły. Nie spodziewałem sie wiele bo nie mam do nich w tej chwili towarzystwa, ok CD całkiem na poziomie i okablowanie niezłe ale pod ręką miałem tylko dzielony wzmacniacz Rotela z lat 90-tych. Końcówka 970 2x60watt, 2x110watt przy 4 omach. Ale kurcze gra to ładnie i słyszę niesamowity potencjał. Jak piszą w internecie cs6 gra tym lepiej im lepsze towarzystwo ma więc możliwości widzę nieogrzniczone poza tą wadą że 300-400 dobrych watów na kanał to minimum chyba. Pytanie bo z audiofilskiej ciekawości zajrzałem do głośnika koaksjalnego a tam jakimś grubym solid corem w teflonie to podłączone. Czy ktoś wymieniał w Thielach okablowanie tudzież kondensatory na tweeterze  i średnicy na lepsze?? Bo widzę po okablowaniu (nie zaglądałem do zwrotnicy) że jest spory potencjał do ulepszeń. Jeśli tweeter jest połączony grubym solid corem to jaki super by on nie był zamiana na litzę z bardzo cieniutkimi drutami na 100% przyniesie poprawę w detalu gładkości i ilości informacji. Być może za część wad CS6 (szczupłe wokale i średnica) odpowiedzialne są kondensatory i okablowanie. Czy ktoś eksperymentował na tym polu z Thielami?? Generalnie jestem pod wrażeniem ilości informacji i formy podania oraz „prawdziwości” przekazu z tych kolumn. Jutro dodam zdjęcie. Wzięte od pierwszego właściciela ze Szwajcari. Stan praktycznie idealny. Wykończenie Cherry. Pozdrawiam

>Kajazu

Późna odpowiedź

Pełny serwis Thiela jest nadal dostępny. Musisz zdiagnozować co dokładnie się popaliło i można każdą część do kolumn Thiela zamówić z USA, mogę podać namiary. 

 

Pozdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.04.2019 o 20:43, Seweryn Seweryn napisał:

Witam serdecznie,

Czy miał ktoś możliwość porównania kolumn Thiel CS6 z Dali Grand (lub Danish Physics jak moje)?  Są to produkty z podobnego okresu, więc może ktoś miał okazję porównać.

Pozdrawiam.

Hey, około 2 lata temu miałem możliwość zmiany CS6 na Dali Grand, nie zrobiłem tego....Thiele dużo bardziej wymagające od Dali,  według mnie dzieli je przepaść.Tylko musisz pamiętać, że audio jest subiektywne. Moje grają z krell 402. Jeżeli dysponujesz dużym pomieszczeniem, polecam cs 7.2. ( grają dużo lepiej od 6 o jakieś 30%, minusy, potrzebują jeszcze więcej prądu i dużego pomieszczenia ) porównywałem je na tym samym torze audio w pokoju 54m2.

Edytowane przez _hidden_tiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie jeżeli, ktoś z Was chciał by rozstać się z swoimi Thielami pisać. Warunek to "ładny" stan i bez tuningów. Zarazem nie chce downgradu w stosunku do tego, co posiadam teraz. Może się dogadamy.

Miałem długo CS2.2, mam od 5lat CS2.4, czas na zmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Mały problem z Thiel CS 2.4 - zdechl midranger. Przy lekkim docisnieciu do srodka zaczyna grac na chwilę. Wyciagniety z obudowy - polaczenia wygladaja dobrze.

W zwiazku z tym rodzi sie pytanie - ma ktos jakies namiary gdzie da sie dostac oryginalna parę w/w glosnikow? Pisalem emaila do producenta, ale poki co odpowiedzi brak. Uzywek na rynku nie widzę, a jedyny wynik z hifishark to glosniki z wymieniona cewką. 

 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.