Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kolumn THIEL


rambo54
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, ale nie moga pomoc. Korespondencja z producentem w US dala jasna informacje - firma nie istnieje od smierci wlasciciela dwa lata temu. Marka zostala wykupiona przez kogos, ale nie kontynuuja na ten moment produkcji.

Zalozylem temat w dziale hifi i szukam dalej. Ojciec, ktory jest wlascicielem jest purysta i wszelkiego rodzaju nieoryginalne badz naprawie (tj z ponownie nawinieta cewka, jak egzemplarz znaleziony na ebay we wloszech) odpadaja. Jak sie nie uda naprawic to bedzie dramat w domu ? 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Thiel cs 1,5 a cs 2,2 różnica w cenie prawie 2k. Finansowo nie jestem na 2,2 przygotowany, ale mam blisko na odsłuch.

Pytanie czy sonicznie to będzie przepaść? Pokój około 24m2, końcówka ugoda. Czy wystarczy prądu na 1,5? 

Dodam, że nigdy nie słuchałem Thieli.

Generalnie nastawiony jestem na 1,5. I chcę kupić od kolegi z forum. Ale chciałbym poznać wasze opinie. Różnice? 

Edytowane przez 1Ender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.07.2021 o 07:03, 1Ender napisał:

Thiel cs 1,5 a cs 2,2 różnica w cenie prawie 2k. Finansowo nie jestem na 2,2 przygotowany, ale mam blisko na odsłuch.

Pytanie czy sonicznie to będzie przepaść? Pokój około 24m2, końcówka ugoda. Czy wystarczy prądu na 1,5? 

Dodam, że nigdy nie słuchałem Thieli.

Generalnie nastawiony jestem na 1,5. I chcę kupić od kolegi z forum. Ale chciałbym poznać wasze opinie. Różnice? 

To jaka kwota za 2.2? 

Sam uzywam 2.4 na okolo 30m2 z Hegelem H300 i sprawuja sie ladnie. 

Z tego co widze to chodza w Polsce w przedziale 7-9k. Jesli cena 2.2 jest w podobnym zakresie to szukalbym jednak 2.4 😉 

 

Najlepiej posluchać. Skoro blisko to zdecydowanie warto - zawsze to nowe doświadczenie, a skoro jest okazja to korzystać 🙂

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 21.01.2022 o 13:38, carlos med napisał:

Witam.

Szukam Thiel do pomieszczenia 45m2.  Końcówka ( właściwie 2) KECES S125 2x225W 4Ohm

W jai model powinieniem celować 2.2, 2.4 ?? 3.6 piękne, ale  wiem , że trudne do napędzenia.

Pozdrawiam

https://www.olx.pl/d/oferta/thiel-cs2-4-kolumny-glosnikowe-hi-fi-CID99-IDNzogw.html

Moje Thiele o których w wątku wspominałem na sprzedaż 😉 Cena dla zdecydowanych ze spora znizka. 

Ja niestety calkowicie likwiduje swoje stereo. 

Edytowane przez aliengbl

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czy ktos z Panów miał może przyjemność słuchania Thieli model CS 1.6 ?

Mam możliwosć zakupu takowych , chyba w atrakcyjnej cenie . Chciałbym zapytać o charakterystykę brzmienia tych kolumn . Z czym dobrze mogą zagrać i jak wygląda kwestia przestrzenności dźwieku ? Ponoć nią charakteryzują się konstrukcje Thiela .

Z góry dziekuje za wszelkie informacje. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, Stopczyk napisał:

Bierz 2.4 jak masz okazję, u mnie grały jak złoto i wiem kto chce sprzedać. Pisz na priv w razie wu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

15 metrów to ja miałem wtedy pewnie razem z kuchnią. emoji4.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z ciekawości jaka cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoczko Panowie, dzięki. Nie trzeba mi podrzucać ofert w tej chwili. Chciałem na razie zorientować się. Jak przyjdzie czas na wymianę kolumn, wziąć pod uwagę jakby były jakieś dostępne.

Moim zdaniem kolumny trzeba umiejętnie dobrać do pomieszczenia, a wszystkie Thiele jakie widziałem na portalach wydawały się duże. Wspomnę też że mam spory mod na ok. 50hz.

Do wydania będę mieć 5-6k. Za którymi modelami się rozglądać jak coś? Te PCS zaciekawiły mnie. Chyba nie widziałem jeszcze podstawkowych Thiel. Słuchał ich ktoś?

Pozdr.

 

@wit-toldna hifishark widać te PCS. Pokazuje Stany. 😛

 

aha, jeszcze jedna sprawa, przez długi czas miałyby grać ze zmodowanym nadem 355, ok, 100W na kanał. to nie za mało na nie? widziałem kilka razy jak ktoś pisał że potrzebują dobrej mocnej elektroniki

BS Node 2i lps, RME Adi-2, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz zdążysz wymienić. Najlepiej coś z końcówek mocy. Posiadam końcówki Ugoda, spokojnie dają radę. Koledzy jeszcze podpowiedzą co jeszcze. Może ICE Power 1200? Słyszałem też o niezłych końcówkach z rynku pro, np. Crown. Kolega od którego kupiłem swoje CS 1.5 napędzał je końcówką Plinius. Do tego jakieś pre lampowe i będzie git.

W Twoim budżecie spokojnie zmieszczą się CS 1.5 (około 3500 zł) Małe kolumienki ale grają dużym dźwiękiem. Możesz szukać też CS 2.2 (około 5000 zł)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2022 o 14:48, JaZzGot87 napisał:

Siemka, czy jakieś thiele zagrają w 15m² czy wszystkie modele raczej do większych pomieszczeń? Pozdr. 

2.4 spokojnie. U mnie grały w pomieszczeniu 25, ale efektywna wielkość to była koło 15. 

 

W dniu 19.04.2022 o 16:43, 1Ender napisał:

Z ciekawości jaka cena?

Moje wystawione na sprzedaż od jakiegos czasu. Cena na olx 8000, ale wiadomo że do uzgodnienia.

https://m.olx.pl/732475223/?bs=olx_pro_listing

Co do mocy wzmaka- u mnie grały z heglem h300. 250w/8ohm kanał. Do słabszego nie miałem okazji podpinac, więc nie pomogę 😉

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.