Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kolumn THIEL


rambo54
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem że do 30 tyś z dźwiękiem będzie nie realne . Thiel 3.7 są bezkonkurencyjne na całym świecie ,mają 20 miejsce w rankingu najlepszych HighEndowych w 2011 roku. Tylko u nas w Polsce jest im nie podróże ze słuchaczami :) tak naprawdę proponuję zastąpić Maki inną marką np lampa Jadis ;) Wtedy będzie plastycznie i cieplutko :)

 

Co do okablowania to proponuje tylko miedź , ja mam np Kimber Select 3033 i wierz mi nie ma żadnego blaszanego dźwięku w wysokich rejestrach , a jeśli chodzi o kolumny Thiel 3.7 to jest to konstrukcja zamkinięta z mębramą bierną . Potrafią zagrać w ciężkich i beznadziejnych akustycznie pokojach :)

Edytowane przez Robo8080
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, dobrze. z jednej strony ściana a z drugiej okno. ciężko to jakoś sensownie ustawić

 

post-27086-0-80755600-1482178720_thumb.jpg

teraz bardziej je rozstawiłem i wysunąłem niż widać na tym zdjęciu ale to poprawa sceny i głębi

 

jakieś 36m2 połączone z kuchnią i przedpokojem. akustycznie nic ciekawego ;)

 

a co sądzicie o Dynaudio? słuchałem kiedyś Focus 380 z Octave. nawet fajnie to brzmiało. miałem już pożyczać na odsłuch do domu nawet ale poszedłem w inny sprzęt

może cos z serii Contour?

Kolego, masz sytuację nie do pozazdroszczenia . Jeżeli nie masz możliwości wykonania adaptacji akustycznej , to nie potrafię sobie wyobrazić , aby udało się to poprzez wymianę kabli , źródła, czy też wzmocnienia. Będziesz tworzył coraz to bardziej karykaturalne brzmienie. Niestety fizyki nie oszukamy. Oczywiście , odpowiedni dobór systemu jest bardzo ważny, nie mniej jednak ważne są warunki w jakich on będzie pracował. A jeżeli ,audio jest dla Ciebie ważne , to musisz się z tym pogodzić ,że nie masz co liczyć na kompromisy. Nawet w pomieszczeniach , wydawałoby się o złotych proporcjach nie jest to proste , aby odtwarzać muzykę na realnych poziomach głośności. A u Ciebie jak sam przyznajesz są one kiepsciutkie . Nie piszę tego aby Cię pouczać , są to raczej spostrzeżenia , z przebytej przeze mnie drogi w dążeniu do celu , jakim w naszym przypadku jest dźwięk marzeń. I mogę śmiało stwierdzić iż odpowiednia adaptacja akustyczna , przybliża nas do tego celu o 60%.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

A gdybyś przypadkiem był w okolicach Łodzi , to zapraszam . Będziesz osobiście mógł zweryfikować mój wywód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A czy sa tutaj osoby ktore w pełni ujazmiły 3.7, jest barwnie, wokal jest naturalny, nie odchudzony oraz da sie słuchać głośniej tych kolumn? Jeśli tak to jaki jest przepis na to.

Jak dla mnie MC501 graja po ciemnej stronie mocy co zostało sprawdzone na wielu kolumnach, na niektorych nawet sa za ciemne, wiec nie wiem co należałoby podłaczyć do 3.7

aby nie było tej ostrości, odchudzenia na wokalu. Jakie cechy tych kolumn sa ich zaletą, wszyscy sie zachwycają ich klasą ale jak się słucha w domu to tej klasy nie słychać.

W czym jest problem? Ogolne stwierdzenie ze sa trudne do zestrojenia mnie nie przekonuje. Tylko opinie osob ktore maja je u siebie moga mnie przekonac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thiele są bardzo ciężkie do ujarzmienia. Ja kiedy 3 lata temu przywiozłam 2.4 do domu, mało się nie popłakałem. Szaro, buro i ponuro. Dźwięk metaliczny, bez barwy i co najgorsze mechaniczny, jakby kombajn młócił. Przy Vienna Acoustics Mozart, które stały obok -porażka.

Przez pierwsze 3 miesiące poszukiwanie XLR.....próbowałem wielu, ale dopiero MIT 350 terminator reference pozwolił im zagrać. Jak czarodziejka rózdzka. Wszytko o kilka poziomów lepiej. Wtedy dopiero sprzedałem Vienny.

Potem glośnikowe. Sytuacja podobna ...skończyło się na Transparencie Reference Xl. Kabel dwa razy droższy od kolumn....a afekt soniczny porażajacy. Pojawiła się po prostu muzyka.....w każdym aspekcie.

Już było fajnie...ale brakowało troszkę kropki nad i...czyli elementu lampowego w torze (Krell kav 500 i Lyngdorf cd 1).Cd Audio Aero Cd Capitole mk2 pięknie uzupełniło dźwięk. Szukałem Audio Research cd 8, ale nie było....pewnie w przyszłości.

Generalnie Thiele zagrają naprawdę pięknie, kiedy są najtańsze w torze.

Szukam teraz jakiejś końcówki mocy do nich....jakieś sugestie?

Myślę o serii Krell FCB, Końcówce lub mono Jeff Rowland, a może jakimś Passie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obecnie gram na Thiel CS2.4 prąd podaje duet KSA200S + KRC3 mkIII i jestem bardzo zadowolony jednakże zaczynam powoli zbierać środki na CS2.7.

Czy był by ktoś w stanie napisać mi za ile można już kupić takie paczki z drugiej ręki w Polsce?

Wiem, że sprzęt używany wart jest tyle ile jest w stanie zapłacić kupujący ale jakiś przedział cenowy chciał bym poznać np.:

CS2.2 można mieć za 4-5,5

CS2.4 można upolować od 8-12

CS3.7 widywałem od 24 do blisko 40

CS2.7 ???

Pozdrawiam

Vaski

Edytowane przez vaski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CS3.7 widywałem od 24 do blisko 40

CS2.7 ???

Pozdrawiam

Vaski

 

3,7 za 24 000 to jakieś chyba poobijane;-)

 

Problem z Thielami jest taki, że już nie produkują klasycznych modeli a dystrybutor wyprzedał zapasy.

 

2.7 to dość nowy Thiel i jego cena była już po podwyżkach co powodowało, że przy starej cenie 3.7 owe nowe 2.7 były średnio atrakcyjne cenowo. Trochę ich sprzedano ale nie za wiele.

 

Moim zdaniem jak już masz zmieniać kolumny to uderzaj od razu w 3.7 bo to oznacza KONIEC DROGI dla normalnego audiofila (normalny znaczy nie milioner;-)). W miarę upływu lat 3.7 będą świetnie trzymać swoją wartość. To będzie klasyk.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.7 to już jest Klasyk :)

coraz mniej na rynku wtórnym i tak jak pisze Moreno naprawdę to dla większości audiofili koniec kombinowania z kolumnami , cena jest atrakcyjna jak za 3.7 zapłacisz ok 28 tyś w stanie idealnym nie dłubane i z pełną dokumentacją oraz kartonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.7 to już jest Klasyk :)

coraz mniej na rynku wtórnym i tak jak pisze Moreno naprawdę to dla większości audiofili koniec kombinowania z kolumnami

 

Widzę, źe jesteś mocno zadowolony i chyba Cieszysz się, że pozbyłeś się poprzednika...

 

Teraz masz granie całą gębą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno :)

Ja miałem Thiele i Olympiki2 równolegle ale ze względu na zmianę mieszkania na mniejsze musiałem sprzedać najsłabsze ogniwo :)

3,7 tak jak piszesz dorzywotne zadowolenie :)

Fakt że trzeba pomanipulować electroniką ale odwdzięczą się za to z nawiązką .

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

3,7 za 24 000 to jakieś chyba poobijane;-)

 

Problem z Thielami jest taki, że już nie produkują klasycznych modeli a dystrybutor wyprzedał zapasy.

 

2.7 to dość nowy Thiel i jego cena była już po podwyżkach co powodowało, że przy starej cenie 3.7 owe nowe 2.7 były średnio atrakcyjne cenowo. Trochę ich sprzedano ale nie za wiele.

 

Moim zdaniem jak już masz zmieniać kolumny to uderzaj od razu w 3.7 bo to oznacza KONIEC DROGI dla normalnego audiofila (normalny znaczy nie milioner;-)). W miarę upływu lat 3.7 będą świetnie trzymać swoją wartość. To będzie klasyk.

To jeszcze długo będę musiał zbierać :) CS3.7 miały być dopiero przeskokiem po 2.7 ale faktycznie może warto atakować od razu sam szczyt. Cierpliwość zawsze popłaca obym tylko po drodze nie wpadł na jakiś szalony pomysł wymiany pieca, pre na inne modele.

Ciekawe czy dał by sobie mój KSA200S radę z CS3.7, ale pozostaje dobrej myśli w sumie to 2x400 dla 4ohm ;)

Edytowane przez vaski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur napisz proszę jak Ci gra Krell KSA 200 z Thielami. Myślałem o tej serii, ale też myślę o FPB - pewnie 400 lub 700 (troszkę drożej i ponoć lepiej). Jakie masz źródło i kable?

U mnie krell kav 500 zagrał dużo lepiej, kiedy wykorzystałem go w trybie końcówki mocy z przedwzmacniaczem lampowym z audio aero - stąd rozglądam się za czymś ciekawym na wzmocnieniu. Opcji jest dużo, ale nie chcę się śpieszyć - pewnie na wiosnę coś zmienię.

Do tej pory każda zmiana elementu przynosiła duży skok jakościowy w graniu Thieli i jestem ciekawy ich granicy...najlepiej jakby jej wcale nie było....wtedy kolumny na lata...

Edytowane przez motyllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skok jakościowy w graniu Thieli i jestem ciekawy ich granicy...najlepiej jakby jej wcale nie było....wtedy kolumny na lata...

 

Słuchałem ich w urządzeniami kosztującymi wielokrotność ich wartości i im lepsze komponenty tym coraz fajniej. Więc to sprzęt na całe życie jeśli nie zmieni się znacząco kubatura pokoju odsłuchowego. To co od nich gra lepiej kosztuje min. 110 tyś PLN jako nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jak?

Dobrze :D tzn dobrze od czasu gdy kupiłem dedykowany Pre do 200S (za namową forumowego kol. Triode). Poprzednio zestaw ćwiczony był z jakimś chwalonym Rotelem jako pre za niewielkie pieniądze. Przez chwile był u mnie jako Pre DAC od Audiolaba (tutaj było całkiem przyzwoicie). Wszystkie te zestawienia zostawił w tyle KRC3 i to on wniósł najwiecej do brzmienia.

Jako źródło pracuje CD16 od Marantza, a kable to zwykły audio sznurek za 2pln za metr (takie mi w zupełności na obecna chwile wystarczają, środki które miał bym zaplacić za np Mity wolę jednak dołożyć do lepszej elektroniki, czy odłożyć na poczet nowych kolumn). Pomiędzy pre, a końcówką są XLR również mocno budżetowe - na biżuterię przyjdzie jeszcze czas :).

Na temat porównań różnych Krelli z Thielami nie mam zdania, nie słyszałem innych takich zestawień. U mnie jest naprawdę dobrze: jest szczegółowo, dźwięk lekko ocieplony, miły dla ucha, nie "misiowaty", potrafi nieźle grzmotnąć jak potrzeba. Średnicy lepszej do tej pory też nie miałem. Ciężko jest się do czegoś przyczepić, w szczególności iż audio ma naprawdę trudne warunki u mnie. Podłoga beton, ściana na przeciwko kolumn duże okno balkonowe bez zasłon. Pokój otwarty na kuchnię, gdzie na ścianie również beton. Jedyny ustrój akustyczny to kawał kanapy.

Tak wyglada mój kącik audio:

post-25591-0-85050900-1483392302_thumb.png

Przepraszam za jakość ale robione tel.

Edytowane przez vaski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś słyszałem :) coś za 160 tysięcy i na mnie nie zrobiło wrażenia...w porównaniu jak moje Thiele grają u mnie. Po prostu dobre granie. Tam sytuacje ratował moim zdaniem set MBL 1621 A i MBL 1611 F, Chciałbym mieć takie zabawki :)

Vaski to jeszcze masz sporo do odkrycia dla Thieli - jeśli chodzi o biżuterię, u mnie po wielu próbach polecam najwyższego MIT'a na jakiego Cię stać na XLR i tak samo na głośnikowe Transparenta.

Sieciowe jeszcze przede mną. Póki co w Krellu kabel Will. A do źródła się rozglądam.

A co do warunków u mnie też nie mają łatwo - głównie brak symetrii, reszta ok. Ale przymierzam się do adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o XLR to polecam Kimber Select 1130 tylko na rynku wtórnym jest wprost oczekiwany a to świadczy o jego wartości soniczne którą wnosi. Okablowanie powinno być to samo co XLR bardzo ryzykowne jest mieszanie Marek i modeli , traci się przeważnie ide dźwiękowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Słuchałem ich w urządzeniami kosztującymi wielokrotność ich wartości i im lepsze komponenty tym coraz fajniej. Więc to sprzęt na całe życie jeśli nie zmieni się znacząco kubatura pokoju odsłuchowego. To co od nich gra lepiej kosztuje min. 110 tyś PLN jako nowe.

 

 

Co masz na myśli ? Jeśli Atrie to owszem średnica i góra ok. , ale bas chyba jak z kepskiego subwoofera , przynajmniej u chłopaków w pokoju z Mc 1,2kw .

Z drugiej strony ciężko porównywać br z mb .

Ciagle szukam alternatywy dla moich 3.7 :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli ? Jeśli Atrie to owszem średnica i góra ok. , ale bas chyba jak z kepskiego subwoofera , przynajmniej u chłopaków w pokoju z Mc 1,2kw .

Z drugiej strony ciężko porównywać br z mb .

Ciagle szukam alternatywy dla moich 3.7 :-))

 

Pomieszczenie w HIFI Clubie nie nadaje się do krytycznych odsłuchów i oceny brzmienia kolumn.

Rockport ma jeden z najlepszych basów jaki jest aktualnie dostępny w kolumnach pasywnych. Wystarczy ich posłuchać w odpowiednim zestawieniu. 3.7 są fajnymi kolumnami a w swojej cenie są świetne ale nie mają szans z odpowiednio wysterowanymi Atriami. To już inna klasa całego pasma częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może masz rację , ale do moich 50m2 będą zbyt małe , a Avior to już oczy z głowy :-)

 

Tak drogie kolumny zwykli śmiertelnicy kupują tylko z rynku wtórnego;-)

 

Właśnie ktoś wymienił Aviory na Cygnusy i zdaje się, że jakieś Aviory z drugiej ręki trafiły do chłopaków z HiFi Clubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze ze Atria moze miec dobry bas, fizyki nie oszukasz, pojedynczy malutki, niespełna 23cm głosnik nie wróży dobrego basu, chyba ze ktos ma super wyobraźnie albo dusi kolumny w małym pokoiku ale to nie o to chodzi.

Thiel 3.7 tez sa wszedzie zachwalane za super bas ktory w wielu aspektach mi sie podoba ale finalnie jak dla mnie to chudzinka, która nie potrafi zejsc w momentach kiedy by sie tego oczekiwało ale to tez kwestia

wzglednie malutkiego głosniczka, bo druga membrana daje tylko charakterystyczne zaokraglenie. Gdyby oba byly aktywne to pewnie bas moglby zejsc nizej ale na pewno straciłoby sie to fajne zaokraglenie.

Wiec aby isc dalej to chyba Avior to totalne minimum, jednak czy az taki bezkompromisowy skok naprzód ? Jak dla mnie to Cygnus dopiero moze dac duza poprawe na basie .... tak aby zakonczyc poszukiwania i gonienie kroliczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jak?

Dobrze :D tzn dobrze od czasu gdy kupiłem dedykowany Pre do 200S (za namową forumowego kol. Triode). Poprzednio zestaw ćwiczony był z jakimś chwalonym Rotelem jako pre za niewielkie pieniądze. Przez chwile był u mnie jako Pre DAC od Audiolaba (tutaj było całkiem przyzwoicie). Wszystkie te zestawienia zostawił w tyle KRC3 i to on wniósł najwiecej do brzmienia.

Jako źródło pracuje CD16 od Marantza, a kable to zwykły audio sznurek za 2pln za metr (takie mi w zupełności na obecna chwile wystarczają, środki które miał bym zaplacić za np Mity wolę jednak dołożyć do lepszej elektroniki, czy odłożyć na poczet nowych kolumn). Pomiędzy pre, a końcówką są XLR również mocno budżetowe - na biżuterię przyjdzie jeszcze czas :).

Na temat porównań różnych Krelli z Thielami nie mam zdania, nie słyszałem innych takich zestawień. U mnie jest naprawdę dobrze: jest szczegółowo, dźwięk lekko ocieplony, miły dla ucha, nie "misiowaty", potrafi nieźle grzmotnąć jak potrzeba. Średnicy lepszej do tej pory też nie miałem. Ciężko jest się do czegoś przyczepić, w szczególności iż audio ma naprawdę trudne warunki u mnie. Podłoga beton, ściana na przeciwko kolumn duże okno balkonowe bez zasłon. Pokój otwarty na kuchnię, gdzie na ścianie również beton. Jedyny ustrój akustyczny to kawał kanapy.

Tak wyglada mój kącik audio:

post-25591-0-85050900-1483392302_thumb.png

Przepraszam za jakość ale robione tel.

 

Mój Drogi , masz fajny kącik ale wszystko jest jakoś stłoczone a kolumny są za blisko siebie ( zdjecie pokazuje ).

Na Twoim miejscu sprzedałbym Thiele i pomyślał o kupieniu dobrych monitorów które mogą zagrać swobodnie i ciekawie.

Ale to Ty decydujesz jak ma grac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i dlatego jest to już mój drugi model od Thiel. Dlaczego? Ponieważ grają swobodnie i ciekawie (jak dla mnie i mojego najbliższego otoczenia: żona, znajomi itd...). Odkąd rozpoczął się mój romans z Thielami skończyła się zabawa z przemeblowaniami pokoju, odciążaniem kolumn, ustawianiu ich na płytach nagrobnych, przesuwaniu w różne miejsca, cudowania z ustawianiem jakichś wytłumień....

Teraz nic nie buczy, nic nie dudni jest naprawdę dobrze (chociaż nie wątpię, że można lepiej). Tak na dobrą sprawę to największą ochotę mam sprawdzić u siebie coś z zamkniętą obudową np. jakieś klasyczne Infinity, choć ostatecznie jeżeli w przyszłości fundusze pozwolą to 3.7 zawitają do mojego audio.

Edytowane przez vaski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukacie wzmacniacza do cs 3.7 to może asr emitter 2 będzie strzałem w 10tke?

Jak dla mnie jest zbyt ciepły z focalami mezzo utopia a to znaczy, że jest naprawdę ciepły i dociążony:).

Zapraszam do siebie na odsluch z 3.7 i przy okazji można będzie porównać mezzo z thielem co mnie bardzo ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.