Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kolumn THIEL


rambo54
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam

Po latach zauroczenie innymi markami chcę wrócić do Thiel-i,bo gdy kolega kupił CS7 i dwa dni temu CS6 ,i tu paradoks kolumny grają w 16 m2 pokoju, i grają naprawdę dobrze postanowiłem poszukać CS 2.4 ewentualnie 2.3 moje pomieszczeni na około 14 m2 .Chciałbym z waszej strony pomoc w różnicy między CS 2.4 a CS 2.3

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grałem swego czasu na 2.4SE, 2.3 nie miałem więc bezpośrednio się nie odniosę. jedyne co mogę, napisać o ile to w czymś pomoże, to 2.4 mają oczywiścię jak to Thiel niesamowitą przestrzeń, scenę, dynamikę i szczegółowość. należy uważać jak zestawić, bo z Accu 550 (klasa A) było super ale z końcówką mocy Primare czy tranzystorem od ARC (dsi 200) to już troche za szczegółowo i za ostro.

kiedyś gdzieś czytałem że podobno 2.3 są lekko delikatniejsze w brzemieniu / łatwiejsze do zestawienia - ale podkreślam to gdzieś przeczytana opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grałem swego czasu na 2.4SE, 2.3 nie miałem więc bezpośrednio się nie odniosę. jedyne co mogę, napisać o ile to w czymś pomoże, to 2.4 mają oczywiścię jak to Thiel niesamowitą przestrzeń, scenę, dynamikę i szczegółowość. należy uważać jak zestawić, bo z Accu 550 (klasa A) było super ale z końcówką mocy Primare czy tranzystorem od ARC (dsi 200) to już troche za szczegółowo i za ostro.

kiedyś gdzieś czytałem że podobno 2.3 są lekko delikatniejsze w brzemieniu / łatwiejsze do zestawienia - ale podkreślam to gdzieś przeczytana opinia

 

Dzięki za podpowiedź ale już zmieniłem zdanie i szukam 2.4 po odsłuchach bardziej tekstura dźwiękowa mi dopowiada oczywiście 2.3 też są ciekawymi kolumnami i nawet wiekowe

2.2 mają dużo do zaoferowania

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Witam

Po latach zauroczenie innymi markami chcę wrócić do Thiel-i,bo gdy kolega kupił CS7 i dwa dni temu CS6 ,i tu paradoks kolumny grają w 16 m2 pokoju, i grają naprawdę dobrze postanowiłem poszukać CS 2.4 ewentualnie 2.3 moje pomieszczeni na około 14 m2 .Chciałbym z waszej strony pomoc w różnicy między CS 2.4 a CS 2.3

Pozdrawiam

Dżizas!!!!!!

Thiele 2,4 w 14 metrach , toż to szaleństwo....w 14 metrach większość monitorów jest za duża..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam

Może koledzy się orientują czy Thiele cs 2.7 były jeszcze projektowane przez św.p. Jim Thiel ?

 

nie mogę nić na ten temat wyszukać

 

interesuje mnie jaka jest różnica między cs 2.4 , cs 2.4SE a cs 2.7

 

A co to ma za znaczenie? 2.7 mogłyby być zaprojektowane nawet przez Marsjan...ważne jak brzmią! A brzmią świetnie. Postęp w każdej dziedzinie w porówananiu do 2.4. Problemem była niestety cena, która urosła w przypadku 2.7 znacznie. Szczerze mówiąc jakbym miał wchodzić w Thiele to tylko w kultowe 3.7. Żyje się raz i należy czasami zaszaleć (jeśli tylko pomieszczenie jest odpowiednie). Jak masz za małe pomieszczenie to celuj w 2.7. O przeczytałem, że masz 14m2. Ale co tam...skoro podobały się Tobie CS7 w 16m2 to 3.7 będą ,,idealne":-)

 

Thiel jako firma skończyła się kilka lat temu, gdy grupka gości pokłóciła się z byłą Panią Prezes, co skończyło się tym, że kupili markę ale bez ludzi i zaplecza. Teraz zaś tworzą śmieszne cuś albo nie tworzą bo dochodzą zaa oceanu różne sprzeczne wiadomości.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma za znaczenie? 2.7 mogłyby być zaprojektowane nawet przez Marsjan...ważne jak brzmią! A brzmią świetnie. Postęp w każdej dziedzinie w porówananiu do 2.4. Problemem była niestety cena, która urosła w przypadku 2.7 znacznie. Szczerze mówiąc jakbym miał wchodzić w Thiele to tylko w kultowe 3.7. Żyje się raz i należy czasami zaszaleć (jeśli tylko pomieszczenie jest odpowiednie). Jak masz za małe pomieszczenie to celuj w 2.7. O przeczytałem, że masz 14m2. Ale co tam...skoro podobały się Tobie CS7 w 16m2 to 3.7 będą ,,idealne":-)

 

Thiel jako firma skończyła się kilka lat temu, gdy grupka gości pokłóciła się z byłą Panią Prezes, co skończyło się tym, że kupili markę ale bez ludzi i zaplecza. Teraz zaś tworzą śmieszne cuś albo nie tworzą bo dochodzą zaa oceanu różne sprzeczne wiadomości.

 

Dokładnie to już kupowałem cs 2.4 ale mówię sobie poczekaj i teraz naszła ochota na cs 2.7 ,3.7 są jednak jak dla mnie za drogie, a tak dokładnie to cs 7 na zmianę z cs 6 grają u kolegi w pomieszczeniu około 14m2 jutro zaliczkuję na cs 2,7 ,jak sfinalizuję sprzedaż Sonus Faber Auditor M

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

pytanie. czy ktoś ma jakiś dobry pomysł na poprawienie dźwięku z 3.7 oraz monoblokow? obecnie gram na macach 501 i mysle o zmianie końcówek. głównie zależy mi na ociepleniu brzmienia. przy pewnych gatunkach muzyki jest świetnie ale przy rocku za ostro, za wysoko.

 

to co przychodzi mi do głowy to klasa A. Electrocompaniet, Pass albo Accu. jakie są Wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Thiel'e 2.3 / 2.4 w 14metrach?? Wersje 2.3 grały u mnie w 17metrach i pomimo korekcji akustyki pokoju za dużo było basu... dusily się. Ogólnie jako kolumny super, dźwięk super ...ale potrzebują mocnego pieca i miejsca. Sprzedalem Thiel'e 2.3 i zmieniłem na Magnepany 1.6 , które w moim odczuciu mają podobny charakter brzmienia i też mają to coś. Przede wszystkim akustycznie bardziej mi pasują niż Thiel'e 2.3 . Cenowo Magnepany w bardzo dobrym stanie, i Thiel'e 2.3 podobnie . Thiel'e i Magnepany są wredne pod względem prawdziwych watow i elektroniki ....okablowanie?? srebro.. miedź, oraz technologia splotu wszystko słychać...

Edytowane przez qbaacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj u mnie 3.7 grają w 16 m2 i jest świetnie , słucham na wzmaku klasa D , ale najpierw proponuję tobie byś spróbował podłożyć coś z zaawansowanych podstawek bo to daje niesamowitą różnicę in plus w dźwięku. Maki grają wysokimi a Thiele 3,7 są bardzo przezroczyste i pokazują naprawdę jak gra reszta toru ( wady systemu ), i dla tego innym wydają się że nie grają , a 3.7 po prostu pokazują to co mają w partnerstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie. czy ktoś ma jakiś dobry pomysł na poprawienie dźwięku z 3.7 oraz monoblokow? obecnie gram na macach 501 i mysle o zmianie końcówek. głównie zależy mi na ociepleniu brzmienia. przy pewnych gatunkach muzyki jest świetnie ale przy rocku za ostro, za wysoko.

 

to co przychodzi mi do głowy to klasa A. Electrocompaniet, Pass albo Accu. jakie są Wasze doświadczenia?

 

może słówko ode mnie...

mam małe doświadczenie z tymi kolumnami ( nie liczę Audio Show) ale raz mogłem w domowych warunkach

posłuchać Thieli 3.7 z Jadisem i Accuphase (integry) nie będę opisywał różnic między tymi wzmacniaczami

ale ......jedną rzeczą do której mogłem się w jakiś sposób przyczepić były wysokie tony

(napisałem już o tym jakieś 3 lata temu)

nie wiem jak to ująć aby nie przesadzić....powiem tak

na górze brakowało mi pewnej gładkości, delikatności a słyszałem jakąś surowość i to powodowało że przy dłuższym i głośniejszym

słuchaniu można było odczuć pewne zmęczenie...nie wiem czym to było spowodowane

może kable były nieodpowiednio dobrane.....jak byłem u Ciebie to przez ta chwile też coś podobnego

na wysokich usłyszałem - wtedy pomyślałem że to jest cecha (nie wada) tych kolumn

nie mam pewności czy zmiana wzmacniacza załatwi sprawę.....Mac to moim zdaniem najbardziej lampowo

grający tranzystor....może na pierwszy rzut, pobawić się kablami, jakimiś podstawkami, jak to się okaże

niewystarczające to proponowałbym posłuchać innych kolumn...

to jest moja opinia z którą nie trzeba się zgadzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

może słówko ode mnie...

mam małe doświadczenie z tymi kolumnami ( nie liczę Audio Show) ale raz mogłem w domowych warunkach

posłuchać Thieli 3.7 z Jadisem i Accuphase (integry) nie będę opisywał różnic między tymi wzmacniaczami

ale ......jedną rzeczą do której mogłem się w jakiś sposób przyczepić były wysokie tony

(napisałem już o tym jakieś 3 lata temu)

nie wiem jak to ująć aby nie przesadzić....powiem tak

na górze brakowało mi pewnej gładkości, delikatności a słyszałem jakąś surowość i to powodowało że przy dłuższym i głośniejszym

słuchaniu można było odczuć pewne zmęczenie...nie wiem czym to było spowodowane

może kable były nieodpowiednio dobrane.....jak byłem u Ciebie to przez ta chwile też coś podobnego

na wysokich usłyszałem - wtedy pomyślałem że to jest cecha (nie wada) tych kolumn

nie mam pewności czy zmiana wzmacniacza załatwi sprawę.....Mac to moim zdaniem najbardziej lampowo

grający tranzystor....może na pierwszy rzut, pobawić się kablami, jakimiś podstawkami, jak to się okaże

niewystarczające to proponowałbym posłuchać innych kolumn...

to jest moja opinia z którą nie trzeba się zgadzać...

Trafiłeś w 10-tkę , tak grają Thiele z metalowymi głośnikami .

To przeciwieństwo Harbethów , które posiadasz .

Thiele wymagają bardzo ciepłego dociąźonego na średnicy wzmacniacza , inaczej może być za ostro .

Chyba , że ktoś szuka takiego grania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miroslav, ja się z Twoją diagnozą mojego systemu w dużym stopniu zgadzam. to jest takie "wyczynowe" granie. lubię szeroką i wyselekcjonowaną scenę, duże plany, dużo powietrza. ale tak jak zauważyłeś, słuchanie głośno albo pewnych gatunków - w moim przypadku przede wszystkim starego rocka, drażni momentami kiedy talerze aż "syczą". nie ma tego blasku, jest jakby przesterowanie wysokich tonów w stronę metaliczności

 

kiedys miałem 2.4 z Accu E-550 i to sie fajnie zgrywało stad ten moj pomysl na klase A. wtedy wzmak był po prostu za słaby, Thiele dodatkowo potrzebują prądu i po godzinie 9-10 na potencjometrze cały spektakl się zlewał w jedną plamę dźwięku.

 

pr1nce - jeżeli MC601 grały z metalicznym nalotem to z MC501 nie bedzie lepiej. słyszałem 600-ki w zestawieniu z Thielami 3.7 i nawet mam wrażenie że tego "wysokiego" było mniej. być może to był wynik połączenia audioquestami i to wpływało trochę na przytłumienie wysokich ale gdzieś czytałem że 600-ki są trochę cieplejsze od 500-ek. co do kabli bede probował jeszcze trochę kablami podregulować ale nie jestem jakoś nastawiony na diametralną zmianę w dżwięku, zobaczymy. obecnie u mnie siedzą synergistici apex i precision jako łączówki (więc sprawy nie poprawiają) oraz MITy SL-Matrix 70 na kolumny.

 

w takim razie koledzy, odwracając pytanie, gdybym zdecydował się zostawić maki a pomyślał o zmianie kolumn, jakie sugestie? scena, przestrzeń, selektywność, punktowy bas musi być. ale trochę z cieplejszą, zaokrągloną, muzykalniejszą górą pasma. jakieś propozycje?

Edytowane przez 2socks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Miroslav, ja się z Twoją diagnozą mojego systemu w dużym stopniu zgadzam. to jest takie "wyczynowe" granie. lubię szeroką i wyselekcjonowaną scenę, duże plany, dużo powietrza. ale tak jak zauważyłeś, słuchanie głośno albo pewnych gatunków - w moim przypadku przede wszystkim starego rocka, drażni momentami kiedy talerze aż "syczą". nie ma tego blasku, jest jakby przesterowanie wysokich tonów w stronę metaliczności

 

kiedys miałem 2.4 z Accu E-550 i to sie fajnie zgrywało stad ten moj pomysl na klase A. wtedy wzmak był po prostu za słaby, Thiele dodatkowo potrzebują prądu i po godzinie 9-10 na potencjometrze cały spektakl się zlewał w jedną plamę dźwięku.

 

pr1nce - jeżeli MC601 grały z metalicznym nalotem to z MC501 nie bedzie lepiej. słyszałem 600-ki w zestawieniu z Thielami 3.7 i nawet mam wrażenie że tego "wysokiego" było mniej. być może to był wynik połączenia audioquestami i to wpływało trochę na przytłumienie wysokich ale gdzieś czytałem że 600-ki są trochę cieplejsze od 500-ek. co do kabli bede probował jeszcze trochę kablami podregulować ale nie jestem jakoś nastawiony na diametralną zmianę w dżwięku, zobaczymy. obecnie u mnie siedzą synergistici apex i precision jako łączówki (więc sprawy nie poprawiają) oraz MITy SL-Matrix 70 na kolumny.

 

w takim razie koledzy, odwracając pytanie, gdybym zdecydował się zostawić maki a pomyślał o zmianie kolumn, jakie sugestie? scena, przestrzeń, selektywność, punktowy bas musi być. ale trochę z cieplejszą, zaokrągloną, muzykalniejszą górą pasma. jakieś propozycje?

Avalony im droższe tym lepsze lub jeszcze barwniej Rockporty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki budżet ? ....nowe ? ...używane ?

może wyda się śmieszna ale jakbym miał kupić kolumny wolnostojące używane to zdecydowanie

1) Dali Euphonia ms4 ....na giełdzie hifi widziałem za 16tys

potęga grania, przestrzeń, piękne wysokie tony, bas juz nie tak obszerny jak w Dali Grand

ale za to zwarty, mocny, jakościowo lepszy...dużo zalet maja te kolumny

pomyślałbym również nad kolumnami podstawkowymi

2) może ..Sonus Faber EVO....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie jestem zwolennikiem opcji używane, zawsze to za te same pieniadze znajdzie sie coś fajnieszego. pewnie jak sprzedałbym te Thiele i dołożył pare złotych w granicach 30tys. moglibysmy sie poruszać. a może można taniej a lepiej.

pamietasz moje pomieszczenie? nie wiem czy podstawkowe dadzą sobie tam radę. kiedyś grałem trianglami genese trio i nie wypełniało pomieszczenia tak jak oczekiwałem.

 

Avalony im droższe tym lepsze lub jeszcze barwniej Rockporty .

rzadko na rynku wtórnym, Rockporty to chyba jeszcze w PL nie widziałem a i budżet mizerny vs. ich ceny ale tak, kiedyś o Rockportach to sobie nawet rozmyślałem ;)

Edytowane przez 2socks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pamietasz moje pomieszczenie? nie wiem czy podstawkowe dadzą sobie tam radę. kiedyś grałem trianglami genese trio i nie wypełniało pomieszczenia tak jak oczekiwałem.

 

 

 

 

....pamiętam....duże, ale kolumny chyba trochę niefortunnie były ustawione

jedna z kolumn była zbyt blisko ściany...dobrze kojarzę ?

...nie przekreślałbym podstawkowych.....ile metrów ma pokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, dobrze. z jednej strony ściana a z drugiej okno. ciężko to jakoś sensownie ustawić

 

post-27086-0-80755600-1482178720_thumb.jpg

teraz bardziej je rozstawiłem i wysunąłem niż widać na tym zdjęciu ale to poprawa sceny i głębi

 

jakieś 36m2 połączone z kuchnią i przedpokojem. akustycznie nic ciekawego ;)

 

a co sądzicie o Dynaudio? słuchałem kiedyś Focus 380 z Octave. nawet fajnie to brzmiało. miałem już pożyczać na odsłuch do domu nawet ale poszedłem w inny sprzęt

może cos z serii Contour?

Edytowane przez 2socks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jednak pamięć jeszcze nie najgorsza....

...jakoś tak nie bardzo w klubie Thiela pisać o innych kolumnach...sam rozumiesz

może jak podejmiesz decyzję odnośnie kolumn to załóż wątek w zakładce hi-end z pytaniem...

myślę że coś znajdziesz dla siebie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i racja, ale tak jakoś płynnie dyskusja poszła do przodu...

inna sprawa, że ze względu na to jak się historia firmy thiel potoczyła za dużego ruchu w klubie nie ma. zabrakło człowieka i wygrały tabelki księgowych. kolumny klasy high-end sie skończyły.

smutne bo firma ikoną audio była, no i pewne portfolio bardzo dobrych produktów stworzyła.

poszperam z kablami, końcówkami i wrócę z jakimiś wnioskami i się z Wami nimi podzielę. dzięki za pomoc

Edytowane przez 2socks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.