Jump to content
Sign in to follow this  
JOT-23

Dual CS-731Q

Recommended Posts

Koledzy, co sądzicie o gramofonie Dual CS-731Q. Mam możliwość kupna w stanie idealnym. Warto zainwestować w taki sprzęt? Ma z Was ktoś taki sprzęcik i może pochwalić się wiadomościami na jego temat? Pozdrawiam.

Bezlitosna Niusiu :D no tak wiem, to gramiak. Ale czy warto zainwestować w ten gramiak? Nie jest to za bardzo już muzealny sprzęt?

Nie jest, Kolego.

Łza się w oku kręci, bom dokładnie taki sam , lat temu milion - dał memu Bratu na urodziny:-)

Do dziś mnie nie cierpi!:-)

Żart -

Wywalił do kosza.

Ps - Aaaaaa!!!! Nowy, w pięknym stanie?

Bierz!

Edited by Bezlitosna Niusia

Bezlitosna Niusiu :-) noooo ... jest w stanie nienagannym. A możesz mi coś więcej na jego temat skrobnąć po klawiaturze? Wiem, że to automat. Ale czy można sterować ręcznie? Czy napęd bezpośredni jest to dobre rozwiązanie? Nie ma niestety już żadnej instrukcji i skąd ją wziąć?

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

A ile trzeba dołożyć żeby działał i grał?

Kupować graniaka na allegro to jak rosyjska ruletka.

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system, sprzedam: przetwornik Audio Note DAC4 i Weiss Engineering DAC2/Minerva pod marką WLM Gamma Reference DAC; legendarne, lampowe phono stage EAR 834p (MM/MC, kondensatory Mundorf, step-up Partridge), duzo kabli Transparent i MIT.

A ile trzeba dołożyć żeby działał i grał?

Kupować graniaka na allegro to jak rosyjska ruletka.

Pozdro

Osobiście NIC nie musiałem dokładać:)

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Osobiście NIC nie musiałem dokładać:)

Lucky man :)

Trafiłeś na pustą komorę.

Pozdro

Edited by pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system, sprzedam: przetwornik Audio Note DAC4 i Weiss Engineering DAC2/Minerva pod marką WLM Gamma Reference DAC; legendarne, lampowe phono stage EAR 834p (MM/MC, kondensatory Mundorf, step-up Partridge), duzo kabli Transparent i MIT.

To inny model.

Znaczy - wyższy:)

Panowie, nie piszecie o jego walorach i zaletach a tylko przekrzykujecie się w temacie lepszy-gorszy. A ja chciałbym abyście podzielili się swoją wiedzą ze mną na jego temat. Dziękuję za zrozumienie :-)

Poza tym, to cena 1198 Euro to chyba trochę więcej niż 1100 zł. To dokładnie 5151.40 zł

Edited by JOT-23

Upewnij się najpierw jaki rodzaj headshella jest w tym egzemplarzu. Do tego modelu były dwa rodzaje: jeden klasyczny na 1/2 cala, drugi tylko na specyficzne mocowanie Duala. Jeśli jest ten drugi będziesz "skazany" tylko na wkładki Duala.

Generalnie to bardzo dobry gramofon.

Tylko mam te co mi przysłał sprzedający. Ja dopiero zaliczkę wpłaciłem. Są to zdjęcia wkładki i całego gramofonu.

Ale mam również adaptor dla 1/2 cala, czyli można montować wszystkie wkładki mocowane śrubkami.

post-54861-0-61193900-1420487010_thumb.jpg

post-54861-0-82105800-1420487011_thumb.jpg

post-54861-0-82607200-1420487039_thumb.jpg

post-54861-0-97519000-1420487040_thumb.jpg

Edited by JOT-23

Mam. Tak wygląda jak na zdjęciu. Można montować wszystkie już wkładki na śrubki.

post-54861-0-92028800-1420493202_thumb.jpg

Muszę Cię zmartwić. Ten adaptor nie założysz do headshell'a, który jest na zdjęciach. Tak jak pisałem wcześniej: do tego modelu Dual sprzedawał drugi headshell. Ty go niestety nie masz.

W tym wątku masz wszystko opisane, łącznie ze zdjęciami. Naprawdę nie widzisz różnicy?

Mnie wierzyć nie musisz. Przez moje ręce przeszło kilkadziesiąt Duali, ale widocznie się nie znam :-)

Rób jak chcesz.

Seniortelefono, nie ma o co się obruszać. Jeśli wiesz jaki adaptor potrzebuję, to napisz mi po prostu a nie zostawiaj nierozwiązanych zagadek. Możesz to zrobić? Dziękuję.

Daleki jestem od obruszania się :-)

No więc jeszcze raz: Dual. którego zdjęcia zamieściłeś ma headshell akceptujący tylko wkładki Duala. Jedynym wyjściem jest zamiana headshell'a. Czasami trafiają się takie na ebay'u, ale kosztują ok 50 EUR, więc nie wiem czy jest sens. Adaptor, którego zdjęcie wkleiłeś jest niezbędny, ale tylko do tego drugiego headshell'a, którego nie masz.

Jeśli nie chcesz być ograniczony do wkładek Duala, to odpuść sobie ten egzemplarz 731 i szukaj takiego ( lub 714 ), który będzie miał już zamontowany ten dłuższy, właściwy headshell. Czasami się trafiają na Allegro.