Skocz do zawartości
IGNORED

Zone B


Scriptio.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie polepszyć dźwięk w komputerze i nie wyszło mi trochę. Oto cała historia.

Mam amplituner Yamaha RX-V577 postawiony obok komputera, więc chciałem podłączyć drugie głośniki pod Zone B, by działały jako komputerowe. To opcja, która teoretycznie ma umożliwiać przesłanie dźwięku do drugiego pokoju na mniejsze głośniki stereo niestety to nie działa. Problem jest taki, że zamiast dwóch głośników małych amplituner włącza cztery. Frontów z Zone A nie da się wyłączyć, dlatego jeżeli odległość drugiej strefy jest niewielka i tak słychać tylko fronty z kina domowego. W instrukcji piszę, że fronty można ściszyć, jednak nic to nie daje. U siebie przy sciszonych głośnikach głównych i tak do drugiej strefy idzie za mała moc. Podsumowując, Zone B to jedynie slogan marketingowy. W praktyce amplituner Yamaha daje dla tej opcji za mało mocy. O imprezie na podwórku można zapomnieć, bo i tak będzie słychać wszystko w domu.

Powiedzcie mi czy w innych modelach jest tak samo. Może w którymś można przekierować porządną moc do Zone B i wyłączyć Zone A? Może coś pokręciłem i czegoś nie ustawiłem?

Pozdrawiam Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Zone2 swojego Denona wykorzystuję do wysłania sygnalu dla kolejnego amplitunera który robi za wzmacniacz słuchawkowy.

Można przesłać tylko sygnały analogowe (czyli nic po optical czy coaxial lub hdmi) więc odtwarzacze mam podpięte dwojako zarówno po cyfrze (do filmów dvd/bd) jak i po analogu (SACD).

Wybieram sobie tylko na Denonie który odtwarzacz ma grać w Zone2 ewentualnie radio, załączam drugi amplituner zakładam słuchawki i rybka mi, że żona ogląda serial w tym momencie albo to, ze do słuchawek musiałbym inaczej niż do kolumn ustawić Denona.

Można by to też przesłać do drugiego pokoju dlaczego nie no ale tak mi pasuje.

Z kolumnami nie próbowałem nawet nie mam drugich zestawów póki co zależało mi akurat na słuchawkach a tych nie mogłem podpiąć do wyjść na kolumny :)

Miałem kupować nawet wzmacniacz słuchawkowy ale mi przeszło stary amplituner też daje rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Zone2 swojego Denona wykorzystuję do wysłania sygnalu dla kolejnego amplitunera który robi za wzmacniacz słuchawkowy.

Można przesłać tylko sygnały analogowe (czyli nic po optical czy coaxial lub hdmi) więc odtwarzacze mam podpięte dwojako zarówno po cyfrze (do filmów dvd/bd) jak i po analogu (SACD).

Wybieram sobie tylko na Denonie który odtwarzacz ma grać w Zone2 ewentualnie radio, załączam drugi amplituner zakładam słuchawki i rybka mi, że żona ogląda serial w tym momencie albo to, ze do słuchawek musiałbym inaczej niż do kolumn ustawić Denona.

Można by to też przesłać do drugiego pokoju dlaczego nie no ale tak mi pasuje.

Z kolumnami nie próbowałem nawet nie mam drugich zestawów póki co zależało mi akurat na słuchawkach a tych nie mogłem podpiąć do wyjść na kolumny :)

Miałem kupować nawet wzmacniacz słuchawkowy ale mi przeszło stary amplituner też daje rady.

Przyznam, że to dziwne połączenie i prądożerne. Na słuchawki tam w zone B jest mocy aż nadto. Ja bym jednak wzmacniacz słuchawkowy kupił a stary sprzęt sprzedał na allegro :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne,

 

W testowanych przez nas amplitunerach Onkyo, moc w drugiej strefie oparta jest na tych samych końcówkach mocy.

To co piszesz jest o tyle dziwne że te same końcówki służą przecież do nagłaśniania w bi amplingu więc muszą grać równie wydajnie jak fronty z pierwszego pomieszczenia.

Zakładam że coś jest nie właściwie ustawione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że to dziwne połączenie i prądożerne. Na słuchawki tam w zone B jest mocy aż nadto. Ja bym jednak wzmacniacz słuchawkowy kupił a stary sprzęt sprzedał na allegro :)

 

Finansowo wyszedłbym na tym mocno na minus na tyle duży że prądożerność mogę zignorować - przy użyciu tylko słuchawek nie wykorzystuję przecież mocy dodatkowego amplitunera a ten pierwszy wysyła sygnał poza wzmacniaczem coś jak pre-out.

Poza tym wzmacniacz słuchawkowy nie umożliwia regulacji barwy dźwięku, nie ma pilota i nie podepnę do niego kolumn z drugiego pokoju jako alternatywy dla słuchania w sluchawkach a o to właśnie Tobie chodzi.

Każdy ma swoje priorytety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.