Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilanie japońskiego, oryginalnego systemu na napięcie 100V


Pygar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koreańce mają Aurendera..w hi end, pop to pop, jaki inny może być pop, niż ten który jest, jeśli mógłby być inny to już by był.

 

wVQ4auOtoOcyFHAo.jpg

 

kalka amerykańskiego popu.

uf65tqmzf39pymlyf49p.jpg

 

Jest niepowtarzalna, jest ona, potem długo długo nic, dopiero kolejne gwiazdeczki, to przecież od razu rzuca się w oczy, gdzie są podobne artystki, jeśli są urodziwe, to nic nie potrafią, jeśli dobrze tańczą, to nie są urodziwe, Hyuna do tego jeszcze posiada temperament, źródło czaru, które bije z tej postaci, posiada też wrodzoną inteligencję emocjonalną najwyższego poziomu, to również widać, po oczach, natychmiast, nie mam osobiście problemu z rozpoznaniem takich cech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe.... :-)))) Faktycznie te dopalacze są niebezpieczne.... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurender dobry, Linn równie dobry. TV z Korei też dobre ale co to ma do rzeczy?

 

Co, teraz Aurender już nie dobry..?

 

Kolegę stać na więcej..

 

Oczywiście, ale to kolega zaczął pierwszy... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma do rzeczy to, że nawet jasnowidz Jackowski twierdził, że wybory prezydenckie wygra B.K., moja skromna osoba twierdziła, że w/w artystka będzie święciła dalsze sukcesy, traktując występ w megahicie jako początek passy, Kolega był zdania jakby przeciwnego, o ile sobie przypominam, wskazując, że tego typu dziewcząt w tamtym rejonie świata jest znaczna ilość.

Nieśmiało zaznaczę, że chyba jednak wyszło na moje, nie żebym się przechwalał, ale jednak nie zawiodłem się na swojej intuicji.

Kolega zna moje różnorakie poglądy, nie muszę ich przypominać, nie znam z forum treści postu, z którego by wynikało, że rozmijam się z rzeczywistością w tych miejscach na które wskazuje, Jackowskiemu to się nie udało..

 

Dlatego lekceważący ton dotyczący teraz rozpatrywanych kwestii nie jest potrzebny, gdyż rzeczywistość mu zaprzecza.

 

Ma to odniesienie zarówno do tematu sprzętu z Japonii jak i artystki z Korei.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście widzę rzeczy, dostrzegam, takimi jakimi są, bez koloryzowania, nie interesuje mnie stygmatyzowanie, dlatego jestem ciągle w formie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega 747 lansując jakieś "tymczasowe gwiazdeczki" zapomniał chyba, że piszemy w zakładce Hi End gdzie nie tylko urzadzenia techniczne ale i muzyka powinny być "wysokiego lotu". Takie lasowanie popularnych na top listach artystek(ów) powinno sie odbywać na forum z urządzeniami do nagłaśniania imprez masowych, klubów itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega 747 lansując

 

Niczego nie lansuje Szanowny Kolego, odpowiadam na zaczepki, a treść przytoczona wydawała mnie się konieczna, wiele osób wklejało w zakładce hi end różnego typu materiały muzyczne w tym prześmiewcze, nie wiem jak u Kolegi jest z aktywnością na forum, ale osobiście jestem tu codziennie od ponad pięciu lat i niejedno dno wklejone jako materiał muzyczny było mi dane oglądać.

 

Do tego Kolega mnie całkowicie z myli z kimś innym.

 

powinno sie odbywać na forum

 

Czy kolega zna jakąś aplikacje miękkiego startu do transformatora redukcyjnego 320V mocy 2KW?

 

wysokiego lotu"

 

Każda dziedzina życia rządzi się swoimi prawami, proszę spróbować odnieść w jednej z nich sukces, zamiast poddawać krytyce daną przestrzeń działalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

To absolutnie najlepsze urządzenia jakie istnieją.

 

Pod względem wykonania owszem. Pod względem dźwięku niekoniecznie. Zwłaszcza dla Europejczyków. Ich brzmienie znacznie różni się od tego jakie było uzyskiwane w urządzeniach na rynek europejski i nie każdemu musi się to podobać. Poniżej wykonane przeze mnie zdjęcia odtwarzacza PD-T07 który dość ciężko sklasyfikować. To nie jest taki Pioneer jakiego znamy z Europy. PD-T07 to bardzo jasne granie. Żywe z dużą ilością powietrza. Nie wiem czy lepsze czy gorsze od pozostałych modeli ale na pewno inne. Nie tak kulturalne jak np PD-75.

sdcwfwfb21g9.jpg

 

 

 

Co do Sansui bardziej chodziło mi właśnie o krytykę działań człowieka niż firmy. Jego amatorski tjuning nie był dla mnie przekonujący. Tym bardziej że miałem być jedną z osób która zakupi urządzenie tej firmy i wmawiano mi że jest to hajend absolutny. Przekonanie co do zajebistości przeszło się po pierwzym odsłuchu. Potem był drugi, trzeci i czwarty. Wreszcie koniec. Jak miałbym wydać 5 tyś PLN na drugi od góry model to wolę kupić Krella KAV300i którego zresztą już miałem i jest urządzeniem o dwie klasy lepszym. I do tego tańszym z drugiej ręki.

Wzmacniacze których udało mi się posłuchać nie są niczym szczególnym jak porówna się je z tzw. miejscową konkurencją czyli wyrobami firm japońskich. Model 901 jest stanowczo przeszacowany. Chyba najbardziej przeciętny z nich wszystkich a wyceniany na bardzo duże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie lansuje Szanowny Kolego,

Tak? A te zacytowane wpisy Kolegi, wklejone poniżej?

 

Hyuna, "Red" - 10 Best Music Videos of 2014 | Rolling Stone

Numer 1Bardzo interesujące..Polecam, pobrać pliki i słuchać..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Malwas.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwas, proszę dodatkowo nie powielać tego co już i tak Kolega uznał za nadinterpretację w temacie.

 

747

 

901

 

Pisałem już dawno, żeby nie traktować urządzeń dedykowanych dla dorosłej młodzieży jako urządzeń w pełnej skali hi endowych.

Oczywiście aplikacje są niemal identyczne lecz inne podzespoły i skala.

Znajdą się osoby, które są w stanie tak przebudować takie urządzenie, od innego producenta również, że wartość doskonałej aplikacji się ujawni wystarczająco przekonująco, lecz jest to rodzaj działania na siłę, modny na ziemiach polskich z racji niedawno dopiero odzyskanej suwerenności, w normalnej sytuacji, zdrowej, dokonuje się od razu zakupu urządzenia skonstruowanego i zaadresowanego do większych wymagań, korzystając dodatkowo z fabrycznie ustalonej i nie do powielenia w warunkach amatorskich wewnętrznej harmonii, reprezentującej idee twórcze stojące za danym projektem, reprezentujące czasami bardzo bogate i unikalne w jakiejś mierze doświadczenie twórcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega zna jakąś aplikacje miękkiego startu do transformatora redukcyjnego 320V mocy 2KW?

Nie, nie znam. Szanowny kolega, przez ostatnie 14 wpisów w tym temacie także nie pisał na temat: "Zasilanie japońskiego, oryginalnego systemu na napięcie 100V"

Warto zanim się komuś zwróci jakąś uwagę przyjrzeć się swoim wpisom, może wtedy taka uwaga wyda się niestosowna lub też nie na miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Malwas.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PD-75.

 

Te symbole są umowne, brzmieniem można dowolnie manipulować, potrzebne tylko by były podzespoły, z tych samych lat produkcji, co już obecne w urządzeniu i można byłoby dokonywać bardzo dobrze uzasadnionych zmian, efekty ich byłyby uzależnione tylko od umiejętnego wpasowania się w sposób myślenia inżyniera, który dane urządzenie zbudował.

Japończycy dany efekt soniczny po prostu przyjmowali, byli mistrzami w stosunku cena/jakość/efekt/potencjał, czyli jak to się określa za granicą, wydajność..

 

14 wpisów

 

Kolega ma absolutną rację, do zestawienia moich 14 wpisów proszę jednak o poniesienie wysiłku doliczenia się jeszcze tych, na które odpowiadałem, no chyba że pisałem nie na temat sam do siebie przez trzy godziny..

 

........Bardzo proszę Kolegę.........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Te symbole są umowne, brzmieniem można dowolnie manipulować, potrzebne tylko by były podzespoły, z tych samych lat produkcji, co już obecne w urządzeniu i można byłoby dokonywać bardzo dobrze uzasadnionych zmian, efekty ich byłyby uzależnione tylko od umiejętnego wpasowania się w sposób myślenia inżyniera, który dane urządzenie zbudował.

Japończycy dany efekt soniczny po prostu przyjmowali, byli mistrzami w stosunku cena/jakość/efekt/potencjał, czyli jak to się określa za granicą, wydajność..

 

To akurat się zgadza. Podwaliny pod modele PD-75, PD-77 i PD-95 dał PD-9700. To wszystko jest rozwinięciem jednej koncepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze których udało mi się posłuchać nie są niczym szczególnym j

 

Wszystko zależy od tego do czego się dane urządzenie potrzebuje.

 

PD-9700

 

Mam w szafie 9700, jest tam interesujące trafo i pcm58k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma absolutną rację, do zestawienia moich 14 wpisów proszę jednak o poniesienie wysiłku doliczenia się jeszcze tych, na które odpowiadałem, no chyba że pisałem nie na temat sam do siebie przez trzy godziny..

 

........Bardzo proszę Kolegę.........

Dziwna ta logika Kolegi. Wynika z niej, że jeżeli się odpowiada nie na temat, to jednak jest z tematem wątku związane.

Więcej już nie będę zaśmiecał tu wątku, a Szanowny Kolega jak i tak mi odpowie to według jego rozumowania jak najbardziej to będzie związane z tematem.

........Bardzo proszę Kolegę.........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolega jak i tak mi odpowie

 

Co mam Koledze odpowiedzieć, odpowiedzieć mogę autorowi tematu, że jest mi przykro, nie jestem obecnie w stanie mu pomóc, gdyż mentalnie uwikłany jestem w rozpatrywanie zupełnie innego typu zagadnienia, miękki start to nie jest jakieś wielkie wyzwanie, można przejrzeć schematy aplikacji i z nich wnioskować.

 

Grzegorz7 jest typowym informatykiem-elektronikiem, specjalistą, może on uprości sposób poszukiwania rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wykonania owszem. Pod względem dźwięku niekoniecznie. Zwłaszcza dla Europejczyków. Ich brzmienie znacznie różni się od tego jakie było uzyskiwane w urządzeniach na rynek europejski i nie każdemu musi się to podobać. Poniżej wykonane przeze mnie zdjęcia odtwarzacza PD-T07 który dość ciężko sklasyfikować. To nie jest taki Pioneer jakiego znamy z Europy. PD-T07 to bardzo jasne granie. Żywe z dużą ilością powietrza. Nie wiem czy lepsze czy gorsze od pozostałych modeli ale na pewno inne. Nie tak kulturalne jak np PD-75.

 

 

Co do Sansui bardziej chodziło mi właśnie o krytykę działań człowieka niż firmy. Jego amatorski tjuning nie był dla mnie przekonujący. Tym bardziej że miałem być jedną z osób która zakupi urządzenie tej firmy i wmawiano mi że jest to hajend absolutny. Przekonanie co do zajebistości przeszło się po pierwzym odsłuchu. Potem był drugi, trzeci i czwarty. Wreszcie koniec. Jak miałbym wydać 5 tyś PLN na drugi od góry model to wolę kupić Krella KAV300i którego zresztą już miałem i jest urządzeniem o dwie klasy lepszym. I do tego tańszym z drugiej ręki.

Wzmacniacze których udało mi się posłuchać nie są niczym szczególnym jak porówna się je z tzw. miejscową konkurencją czyli wyrobami firm japońskich. Model 901 jest stanowczo przeszacowany. Chyba najbardziej przeciętny z nich wszystkich a wyceniany na bardzo duże pieniądze.

 

A co takiego odkrywczego jest w tym Pioneerze?

 

Np. w porównaniu do takiego czegoś:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Może pogadamy o 20 milionach martwych

Chińczyków którym nie odpowiadały japońskie wartości ? Albo o jeńcach japońskich obozów ? Oni też mieli kłopoty z ich zrozumieniem.

 

Lubię takie jazdy na Japonię :) oczywiscie znam historię ale w ramach przeciwwagi proszę poczytac/poogladac o Hiroshimie i Nagasaki gdzie zywcem palone były kobiety i dzieci w ramach amerykanskiegio experymentu atomowego :) jak ktos jest bez winy niech pierwszy zrzuci jeszcze po atomówce :) i przypominam krótko po wojnie istniały w Polsce obozy dla Niemców gdzie nie byli traktowani za łagodnie :) koniec offtopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale kto zaczął wojnę na Pacyfiku? To USA zaatakowały Japonię czy może jednak odwrotnie? A to co było pózniej to konsekwencje agresywnej, napastliwej i okrutnej polityki cesarstwa Japonii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

No ok ale kto zaczął wojnę na Pacyfiku?

 

Przeciez wiesz jaka była sytuacja czarnych w USA? I ze to była era kolonializmu także zachód nie miał czystych rąk? OK Japonia miała zapędy imperialne ale jak to się skonczyło? Rządy wtedy przejeli wojskowi, co ciekawe działało tez jaoponskie "gestapo" przesladujące wszystkich przeciwników. Tak Japonia ponosi winę za Pearl Harbour, za Chiny...Hiroshima i Nagasaki jednak jest tak samo szokujące i wstrząsające jak masakra w Nankinie czy obozy. Jello napisał tak jakby istniałaq ciagle ta sama Japonia z 1939 roku. Ludzie!! Mamy 2015 i Tojo z Hitlerem dwano nie zyją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, i co ma kolonialna lub jakakolwiek inna polityka wspólnego z tym wątkiem?

Proszę, nie zaśmiecajcie ten temat. Wasze komentarze dotyczące Hiroshima, Nagasaki, palenia ludzi żywcem, "japońskiego gestapo", sytuacja czarnych w USA i podobne, jakkolwiek tragiczne i ważne, nie mają nic wspólnego z audio, zasilaniem 100V. Nie nadają się nawet do publikacji w bocznicy. Możecie sobie pisać na takie "off" tematy i rozwiązywać je prywatnie.

Szanujmy się nawzajem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez elektroboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, i co ma kolonialna lub jakakolwiek inna polityka wspólnego z tym wątkiem?

Proszę, nie zaśmiecajcie ten temat. Wasze komentarze dotyczące Hiroshima, Nagasaki, palenia ludzi żywcem, "japońskiego gestapo", sytuacja czarnych w USA i podobne, jakkolwiek tragiczne i ważne, nie mają nic wspólnego z audio, zasilaniem 100V. Nie nadają się nawet do publikacji w bocznicy. Możecie sobie pisać na takie "off" tematy i rozwiązywać je prywatnie.

Szanujmy się nawzajem!

 

dokładnie, zgadzam się

i jeszcze 747 mógłby coś o hujni z miękkim startem dopisać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„W latach 1930. Rockefellerowie mocno naciskali na wojnę z Japonią, którą postrzegali jako agresywnego konkurenta o zasoby ropy i kauczuku w Azji Południowo-Wschodniej oraz zagrożenie dla ich marzeń o masowym „rynku chińskim” dla produktów naftowych. Z drugiej strony, nie chcieli interwencji w Europie, gdzie utrzymywali co prawda raczej słabe związki z Wielką Brytanią i Francją, ale posiadali za to bliskie powiązania finansowe z firmami niemieckimi, takimi jak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . „....”Morganowie byli z kolei silnie powiązani finansowo z Wielką Brytanią i Francją, toteż szybko opowiedzieli się za wojną z Niemcami, podczas gdy ich zainteresowanie Dalekim Wschodem stało się minimalne. Ambasador USA w Japonii, Joseph C. Crew, były partner Morgana, był jednym z niewielu urzędników w administracji Roosevelta, szczerze zainteresowanych pokojem z Japonią. „...”W pewnym sensie II wojna światowa była wojną koalicyjną: Morganowie dostali swojąwojnę w Europie, Rockefellerowie swoją w Azji. Do rządu wracali teraz tacy ludzie Morganów, jak Lewis W. Douglas i Dean G. Acheson (protegowany Henry’ego Stimsona), którzy opuścili administrację Roosevelta rozczarowani polityką słabej waluty i nacjonalizmem gospodarczym. Nelson A. Rockefeller został szefem działań związanych podczas II wojny światowej z Ameryką Łacińską, w ten sposób rozsmakowując się w służbie publicznej. „...”Po II wojnie światowej zjednoczony wschodni establishment, złożony z rodzin Rockefellerów, Morganów, Kuhnów oraz Loebów, krótko cieszył się ze swojej niekwestionowanej supremacji.

 

No ok ale kto zaczął wojnę na Pacyfiku?

 

Sly kpisz sobie wypisując na forum, co tylko Ci wpadnie do głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie.

 

Kałużnica czarnozielona (Hydrophilus piceus) – gatunek chrząszcza z rodziny kałużnicowatych.

 

Duży roślinożerny chrząszcz o wodnym trybie życia. Żyje w wodach stojących takich jak stawy, martwe odnogi rzek, oczka wodne. Jak wszystkie kałużnicowate ma bardzo długie głaszczki i o wiele krótsze od nich czułki. Pływa stosunkowo słabo poruszają niezależnie odnóżami. Ubarwienie ciemnooliwkowe. Strona grzbietowa mocno wypukła a brzuszna płaska. larwy prowadzą drapieżny tryb życia polując z ukrycia na drobne skorupiaki i mięczaki. Jest największym wodnym chrząszczem Polski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.