Jump to content
Pygar

Zasilanie japońskiego, oryginalnego systemu na napięcie 100V

Recommended Posts

Tak, to nie żółtki zaatakowały Pearl Harbour, wypowiadając tym samym wojnę USA. To magnaci z USA stworzyli armię, zbudowali samoloty The Zero, lotniskowce Kaga, Akagi, Hiryu, Soryu i tysiące czarnych niewolników przefarbowali na małych, skośnookich pilotów, wysyłając ich na flotę USA stacjonującą na Hawajach. I to tam szefową pielęgniarek była niejaka Hujnia... :-) Nieco wcześniej na funkcji Cesarza Japonii zrobiono podmiankę i nowym Cesarzem został Snoop Dog.... :-)

Edited by sly30

Ale fakty są faktami! Chcesz dyskutować z faktami historycznymi? Rozum straciłeś? Nie twierdzę, iż nie masz racji w tym że pewnym grupom interesów wojna była na rękę ale nie mieli mocy by ją rozpocząć. To Japońce zaatakowały USA i w tej kwestii nie ma dyskusji.

xavian

To nie są jakieś tam grupy interesów, to są najpotężniejsze siły na świecie, myślisz że o ich celach nie mają czy nie miały pojęcia wywiady innych państw w tym Japonii?

Jeśli zdecydowano się uderzyć jako pierwszy, to nie musi oznaczać, że dane państwo rozpętało wojnę, na co mieli czekać, aż potęga przeciwnika i siły będą większe?

Skoro państwa posiadają sprzeczne interesy, wojna w pewnych warunkach jest nieunikniona.

Czy teraz USA czekają aż Chińczycy pokonają ich w wyścigu zbrojeń, czy cały czas trzymają rękę na pulsie i kontrolują sytuację?

Woja trwa cały czas, walczą wszyscy z wszystkimi..

Guest bartosz_55239

Rozum straciłeś?

Raczej dawno pisząc takie bzdury.

Witam,

chciałbym zapytać czy na przestrzeni czasu coś zmieniło się w sprawie doboru transformatora dostosowującego napięcie z 230V na 100V? Jakie firmy są godne polecenia, jakieś konkretne modele?

Na tej stronie zauważyłem np. taki standardowy, ale waga ma się nijak do tego zamówił Pygar z UK

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miałem transformator o mocy 600VA do 907MR. Do tej pory wszystko było ok z 8-omowymi kolumnami. Po podpięciu 4-omowych po 40 min. (granie na godzinie 9-10 w tym czasie) zacząłem czuć zapach lekko topionej zalewanej obudowy trafa. Już po trafie, mam nadzieję, że nie po wzmaku.

Czy 1,5 kV to będzie wystarczający zapas, jakie są Wasze doświadczenia?

Pozdrawiam

Zastosuj zaproponowaną wielkość, nie będziesz rozczarowany.

Pamiętaj że drut nawojowy musi być wysokiej klasy, po procesie kriogenicznym, inaczej nie będzie dobrze grało.

Pozdrawiam

W dniu 26.02.2017 o 17:22, rutekm napisał:

Na tej stronie zauważyłem np. taki standardowy, ale waga ma się nijak do tego zamówił Pygar z UK

Hidden Content

Airlink ma osobno kategorie z trafo dla audio. Cięższe są.
Pygar zamawiał custom.

W dniu 26.02.2017 o 17:22, rutekm napisał:

Witam,

chciałbym zapytać czy na przestrzeni czasu coś zmieniło się w sprawie doboru transformatora dostosowującego napięcie z 230V na 100V? Jakie firmy są godne polecenia, jakieś konkretne modele?

Hidden Content

Miałem transformator o mocy 600VA do 907MR. Do tej pory wszystko było ok z 8-omowymi kolumnami. Po podpięciu 4-omowych po 40 min. (granie na godzinie 9-10 w tym czasie) zacząłem czuć zapach lekko topionej zalewanej obudowy trafa. Już po trafie, mam nadzieję, że nie po wzmaku.

Czy 1,5 kV to będzie wystarczający zapas, jakie są Wasze doświadczenia?

Pozdrawiam

1,5kVA powinno bez problemu wystarczyc, 2kVA to juz praktycznie ideal. Cale “audio” zycie gram na 100V japonskich komponentach. Na razie uzywam topowy Luxman lapowy preamp (pobor mocy ok100W) i 2x  lampowe monobloki tej samej marki (pobor ok. 2x300W) . Plus kolejne 100V  malenstwa, gramofon Pioneer oraz szpulowiec Denon Columbia. Ostatnie 2 maja swoje 300VA transformatory z toroidy.pl (trzeba zamowic specjalnie pod 100V).

Cala amplifikacje ciagne z osobnego High Tech 2kVA japonskiego custom made transformarora separujacego od sprzetu laboratoryjnego. Zbudowalem go sobie sam skoro nie znalazlem na rynku zaden taki, ktory by spelnial moje wymagania. 

Sam transformator ma potrojne wewn. ekranowanie czyli jednoczesnie dziala jak topowy filtr sieciowy. Ma 4 mozliwosci przestawienia wejsciowego i 3 wyjsciowego napiecia (200/220/230/240V oraz 100/110/120V). Czyli zaden problem z 240V i w razie potrzeby mozna go zmienic na amerykanskich 115 lub 120V. Moge sobie nawet zrobic w tym samim czasie obok siebie dzialajace gniazda z roznym napieciem, np. 100 i 115V. 

Wewnetrzne wyjsciowe okablowanie jest z monokrystalicznej 6n miedzi Jantzen, wyjsciowe gniazda Matsushita, softstart toroidy.pl, specjalne antywibracyjne nozki. Nie musze mowic ze jest praktycznie bezszelestny. 

Waga z obudowa okolo 30kg. Swietnie wyglada i jeszcze lepiej dziala.  Jestem z niego bardzo dumny i zadowolony. 

W zyciu bym nie polecal watpliwe autotransformatory jak w ww. linku.

Sam sie raz na takim spalilem. Gdy przyjechal, podejrzanie lekki, pokazalo sie ze byl nawiniety z aluminiowego drutu! Polecial “do kosza” i musialem aktywowac Paypal. 

Nie mowiac o tym ze autotransformator lub zle nawiniety transformator nie ma zadnych wlasciwosci filtrujacych. 

Trzeba kupic raz i porzadnie, na zawsze. 

Edited by elektroboy
  • Like 1
  • Haha 1

poprawiłeś mi dzień "Waga z obudowa okolo 30kg. Swietnie wyglada i jeszcze lepiej dziala.  Jestem z niego bardzo dumny i zadowolony. " 😃😃

• Like 1