Jump to content
IGNORED

O tym co sprzedają mirki i co kupują janusze


abece

Recommended Posts

historia opisana przez kogoś:

 

"Dziś przedstawię tu historię komisów i mirków-handlarzy od kuchni, czyli historię pt. "dlaczego nie kupować aut z komisów".

 

Mój wujek zawsze chciał otworzyć swój własny komis ze sprowadzanymi autami. I otworzył w marcu 2004 roku. Jak tylko zrobiłem prawko jeździłem po auta razem z nim. Głównie Francja, Holandia i Niemcy. Później wujek zostawał w Polsce w komisie a ja z chłopakami (także z innych komisów) wyjeżdżaliśmy na zachód w poszukiwaniu aut. Głównie sprowadzaliśmy to, co w Polsce schodzi najlepiej - auta "premium" spod znaku VW (paski, golfy) i OOOO (A4 i A6) - 90% z nich były to silniki 1.9 TDI, więc szału nie było - polski standard. Były też Hondy, Volvo, Merce. Ale głównie VW i AŁDI. Czasem wracaliśmy lawetami, czasem na kołach. Mój wujek na wstępie jasno określił jakie auta mamy sprowadzać. Mają to być zadbane auta z niskimi przebiegami, sprawne. Ewentualnie mogą być z jakimiś niewielkimi defektami lub po drobnych stłuczkach, jeśli dobra cena i wyposażenie. Kategoryczne "NO" dla wraków i rozbitków. Chłopaki z innych komisów brali to, na czym można dobrze wyjść. Najczęściej auta z "cmentarzysk aut" pod Paryżem i Lyonem.

 

Jak działają handlarze?

Najpierw handlarze szukają auta. Biorą tylko takie, na których da się zarobić. Przeglądają portale zagraniczne. Mają swoich stałych znajomych za granicą, którzy dają im cynk o jakimś trupie. Handlarz wysyła chłopaków lub sam jedzie na miejsce i ocenia czy da się wyjść na plus. Jeśli tak, to zawija autko do Polski. Jeśli nie, to szuka czegoś innego, żeby nie wracać "na pusto". Rzadko też wracają z jednym autem - starają się brać 2 lub 3. Jeśli wyjeżdżają dwoma busami to mają już co najmniej 3 nowe nabytki. Po dojechaniu do Polski biorą się do roboty.

 

Po pierwsze skręcenie licznika. Plaga w Polsce. 99 aut na 100 ma skręcone liczniki! Auta za granicą robią potężne przebiegi! Trzeba być kompletnym IDIOTĄ, żeby wierzyć w te przebiegi! 15-letnie auto z tdi z przebiegiem mniejszym niż 220 tysięcy? Mało realne. Prawda jest taka, że paski sprowadzane do Polski mają nalatane co najmniej 300 tysięcy kilometrów! Ale widziałem Passaty z przebiegami rzędu 600 tysięcy kilometrów, które po przyjeździe do Polski mają już tylko 180 tysięcy maksymalnie. Po skręceniu licznika wystarczy autko podpicować - wymienić wytartą kierownicę, fotele, gałkę lub pedały. I już! Teraz kilka ciekawych przypadków:

1. Passat B4 kombi z 94 roku. Ktoś w DE zakupił go sobie jako NÓWKĘ do firmy, gdzie służył jako auto pilotażowe w transporcie ponadgabarytowym i jeździł po całej Europie. Silnik praktycznie nie stygł, chyba że trafial do serwisu na wymianę oleju i rozrządu. Nie psuł się (ostatni dobry passat), więc auto jeździło tam aż do 2004 roku! Został wzięty do Polski przez znajomego handlarza. Po raz pierwszy zobaczyłem go w Polsce i był w fajnym stanie. Na liczniku 2xx tysięcy kilometrów. Okazało się jednak, że paski B4 mają tylko sześciocyfrowy przebieg i auto ma tak naprawdę ponad MILION przejechanych kilometrów za sobą. 1 MILION 2xx TYSIĘCY kilometrów! Handlarz mirek podpicował autko do sprzedaży i pasek poszedł, a właściciel nadal jest przekonany o autentyczności przebiegu.

2. Passat B5 '99 z przebiegiem 420 tysięcy kilometrów sprowadzony w 2011 roku. Skręcony na 160 tysięcy.

3. Audi A6 C4 sprowadzone z przebiegiem prawie 700 tysięcy. Sprzedana z przebiegiem 190 tysięcy. Licznik cofnięty o pół miliona kilometrów.

 

Ogólnie obracając się kręgach mirków-handlarzy słyszało się i widziało wiele przypadków. 90% aut ma liczniki skręcone więcej niż o 250 tysięcy kilometrów! Jeśli nie wierzycie zapraszam na stronę autoscout. Sprawdźcie jakimi przebiegami legitymują się auta typowego polaka, kiedy są jeszcze za granicą.

 

Jeśli uważacie takie kręcenie liczników za szczyt bezczelności, to teraz kolejne grzechy mirków. Sprzedawanie aut po poważnych wypadkach jako bezwypadkowe. Powiem tak: jeśli kupiłeś auto w komisie który sprowadza samochody, to masz 30% szans na to że auto było bite. Smutna prawda. Nawet nie wiecie jak można wyklepać auto, które nadaje się tylko do zezłomowania. Do tego handlarze mają dużo narzędzi. Blachy od zdrowych aut, tony szpachli, czy w końcu spawanie dwóch lub więcej rozbitków w jedno, sprawne auto. Po takie nawet nie muszą jeździć do DE. Handlarze nigdy nie informują o "klepaniu" potencjalnemu nabywcy. Ba! te bezczelne k***y kłamią mówiąc o bezwypadkowości auta! Często auta po wypadkach otrzymują angielskie lampy (bo tańsze). Mirki mają znajomości i łatwo mogą zrobić przegląd mimo nieprawidłowości. A jeśli myślicie, że wystrzelone poduszki wymieniają na nowe to się mylicie. Bardzo często się w to nie bawią.

 

Wycieki z silnika? Umycie silnika i motodoktor! Moto doktor to środek, który po dodaniu do oleju powoduje jego zgęstnienie i ustanie wycieków i wycisza pracę silnika. Nie jest to zdrowe dla silnika, ale cóż. Następny właściciel będzie się martwił.

Przebitka numerów VIN. Oh, o tym można całe eseje pisać! Podobnie jak o partackich naprawach najmniejszym kosztem, które powodują poważniejsze awarie już u nowych nabywców!

Fałszowanie historii serwisowej - kolejny grzech. Nikt przecież nie wie jak wygląda prawdziwa pieczątka i podpis mechanika spod Dortmundu ;)

Widziałem auta po powodziach przywracane do życia jak najtaniej. A jak mirek mówi, że wymienił rozrząd, to znaczy że zmienił tylko pasek. Jak mirek mówi, że klimę trzeba nabić, to znaczy że klima nie działa. Bo gdy klima jest sprawna to mirki bardzo chętnie ją nabijają. Podbija cenę sprzedaży.

A wszystkie te ich wyuczone teksty, wszystkie kłamliwe argumenty jakimi się posługują to chyba najmniejszy ich grzech. Sprowadzony dla żony, ale za duży. Niemiec płakał jak sprzedawał. Od dziadka lekarza. Jeździli nim tylko do kościoła. Niemiec wszystko przed sprzedażą powymieniał.

 

 

Dlaczego mój wujek splajtował?

Od razu muszę zaznaczyć, że wujek od początku postanowił że nie będzie ludzi robił w ch*ja jak 99% handlarzy. Liczniki nie były kręcone, a powypadkowe wraki nie były sprzedawane jako bezwypadkowe. Jeśli sprowadzałem auta po drobnych stłuczkach, to wszystko przed naprawami blacharskimi było dokumentowane zdjęciami i pokazywane potem klientom. Jak się okazało uczciwość była przyczyną upadku jego interesu.

Przeciętny janusz kupujący pastucha B5 ucieka, gdy widzi egzemplarz z przebiegiem z 2 na początku. Mało ludzi decydowało się na zakupy takich aut. Czasem braliśmy 2 auta i jechaliśmy na giełdy samochodowe typu Elizówka, gdzie największe wieśniaki z momotów górnych przyjeżdżali auta oglądać.

Typowa sytuacja: ja z wujkiem i jego 2 auta a obok znajomy handlarz z jednym. 3 paski B4. Nasze mają 300 i 400 tysięcy kilometrów. Ten obok 600 skręcone na 190. Mimo, że nasze auta były w zdecydowanie lepszym stanie zainteresowanie większe było tym drugim passatem. 300 tysięcy według nich to już grat. I efekt placebo - twierdzili, że tamten jest w lepszym stanie, bo były niższe cyferki na blacie.

 

Z czasem coraz mniej robiłem kursów dla wuja. Auta, które były w Polsce zalegały mu na placu, pod domem. Musiał mocno schodzić z cenami, przez co biznes stawał się coraz mniej opłacalny. Kilka aut poszło do znajomych handlarzy, którzy skręcili licznik, podpicowali autko i sprzedali drożej. W końcu, po dwóch latach zamknął swój komis. Z prawie zerowym zyskiem. Przez to, że był uczciwy. Przez to, że Polacy lubią być oszukiwani i lubią jak im się kłamie prosto w oczy.

 

Prawda jest taka, że to KUPUJĄCY robią zapotrzebowanie na przekręty. Nie bronię tu nieuczciwych handlarzy, których powinno się karać wysokimi odszkodowaniami i więzieniem. Ale no do ciężkiej k***y. Jeśli patrzysz na przebieg przy kupnie auta jesteś idiotą. Jeśli wierzysz, że 15 letnie auta ma mniej niż 250 tysięcy jesteś idiotą. Przez pomoc wujkowi i obracanie się w tych kręgach wyrobiłem sobie opinię o kupujących wieśwageny i auta z czterema zerami na masce. Większość z nich to zapatrzeni w jedyną słuszną markę idioci kompletnie nie znający się na motoryzacji, a ich głównym kryterium oceny auta jest przebieg.

 

Moje rady dla kupujacych:

1, Kategorycznie nie kupujcie aut w komisach i u handlarzy. Uczciwi handlarze nie istnieją, bo bankrutują!

2. Jeśli kupujecie auto od osoby prywatnej, to pamiętajcie że i tak mogła je ona zakupić od handlarza, który poskładał to autko z 3 innych.

3. Co jest typowe dla polaków. Typowy polak ma na auto powiedzmy 30 tysięcy. I mając do wyboru kupić model starszej generacji, z lepszym wyposażeniem, w lepszym stanie lub nowszy model, trup w wersji bieda to i tak muszą k***a kupić ten nowszy. Żeby się pokazać. Lepiej kupcie starsze auto w lepszym stanie niż nowszego trupa.

4. Proponuję samemu poszukać auta za granicą. Wyjdzie drożej, ale pewniej. A nie k***a, to nie zda egzaminu! Bo większość zobaczy prawdziwy przebieg i się k***a przestraszy!

5. Na wieśwagenach i autach z czterema zerami na masce świat się nie kończy. Nawet ten motoryzacyjny. I nie, k***a nie wszędzie na świecie pastuch to premióm. Tylko w Polsce panuje jeszcze taki pogląd z komuny. Gdzie jak Pasek B3 jechał po ulicy to pewnie jakiś bogol pie**olony. Bo się wyróżniał pośród maluchów i dużych fiutów. Dziś na takiego trupa stać dużo ludzi. Auto dużo poniżej przeciętnej pod każdym względem.

6. Nie sugerujcie się przebiegiem. Tylko stanem technicznym. Zabierzcie auto na kanał, sprawdźcie pod komputerem, obadajcie czujnikiem grubości lakieru. Zapytajcie o jego historię w ASO."

 

b3e390594b40.jpg

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z niewiadomego powodu ktoś niewiadomy zbanował abece na cacy

Link to comment
Share on other sites

Statystyczny Polak nie jest mechanikiem samochodowym i nie zna się na autach . Ci co się znają szukają właśnie ze stanami powyżej 300 000 i nie odpicowane ilu ich jest niestety odpowiedź poznał Twój uczciwy wujek .

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Oj ryzykujesz, że zaraz tu wpadnie mirek z komisu i będzie płakał iż Polacy nie dorośli do komisów, na zachodzie jest super, w Polsce beee i że trzeba kupować tylko w komisach... Bo..... i wymieni sto powodów.

 

I ..... ?

I ciemny naród to kupi....

Jak zawsze zresztą...

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Statystyczny Polak nie jest mechanikiem samochodowym i nie zna się na autach . Ci co się znają szukają właśnie ze stanami powyżej 300 000 i nie odpicowane ilu ich jest niestety odpowiedź poznał Twój uczciwy wujek .

 

lepiej nie pisać, na czym się zna, statystyczny Polak, ale jest jak piszesz, że tych, których nie straszy licznik, jest niewielu. Ostatni samochód jaki musiałem kupić, wg. sprzedawcy, nie komis, miał wymieniony olej i pasek rozrządu. No... w silniku było coś przypominające mazut, a pasek w tym modelu nie występuje, bo jest łańcuszek. Ale przecież nie będę się o takie pierdoły spierał. Olej wymieniłem, łańcuszek chodzi cicho, więc po co to drążyć ? :) Na przebieg nie patrzę, bo po co ?

 

aha, ten wujek, to nie mój wujek.

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z niewiadomego powodu ktoś niewiadomy zbanował abece na cacy

Link to comment
Share on other sites

Wielu pewnie myślało że jak u Sąsiada stoi auto z przebiegiem 180 000 to miało ze 300 000 więc jak u innego stoi z licznikiem 300 000 to miało pewnie z 500 000 dlatego tylko do 300 000 cofnęli . Czyli wujka omijali bo uznali go za gorszego oszusta i handlarza padłem , każdy mierzy według własnej miary jak to mawiają :)

 

Apropo aut znam przedsiębiorcę który narzekał że księgowa kazała mu kupić Porsche na koniec roku żeby podatku nie płacić a on biedny musiał choć wcale nie chciał ;) Nawet niezadowolenie próbował udawać jak to mówił .

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Dlatego kupuje tylko nowe w salonie, jak mnie nie stać na nową A8 to i nie stać na serwisowanie i ubezpieczenie zajeżdżonego trupa.

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

<br />lepiej nie pisać, na czym się zna, statystyczny Polak<br />

Ostatnio właśnie w dwóch zagranicznych filmach spotkałem się z tekstami ze Polacy to bardzo dobrzy fachowcy i nie zdzierają także te pare milionów normalnych Polaków którzy wyjechali w ostatnim czasie robi dobry PR Polsce . Nawet w Wheeler Dealers mówili że w Polsce są świetni fachowcy i potrafią za rozsądne pieniądze zrobić renowację starego auta . To może zamiast klepać te Pasaty z przystanków róbmy renowacje aut zabytkowych .

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

To może zamiast klepać te Pasaty z przystanków róbmy renowacje aut zabytkowych .

 

Znajomy Polak w Irlandii ma taki biznes - ściąga young- i oldtimery Amerykany zza oceanu, przeprowadza full renowację i sprzedaje z niezłym zyskiem.

Jak z nim gadam, to mówi że jest bardzo szczęśliwym człowiekiem bo robi to co zawsze chciał robić i jeszcze może z tego żyć. :)

 

W Irlandii kręcenie licznika jest przestępstwem - jak złapią na kręceniu to idziesz do pierdla. Kiedyś w radiu było o gościu, co skręcił liczniki w 2 autach sprowadzonych z UK (tam też dają nieźle do pieca z przebiegami).

Dostał rok bez zawiasów.

Kupowanie autka używanego w IRL to dużo mniejsze ryzyko niż w Polsce. Trzeba tylko uważać, żeby nie kupować od Polaka.

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Link to comment
Share on other sites

Wystarczy przed kupnem samochodu pojechać ze sprzedawcą na niezależną stację diagnostyczną i za kwotę 50 - 120 zł poznać rzeczywisty stan techniczny samochodu. Oczywiście nikt tak nie robi bo nikt nie jest taki głupi żeby wydawać tyle kasy za głupią ocenę stanu technicznego ...

 

Ostatnio czytałem w gazecie o panu który zaprosił rzeczoznawcę na odbiór NOWEGO samochodu od dealera. Okazało się że samochód był powypadkowy - ale producent stwierdził że to się zdarza, samochód został przez producenta zreperowany i jest w stanie jak nowy więc jest nowy i klient ma go odebrać !!!

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Polecam komentarze

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Polecam komentarze

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Włosy stają dęba..... Dzięki Pawcio. Potwierdza to moje intuicyjne zachowanie dotychczas - nie kupować od handlarzy, tylko od prywatnych osób (oczywiście to nie gwarancja, ale minimalizacja ryzyka).

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Link to comment
Share on other sites

trudno dać całkowitą wiarę w prawdziwość wypowiedzi z linka.

ostatnie auto kupiłem od handlarza, pisałem, zełgał. ale jest dobrze, co trzeba, i można było zobaczyć, było widać przy oględzinach.

prywatnie też nie ma pewności, żadnej, bo niby dlaczego ktoś, prywatnie, miałby pozbywać się dobrego auta ? bogaci, owszem, zmieniają jak się znudzi, niby.. co ?

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z niewiadomego powodu ktoś niewiadomy zbanował abece na cacy

Link to comment
Share on other sites

trudno dać całkowitą wiarę w prawdziwość wypowiedzi z linka.

ostatnie auto kupiłem od handlarza, pisałem, zełgał. ale jest dobrze, co trzeba, i można było zobaczyć, było widać przy oględzinach.

prywatnie też nie ma pewności, żadnej, bo niby dlaczego ktoś, prywatnie, miałby pozbywać się dobrego auta ? bogaci, owszem, zmieniają jak się znudzi, niby.. co ?

 

Motywy bywają różne, ale rzadko jest to chęć zysku. Zazwyczaj chęć wymiany na nowszy albo inny. Natomiast jak ktoś z tego żyje to nie ma siły - oszczędza, robi przewały.

Ja osobiście nie ufam handlarzom aut - nie żebym miał wielkie doświadczenie, po prostu z automatu nie zakładam, że sa to ludzie, którzy z altruistycznych pobudek moralnych będa ze mną szczerzy i mają interes by powiedzieć mi wszystko o aucie.

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Link to comment
Share on other sites

że sa to ludzie, którzy z altruistycznych pobudek moralnych będa ze mną szczerzy i mają interes by powiedzieć mi wszystko o aucie.

 

handlarze, są do obrzydzenia monotematyczni w swoich łgarstwach, natomiast, jak komu się nudzi i w poczuciu dobrego humoru chce spróbować sił w "rozmowie" z właścicielem komisu, a to nie to samo co handlarz, to niech wejdzie do jego biura i pogada. Jak wyjdzie sam, bez tzw. konieczności, tzn, że trafiło mu się szczęście.

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z niewiadomego powodu ktoś niewiadomy zbanował abece na cacy

Link to comment
Share on other sites

 • Administratorzy

Kupowałem kilka miesięcy temu auto dla żony. Co się naoglądałem w komisach, to szkoda gadać. Magiczne przebiegi, a nieraz nawet kierownica/gałka od biegów wytarta przy 80k przebiegu. W końcu kupiliśmy, ale po diagnozie w stacji, która wykazała stan bardzo dobry. Auto w bardzo dobrym stanie, w środku wygląda jak nowe, ale... już rozrząd poszedł do wymiany, a obecnie znów krzyczy błędem "depollution system faulty".

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:
https://www.audiostereo.pl/magazyn/

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.