Skocz do zawartości
IGNORED

Podstawki antywibracyjne


Fafikdog

Rekomendowane odpowiedzi

OK dzięki wielkie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@naczesany Jest zysk na dynamice? Kepler robi to samo, dobrze to słychać na słuchawkach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bogusław_59825 napisał:

Jest zysk na dynamice?

Można by to tak określić. Niepokoi mnie jednak ta zbytnia przejrzystość jaka się pojawiła. Przy okazji dokręciłem trochę śrubki we wtykach zasilających więc może i to ma wpływ. Póki co czekamy na opinie innych użytkowników tych platform.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎03‎-‎12 o 22:17, kenaj napisał:

Chodzi o jak najszybsze odprowadzenie, jak najszybszy transfer drgań z obudowy urządzenia i wytracenie ich , rozproszenie, zamianie na ciepło

Nie można nigdzie odprowadzić drgań z obudowy powodowanych przez:

W dniu ‎2019‎-‎03‎-‎12 o 16:13, kenaj napisał:

Wibracje generowane wewnątrz urządzenia przez trafa, napędy itd,  drgania powodowane przez falę dźwiękową rozchodzącą się w pokoju

Ponieważ źródło tych drgań jest non stop aktywne , więc i drgania nigdy nie ustają. To nie są drgania okresowe , tylko ciągle. To są oczywiście drgania gasnące , ale dopóki źródło drgań jest aktywne drgania są generowane na nowo , więc są stale obecne na obudowie. Co efektywnie można zrobić , to odizolować źródła tych najbardziej dokuczliwych drgań od wpływu na inne elementy urządzenia [np. izolując transformator ] , albo tłumić te drgania w miejscu ich powstawania. I to jest ta elementarna wiedza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Calyer  A wystarczy trochę zagłębić się w temat i odpowiedz się znajdzie np u Nordosta.

However, recent independent research into the infl uence of cable
and support systems demonstrates that actually, internally generated
microphony is a far more signifi cant problem. Internal components
such as optical drives and power transformers generate considerable
amounts of mechanical energy, but what we tend to overlook is that
almost every component in the circuit that charges and discharges or
passes signal will also be prone to vibrating. Now, whilst the actual level
of mechanical energy in question is often very small indeed, it is also
coexists in the same mechanical space as the fragile audio signal – in
same cases in the very same component.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

internally generated
microphony

 

29 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

optical drives and power transformers generate considerable
amounts of mechanical energy

 

30 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

every component

 

30 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

will also be prone to vibrating

mikroskala problemu w stosunku do tego jaki moze spowodować wyzwolona energia z głośników kolumn i akustyka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

wystarczy trochę zagłębić się w temat i odpowiedz się znajdzie np u Nordosta

I na co niby to ma być odpowiedź. Tam nie ma słowa o odprowadzaniu drgań. Z jaką tezą Ty chcesz właściwie  polemizować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

@Calyer  A wystarczy trochę zagłębić się w temat i odpowiedz się znajdzie np u Nordosta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zero zawartosci oprocz zalecen, gdzie te ustrojstwa postawic.

Czy przeczytales wogole samemu te cytowane "matrialy zrodlowe"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 24 godzinach pod prądem wszystko wróciło do normy. Nie ma natarczywości trąbka już tak nie "skwierczy" i nie przeszkadza jak miało to miejsce wcześniej tylko pięknie wybrzmiewa. Kontrabas, przeszkadzajki, gitara akustyczna wszystko doskonale uporządkowane. Zapanował ład i porządek. Chórki i głosy w tle wyraźnie słyszalne. Aktualnie "na tapecie" Ana Caram z charakterystycznym brazylijskim syczeniem - nic nie przeszkadza.

Nic tylko kupować bo to śmieszne pieniądze a wykonanie przednie. Nawet jak nie podziała to zyska akceptację żony (mojego syna już zyskała). Sądząc po sprzedaży to jest zainteresowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xajas napisał:

zero zawartosci oprocz zalecen, gdzie te ustrojstwa postawic.

Czy przeczytales wogole samemu te cytowane "matrialy zrodlowe"?

hmm , nie wiem czego się spodziewałeś po instrukcji gdzie optymalnie ustawić? a ja dałem tylko sygnał że firmy trzecie wiedzą o tych wewnętrznych drganiach. Zresztą te ustrojstwa jak wspomniałeś za drogo dla Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, naczesany napisał:

Po 24 godzinach pod prądem wszystko wróciło do normy. Nie ma natarczywości trąbka już tak nie "skwierczy" i nie przeszkadza jak miało to miejsce wcześniej tylko pięknie wybrzmiewa. Kontrabas, przeszkadzajki, gitara akustyczna wszystko doskonale uporządkowane. Zapanował ład i porządek. Chórki i głosy w tle wyraźnie słyszalne. Aktualnie "na tapecie" Ana Caram z charakterystycznym brazylijskim syczeniem - nic nie przeszkadza.

Nic tylko kupować bo to śmieszne pieniądze a wykonanie przednie. Nawet jak nie podziała to zyska akceptację żony (mojego syna już zyskała). Sądząc po sprzedaży to jest zainteresowanie.

czy możesz wrzuć zdjęcie "real"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kolcami są wykręcone i odwrócone fabryczne podstawki z tego CD. Podkleiłem je podkładkami jak wyżej plus jeszcze filcowe (można eksperymentować). Na fabryczne podstawy kolumn podkleiłem filc. Delphinusy mają bass reflex od spodu dlatego wydaje mi się, że trochę uspokoiłem niskie. Pod kolumnami mam podkładki filcowe bo na razie innego pomysłu nie mam a i łatwo przesuwać. Zamierzam dokupić jakieś standy metalowe, solidne bo te fabryczne raczej do stabilnych nie należą. Ta płyta za kolumną to Isover. "Działa" w odległości ok.30 cm. Jak jest za daleko odsunięta to nie bardzo. Pomijam ogólną akustykę pokoju no ale na razie nic nie poradzę.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

02.JPG

03.JPG

04.JPG

05.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, naczesany napisał:

Pod kolcami są wykręcone i odwrócone fabryczne podstawki z tego CD. Podkleiłem je podkładkami jak wyżej plus jeszcze filcowe (można eksperymentować). Na fabryczne podstawy kolumn podkleiłem filc. Delphinusy mają bass reflex od spodu dlatego wydaje mi się, że trochę uspokoiłem niskie. Pod kolumnami mam podkładki filcowe bo na razie innego pomysłu nie mam a i łatwo przesuwać. Zamierzam dokupić jakieś standy metalowe, solidne bo te fabryczne raczej do stabilnych nie należą. Ta płyta za kolumną to Isover. "Działa" w odległości ok.30 cm. Jak jest za daleko odsunięta to nie bardzo. Pomijam ogólną akustykę pokoju no ale na razie nic nie poradzę.

dzięki za zdjęcia. hmm, nie zajmuje dużo miejsca (chodzi mi o wysokość) 

10 godzin temu, Calyer napisał:

I na co niby to ma być odpowiedź. Tam nie ma słowa o odprowadzaniu drgań. Z jaką tezą Ty chcesz właściwie  polemizować?

To musisz sam szukać informacji, mnie  ten temat nie interesuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, naczesany napisał:

Pod kolcami są wykręcone i odwrócone fabryczne podstawki z tego CD. Podkleiłem je podkładkami jak wyżej plus jeszcze filcowe

Tylko jaki jest cel tych działań? Mysle, ze przekombinowujesz ? podobnie jak te śrubki na kablach zasilających ..... to tylko moja opinia, nie przejmuj sie. 

Stosujesz kolce (coupling), które jednocześnie stawiasz na oryginalnych nóżkach CD podklejone filcem (jakaś tam , powiedzmy, forma decoupling’u). Podobnie na standach: imo, monitory spinasz przy pomocy kolców ze standami, które powinny odebrać niechciane pasożytnicze wibracje, jezeli takie występują w kolumnie, i wygasić poprzez konstrukcje samego standa. Natomiast cały komplet stand+monitor powinieneś odciąć od podłogi, co z reguły winno sie stosować na podłogach niestabilnych, rezonujących jak np. szwedzka pływająca, np. poprzez zastosowanie isolatorow, moze byc nawet dla poeksperymentowania masa Blutack czy połówki piłki tenisowej (uwaga ze stabilnością takiej konstrukcji :)) do zaobserwowania ewentualnych zmian. A nie stosować rożne gadżety, gdzie popadnie, bo akurat mogę kupic ładny komplet po rabacie 50% ? Na ciężkich podłogach cementowych, nie mających formy kanapki lub pudła rezonansowego kolce fabryczne sa imo naprawdę  wystarczające. 

Natomaist kwestia basrefleksu od dołu to juz inna zagwostka, szczególnie tak niska nad płyta stand’u. Chodzisz sa one fabryczne wiec moze producent/konstruktor to przemyślał - nie znam tych kolumn i stand’ow. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bogusław_59825 napisał:

 

15 godzin temu, Calyer napisał:

I na co niby to ma być odpowiedź. Tam nie ma słowa o odprowadzaniu drgań. Z jaką tezą Ty chcesz właściwie  polemizować?

To musisz sam szukać informacji, mnie  ten temat nie interesuje. 

Starałeś się jednak polemizować , tyle że bezsensownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Calyer napisał:

Starałeś się jednak polemizować , tyle że bezsensownie.

Wiesz, ja w to nie wnikam, bo rozumiem że takie stopki Nordosta działają w obu kierunkach, dlatego karzą ustawić własnie w tych miejscach, by szybko przejąć drgania i je tłumić. Jeśli chcesz przyklejać masę bitumiczną pod trafo czy napęd,  zamiast stopek, ja nie będę Tobie w tym przeszkadzał. 

Sam nie sprawdzę tych stopek bo nie zmieszczą się razem z cd player, pomiędzy pułkami, zaś do wzmacniacza już zamówiłem 4szt z gwintem 4mm i podmienię oryginalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie znalazłem opinii w wątku a jestem ciekaw jak sprawują się podkładki Avatar Audio Receptor 1?

Mam u siebie i używam od dawna podkładek Bazodruta w nieco zmodyfikowanej formie tj. sprzęt stoi bezpośrednio na kulce wolframowej, czyli właśnie tak jak proponuje to Avatar. Bazodruty pomimo niezaprzeczalnego dobra jakie wnoszą są bardzo detaliczne, a ja potrzebuję dodać analogowości do brzmienia systemu. Avatar bazuje na drewnianej kulce więc może być to krok w dobrą stronę, tak mi się zdaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ministerolnictwa -  Najlepsze stopki jakie znam (barwa, analog, holografia bez wyostrzania i podbicia sybilantów, różnicowanie w basie, nasycenie średnicy) to Pro Audio Bono 7SN.

Postawione pod źródłem (Ayon 35 SP) jako jedyne dawały poprawę w moim torze słuchawkowym.

Inne pod źródłem dają wyraźną różnicę w torze stereo na głośnikach (kwestia czy te zmiany nam się podobają) ale w torze słuchawkowym zmian nie słychać (może audeze LCD-3 nie są takimi "analizatorami" jak HD-800 ? )

Dobre są też PAB 5 te używam pod kondycjonerem.

Zaskakująco dobre są jak na prostotę konstrukcji franc audio big foot (te też u mnie zostały) ale nie dorównują PAB 7SN w mojej ocenie i moim systemie.

Każde stopki (niezależnie od konstrukcji i technologii) inne niż fabryczne "coś" zmieniają w odpowiednio rozdzielczym systemie, kwestia czy nam te zmiany odpowiadają. Oferta ogromna tylko relacja ceny do efektów bywa różna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio testowałem trochę. Ale @Pawcio70  podsuną swoim wpisem nowy plan na Pro Audio Bono 7SN

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

Sam ostatnio testowałem trochę.

A możesz opisać pokrótce jaki wpływ na dźwięk mają ustroje które testowałeś. Z tego co widzę to Keplery, Orea i platforma do Bazodruta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

A możesz opisać pokrótce jaki wpływ na dźwięk mają ustroje które testowałeś. Z tego co widzę to Keplery, Orea i platforma do Bazodruta?

To od końca, - testy na CD Emotiva Player

Platforma - "Ona" przede wszystkim gubi cyfrowe naleciałości i odgłosy, to taki zwrot pod analogowe granie, góra jest rozdzielcza i niestety już lekko u mnie sycząca (gwizdek 30mm i brak pochłaniaczy czy rozpraszania), zyskujemy na planach w głąb,, bas traci kontury, ale daje więcej odcieni w perkusji, tylko...... to zmiękczenie przy kolumnach blisko stojących pod ścianą (mało miejsca) jest na granicy przeciągania basu.

"Orea Bronze" IsoAcoustics - lekko zmienia nam bas na ten szybszy, bardziej konturowy, Bronze też próbuje akcentować sybilanty, nie są jeszcze znacznie odczuwalne, ale już się pojawiają, tu i ówdzie wraz z lepszą rozdzielczością i większa ilością powietrza, to taki bardziej otwarty plan.

"Kepler" - Moim zdaniem  najlepszy wybór, bogaty środek pasma, nie wiem do czego miał bym się tu przyczepić, góra nie jest tak wyrywna, brakuje jej doświetlenia ale to tylko na tle tych pozostałych antywibracji, tylko jak posłuchamy zakończeń słów "p" "b" tak na wydechu w śpiewie gdzie muszą być lekko zaakcentowane, to tu są najlepsze, najbardziej naturalne, zaś bas .... jest ......hmm....jest najbardziej wyrównany, ani nie po ciepłej czy po twardej stronie, chyba .....najwierniejszy.

 

Musze załatwić Pro Audio Bono 7SN na test.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z wielu źródeł słyszałem, że Keplery dają radę, ma je u siebie kolega więc wypróbuję w najbliższym czasie. Na pewno skonfrontuję z Avatar Audio, o których pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ministerolnictwa napisał:

Już z wielu źródeł słyszałem, że Keplery dają radę, ma je u siebie kolega więc wypróbuję w najbliższym czasie. Na pewno skonfrontuję z Avatar Audio, o których pisałem.

Super, czekam co napiszesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2019 o 19:17, Bogusław_59825 napisał:

"Orea Bronze" IsoAcoustics - lekko zmienia nam bas na ten szybszy, bardziej konturowy, Bronze też próbuje akcentować sybilanty, nie są jeszcze znacznie odczuwalne, ale już się pojawiają, tu i ówdzie wraz z lepszą rozdzielczością i większa ilością powietrza, to taki bardziej otwarty plan.

Poświeciłem znacznie więcej czasu na testy i pod MA252 i pod CD i pod DAC i na kolumnach i na słuchawkach( schenchaiser 579 ), ogólnie NIE POLECAM KUPOWAĆ BEZ TESTU, sam kupiłem po recenzji Marcin Olszewski bez możliwości zwrotu, dziś żałuje, owszem, jest uspokojenie dźwięku, ale jest też rozświetlenie góry, dziś po 2tyg, stwierdzam że te podkreślenie sybilantów, a bardziej .....jakiś ich harmonicznych, jest drażniące ucho na dłuższe słuchanie, nie wiem czemu naczelny tego nie słyszał? nie wiem też czemu zablokował dodawanie komentarzy?.... ale chyba wszyscy już się domyślają czemu.

No nic, pod sprzętem u mnie się nie sprawdzają, podłoże je pod listwę Gigawatta bo nie mam innego pomysłu gdzie je wykorzystać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ministerolnictwa nie wiem czy jeszcze PAB 7SN dostaniesz bo materiały podrożały i u producenta jest tylko dostępny PAB 8CT, który mnie akurat nie przypadł bo zbyt duża separacja i konturowość (na minus), konturowy bas - jak kto lubi i do usunięcia problemów z akustyką pomieszczenia i słabsze wypełnienie ale rewelacyjna holografia, szybkość i układ sceny. PAB 8 CT moim zdaniem do korekcji brzmienia systemu dobry a nie bezwzględnej poprawy dźwięku. Jak napisałeś  o swoich doświadczeniach to Keplery muszę wypróbować.

Z ciekawostek mam też franc audio ceramic big foot (te stosowane w Ayon 35HF tylko czarne) i jak stawiam na nich luzem swojego Ayona 35 SP to zupełnie inaczej działają niż jak na sztywno połączę je śrubą redukcyjną M4/M8 (jakiś bliżej mi nieznany stop) z obudową. Różnica jest diametralna (szokująco inny dźwięk) a ta sama stopka i ten sam tor tylko różny sposób sprzęgnięcia z obudową. Na dźwięk (jak słychać) na wpływ materiał jakim następuje transmisja energii stopka <->  obudowa.

Próbowałeś Keplery na sztywno połączyć z obudową przez otwory dla nóżek fabrycznych? 

Ogólnie fajna zabawa i zdumiewające efekty przy eksperymentowaniu z dźwiękiem bez dużych nakładów. W lampowych urządzeniach, głośnikach i zasilaniu to naprawdę bardzo słychać... w całym torze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kepler obecnie podpierają Mac`a i są luzem (testowanie jeszcze będzie i kombinuje miedzy 3 a 4 stopki), u mnie Kepler ma trzpień stały M4 (na zamówienie) i....... do Emotiva CD .......nie pasuje, bo pomimo produkcji za wielkim murem, player jest na gwincie USA, przeciwnie do Ma252, bo tu pasuje nasz gwint 5M. Na tych dwóch klockach najbardziej mi zależało odciąć się od podłoża. Chce jeszcze Kepler sprawdzić na DAC`u Moon`a i zostało mi jeszcze podłożyć pod listwę.

spacer.pngspacer.png

Jeszcze ta zależność redukcji M?-M? od materiału, jak zamawiałem Kepler`y rozmawiałem w tym temacie i ....nie wszystko się nadaje.

Musze poszukać jeszcze czegoś innego, z podstawek tłumiących (pod CD) mając na uwadze że szklane półki w przyszłości zostaną zastąpione sklejką ~30mm. 3 komplety różnych producentów dadzą mi możliwości późniejszych zmian, zamiany pomiędzy sprzętem.

Nie mogę już ani zwiększać rozdzielczości (rozjaśniać) ani zmiękczać dźwięku, bo jestem już na granicy przeciągania basu i drażniących sybilantów, pójście w konturowy dźwięk zmieni mi na twarde granie (niewskazane), u mnie wskazany jest przemyślany wybór, hehe

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

W dniu 5.05.2019 o 17:17, Pawcio70 napisał:

Najlepsze stopki jakie znam (barwa, analog, holografia bez wyostrzania i podbicia sybilantów, różnicowanie w basie, nasycenie średnicy) to Pro Audio Bono 7SN.

Ja również pod Ayonem je próbowałem.  Dorzucę jeszcze ze dynamika z nimi (7SN)  siadła nieco, dźwięk mniej otwarty, instrumenty maja słabszą "aurę" akustyczną, mniej powietrza .. kontrola basu dobra, bardzo dobre nasycenie średnicy,  gładkość która jednak maskuje detale, fakturę. 

Ostatnio przez kilka dni miałem Townshend Seismic Pods pod platformą która stoi na podłodze. Ustroje oparte na sprężynie które izolują komponenty od podloża, Działają od 3 Hz.

Większa scena, klarowność, większe bryły instrumentów. To plusy. Bryły instrumentów mają jednak nieco mniejszą gęstość, są trochę bardziej oddalone i są mniej namacalne. Jak by rosjanie powiedzieli, less body, less presence. 

Z moimi podkładkami pod platformą dźwięk jest bardziej zwarty, nasycony, więcej aury wokół instrumentów, bardziej spójny dźwięk. Ostatecznie zrezygnowałem z Podów choć to bardzo ciekawa "rzecz"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kenaj napisał:

 

Ja również pod Ayonem je próbowałem.  Dorzucę jeszcze ze dynamika z nimi (7SN)  siadła nieco, dźwięk mniej otwarty, instrumenty maja słabszą "aurę" akustyczną, mniej powietrza .. kontrola basu dobra, bardzo dobre nasycenie średnicy,  gładkość która jednak maskuje detale, fakturę. 

Ostatnio przez kilka dni miałem Townshend Seismic Pods pod platformą która stoi na podłodze. Ustroje oparte na sprężynie które izolują komponenty od podloża, Działają od 3 Hz.

Większa scena, klarowność, większe bryły instrumentów. To plusy. Bryły instrumentów mają jednak nieco mniejszą gęstość, są trochę bardziej oddalone i są mniej namacalne. Jak by rosjanie powiedzieli, less body, less presence. 

Z moimi podkładkami pod platformą dźwięk jest bardziej zwarty, nasycony, więcej aury wokół instrumentów, bardziej spójny dźwięk. Ostatecznie zrezygnowałem z Podów choć to bardzo ciekawa "rzecz"

 

Aktualnie po zmianie wzmacniacza znów pod Ayonem mam Franc Audio Ceramic Big Foot. Mimo, że znacznie prostsze konstrukcyjnie od Pro Audio Bono to lepiej mi się zgrywają w systemie. Pro Audio Bono z moich doświadczeń najlepiej tłumi drgania własne (wzmacniacza, kolumn, źródła, kondycjonera) ze znanych mi rozwiązań. Mam to szczęście, że stopki antywibracyjne strojone i zmierzone przez producenta mam we wzmacniaczu (Reimyo)  oraz kolumnach (TAD) i nie ma lepszych dla tego konkretnego urządzenia - można jedynie innymi coś zmieniać pod swoje preferencje. Niestety każde z rozwiązań urządzeń) tłumiących drgania i izolujących od drgań (urządzeń) ma swoje wady i zalety (w jakiś sposób jest strojone) i tak naprawdę metodą prób dobieramy optymalne dla naszego systemu i gustu rozwiązanie. Pod poprzednimi kolumnami stosowałem kiedyć stopki audio physic magnetyczne i działały podobnie jak opisane Townshend Seismic Pods - też kolumny lewitowały i były mniej stabilne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pawcio70 napisał:

Aktualnie po zmianie wzmacniacza znów pod Ayonem mam Franc Audio Ceramic Big Foot. Mimo, że znacznie prostsze konstrukcyjnie od Pro Audio Bono to lepiej mi się zgrywają w systemie. Pro Audio Bono z moich doświadczeń najlepiej tłumi drgania własne (wzmacniacza, kolumn, źródła, kondycjonera) ze znanych mi rozwiązań. Mam to szczęście, że stopki antywibracyjne strojone i zmierzone przez producenta mam we wzmacniaczu (Reimyo)  oraz kolumnach (TAD) i nie ma lepszych dla tego konkretnego urządzenia - można jedynie innymi coś zmieniać pod swoje preferencje. Niestety każde z rozwiązań urządzeń) tłumiących drgania i izolujących od drgań (urządzeń) ma swoje wady i zalety (w jakiś sposób jest strojone) i tak naprawdę metodą prób dobieramy optymalne dla naszego systemu i gustu rozwiązanie. Pod poprzednimi kolumnami stosowałem kiedyć stopki audio physic magnetyczne i działały podobnie jak opisane Townshend Seismic Pods - też kolumny lewitowały i były mniej stabilne.

To prawda, każde stopki zmieniają dźwięk, tak czy inaczej, na lepsze albo na gorsze. Zależy co doktor przepisał systemowi i od preferencji użytkownika. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pawcio70 napisał:

Franc Audio Ceramic Big Foot.....................................Pro Audio Bono

Dajcie jakieś namiary, chętnie bym poczytał a może i coś zakupił pod Kandy K3.

A już znalazłem. Chętnie bym też wymienił standy pod Chario Delphinus bo te fabryczne mimo że ładne to jednak drewniane i "kolybają się" trochę. Wolę takie z metalu tylko trudno trafić z podstawą górną (chodzi o wymiar).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.