Skocz do zawartości
IGNORED

Podstawki antywibracyjne


Fafikdog

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższej nieobecności w wątku wracam z obiecanym dawno temu porównaniem kilku podkładek. Równolegle miałem u siebie Keplery, podkładki Avatar Audio Receptor 1, podkładki z kulką wolframową od Bazodruta oraz Soundcare Superspike Feet. Ogólne wnioski są takie, że wszystkie podkładki wniosły "coś" do brzmienia sytemu, było słychać ich obecność. Po drugie nie każda z podkładek pasowała w danym miejscu systemu. Dodatkowo podłożenie jednego typu podkładki pod wieloma "klockami" powodował narzucenie charakteru tej podkładki i mocne kształtowanie dźwięku w niekoniecznie dobrą stronę.

Najmniej z całej czwórki spodobały mi się Receptory. Może lepiej zgrałyby się z lampą, ale w moim tranzystorowym systemie dały przekaz bardzo pastelowy w barwie, spadło nasycenie dźwięków. System zagrał jakby nieco ciszej, łagodniej, może dlatego, że stonowaniu (czy wycofaniu?) uległa góra. Blachy zyskały jednocześnie przyjemną słodycz. Receptory ładnie budowały sceną wgłąb, dobrze separowały plany.

Mocno zaznaczają swoją obecność podkładki Bazodruta. W formie jaką zaleca producent tj. dwa łoża i kulka pośrodku, są w mojej ocenie nie do przyjęcie. Przekaz idzie w kierunku niskich rejestrów, zalewa dudniącym basem, gubi się czytelność średnicy. Mocniej zaznaczony jest kontur, niepotrzebnie podkreślone niektóre szczegóły, jest to dla mnie takie efekciarskie granie. Stan rzeczy zmienia się gdy ściągniemy górne łoże i postawimy sprzęt na wolframowej kulce, taki układ mam obecnie pod końcówką mocy. Daje on dobre dociążenia dźwięku, pomaga jednocześnie w zbudowaniu sceny sprawiając, że instrumenty są bryłą a nie plamą, jednocześnie na górze nic nie jest przerysowane.

Świetnie zaprezentowały się Superspike Feet, te z kolei zostały pod Pre. Nie wkręcałem ich w miejsce oryginalnych nóżek, a po prostu położyłem na nich przedwzmacniacz (3 szt w zupełności wystarczą). Podkładki te nie mają swojego zaznaczonego charakteru, myślę, że pozwalają wydobyć ze sprzętu nieco więcej. Przekaz jest liniowy bez wyoblenia któregoś zakresu. Muzyka dostaje większego oddechu, szczegóły subtelnie mocniej zaznaczone, ale bez podkreślania sybilantów, bas troszkę bardziej zdyscyplinowany, troszkę lepiej widoczna faktura i wybrzmienia instrumentów. Generalnie za tę cenę super...spike ? Zastanawiam się jak zagrałyby złota wersja Hi-End?

Na koniec podkładki Divine Acoustics Kepler. Stopień wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie. Patrząc na nie myślisz sobie, piękna rzecz, ale nie ma szans żeby to miało tłumić drgania. Jest zgoła inaczej. Nie spasowały się z końcówką mocy, ale pod DAC i transportem nic lepszego nie miałem. Keplery są fenomenalnie rozdzielcze na górze i średnicy, krawędzie kreślone są delikatną ale wyraźną kreską. Słychać dużo szczegółów, również tych w tle, ale podane są one z kulturą, nie narzucają się. Podkładki dzięki swej rozdzielczości wydobywają fakturę z instrumentów, przez co muzyka jest podana bardziej prawdziwie, autentyczniej. Bas zyskuje na kontroli, jest go w sam raz. System z Keplerami zachęca do odprężenia się i długich odsłuchów. Finalnie zostały u mnie 2 komplety ? Bardzo dobre podkładki!

Ciekaw jestem jeszcze podkładek KBL Big Foot, ktoś słuchał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podstawki, aż tak WIELCE zmieniają brzmienie, to czemu nikt tu nie słyszy różnicy w przypadku różnej wilgotności czy temperatury powietrza w pomieszczeniu??? Bo raczej nie uwierzę, że zawsze są idealne - i ciepłym latem, i zimą z włączonymi kaloryferami, czy wiosną lub jesienią, kiedy jest chłodniej, ale jeszcze nie grzeją.

Naprawdę cuda, panowie, cuda!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Meloman napisał:

Jeżeli podstawki, aż tak WIELCE zmieniają brzmienie, to czemu nikt tu nie słyszy różnicy w przypadku różnej wilgotności czy temperatury powietrza w pomieszczeniu??? Bo raczej nie uwierzę, że zawsze są idealne - i ciepłym latem, i zimą z włączonymi kaloryferami, czy wiosną lub jesienią, kiedy jest chłodniej, ale jeszcze nie grzeją.

Naprawdę cuda, panowie, cuda!

 

A Ty jaki typ podstawek użytkujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Meloman napisał:

Jeżeli podstawki, aż tak WIELCE zmieniają brzmienie, to czemu nikt tu nie słyszy różnicy w przypadku różnej wilgotności czy temperatury powietrza w pomieszczeniu??? Bo raczej nie uwierzę, że zawsze są idealne - i ciepłym latem, i zimą z włączonymi kaloryferami, czy wiosną lub jesienią, kiedy jest chłodniej, ale jeszcze nie grzeją.

Naprawdę cuda, panowie, cuda!

A jaki wpływ mają wilgotność i ciśnienie... sorry, temperatura w twoim pomieszczeniu? Ciekaw jestem twoich obserwacji? Co twój higrometr pokazuje?

W dniu 1.11.2019 o 16:30, Ministerolnictwa napisał:

Dodatkowo podłożenie jednego typu podkładki pod wieloma "klockami" powodował narzucenie charakteru tej podkładki i mocne kształtowanie dźwięku w niekoniecznie dobrą stronę.

Potwierdzam. Zazwyczaj najlepsze rezultaty daje mix. tz. rożne podkładki pod rożnym sprzętem. Stopka która sprawdziła się pod jednym sprzętem nie koniecznie będzie dobra pod innym. Mam pod wzmacniaczem Stillpoints Ultra SS a pod odtwarzaczem CD, FE cerapuc. To najlepsza kombinacja którą do tej pory znalazłem. Wszystko stoi na platformach z drewna hickory. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kenaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bogusław_59825 napisał:

A Ty jaki typ podstawek użytkujesz?

Boguś - pod kolumny zwykłych od Rogoża. Stolik też mam od niego.

Czy jest różnica - nie wiem? Nie chce mi się sprawdzać, oceniać. Wolę słuchać muzyki. A sprzęt gra fajnie.

Że może być lepiej? Oczywiste! ZAWSZE MOŻE BYĆ LEPIEJ.

22 godziny temu, kenaj napisał:

A jaki wpływ mają wilgotność i ciśnienie... sorry, temperatura w twoim pomieszczeniu? Ciekaw jestem twoich obserwacji? Co twój higrometr pokazuje?

Fizyka - poziom szkoły podstawowej. Podstawy akustyki i rozchodzenia się dźwięku w ośrodku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, mix podstawek również u mnie daje najlepsze rezultaty....ile to już razy chciałem wymienić Franc Audio (pod CD) na inne

i zawsze do nich wracam...dźwięk na nich jest najbardziej energetyczny/szybki do tego znakomicie kontrolowany bas            

żadne inne podstawki nie dają tak ładnie podkreślonej stopy...ale już drugi komplet franca pod wzmacniaczem nie bardzo mi pasuje....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Meloman napisał:

Boguś - pod kolumny zwykłych od Rogoża. Stolik też mam od niego.

Czy jest różnica - nie wiem? Nie chce mi się sprawdzać, oceniać. Wolę słuchać muzyki. A sprzęt gra fajnie.

O! stolik Rogoz Audio, ja też chce taki mieć!  tylko nie wiem kiedy, to bedzie?

To jeszcze dopisze jak ma Bazodrut u siebie.  wszystkie elementy stoją na Kepler, włącznie wyjętym z obudowy PC, twardym dyskiem +   ...albo to był lampowy pre? albo lampowa, lewa końcówka mocy? tam był Kepler + jego połowa podstawki i kulka już zamiast oryginalnych nóżek  już pod sprzętem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Meloman napisał:

 

Fizyka - poziom szkoły podstawowej. Podstawy akustyki i rozchodzenia się dźwięku w ośrodku.

 

Chłopcze, złe trafiłeś. Ja pytałem o twoje obserwacje jaki to ma wpływ, a nie o fizykę ze szkoły podstawowej.  Ja studia dość dawno kończyłem a szkoły podstawowej prawie nie pamiętam. Pytałem się ciebie jaki to wg. ciebie ma wpływ. Więc podziel się swoimi obserwacjami albo nie zawracaj. du..y i nie wyskakuj jak filip z duperelami.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kenaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kenaj napisał:

Chłopcze, złe trafiłeś. 

Dzięki za miłe słowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Meloman napisał:

Dzięki za miłe słowa.

Nie ma za co. Potraktowałem cię ulgowo ze względu na twoją ksywkę, choć w muzyce pewno się tak rozeznajesz jak w tym o czym tu piszemy. Zamiast chlapać na prawo i lewo, rzucać wytartymi frazesami " ..Oczywiste! ZAWSZE MOŻE BYĆ LEPIEJ", powinieneś zacząć słuchać. Ludzie którzy słuchają uczą się nowych rzeczy. Chce mi się jeszcze od czasu do czasu coś tu napisać nie dla Sly, Miroslav czy Franz@ bo oni to wszystko wiedzą ale dla Melomanów, Xjasów czy Calyerów. Może się jednak czegoś nauczą. Jeden tu się akustyki czy czego tam uczy od Marka Twaina co prawda. Heh. Ale może rację ma mój kolega który już dawno machnął ręką na to forum i nie zawraca sobie tym głowy a system jego gra lepiej niż wiele po parę razy droższych..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kenaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może rację ma mój kolega który już dawno machnął ręką na to forum i nie zawraca sobie tym głowy

 

Wcale sie nie dziwie, pewnie naczytal sie sprawozdan na temat dzialania podstawek :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, xajas napisał:

Wcale sie nie dziwie, pewnie naczytal sie sprawozdan na temat dzialania podstawek ?

Nie, powiedział że to od czytania , cytuję "takich idiot..w jak xajas",  koniec cytatu. Moim zdaniem przesadził, ale może nie. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kenaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie wypowiedzialem sie w dzialce podstawek :-)

 

Przypominam sobie moje komentarze na temat antywibracyjnych kuleczek ceramicznych za kilka stow. Tak, cos takiego nie kazdy jest w stanie strawic :-)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kenaj napisał:

Potraktowałem cię ulgowo ze względu na twoją ksywkę, choć w muzyce pewno się tak rozeznajesz jak w tym o czym tu piszemy.

Jak zwykle masz rację. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 17:54, Meloman napisał:

Jeżeli podstawki, aż tak WIELCE zmieniają brzmienie, to czemu nikt tu nie słyszy różnicy w przypadku różnej wilgotności czy temperatury powietrza w pomieszczeniu??? Bo raczej nie uwierzę, że zawsze są idealne - i ciepłym latem, i zimą z włączonymi kaloryferami, czy wiosną lub jesienią, kiedy jest chłodniej, ale jeszcze nie grzeją.

Naprawdę cuda, panowie, cuda!

 

Nie, żebym był nietoperzem, ale dla Twojej wiedzy. Z łatwością rozpoznaję, że coś jest z ciśnieniem atmosferycznym lub idzie zmiana pogody. Wystarczy mi dosłownie kilka minut słuchania i wiem, że szkoda prądu, bo nagle nie ma płowy muzyki w muzyce. Ale to już jest raczej sprawa ogólnego samopoczucia, a nie sprzętu. Jednak być może związana z wilgotnością i innymi wymienionymi przez Ciebie artefaktami. 

J.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2019 o 18:03, Miroslav1 napisał:

faktycznie, mix podstawek również u mnie daje najlepsze rezultaty....ile to już razy chciałem wymienić Franc Audio (pod CD) na inne

i zawsze do nich wracam...dźwięk na nich jest najbardziej energetyczny/szybki do tego znakomicie kontrolowany bas            

żadne inne podstawki nie dają tak ładnie podkreślonej stopy...ale już drugi komplet franca pod wzmacniaczem nie bardzo mi pasuje....

Dźwięk na tych podstawkach jest najbardziej energetyczny ?
 

20 godzin temu, kenaj napisał:

Nie ma za co. Potraktowałem cię ulgowo ze względu na twoją ksywkę, choć w muzyce pewno się tak rozeznajesz jak w tym o czym tu piszemy. Zamiast chlapać na prawo i lewo, rzucać wytartymi frazesami " ..Oczywiste! ZAWSZE MOŻE BYĆ LEPIEJ", powinieneś zacząć słuchać. Ludzie którzy słuchają uczą się nowych rzeczy. Chce mi się jeszcze od czasu do czasu coś tu napisać nie dla Sly, Miroslav czy Franz@ bo oni to wszystko wiedzą ale dla Melomanów, Xjasów czy Calyerów. Może się jednak czegoś nauczą. Jeden tu się akustyki czy czego tam uczy od Marka Twaina co prawda. Heh. Ale może rację ma mój kolega który już dawno machnął ręką na to forum i nie zawraca sobie tym głowy a system jego gra lepiej niż wiele po parę razy droższych..

Czego to się uczysz słuchając muzyki? Zawsze myślałem, że uczy się człowiek np gry na instrumencie.  ?

 

A potem ktoś z zewnątrz to czyta i myśli sobie "wariaci" ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, umka napisał:

Nie, żebym był nietoperzem, ale dla Twojej wiedzy. Z łatwością rozpoznaję, że coś jest z ciśnieniem atmosferycznym lub idzie zmiana pogody. Wystarczy mi dosłownie kilka minut słuchania i wiem, że szkoda prądu, bo nagle nie ma płowy muzyki w muzyce.

Mnie tego nie musisz tłumaczyć. Więcej namiesza w odbiorze nastrój psychiczny słuchacza, niż kuleczki w podstawkach.

Poza tym - najpierw trzeba sprawić sobie dobry system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S0nic napisał:

Czego to się uczysz słuchając muzyki? Zawsze myślałem, że uczy się człowiek np gry na instrumencie.  ?

Nie muzyki, tylko podstawek, jak usłyszy to kolejny poziom nirwany zalicza ? Ale żeby to traktować jako naukę? Chyba jak kolejny raz dać się zrobić w konia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S0nic napisał:

Czego to się uczysz słuchając muzyki?

Źle zrozumiałeś tekst. Za trudny? Przeczytaj jeszcze raz,  ze zrozumieniem. 

Jak nie dasz rady to później objaśnię. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kenaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kenaj napisał:

Źle zrozumiałeś tekst. Za trudny? Przeczytaj jeszcze raz,  ze zrozumieniem. 

Jak nie dasz rady to później objaśnię. 

Nie trzeba, to zwykły bełkot ? a bełkotu ciężko się słucha, ale dzięki, że traktujesz kolegów ulgowo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, malikali napisał:

to kolejny poziom nirwany zalicza

nerwowo tutaj ?

ostatnio miałem na testach IsoAcoustics Gaia III, które przetestowałem na kolumanch. Imo, nie tyle było lepiej czy gorzej co "inaczej". Podkładki te w użyciu z dołączonymi kolcami podnoszą dosyć znacznie kolumnę co wływa na zmianę warunków akustycznych w pomieszczeniu - pierwsze odbicia - i to jak odbierałem "zmieniony" przekaz. Jednak powtórzę się: nie nazwałbym tego poprawą samej jakości przekazu muzycznego a raczej inaczej podany ze względu na zmianę warunków akustycznych.

Dodam, że pomieszczenie jest projektowo zaadoptowane akustycznie - więc warunki stałe niezmienne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2019 o 20:15, Bogusław_59825 napisał:

O! stolik Rogoz Audio, ja też chce taki mieć!  tylko nie wiem kiedy, to bedzie?

To jeszcze dopisze jak ma Bazodrut u siebie.  wszystkie elementy stoją na Kepler, włącznie wyjętym z obudowy PC, twardym dyskiem +   ...albo to był lampowy pre? albo lampowa, lewa końcówka mocy? tam był Kepler + jego połowa podstawki i kulka już zamiast oryginalnych nóżek  już pod sprzętem.

Hm.jednak Bazodrut to jest KTOŚ. Nie dość że robi genialne kable super wycenione to jeszcze bezkompromisowo tłumi drgania  PC - szczęka opada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, will66 napisał:

ostatnio miałem na testach IsoAcoustics Gaia III, które przetestowałem na kolumanch.

....

Podkładki te w użyciu z dołączonymi kolcami podnoszą dosyć znacznie kolumnę co wływa na zmianę warunków akustycznych w pomieszczeniu - pierwsze odbicia

...

Dodam, że pomieszczenie jest projektowo zaadoptowane akustycznie - więc warunki stałe niezmienne.

Jesli pomieszczenie jest akustycznie zaadoptowane (a nawet gdyby nie bylo), myslisz ze podniesienie glosnikow o kilka centymetrow, na tyle zmieni poziom i rozklad pierwszych odbic (ktorych), ze jest to "zauwazalne"? De facto wchodza tylko odbicia od podlogi i sufitu w rachube.  Dziwne ?

Aby to zweryfikowac, wystarczy podlozyc cokolwiek o podobnej wysokosci, to nie musza byc podkladki IsoAcoustic ?  

 

Raz piszesz, ze to "wplywa na zmiane warunkow akustycznych" a raz ze "warunki stale niezmienne". No to jak to jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, xajas napisał:

Jesli pomieszczenie jest akustycznie zaadoptowane (a nawet gdyby nie bylo), myslisz ze podniesienie glosnikow o kilka centymetrow, na tyle zmieni poziom i rozklad pierwszych odbic (ktorych), ze jest to "zauwazalne"? De facto wchodza tylko odbicia od podlogi i sufitu w rachube.  Dziwne ?

Aby to zweryfikowac, wystarczy podlozyc cokolwiek o podobnej wysokosci, to nie musza byc podkladki IsoAcoustic ?  

 

Raz piszesz, ze to "wplywa na zmiane warunkow akustycznych" a raz ze "warunki stale niezmienne". No to jak to jest?

Ciekawe co wymyślisz pod ten dowód ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wibracje od podłogi nie przechodzą do kolumny, ponieważ podstawa je izoluje, ale czy teraz wibracje kolumny powodowane przez pracę membran są tak samo dobrze tłumione? Czy głośniki nadal mają mocne oparcie, czy też obudowa ustępuje i membrany minimalnie nie znajdują się tam gdzie powinny?

Kiedy jak były dyski HDD, to mocno przykręcone bardzo hałasowały i był taki trik, żeby poluzować śrubki, to dysk robił się cichszy, ale jednocześnie głowice straciły precyzje i czas dostępu się zwiększał.

Jak zmienia się brzmienie po zastosowaniu takich platform?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, J.Jerry napisał:

Wibracje od podłogi nie przechodzą do kolumny, ponieważ podstawa je izoluje, ale czy teraz wibracje kolumny powodowane przez pracę membran są tak samo dobrze tłumione? Czy głośniki nadal mają mocne oparcie, czy też obudowa ustępuje i membrany minimalnie nie znajdują się tam gdzie powinny?

Kiedy jak były dyski HDD, to mocno przykręcone bardzo hałasowały i był taki trik, żeby poluzować śrubki, to dysk robił się cichszy, ale jednocześnie głowice straciły precyzje i czas dostępu się zwiększał.

Jak zmienia się brzmienie po zastosowaniu takich platform?

ad. 1
Na dniach będzie wystawa w Warszawie, może będą sie wystawiać, podejdź lekko tupnij nogą i zobaczysz czy wibracje nie przechodzą na kolumnę
Ja testowałem i przechodzą

ad. 2 
Tez bym sie obawiał braku stabilności i nie zdecydowałem sie na te Podiumy

ad. 3
Nie wiem, ale próbowałem optymalnie odizolować kolumny od podlogi : filc + drewno + guma + filc, + dociążenie od góry
Efekt: poczucie skrócenia pogłosu w dolnym pasmie, wyszczuplenie,
tylko tak przesadnie, ze zabiło poczucie uczestniczenia w spektaklu, nastąpiło oddalenie i jakbym słuchać z pomieszania przez szybę

Po różnych testach, u mnie najlepiej jest gdy w "połowie" są odizolowane kolumny, lubię poczucie potęgi "kontrolowanej" przed sobą


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, xajas napisał:

Jesli pomieszczenie jest akustycznie zaadoptowane (a nawet gdyby nie bylo), myslisz ze podniesienie glosnikow o kilka centymetrow, na tyle zmieni poziom i rozklad pierwszych odbic (ktorych), ze jest to "zauwazalne"? De facto wchodza tylko odbicia od podlogi i sufitu w rachube. 

pisałem o moim odbiorze przekazu po podniesieniu kolumn o wysokość tych podkładek (około 8-10 cm) i po ponownym postawieniu na kolcach fabrycznych, które maja może 2 cm.....Jak napisałem było "inaczej", ale nie napiszę, że było lepiej lub gorzej z Gaia III...Zmiana wysokości kolumn jest zmianą warunków wyjściowych - a czy ma to większy lub mniejszy wpływ to już kwestia zrobienia np. pomiarów w trakcie.

 

11 godzin temu, xajas napisał:

Raz piszesz, ze to "wplywa na zmiane warunkow akustycznych" a raz ze "warunki stale niezmienne". No to jak to jest?

Śpieszę wytłumaczyć: "niezmienne" w sensie, że pomieszczenie dedykowane, w którym nic się nie zmienia: w tym wypadku Gaia III były taką zmienną. Napisałem to w odniesieniu do pomieszczeń użytkowych np. salon, w którcyh jest wiele zmiennych.

2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Ciekawe co wymyślisz pod ten dowód ?

pytanie z czego jest ta podłoga pod tą wykładzioną??

Kiedyś miałem Townsend podkładki - to samo pomieszczenie -  w mojej opinii grało "inaczej" ? 

U mnie podłoga jest na 25 cm styrodurze z 20 cm wylewką - wszystko na piasku drobnożwirowym i odizolowane od przegród pionowych - a imo najlepiej tego typu rzeczy "działają" na niestabilnych podłożach jak to ma często miejsce w przypadku UK, podłogach drewnianych na legarach.....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.