Jump to content
Fafikdog

Podstawki antywibracyjne

Recommended Posts

41 minut temu, J.Jerry napisał:

Wibracje od podłogi nie przechodzą do kolumny, ponieważ podstawa je izoluje, ale czy teraz wibracje kolumny powodowane przez pracę membran są tak samo dobrze tłumione? Czy głośniki nadal mają mocne oparcie, czy też obudowa ustępuje i membrany minimalnie nie znajdują się tam gdzie powinny?

Kiedy jak były dyski HDD, to mocno przykręcone bardzo hałasowały i był taki trik, żeby poluzować śrubki, to dysk robił się cichszy, ale jednocześnie głowice straciły precyzje i czas dostępu się zwiększał.

Jak zmienia się brzmienie po zastosowaniu takich platform?

ad. 1
Na dniach będzie wystawa w Warszawie, może będą sie wystawiać, podejdź lekko tupnij nogą i zobaczysz czy wibracje nie przechodzą na kolumnę
Ja testowałem i przechodzą

ad. 2 
Tez bym sie obawiał braku stabilności i nie zdecydowałem sie na te Podiumy

ad. 3
Nie wiem, ale próbowałem optymalnie odizolować kolumny od podlogi : filc + drewno + guma + filc, + dociążenie od góry
Efekt: poczucie skrócenia pogłosu w dolnym pasmie, wyszczuplenie,
tylko tak przesadnie, ze zabiło poczucie uczestniczenia w spektaklu, nastąpiło oddalenie i jakbym słuchać z pomieszania przez szybę

Po różnych testach, u mnie najlepiej jest gdy w "połowie" są odizolowane kolumny, lubię poczucie potęgi "kontrolowanej" przed sobą

Edited by .:Gerard:.

11 godzin temu, xajas napisał:

Jesli pomieszczenie jest akustycznie zaadoptowane (a nawet gdyby nie bylo), myslisz ze podniesienie glosnikow o kilka centymetrow, na tyle zmieni poziom i rozklad pierwszych odbic (ktorych), ze jest to "zauwazalne"? De facto wchodza tylko odbicia od podlogi i sufitu w rachube. 

pisałem o moim odbiorze przekazu po podniesieniu kolumn o wysokość tych podkładek (około 8-10 cm) i po ponownym postawieniu na kolcach fabrycznych, które maja może 2 cm.....Jak napisałem było "inaczej", ale nie napiszę, że było lepiej lub gorzej z Gaia III...Zmiana wysokości kolumn jest zmianą warunków wyjściowych - a czy ma to większy lub mniejszy wpływ to już kwestia zrobienia np. pomiarów w trakcie.

11 godzin temu, xajas napisał:

Raz piszesz, ze to "wplywa na zmiane warunkow akustycznych" a raz ze "warunki stale niezmienne". No to jak to jest?

Śpieszę wytłumaczyć: "niezmienne" w sensie, że pomieszczenie dedykowane, w którym nic się nie zmienia: w tym wypadku Gaia III były taką zmienną. Napisałem to w odniesieniu do pomieszczeń użytkowych np. salon, w którcyh jest wiele zmiennych.

2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Ciekawe co wymyślisz pod ten dowód ?

pytanie z czego jest ta podłoga pod tą wykładzioną??

Kiedyś miałem Townsend podkładki - to samo pomieszczenie -  w mojej opinii grało "inaczej" 🙂 

U mnie podłoga jest na 25 cm styrodurze z 20 cm wylewką - wszystko na piasku drobnożwirowym i odizolowane od przegród pionowych - a imo najlepiej tego typu rzeczy "działają" na niestabilnych podłożach jak to ma często miejsce w przypadku UK, podłogach drewnianych na legarach.....

2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Ciekawe co wymyślisz pod ten dowód ?

Dowód na co? Te sprężyny izolują drgania kolumna - podłoga, ale za to obudowa kolumny wpadnie w większe drgania podczas pracy układu basowego

Dalem tyko przykład ze podstawki to nie Audio-voodoo a ich zastosowanie powinno być najpierw przemyślane i przetestowane, jak pisze will66, najlepiej jak każdy dobierze pod własne warunki, przedobrzyć to tez źle 😉

Edited by .:Gerard:.

To zależy gdzie kto podkłada i czego oczekuje, wygrzewanie to też termin daleko idących nieprawdziwych teorii.

Edited by malikali