Skocz do zawartości
IGNORED

"Lewiatan" vs "Ida" (oscary)


qot

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtuś (że tak powiem) skoro to wszystko takie wymyślone i tylko ze złości to jako osoba inteligentna bez problemu powinieneś to zbić rzeczową rozmową z konkretnymi argumentami a tymczasem robisz to samo co zarzucasz innym.

 

Przedstawiłeś swoją wizję, napisałeś co myślisz, ja się do tego ustosunkowałem mam nadzieje że rzeczowo i bez emocji, liczyłem na jakąś rozmowę i co ? kotlet ideologiczny w Twoim wykonaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fetku i Doktorku,

 

ostrzem swej ironii Was zaatakowałem, zdaję jednak sobie sprawę, że to były puste naboje, nikogo nie przekonałem. Jakakolwiek

dyskusja z Wami jest stratą czasu. Dlatego ja zamilknę. Jeszcze tylko cytat jeden przytoczę: Nie rzucajcie pereł między świnie.

Dla miszcza ciętej riposty Fetka ZA DARMO przedstawię : me słowa to perły , a Wy to świnie... proste jak drut , prawda? Żegnam

zgniłe towarzystwo,

 

tylko Wojciecha serdecznie pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym filmie zabrakło na początku jednej zasadniczej a ważnej informacji ,,Wszystkie osoby oraz fakty są fikcyjne ... i nie było by sprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla miszcza ciętej riposty Fetka ZA DARMO przedstawię :

 

 

 

I tu zabrakło słowa Za darmo przedstawię interpretację

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostrzem swej ironii Was zaatakowałem, zdaję jednak sobie sprawę, że to były puste naboje, nikogo nie przekonałem. Jakakolwiek

dyskusja z Wami jest stratą czasu. Dlatego ja zamilknę. Jeszcze tylko cytat jeden przytoczę: Nie rzucajcie pereł między świnie.

Dla miszcza ciętej riposty Fetka ZA DARMO przedstawię : me słowa to perły , a Wy to świnie... proste jak drut , prawda? Żegnam

zgniłe towarzystwo,

obraza innych to dość słaba próba przekonania... no właśnie do czego ?

 

Czyli tak, wpadasz, rozrabiasz (chore interpretacje, oskarżasz i obrażasz innych) potem gdy masz odpowiedzieć na jedno proste pytanie nagle stwierdzasz że to strata czasu i uciekasz ? (słowo milczenie nie pasuje).

 

W tym filmie zabrakło na początku jednej zasadniczej a ważnej informacji ,,Wszystkie osoby oraz fakty są fikcyjne ... i nie było by sprawy.

ministerstwo się nie zgodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fetku(że tak powiem) też liczyłem na merytoryczną dyskusję.Ale już wiem,że z tobą to niemożliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fetek, czy Ty nie odczuwasz tego, że ta wymiana zdań jest bez sensu? Pusta gadanina nieprowadząca do niczego , po prostu strata czasu, a ten dla mnie jest cenny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszmarny dźwięk w dialogach, części trudno zrozumieć. Jak to w polskim filmie niestety.

A sam film... bez emocji, moich i bohaterów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Fetek, czy Ty nie odczuwasz tego, że ta wymiana zdań jest bez sensu? Pusta gadanina nieprowadząca do niczego , po prostu strata czasu, a ten dla mnie jest cenny

jedyne co odczuwam to unikanie dialogu między innymi z Twojej strony i odwracanie kota ogonem. Oboje oskarżacie innych o torpedowanie tematu i brak merytorycznej rozmowy jednocześnie sami będąc pionierami w paplaniu o pupie Marysi (fajna chociaż ?).

 

więc jeszcze raz:

Ty dokonujesz obrzydliwej, wstrętnej, obleśnej nadinterpretacji - twierdzisz, jakoby bohaterka znalazła się w zakonie,bo chce być szpiegiem Stalina.

gdzie, jak i kiedy ?

 

ta wiem wstrętny jestem.

 

fetku(że tak powiem) też liczyłem na merytoryczną dyskusję.Ale już wiem,że z tobą to niemożliwe.

Ty nie chcesz merytorycznej dyskusji tylko bezkrytycznej zgody i klepania po plecach. Wybacz nie jestem typem człowieka który przez tydzień potrafi mówić o białej kartce papieru, zapewne najwspanialszej na świecie, ale to nadal tylko kartka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakowski dziennikarz, pisarz i poeta Witold Gadowski o filmie GNIda...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktor mózgu nie nadwyręża, wierzy innym na słowo,zatem filmu nie musi oglądać. Jak mu powiedzą, że jest żydowską kobietą, uwierzy bez zastrzeżeń

 

wydziargane na gołych plecach bystej mrówki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnidowski nic konkretnego o filmie Ida nie mówi, właściwie nic nie mówi o filmie, tylko rzyga retoryką ksenofoba i operuje językiem nienawiści. Najzwyklejszy pospolity zasraniec, dodatkowo z brudnymi zębami - mały człowiek i to wszystko - dobry dla popaprańców jak on sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażam sobie filmy ze Schwarzeneggerem, Snipesem, Stathamem czy Craig'em

z dużymi napisami na początku - najlepiej zamiast teasera, że "Wszystkie osoby i fakty tu..."

A il Dottore ma inne autorytety, do których pasuje genialny zwrot jeszcze z przedwojnia:

Jak sięgnę głębiej w kalesony, to jeszcze paru takich w ... namacam.

Cóż - inna optyka i tyle. Prawdziwa demokracja na tym polega. Niech się martwią ci, których przekona.

Właśnie po to inni skakali przez płot i przewracali mury.

A film ma piękne zdjęcia, za to okropną jak reszta polskiej produkcji od wielu już lat ścieżkę dźwiękową;

dobrze, że są nareszcie dostępne polskie napisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się w domu ogląda, to faktycznie trudno część wypowiedzi bohaterów zrozumieć, co nie zmienia faktu, że to wartościowe kino

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem w kinie i nie było problemów z dźwiękiem.

bo w kinie z samego założenia dźwięk jest slaby, dlatego niektórzy do kina nie chodzą.

 

Zdaje się ze kiedyś założyłeś temat o chodzeniu do kina, tam Ci kilka razy coś napisano, nawet pracownik kina się wypowiedział.

 

Jak się w domu ogląda, to faktycznie trudno część wypowiedzi bohaterów zrozumieć, co nie zmienia faktu, że to wartościowe kino

ale że co ? głośniki Ci trzeszczą? kobita garami wali ? a teraz drugi już hit sezonu "nie rozumiem dialogów ale film jest wartościowy".

 

Ja filmy oglądam w domu bo w kinie mierzi mnie niska jakość dźwięku, po ostatnim seansie i obrazu (mimo że TV nie za dobry). Oglądam jak chce i kiedy chce, nie muszę się niczym martwić i w 100% mogę się skoncentrować na odbiorze filmu, w tym rozumieniu dialogów.

 

Właśnie po to inni skakali przez płot i przewracali mury.

nie skakali tylko motorooofką ich przywieźli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś ci przeciwnicy kina nie przekonali mnie.

nie każdy ma w domu chociaż średniej klasy sprzęt że o dedykowanym pomieszczeniu nie wspomnę, wtedy kino i tak pozostaje "dobre".

 

W każdym razie @audioburak pisał o gorszej jakości polskiej ścieżki dźwiękowej a jej w kinie nie jesteś w stanie zweryfikować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzyga retoryką ksenofoba

operuje językiem nienawiści.

Najzwyklejszy pospolity zasraniec

z brudnymi zębami

mały człowiek

dobry dla popaprańców jak on sam.

 

 

Hehehehe, tyle epitetów zmieścić w jednej wypowiedzi - blisko rekordu świata! :) Ale to dobrze. Skoro opluwają - znaczy: boją się! :)

Lewactwo i lemingi drżą przed słowami prawdy i dlatego właśnie tacy ludzie jak Witold Gadowski są im solą w oku. :)

Lewactwo i lemingi niczego tak się nie boją jak PRAWDY. Jeśli wiec plują jadem nienawiści po czyjejś wypowiedzi to znaczy gość mówi PRAWDĘ i tym uważniej należy go słuchać.

Polecam "Wieżę Komunistów" Witolda Gadowskiego o kulisach afery FOZZ. A w tym roku ukaże się kolejna jego powieść "Szlag trafił" o człowieku który przeżył zamach smoleński.

 

wieza_komunistow.jpg

 

Właśnie po to inni skakali przez płot

 

Tylko jakoś potem nie byli zdolni wskazać miejsca, gdzie ów płot przeskoczyli... :)

A co z motorówką MW? Anna Walentynowicz już nie żyje, zabili ją w Smoleńsku, ale póki żyła, to mówiła ciekawe rzeczy...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oscar dla Idy to fenomenalny, wielki, ponadczasowy sukces. Kropka

może dla Ciebie - nie wypowiadaj się za innych. Kropka

iI Dottore

Może w Irlandii tak masz.

W kraju natomiast cieszymy się polskiego sukcesu. No i dobrego filmu.

Linki które podajesz to skrajny margines krzykaczy, których jedynym dorobkiem jest hejt w necie.

Weź pod uwagę, że to jest film fabularny, to nie dokument. I tak też go odbieram.

Podobnie oglądałem ostanio film Fury. Też dobry, ale prawdy o II w.ś. tam się też nie doszukiwałem. Podobnie w Bękartach wojny itd.

Fury to bajki na które każdy INTELIGENTNY widz ma z góry ukształtowaną opinie ( że to rozrywka w formie bajki i tak trzeba ją przyjmować) Ida to produkcja która próbuje (niestety skutecznie) kdztałtować historie w skali światowej (poprzez przyznanie jej Oscara). Nie mylmy pojęć - nie bądźmy Pewexami :). Ale lemingów w naszym "kraju na niby" jest baaardzo wielu, dlatego miliony młodych polaków musi robić u obcych na obczyźnie niestety.

Może słów kilka o samym filmie ,,Ida''... w scenariuszu umieszczono osobę, która żyła w realu- Helenę Wolińską(sprawdzcie w google), która jest tutaj przedstawiona jako ciotka głównej bohaterki.

Kim była Wolińska... prokuratorem z czasów stalinowskich, żydówką z pochodzenia, komunistką z przekonania. Miała na sumieniu życie wielu Polaków, jednak o tym w filmie jest zaledwie kilka zdań, za to o “polskim antysemityźmie” duuuużo więcej.

Ciekawe... bo w tym filmie jest przedstawiona w bardzo pozytywnym świetle jak na postać, która wysyłała na śmierc niewinnych ludzi, za to Polacy pokazani w tym obrazie kiepsko... zapijaczone, zarośnięte, chamskie, agresywne... czy mozna do nich czuć sympatię?

Nie sądzę... a do Wolińskiej?

I owszem... i tak sie właśnie manipuluje ludzmi, zbrodniarkę przedstawia sie jako “dobrą ciocię”, a drugą stronę(Polaków) jako zwykły negatywny element, który budzi odrazę. Przypomnę, ze Polacy byli ofiarami żydowskich represji po II Wojnie Światowej, a żydzi krecili powojennym aparatem terroru w stalinowskiej Polsce(obsadzili sądy, prokuratury, UB... ), czy jest coś o tym w tym obrazie?

Za to o “polskim antysemityźmie” wystarczajaco, by widz KOLEJNY RAZ(po “Pokosiu”) miał jednoznacznie negatywne skojarzenia z naszym narodem, że Polak to antysemita.

Tylko jakos do tego obrazu nie pasują drzewka w izraelskim Jadwaszem, które pokazują, iż Polacy w czasie największej próby(II W.Ś.) egzamin z człowieczeństwa zdali, za to żydzi po wojnie “odpłacili” nam, torturując, mordując, i skazując na wieloletnie więzienie tych, którzy sprzeciwiali się żydokomunie.

A już wyjątkowo bezczelną manipulacją jest pokazanie, iż Wolinska popełniła samobójstwo na końcu, ponieważ w realu uciekła przed sprawiedliwością na Zachód, a próby ekstradycji do Polski by stanęła przed naszym wymiarem sprawiedliwości reagowała wyjątkowo histerycznie twierdzac, ze to... “antysemityzm”. Jak widać, nie ma problemu by zaakcentować “polski antysemityzm”, za to jest wielki problem, by pokazać PRAWDĘ, jakim tchórzem bez cienia sumienia i moralności był poststalinowski odpadek, jakim była żydówka z pochodzenia, a komunistka z przekonania Helena Wolińska.

I tyle faktów.

Sensacja w tym filmie??? Byłaby, gdyby CHOĆ RAZ trzymano sie jako-tako faktów, czyli iż Polski antysemityzm był MARGINALNY, w przeciwieństwie do powojennego antypolonizmu jaki prezentowali żydzi w stalinowskim aparacie terroru.

Powyższy komentarz powinno się publikować gdzie się da aby trochę świadomości wpadło do pustych głów polskich lemingów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajmy co mówi na temat Idy Mariusz 'Max', bo mówi jak jest!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaków!

Naucz się szanować nasz kraj. Zacznij od pisania z dużej litery.

uuuuuuh, nieomylny mondrosek się znalazł :) - często tak rzucasz tymi kamieniami? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jgx

 

Gdybyś film oglądał to byś wiedział,że prokurator Wolińska nie jest przedstawiona w pozytywnym świetle.A skoro nie widziałeś to się nie wypowiadaj bo się kompromitujesz.

 

doktorku

 

Naprawdę wierzysz w to,że ktoś boi się twojego bełkotu?Głupota połączona z megalomaństwem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym filmie zabrakło na początku jednej zasadniczej a ważnej informacji ,,Wszystkie osoby oraz fakty są fikcyjne ... i nie było by sprawy.

 

I dobrze, aby był przeniesiony w realia Brazylijskie ... deszcz nagród ... z lasów deszczowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.