Skocz do zawartości
IGNORED

Okazyjne oferty sprzętu High-End dostępne w salonach audio.


moreno1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchałem ostatnio analitycznie w kontrolowanych warunkach akustycznych (pokój ok. 50m2) setup'u Guarneri Evo z Audio Research GS150, D'Agostino preamp'em, AR CD-9, kablami głośnikowymi Cardas i interkonektami Kubala-Sosna - brzmiało bajecznie i zapewniam, że niejeden kochałby taki dżwięk w swoim domu. Bardzo podobny setup, tylko z preampem AR GSpre i kolumnami SF Aida brzmiał również znakomicie - nie rozumiem tych wszystkich negatywnych opinii na temat nowych SF.

 

Nie rozumiesz bo siedzisz w Chicago a nie w Poznaniu lub w Katowicach. Zmienna gęstość powietrza wpływa na różny odbiór dźwięku Sonusów...;-)

 

Kiedyś nadredaktor Kisiel z Audio napisał o pewnych Sonusach...

 

,,Najwyższa klasa tego brzmienia wymaga nie tyle oswojenia, co osłuchania; żeby je docenić, musimy albo wcześniej słyszeć niewiele....albo...bardzo dużo..."

 

Coś w tym jest..

 

Tak, stwierdzenie co do jednych z najbardziej znienawidzonych, a mianowicie Amati Aniversario - ileż ja się już nasłuchałem jakie te głośniki są słabe. I nie wiem, pewności nie mam stąd wyraźnie to zaznaczam, czy Ty przypadkiem gdzieś, w jakimś wątku również nie wyraziłeś się w ten sam sposób co inni.

 

Użytkownik NEWNEW dnia 16.02.2015 - 18:02 napisał

Nie zgadzam się z Wami koledzy, miałem okazję słuchać wielu kolumn SF i dla mnie stare Guarnieri, Extremy czy nawet Electy Amator były kolumnami na swój sposób wybitnymi. Nie do końca neutralne ale fenomenalnie muzykalne. Natomiast odsłuchy bieżących modeli o których pisałem przed południem skłaniają mnie do takiej a nie innej tezy. I nie jest to bynajmniej moja wyłączna opinia. Jak ktoś chce posłuchać najnowszej Cremony zapraszam do Bielska. Proszę tylko wziąć ze sobą końcówkę mocy, która będzie w stanie je uciągnąć i pokaże w jakikolwiek sposób charakter toru, a nie tylko samej kolumny... Do tej pory najlepiej napędziły je iluś tam set watowe monobloki Elins Audio w klasie D.... Jedyne, na których dało się odczuć jako taką klasę dźwięku. Nie poradziły sobie z nimi Brystony, ML 432 i wiele innych. To chyba nie jest najlepsza rekomendacja dla tych kolumn.

 

Może w Bielsku jest jakiś inny prąd i z tego powodu Sonusy Grać nie chcą :)

A tak poważnie, historie, mity, znachorstwo, a nawet ciemnota się mnoży, do tego stopnia, że później taki przysłowiowy Kowalski nie wie co i jak. Owszem Cremona M to dość wymagająca konstrukcja, która potrafi wydobyć wiele z wysokiej jakości dźwięku. Dobrym dla niej partnerem jest końcówka mocy w cenie wyższej od nich samych. Jednak nie przesadzajmy, monobloków 1000 watowych nie potrzebuje. A tak właśnie powyższe się czyta. Mam 300W końcówkę Pass, która z tymi głośnikami robi co chcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, stwierdzenie co do jednych z najbardziej znienawidzonych, a mianowicie Amati Aniversario - ileż ja się już nasłuchałem jakie te głośniki są słabe. I nie wiem, pewności nie mam stąd wyraźnie to zaznaczam, czy Ty przypadkiem gdzieś, w jakimś wątku również nie wyraziłeś się w ten sam sposób co inni.

 

Użytkownik NEWNEW dnia 16.02.2015 - 18:02 napisał

Nie zgadzam się z Wami koledzy, miałem okazję słuchać wielu kolumn SF i dla mnie stare Guarnieri, Extremy czy nawet Electy Amator były kolumnami na swój sposób wybitnymi. Nie do końca neutralne ale fenomenalnie muzykalne. Natomiast odsłuchy bieżących modeli o których pisałem przed południem skłaniają mnie do takiej a nie innej tezy. I nie jest to bynajmniej moja wyłączna opinia. Jak ktoś chce posłuchać najnowszej Cremony zapraszam do Bielska. Proszę tylko wziąć ze sobą końcówkę mocy, która będzie w stanie je uciągnąć i pokaże w jakikolwiek sposób charakter toru, a nie tylko samej kolumny... Do tej pory najlepiej napędziły je iluś tam set watowe monobloki Elins Audio w klasie D.... Jedyne, na których dało się odczuć jako taką klasę dźwięku. Nie poradziły sobie z nimi Brystony, ML 432 i wiele innych. To chyba nie jest najlepsza rekomendacja dla tych kolumn.

 

Może w Bielsku jest jakiś inny prąd i z tego powodu Sonusy Grać nie chcą :)

A tak poważnie, historie, mity, znachorstwo, a nawet ciemnota się mnoży, do tego stopnia, że później taki przysłowiowy Kowalski nie wie co i jak. Owszem Cremona M to dość wymagająca konstrukcja, która potrafi wydobyć wiele z wysokiej jakości dźwięku. Dobrym dla niej partnerem jest końcówka mocy w cenie wyższej od nich samych. Jednak nie przesadzajmy, monobloków 1000 watowych nie potrzebuje. A tak właśnie powyższe się czyta. Mam 300W końcówkę Pass, która z tymi głośnikami robi co chcę.

 

No i nic w tym dziwnego...

 

Cremona M nie jest bowiem trudna do napędzenia, przynajmniej w porównaniu do Amati, które mają problemy w zakresie niskich tonów. Miałem rzadką okazję słuchać Amati i Elipsy podczas jednego odsłuchu i na tym samym sprzęcie. Elipsy zagrały świetnie, z pazurem a w Amati coś się kotłowało;-). Szkoda bo Amati to wizualnie jedne z najpiękniejszych kolumn jakie powstały.

 

Natomiast uwaga wcześniejsza o klasie D i napędzaniu Sonusów coś w sobie ma. Najlepszy dźwięk jaki słyszałem z Sonusów to było połączenie modelu Guarneri Evolution z Devialet 250. Evo po prostu zadziwiały pięknem dźwięku, swobodą i rozmachem zupełnie nie podobnym do monitorów na pojedynczym 18 cm wooferze. Podłączenie do nich Gryphona Diablo spowodowało totalne zepsucie dźwięku i jego nijakość. Gryphon zresztą ma jakieś problemy z Sonusami, kiedyś położył mi odsłuch Cremony Auditor M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na całe szczęście nie oglądam się na innych, szczególnie tych, którzy mają dziesiątki argumentów przeciwko Sonus Faber, z uwagi, iż nigdy nie potrafili z odpowiednim poświęceniem podejść do prawidłowego napędzenia tych głośników i odpowiedniego wyboru pozostałych elementów toru. Lubię tą markę, wiem jakie daje możliwość i chciałbym z nią pozostać. Z tego względu coraz częściej zerkam w kierunku SF Elipsa i Amati Aniversario. Któryś z tych głośników zastąpi moje Cremony M. Tym bardziej, że myślę o kupieniu drugiej końcówki Passa, tak by skonfigurować je jako dwa 300W monobloki.

 

A co do Amati Aniversario i Gryphona. Na pomorzu jest takie zestawienie, z tym, że grają one z Gryphonem Atillą, który jak wszyscy wiemy, oceniany jest jako wzmacniacz z nadmierną ilością basu. W połączeniu z Amati Aniversario stworzył synergię i to w pomieszczeniu przekraczającym typowy metraż (20-30m), naszych pokoi odsłuchowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na całe szczęście nie oglądam się na innych, szczególnie tych, którzy mają dziesiątki argumentów przeciwko Sonus Faber, z uwagi, iż nigdy nie potrafili z odpowiednim poświęceniem podejść do prawidłowego napędzenia tych głośników i odpowiedniego wyboru pozostałych elementów toru. Lubię tą markę, wiem jakie daje możliwość i chciałbym z nią pozostać. Z tego względu coraz częściej zerkam w kierunku SF Elipsa i Amati Aniversario. Któryś z tych głośników zastąpi moje Cremony M. Tym bardziej, że myślę o kupieniu drugiej końcówki Passa, tak by skonfigurować je jako dwa 300W monobloki.

 

A co do Amati Aniversario i Gryphona. Na pomorzu jest takie zestawienie, z tym, że grają one z Gryphonem Atillą, który jak wszyscy wiemy, oceniany jest jako wzmacniacz z nadmierną ilością basu. W połączeniu z Amati Aniversario stworzył synergię i to w pomieszczeniu przekraczającym typowy metraż (20-30m), naszych pokoi odsłuchowych.

 

Amati powinny grać min. w 30 metrach. Ciekawe co piszesz o Amati Aniversario i małym Atilla. Różne są widać gusta i to bardzo różne. Amati Aniversario słuchałem z 400-500 W na kanał i nie potrafiło to ich wysterować a Atilla potrafił? No coż...cud na Pomorzu widać się zdarzył;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amati powinny grać min. w 30 metrach. Ciekawe co piszesz o Amati Aniversario i małym Atilla. Różne są widać gusta i to bardzo różne. Amati Aniversario słuchałem z 400-500 W na kanał i nie potrafiło to ich wysterować a Atilla potrafił? No coż...cud na Pomorzu widać się zdarzył;-)

400-500W nie potrafiło wysterować amati aniversario ????

To chyba było 4 Waty a nie 400 watów.

Atilla spokojnie wysteruje Amati Aniversario - spadek impedancji do 3 Ohmów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

400-500W nie potrafiło wysterować amati aniversario ????

To chyba było 4 Waty a nie 400 watów.

Atilla spokojnie wysteruje Amati Aniversario - spadek impedancji do 3 Ohmów

 

Daruj sobie te żałosne uwagi o 4 W.

 

Odsłuch był z Gryphonem Diablo i z pewnymi monoblokami. W tym samym odsłuchu Amati były porównywane z modelem Elipsa więc doskonale było można porównać jakość dźwięku i wysterowanie obu kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie te żałosne uwagi o 4 W.

 

Odsłuch był z Gryphonem Diablo i z pewnymi monoblokami. W tym samym odsłuchu Amati były porównywane z modelem Elipsa więc doskonale było można porównać jakość dźwięku i wysterowanie obu kolumn.

tak jasne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elipsa ma efektywność 86 i spadek do 3 oraz rozciągnięcie basu do 30Hz

 

Amati Anniversario natomiast odpowiednio 89, 3 i 35Hz

 

Pomiary mogą powiedzieć sporo choć nie wszystko - jak to stwierdził ich autor redaktor Andrzej Kisiel.

 

Tylko odsłuch porównawczy w tym samym pomieszczeniu z tym samym sprzętem potrafi pokazać realne różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego względu coraz częściej zerkam w kierunku SF Elipsa i Amati Aniversario. Któryś z tych głośników zastąpi moje Cremony M. Tym bardziej, że myślę o kupieniu drugiej końcówki Passa, tak by skonfigurować je jako dwa 300W monobloki.

 

 

Jak to mówią , do odwaznych świat należy ale przygotuj się też na ewentualne rozczarowania. w przypadku Amati.Kolega sasiad ma i jest zadowolony bo podobają się żonie. Napędza je Passami , co prawda cicho słucha bo przy większym volumenie głośności zaczynają dudnić i brumieć. Czy to słyszy ?

twierdzi że tak i macha ręką :-) :-) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczam się przed wpadką, moja partnerka tez.

Zatem bądź pozdrowiony i niech Moc będzie z Tobą Magnepanie.

 

Poczekamy , zobaczymy. Tylko miej odwagę napisać prawdę jak zagrają Amati Aniversario w Twoiim systemie , chętnie poczytam i podzielę się dalszymi doświadczeniami jakie miałem z odsłuchów SF Amati.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy , zobaczymy. Tylko miej odwagę napisać prawdę jak zagrają Amati Aniversario w Twoiim systemie , chętnie poczytam i podzielę się dalszymi doświadczeniami jakie miałem z odsłuchów SF Amati.

 

A jakie mogłeś mieć. Zapewne takie jak prawie wszyscy, czyli negatywne. Tak jak pisałem powyżej ileż to ja się już nasłuchałem, jak te głośniki są słabe jakościowo. One nie są słabe, one są trudne, a to różnica. A dwa, one nie mają za zadanie olśnić nagłym przytłoczeniem wypchniętego dźwięku. To głośniki na wskroś neutralne i wytrawne, zatem posiadające i odrobinę goryczy w sobie, jednak tej przyjemnej. Potrzeba im wydajny mocowo, rozdzielczy i zarazem ciepły tor, wtedy możemy mówić o ich ujarzmieniu i "shomogenizowaniu"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość uzytkowników SF Amati zauważyła negatywne granie niskich tonów które były wynikiem błędu Franco z zastosowaniem niewłasciwych

przewodów VDH The Wind i Wind 2 w pierwszych egzemplarzach Amati które już same w sobie wytwarzają pogrubiony do nienaturalnych rozmiarów bas.

W efekcie nastapił zupełny brak kontroli w niskich czestotliwosciach. Później w nastepstwie krytycznych uwag Serblin zmienił okablowanie Wind'a na inny

model ale prawdopodobnie również był to produkt VDH . Nastapiła poprawa w stosunku do pierwszych modeli Amati ale jeszcze nie na tyle aby było dobrze. Ulepszona wersja Amati Aniversario polepszyła brzmienie Amati ale tak na 60 - 70 % mozliwości optymalnego grania. Ogólnie rzecz biorąc nie spodziewaj się więc nirvany dźwiekowej z tych podłogówek ale jesli myslisz ze Tobie się uda aby zagrały perfekcyjnie to GO AHEAD i pokaż sobie i nam co potrafisz.Powodzenia.

Testowalismy u znajomego Amati Aniversario vs Extrema które były napędzane potężnymi mocowo monoblokami lampowymi firmy ARC razem z pre

ARC . Za źródło posłuzył komplet dCS z niezłym okablowaniem . Efekty tych wielogodzinnych porównań opiszę innym razem przy okazji Twoich

opisów i prób z SF Amati lub SF Elipsa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elipsa ma efektywność 86 i spadek do 3 oraz rozciągnięcie basu do 30Hz

 

Amati Anniversario natomiast odpowiednio 89, 3 i 35Hz

 

Pomiary mogą powiedzieć sporo choć nie wszystko - jak to stwierdził ich autor redaktor Andrzej Kisiel.

 

Tylko odsłuch porównawczy w tym samym pomieszczeniu z tym samym sprzętem potrafi pokazać realne różnice.

 

Cześć,

bardzo rzadko piszę na tym forum ,ale teraz uznałem to za stosowne ...ponieważ posiadam SF Amati i to nie z przypadku.

Jest to genialna kolumna oczywiście jeśli się ma doświadczenie z czym ma grać i dlaczego (akurat Diablo to dobre połączenie ale można lepiej), kto był u mnie wie o czym piszę. Głośnik ten ma za zadanie wytworzyć bas bliski ideału na możliwości domowe i tak jest.

Często "moreno" porównuje je z SF Elipsa na korzyść Elips- nie żartujmy , to nie ta kategoria .

Amati Anniversario to najlepsze kolumny SF, pewnie dlatego tak znienawidzone ( rozumiem że niewielu na tym forum ma możliwość czerpania przyjemności z pięknego dzwięku)

Pozdrawiam i życzę udanych poszukiwań osobistej nirvany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...bas bliski idealu z SF Amati...to chyba zart. Te kolumny maja wadliwie zaprojektowany bas. W okolicy 60hz jest duzy pik. W pokojach o okreslonych rozmiarach moze to dac trudne do zaakceptowania podbicie. Pomiary Amati ma Stereophile.

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...bas bliski idealu z SF Amati...to chyba zart.

Tu się zgadzamy w 100%.

Też o tym słyszałem że mają wadliwie zaprojektowaną zwrotnicę i podział pasma. Jak dla mnie Amati Aniversario mają wycofaną średnicę w

stosunku do pozostałego pasma ( co jest dużą wadą tych kolumn ) i oczywiście problematycznego basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba nie chodzi o zwrotnice i podzial pasma bo w zakresie srednicy i wysokich Amati graja przepieknie. Wydaje mi sie ze cos ze strojeniem basu skopali. Duzy pik przy okreslonej czestotliwosci na basie to raczej nie zwrotnica ... ale pewnosci nie mam.

TUX

 

Ja oczywiscie pisze o pierwszym modelu Amati z przed kilkunastu lat a nie o wspolczesnych Amati majacych w nazwie jakies dodatki do slowa amati.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amati Anniversario to najlepsze kolumny SF

 

Było wiele kolumn SF ale aby pisać, że Amati są najlepsze...no cóż...

 

Dla niektórych to co mają zawsze jest najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdańsk - Guarneri Evolution, nówki sztuki do wzięcia za "dobre" pieniądze. To mój pierwszy raz z monitorami najwyższej próby, przesłuchane w różnych "salonowych" konfiguracjach i konkluzja jedna-można się w nich z miejsca zakochać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdańsk - Guarneri Evolution, nówki sztuki do wzięcia za "dobre" pieniądze. To mój pierwszy raz z monitorami najwyższej próby, przesłuchane w różnych "salonowych" konfiguracjach i konkluzja jedna-można się w nich z miejsca zakochać.

Jakie to są te "dobre pieniądze" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil skoro SF Guarneri Evolution to Twoj pierwszy raz z monitorami wysokiej klasy to jeszcze masz duzo do przesluchania :-) Ja wole poprzednie wersje Guarneri ktore mialy bardziej rownomierna charakterystyke przenoszenia. Evolution troche za bardzo akcentuje srodkowy bas.

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wole poprzednie wersje Guarneri ktore mialy bardziej rownomierna charakterystyke przenoszenia. Evolution troche za bardzo akcentuje srodkowy bas.

TUX

 

A ja wolę Guarneri Evolution, które mają bardzo ładnie ułożony dźwięk, w tym odpowiednią ilość basu i nie domagają tak jak wcześniejsze starsze modele. A do tego jeszcze bardziej finezyjną górę i średnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, nie miałem wcześniej okazji słuchać monitorów z tej półki cenowej. Doskonale zdaję sobie sprawę, że można inaczej, tyle tylko, że dla mnie nie ma potrzeby szukania czegoś innego. Wyglądają obłędnie,tak samo brzmią. Gdybym tylko mógł sobie na nie pozwolić.

Słuchając ich kilka ładnych godzin nie odczułem by miały jakiś nadmiar dołu czy też niedobór. Mam wrażenie, że jest w punkt. Ale najbardziej ujęła mnie scena, stereofonia i oddech. Taka swoboda, tyle miejsca! Miód. No i patrząc na nie i słuchając ma się wrażenie, że to cholernie kulturalny instrument.

 

Aaaaa i jeszcze ciekaw jestem różnic w stosunku do najnowszej wariacji Guarneri.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja wolę Guarneri Evolution, które mają bardzo ładnie ułożony dźwięk, w tym odpowiednią ilość basu i nie domagają tak jak wcześniejsze starsze modele. A do tego jeszcze bardziej finezyjną górę i średnicę.

 

Są różne preferencje i zboczenia ale Evolution z całej tej trójki (Homage, Memento, Evolution) to jedyne kolumny na których można słuchać dowolnego repertuaru z przyjemnością. Memento to moim i nie tylko moim zdaniem kolumny w pewnych aspektach nieudane. O szczegółach napisał kiedyś Pacuła przy prównaniu Evolution z Homage. A czemu Evo są lepsze od Homage to M.in. Zasługa fizyki, czyli wielkości woofera i wielkości obudowy. Zresztą w tym wspomnianym artykule Pacuły ładnie wszystko opisano.

 

Kamil skoro SF Guarneri Evolution to Twoj pierwszy raz z monitorami wysokiej klasy to jeszcze masz duzo do przesluchania :-) Ja wole poprzednie wersje Guarneri ktore mialy bardziej rownomierna charakterystyke przenoszenia. Evolution troche za bardzo akcentuje srodkowy bas.

TUX

 

Jak się podłączy odpowiednie wzmocnienie to bas jest na poziomie referencyjnym dla tej wielkości monitorów z wooferem o takiej średnicy jak zastosowano w Evo. Taki Gryphon Diablo cudownie się wyłożył na tych kolumnach, również w zakresie basu. Sonusy są wredne i cena oraz prestiż innych marek nie robi na nich wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę Guarneri Evolution, które mają bardzo ładnie ułożony dźwięk, w tym odpowiednią ilość basu i nie domagają tak jak wcześniejsze starsze modele. A do tego jeszcze bardziej finezyjną górę i średnicę.

 

Wszystkie modele Guarneri ( Hommage , Memmento , Evolution ) przyćmiewa swoim niebotycznym dźwiękiem jedna z lepszych jesli nie najlepsza

konstrukcja Franco Serblina którą jest Extrema - ma wszystko co powinna mieć doskonała kolumna - piękne zszycie pasma od 35 Hz po szlachetne

wysokie tony do uzyskania jedynie z Esotara lub wstęgi jedwabnej . Do dzisiaj te kolumny urzekają przepięknym tonem i charakterem grania .

Ten kto je chociaż raz usłyszy z dobrym wzmocnieniem już nie będzie w stanie myśleć o innych kolumnach :-)

Extrema jest tak wspaniała dźwiękowo jak tajemniczy uśmiech i portret Mony Lizy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie modele Guarneri ( Hommage , Memmento , Evolution ) przyćmiewa swoim niebotycznym dźwiękiem jedna z lepszych jesli nie najlepsza

konstrukcja Franco Serblina którą jest Extrema

 

Extrema - Wiesz co, to już jest męczące. Odpuść.

 

szlachetne

wysokie tony do uzyskania jedynie z Esotara

 

Świat się rozwija, poszedł do przodu. Jest coś takiego jak kopułka Berylowa zaimplementowana w głośnikach Magico czy Facalu Utopia - szczególnie tych z tego roku. Jeśli mamy szukać niżej/taniej to urzekająco gra w Soprach 3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extrema - Wiesz co, to już jest męczące. Odpuść.

 

Wiem że BOLI , ale cóż , nie jestem w stanie Ci pomóc. Jak Cię stać na Magico to kupuj za 400 k lub 500 k ale nie będziesz miał tej szlachetności

jaką daje Extrema za jedyne 40 k czy 50 k . Jedyna alternatywa to SF Stradivarii .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto je chociaż raz usłyszy z dobrym wzmocnieniem już nie będzie w stanie myśleć o innych kolumnach :-)

Extrema jest tak wspaniała dźwiękowo jak tajemniczy uśmiech i portret Mony Lizy.

 

Słuchałem Extremy z bardzo dobrym wzmocnieniem i muszę przyznać że robi wrażenie...

Niemniej jednak są kolumny w cenie około 60-70kilo nowe w dystrybucji, które spokojnie mogą konturować z tymi monitorami.

Więc bez przesady, piękny opis, ale niestety nieprawdziwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.