Skocz do zawartości
IGNORED

Non-Oversampling DAC


Peter Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Temat GAINCLONE nabral dosc duzego zainteresownia; sprobujmy wiec cos innego, jednak w podobnym stylu, a mianowicie non-oversampling DAC.

 

Troche szukalem jak to tu na forum wyglada, ale poza kilkoma wpisami za bardzo sie o tym nie mowi. Czy rzeczywiscie? ;)

[obrazekLUKASZ-184116_1.jpg] [obrazekLUKASZ-184116_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3442-100002909 1170259737_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to na układzie 1543 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie bawilem z TDA1543.

Sa znacznie wiekrze zniekrztalcenia mierzone.. ale na sluch potrafi to milo zagrac.

Bawilem sie tez z PCM56,67. efekt podobny... ale ciekawe brzmienie.

Natomiast meczy mnie temat PCM63.

Ponoc to rewelacyjny scalak.

A ja albo mialem pecha albo nietrafilem na taka forme zabudowy bym uznal.. ze to jest super.

Nieukrywam ze mnie to gryzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem NOSa na 1541 i 1543. Wrażenia w obu przypadkach bardzo pozytywne. Aktualnie słucham na 1543; 5V, 3x1k, zasilanie akumulatorowe.

>Peter

Jak ewolucja Twojego Marantza 94 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że będzie to równie fajny wątek jak Gainclone.Ponieważ forum doprowadziło już do powstania wzmacniacza słuchawkowego (forum 608), końcówki mocy (Gainclone), kolumn(klony Proac R 2,5), gramofonu,przepraszam jeżeli coś pominąłem, to chyba niedługo będzie można złożyć system urządzeń forumowych i zaprezentować go publicznie? Co na to szanowni koledzy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladna robota, Peter.

Czy probowales laczenia rownoleglego kilku TDA 1543?

Jak to sie ma do dzwieku?

 

Ciekawe stronki na temat:

www.dddac.de

www.geocities.com/rjm003.geo/rjmaudio/diy_dac.html

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze zetkniecie sie z idea non-oversampling bylo chyba tu, kiedy zobaczylem pierwszy Kusunoki DAC:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozniej, trafilem na Fedde site:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i wiedzilem ze musze cos takiego zbudowac. Bylo to chyba jakies 2 lata temu.

 

W miedzyczasie budowalem DAC w oparciu o PDF1704 i parallel PCM1704 ale kiedy porownalem to z moim pierwszym nonoversamplowcem, nowa technologia poszla na sprzedaz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu jest moj aktualny circuit. Uzywam 8V i 2.7K I/V resistors (z wiarygodnego zrodla wiem ze to tak samo jak 47Labs). Poza tym, ten DAC nie ma nic wspolnego z 47Labs. Kazda czesc byla dobrana na sluch i praktycznie tuning tego wszystkiego (poprzez rozne prototypy) zajal mi blisko roku. Wszystkie bypasy to BG N type i nawet ich orientacja w ukladzie ma wplyw na koncowy dzwiek. Oprocz tego uzywam tez ceramic bypass caps (tzw. triplets) o wartosci 0.01u i 0.15u (z wyjatkim TDA1543). Zdecydowanie polepszaja dzwiek. Rikeny sprawdzily sie najlepiej w stopniu I/V (a probowalem Vishay, AN tantalum, Caddock, Dale). Regulatory to AN80XX Panasonic (digikey). Pierwszy raz zobaczylem je w trzeciej wersji Kusunoki DAC i kiedy je sprobowalem, graly lepiej niz 78xx i wydaje mi sie ze nie ustepowaly niczym wobec discreet regulators. Lubie ich maly footprint i to ze mozna je montowac bardzo blisko chipu.

 

Jak widac na schemacie, jest takze uzyty input buffer. Probowalem reclocking (ala. Elso Kwak i Kusunki style) ale nie gralo to dobrze (zbyt digital). Probowalem 5V supply, i DAC jest wtedy bardziej lagodny (smooth) ale mniej absorbujacy i mniej muzykalny. Przez pewien czas uzywlem tez active output stage (Rudolfa) ale kiedy przypadkowo znowu posluchalem passive stage, nie wrocilem juz do aktywnego. Uzywajac dobrze dobranych (tonalnie) rezystorow, passive stage brzmi bardziej naturalnie.

 

Ten DAC byl porownywany z modified (przez Partsconnexion) Shanling CDP i pewne osoby, ktorych zdanie cenie, stwierdzily ze gra lepiej. ;)

[obrazekLUKASZ-184146_1.jpg]

post-3442-100002906 1170259742_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Jak ewolucja Twojego Marantza 94 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czy probowales laczenia rownoleglego kilku TDA 1543?<

 

Probowalem 4 i 2 chipy rownolegle i nie mialem watpliwosci ze pojedynczy chip gra lepiej. Jeden chip ma wieksza subtelnosc i delikatnosc, podczs gdy rownolegle polaczenie jest troche "gruboskorne" w porownaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOSówka zaczęła się u mnie od zainteresowania przetwornikami Audio Note, potem trafiłem na Kusonokiego i Adagio Thorstena na 1541.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wtedy przypomniałem sobie o moim starym Philipsie 650, którego nieużywałem od ponad 10 lat.

Zrobiłem NOSa według instrukcji za strony Marco i 650 zaczął drugie życie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem jak tak modyfikacja sprawdza się z orginalnym filtrem analogowym i stopniem wyjściowym Philipsa, bo sam od razu je pominąłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Peter

>Gra to znacznie lepiej niz non-oversampling TDA1541S2 na oryginalnej plytce w Marantzu i OPA627 na wyjsciu.<

 

Czy stosowałeś I/V na rezystorze ?

 

U siebie miałem 100ohm, dalej bezpośrednio na wejście Densena i grało całkiem fajnie. Potem złożyłem GC i poziom na wyjściu był zdecydowanie za niski, wtedy przeszedłem na 1543. Jestem zadowolony, ale mam wrażenie że 1541 mógłby zagrać lepiej z odpowiednim stopniem wyjściowym na lampach - np. SRPP na 6n6p(5687) lub wtórnik anodowy na 6s45pi, a może tak jak DAC 5 Audio Note kaskoda 5687 i trafo na wyjściu.

Myślałem też o niższej wartości rezystora I/V i OPA637.

 

Jak widać opcji jest bez liku i to jest dla mnie problem, byłoby fajnie gdybyś coś gruntownie przetestował ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Oprocz tego uzywam tez ceramic bypass caps (tzw. triplets) o wartosci 0.01u i 0.15u (z wyjatkim TDA1543). Zdecydowanie polepszaja dzwiek.<

 

Ja usunąłem ceramiki które były orginalnie na elektrolitach przy 1541 w momencie kiedy wstawiłem Black GateNX. Dźwięk zdecydowanie zyskał więcej energii, ale to trochę inna seria i nie eksperymentowałem z ich orientacją. Przyjąłem że krótsza noga to minus, a Ty preferujesz odwrotne położenie.

 

Czy mogę się spodziewać poprawy, a jeśli tak to w jakim kierunku zwiększając pojemność na 1543 ? Teraz siedzi tam Black Gate STD 47/50.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A co myślicie o AD1865? Porównywaliście z układami Philipsa? Przymierzam się do zbudowania DACa w wersji zbalansowanej na podstawie projektu Yury Gelgor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak zrobić projekt przetwornika w układzie mono-różnicowym jeden TDA1543 na kanał (mam ich kilka na stanie ) + GC w wersji SuSy (wątek GAINCLONE zakładka 9).

Zaprojektowałem kiedyś układ rozdzialacza na szynę I2S.

Układ miał za zadanie:

- wydzielić ze strumienia I2S kanał lewy i prawy

- dokonać negacji próbek w kodzie uzupełnień do 2

- dokonać korekty dla negacjii próbki -32768 na +32767 (w zapisie 16bitowym U2 nie ma wartości +32768)

- uformować dwa strumienie wyjściowe I2S zawierające odpowiednio kanał LEWY+ LEWY- ora PRAWY+ PRAWY-

- dokonywać ewentualnego reclokingu

Układ zaprojektowałem dla I2S wg. standartu Philipsa tzn. sygnał WS-44.1kHz, CLK=2,8224MHz, próbki 32 bitowe przy czym wykorzystywane tylko 16 najstarszych bitów, sygnał WS przesunięty o 1 bit względem bitu MSB próbki. Miała powstać jeszcze wersja dla sygnałów w standarcie SONY tzn. WS=44.4kHz,CLK=2.1168 próbki 24bitowe przy czym bit MSB powtórzony 6 krotnie ale na ta brakło czasu.

Schemat blokowy na załączonym rysunku (dla jedenego kanału). Cały układ upchnąłem w programowalnym CPLD Xilinxa. Scalak jet programowalny w układzie co pozwala na ewentualne korekty. Układ został przetestowany tylko w komputerze (symulacja post fitting), postaram sie umieścić przebiegi z symulacji. Układ może pracować również przy większych częstotliwościach (do kilkudziesięciu MHz). Na dalsze prace brako jakoś czasu ale jeżeli będzie zainteresowanie Forumowiczów to moge odkurzyć ten projekt.

[obrazekLUKASZ-184473_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarekC->

Ile makrokomórek zajmował ci układ po dopasowaniu do struktury?

Do jakiego układu xilinxa dopasowywałeś kod? xc95...,czy może coolrunner?

W jakim języku :VHDL ,verilog?

 

Ja pracuję nad podobnym układem i niestety za każdym razem wychodzi mi ponad 45 , a jak uda się dopasować do mniejszego cpld to układ behawioralnie działa prawidłowo ale wykłada się na symulacji post fit, mój układ mam zamiar zastosować w przetworniku ca własnej konstrukcji na układach ad1853 ,ale u mnie chodzi to na szynie danych 24 bitowej i w trybie right justified. zastanawiwm się jak gościom z Madrigala udało się wcisnąć ten układ do xc9536(myślę jednak że sygnały są wstępnie przygotowane przez dsp a cpld działa tam tylko jako rejestr wyjściowy -32 bitowy ? żeby dopasować dane do subramki i2s).W sumie nie jest problemem zastosować np xc9572xv, jednak w dalszym ciągu nie daję za wygraną i próbuję coś zmienić w kodzie.

Pozdrawiam Marcin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Czy stosowałeś I/V na rezystorze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3442-100002875 1170259783_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czy między dekoderem a DACem w CD94 też zastosowałeś rezystory 22ohm<

 

Nie stosowalem rezystorow, gdyz DAC jest praktycznie przyklejony do chipa decodera i ustawiony tak ze ich nozki sie prawie dotykaja. Tak ze I2S lines maja najkrotsza mozliwa dlugosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ja usunąłem ceramiki które były orginalnie na elektrolitach przy 1541 w momencie kiedy wstawiłem Black GateNX. Dźwięk zdecydowanie zyskał więcej energii, ale to trochę inna seria i nie eksperymentowałem z ich orientacją. Przyjąłem że krótsza noga to minus, a Ty preferujesz odwrotne położenie.

 

Czy mogę się spodziewać poprawy, a jeśli tak to w jakim kierunku zwiększając pojemność na 1543 ? Teraz siedzi tam Black Gate STD 47/50.<

 

Kondensatory ceramiczne ktore uzywam to 15n i 0.33u (X7R, 0612 package) z digikey.com, part# PCC2173 i PCC2185 . Na probe zbudowalem DAC najpierw bez tych kondensatorow (gdyz Jean-Paul z diyAudio twierdzil ze z BG sa niepotrzebne) a pozniej je zainstalowalem i nie mialem watpliwosci ze DAC brzmial lepiej gdy te ceramiki byly: lepszy detal i wieksze poczucie powietrza, bez effectu "too bright". Wlutowuje je bezposrednio pomiedzy pins, mniejsza wartosc idzie pierwsza, a na to drugi kondensator o wiekszej wartosci (w tym przypadku 0.33u jest na gorze, piggy back style). Zaczlem je uzywac po przeczytaniu ciekawego artykulu Pete Goudreau o tripletach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na DACu nie uzywam ceramikow i nie uzywam ferrite beads. Jesli chodzi o elektrolytic na samym DACu, to w tej chwili jest tam 100u BG N. Zszedlem nawet tak nisko jak 4.7u i gralo calkiem niezle. Im mniejsza pojemnosc, tym dzwiek jest szybszy, bardziej ozywiony i prawdziwy, ale przy niektorych nagraniach moze sie wydawac zbyt "bright" (nie wiem jaki jest polski odpowiednik tego okreslenia). Zwiekszajac pojemnosc, wszystko staje sie bardziej plynne i gladkie, az w pewnym momencie dojdziemy do punktu ze stajemy sie senni ;)

 

Byc moze 33u lub 47u jest dobra wartoscia. Najlepiej poprobowac samemu i dobrac to co sie lubi. Te dwa zdjecia obrazuja sposob w jaki stosuje ceramiczne bypasy

[obrazekLUKASZ-184785_1.jpg] [obrazekLUKASZ-184785_2.jpg]

post-3442-100002872 1170259787_thumb.jpg

post-3442-100002873 1170259786_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wyglada moj aktualny setup do testowania DACow.

 

CD-Pro 2 transport (srebrny, zbudowany 2 lata temu), ponizej non-oversampling DAC ktory rozpoczal ten watek. Na lewo ML380S preamp (dalej w trakcie modyfikacji), ML31.5 transport i ML 35 DAC. Na prawo Patek zasilany bateriami. Glosniki (Raven2 i Triangle) wbudowane w sciane (infinite baffle) pomiedzy dwoma pomieszczeniami.

[obrazekLUKASZ-184786_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> bitrate

 

CPLD z serii CoolRunner XCR3064XL, próbowałem upchnąć do XCR3032XL ale mimo usilnych prób nie udało się.

W XCR3064 powinno sie udac zmieścić obydwie wersje tzn dla Philips i Sony.

Piszę w VHDLu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Peter

 

Dzięki. Oczywiście zawsze trzeba próbować w swoim zestawie, ale nie na wszystko starcza czasu.

Twoje dokładne sprawozdania z własnych eksperymentów z różnymi częściami są bardzo pomocne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj podobny DAC, ale w wersji z AC power supply. Trudno powiedziec ktory brzmi lepiej; baterie sa bardziej naturalne i midrange jest lepszy, zasilanie z sieci daje jakby lepsze highs i poczucie powietrza.

 

Cala plytka miesci sie w profilu alumoniowym 2" x 3", tak ze wykonanie obudowy jest bardzo proste. Calosc montowana metoda p2p na veroboard.

[obrazekLUKASZ-184980_1.jpg] [obrazekLUKASZ-184980_2.jpg] [obrazekLUKASZ-184980_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3442-100002859 1170259804_thumb.jpg

post-3442-100002860 1170259803_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten DAC wygląda pięknie, jednak myślę, że super byłoby zaprojektować do niego płytkę. Peter, może wspólnie z Veteranem moglibyście zaprojektować płytkę. Mógłby powstać taki forumowy kit. PołączenieTwojego doświadczenia w rozplanowywania elementów i dryg Veterana do projektowania PCB, mógłby dać rewelacyjny efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plytka juz jest zaprojektowana (a wlasciwie 3 wersje, gdyz nie bylem do konca pewien jak poprowadzic masy). Juz od paru miesiecy zwlekam jakos z produkcja, zawsze bylo cos wazniejszego na pierwszym planie.

[obrazekLUKASZ-185132_1.jpg] [obrazekLUKASZ-185132_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3442-100002846 1170259821_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter, pytanie. Jeśli sam robiłeś transport, to czemu łączysz go z DACem przez SPDIF, a nie magistralę I2S? Nie mam rzadnego doświadczenia, ot po prostu dręczy mnie to... Sam (od zimy) podchodzę do nonos-a Thorstena na TDA1541, może na rocznicę coś w końcu zrobię :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latwiej (i zdecydowanie wygodniej) jest robic 2 odzielne urzadzenia, niz od razu laczyc to w jedno. Szczegolnie jesli chodzi o etap przeprowadzania roznych eksperymentow. Moim zalozeniem bylo ostatetecznie wbudowac DAC w transport.

 

Troche sie zdziwilem gdy ostatnio porownywalem Marantz CD94 (z wbudowanym DAC, I2S direct, batteries) z CD Pro transportem i oddzielnym DAC. Mimi wszystko to drugie kombo gralo jakos lepiej. Tak ze samo polaczenie I2S pomiedzy dekoderem i dackiem nie decyduje o koncowym sukcesie. Jest duzo innych rzeczy jeszcze ktore sa wazne.

 

Od wczoraj uzywam Mark Levinson Reference transport, ML31.5, i musze przyznac ze jestem mile zaskoczony. Przewyzsza on jakoscia wszystko co do tej pory probowalem, mimo ze DAC jest odzdzielnie. Ten transport ma jakas szczegolna prawdziwosc produkowanego dzwieku, ze wszystko po prostu wydaje sie byc "right"

 

Z kolei ML 35 DAC (co prawda z 1992, ale TDA1543 jest z podobnej daty) z CS8412, PMD100 i Ultra-Analog custom dual DACs nie ma nawet startu do Non-Oversampling TDA1543 ktorego uzywam. Ten ostatni jest duzo bardziej ozywiony, bardziej absorbujacy i ogolnie bardziej muzykalny, nawet detal jest lepszy.

 

ML DAC na ponizszym zdjeciu.

[obrazekLUKASZ-185171_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak presentuje sie DAC w obudowie. Jak juz pisalem wczesniej, rozwiazanie jest bardzo proste: 2 x 3" aluminum extrusion, tyl przymocowany poprzez AC socket, plytka przyczepina do spodu (stand offs), przod (tymczasowo) przyklejony tasma dwustronna. ;-)

[obrazekLUKASZ-186258_1.jpg] [obrazekLUKASZ-186258_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3442-100002750 1170259961_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Peter Daniel

Żeby płytka bardziej uniwersalna, proponuję zrobić tylko wyprowadzenia na jakieś złącza do podłączenia trafa, zamiast je tam umieszczać. Każdy przyłączy, takie jakie będzie chciał. I płytka będzie mniejsza i tańsza.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.