Skocz do zawartości
IGNORED

Non-Oversampling DAC


Peter Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

>Veteran

Swietna robota! Jestem za zloceniem - to faktycznie chyba dobry pomysl. Jakby Peter chcial dopomoc - byloby super.

Wchodze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veteran Pcb pierwsza klasa. Jak pisałem, piszę się na PCB.

Dla mnie ważna jest cena, chce kupić więcej niż jedną płytkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu CS8412/8414.

Tylko mam dylamet który wybrać. Doradźcie.

Kupię prawdopodobnie 10szt. tak,że powinno kilka zostać do odsprzedaży.

Czy ktoś znalazł w Polsce stabilizatory AN800x proponowane przez Petera?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~~Rambo

Podstawowa wersja bedzie cynowana, jednak przy okazji postaram sie rowniez zrobic troche zloconych drukow ;)

 

~~JarekC

Jezeli chodzi o te plytke - polecam CS8412 w wersji SMD. Wlasnie pod obudowe SMD zostalo zoptymalizowane prowadzenie sciezek.

 

Zalaczam jeszcze takie zdjecie z wymiarami. SC8412 montowany bedzie od spodu. Wiaze sie to z zachowaniem odpowiedniej kolejnosci lutowania elementow, ale zdecydowanie ulatwilo routing.

[obrazekLUKASZ-228042_1.gif]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobić dwie wersje kitu. Pierwsza wersja to sama płytka z opisem. Druga wersja to płytka, opis oraz komplet odpowiednio optymalnie dobranych elementów.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym chciał 2 szt.

 

Petel Daniel - >

 

czy mógłbyś wyszczególnic wszytskie częśći potrzebne do złożenia DACa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JarekC

 

AN8005 mozesz zamowic tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) koszt to okolo 30-35 zl w zaleznosci jaka wersja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>AN8005 mozesz zamowic tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) koszt to okolo 30-35 zl w zaleznosci jaka wersja.<

 

AN8005 nie powinien kosztowac wiecej niz $1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyte (przeze mnie) czesci:

 

BG N 47/50 2 szt (zasilanie z baterii)

BG NX 1000/25 4szt (zasilanie sieciowe)

BG N 47/50 (lub 100/16) 1szt

BG N 4.7/50 2 szt

BG N 10/50 2 szt

BG NX 0.47/50 1szt

Oscon 10-20u 1 szt

Caddock MK132 75R 1szt

Caddock MK132 400R 1szt

Wima 3n3 (lub podobny) 1szt

AN8005 3 szt

AN8008 1 szt

TDA1543 1szt

CS8412 1szt

SN75179 1 szt

Riken 2k7 2 szt

Riken 1k5 1szt

MSR860 8 szt (zasilanie sieciowe)

Panasonc line coils (from Digi-Key)

Dale 20R 4 szt.

Vihay/ROE 0.01u/160 2 szt

transformator (2 x 10-12V na wtornym)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Peter

Czy zamiana BG na Panasonic FC przyniesie dużą zmianę brzmienia na gorsze. BG są jak dla mnie za drogie. Jaki jest orientacyjny koszt tych wszystkich części zastosowanych (proponowanych) przez Ciebie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzycie Panasonikow FC, zamiast BG, wprowadzi zmiane w dzwieku, jak duza trudno powiedziec. Bedzie to zalezalo od systemu i preferencji sluchajacego.

 

Wyszczegolnione przeze mnie czesci nie sa wybrane przypadkowo. Nie uzylem BG tylko dlatego ze mowi sie ze sa dobre. Kazda czesc w tym DACu zostala wybrana ze wzgledu na (jej) charakterystyke dzwiekowa i wiele innych czesci bylo tu takze testowanych. Te ktore wybralem, akurat mi odpowiadaly najbardziej (takze ich wielkosc). Nie znaczy to jednak, ze ktos inny dokonal by takiego samego wyboru.

 

Jesli BG (i niektore inne czesci) wydaja sie zbyt drogie, proponuje na poczatku uzyc zwyklych czesci. Jesli dzwiek bedzie Wam odpowiadal, mozna pokusic sie o upgrade.

 

Review mojej wczesniejszej wersji pojawi sie niedlugo na sixmoons.com . Wersja ktora tu prezentuje jest znacznie lepsza pod kazdym wzgledem, gdyz jest zobtymizowana odnosnie wyboru najlepiej pasujacych dzwiekowo czesci. Mimo wszystko reviewer i tak byl dosc pozytywnie nastawiony do niezobtymizowanej wersji:

 

"In fact, I preferred this little DAC to the one inside the more than twice as costly Shanling CD-T100C with its SOTA quad of Burr-Brown PCM 1704s and Pacific Microsonics' PMD-200 filter. The odd thing was, the Shanling clearly exhibited better focus, clarity, treble extension and a superior rendering of space and low-level detail. However, it decidedly took a back seat to the Audio Zone in emotional involvement, which seemed to play the music better. Maybe it deviates from neutrality (whatever that is) and is not as technically exact as the CD-T100C. Still, I enjoyed listening to music more when the Audio Zone converter was in the signal path to put me into the zone.

The Audio Zone DAC will appeal to listeners unconcerned with audiophile obsessions such as razor-sharp images or Grand Canyonesque soundstaging but who instead feel their mojo rising from grooving to tunes in as stress-free a manner as possible. They are willing to forgo the last iota of resolution for a dose of suave lounge listening where one relaxes into the music. On the other hand, those listeners who prefer a more vivisectionist rendering will probably not be impressed. Personally, I find the methodology of this filterless technology a fascinating alternative to what 95% of the industry is up to. My ears perceive a fair degree of truth in this approach that grows more and more on me as time progresses. The AZ DAC may not sound like high-end to some, but it sure sounds like music to me. I would not at all be surprised if one of Peter's DACs ended up in my system for good one of these days."

 

Jesli juz, to polecam uzyc przynajmniej BG N 4.7 w couplingu. Ceny czesci mozna znalezc w partsconnexion.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem okazji jeszcze sproboawac, Partsconnexion nie prowadzi tych rezystorow, takze musze zamowic u Percy. Podobno moga byc lepsze niz Rikeny, plytka umozliwia ich zainstalowanie (footprint jak Rikeny)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała dygresja.Mam gdzies takiego DAC-a jak opisywany tutaj ale zbudowanego z najzwyklejszych tanich części,zasilany z jednego transformatora.

 

Gra to jak kupa....:)

 

I widzę tu analogię do Gain Clona.Zbudowany z bardzo słabych części gra naprawdę dość kiepsko...OK może zagra lepiej od tranzystorowego "audiofilskiego" wzmacniacza za 2-3kzł ale nadal raczej kiepsko.

 

Gain Clone zbudowany z super części gar naprawdę ładnie...taki chyba urok tych prościutkich układów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam części układu proponowanego przez Petera w Philipsie 650.

 

Akumulator 7Ah( Yuasa lub Panasonic ), BG N 33/16, LM 7808, BG 47/50 Standard, I/V na Rikenach 2k7, BG n 4u7/50 na wyjściu.

Niestety nie mam regulatorów używanych przez Petera.

 

Testowałem kilka kondensatorów między aku a regulatorem:

 

FC 47/50, 100/50, 1000/50, 4700/25

OsCon SP 100/16 i SN 33/20

BG St 33/16, 100/50, 220/16

BG PK 33/35

BG N 33/16, 4u7/50

olejowy KBG 6u/400

 

Najbardziej spodobał mi się BG N 33/16 z wyjątkiem kontroli basu, w tym aspekcie było jakby lepiej z BG St 220/16.

 

Uważam że warto zainwestować w BG N.

W pozostałych miejscach jeszce nie eksperymentowałem z częściami.

Miałem poprzednio wersję z zasilaniem 5V i I/V na Caddockach MK132 i teraz jest znacznie lepiej.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Testowałem kilka kondensatorów między aku a regulatorem...<

 

W moich testach najlepiej wypadly tu BG N 47/50. Uzywam tez ten sam kondensator bezposrednio na DACu. Mam wrazenie ze N typie rated na 50V gra duzo lepiej niz wersja 16V (jakos czysciej i z lepsza definicja). Oczywiscie odpowiednia "polaryzacja" ma tu tez znaczenie. Dla mnie jest lepiej gdy N. P. print jest skierowany na V+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Mam wrazenie ze N typie rated na 50V gra duzo lepiej niz wersja 16V <

 

Mam zamiar sprawdzić BG N 47/50, ale zastanawiam się też nad 100/50 - cena jest niewiele wyższa.

Pisałeś gdzieś że 47/50 sprawdził się u Ciebie lepiej niż 100/16 i zastanawiam się czy to sprawa niższej pojemności czy innej budowy serii na 50V.

Też mam krótszą nogę na +, oczywiście w BG N ;)

Mam wrażenie że akumulatory też wpływają na efekt końcowy.

U mnie na Yuasa dzwięk jest bardziej przejrzysty, a na Panasoniku nieco ocieplony z gorszą kontrolą niskich. Muszę dodać że Yuasa ma ponad 5 lat, a Panasonic jest nowy.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>veteran

super robota

ja też byłbym chetny na 1 płytkę, raczej nie złoconą, ale to zależy od ceny...

>Peter, veteran

czy moglibyście zamieścić czytelniejszy schemat całego DAC'a bo ja się trochę pogubiłem (nie wiem jak reszta) i nie wszystkie części z opisu widzę na tym schemacie z początku wątku i nie wszystkie elementy ze schematu są w spisie...

np. rezystory 47k przy wyjściu, na płytce widzę jakieś cewki których nie mogę dostrzec na schemacie

>Peter

ze względów oczędnościowych chciałbym zamiast BG N 47/50V zastosować 100uF/16V (takie już mam), czy lepiej może wziąć np. BG Stand., ale o takich samych parametrach (tzn. czy pojemność jest krytyczna...), chodzi o wersję bateryjną (bo tańsza i lepsza...:-))

te duże dławiki (Panasonc line coils) i rezystory Dale 20R to tylko do zasilacza są ?

Elberoth zbiera zamówienia do końca tygodnia i chciałbym części zamówić tylko trochę nie wiem jakie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Mam zamiar sprawdzić BG N 47/50, ale zastanawiam się też nad 100/50 - cena jest niewiele wyższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>czy moglibyście zamieścić czytelniejszy schemat całego DAC'a bo ja się trochę pogubiłem (nie wiem jak reszta) i nie wszystkie części z opisu widzę na tym schemacie z początku wątku i nie wszystkie elementy ze schematu są w spisie...

np. rezystory 47k przy wyjściu, na płytce widzę jakieś cewki których nie mogę dostrzec na schemacie

>Peter

ze względów oczędnościowych chciałbym zamiast BG N 47/50V zastosować 100uF/16V (takie już mam), czy lepiej może wziąć np. BG Stand., ale o takich samych parametrach (tzn. czy pojemność jest krytyczna...), chodzi o wersję bateryjną (bo tańsza i lepsza...:-))

te duże dławiki (Panasonc line coils) i rezystory Dale 20R to tylko do zasilacza są ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, może powinienem od niego zacząć, ale jakoś tak wyszło... :-)

Rozumiem że mogę tego DAC-a podpiąć do dowolnego CD z cyfrowym wyjściem Coaxialnym (np. mojego Marantza CD-6000) ??

Wybaczcie, ale chciałem się upewnić przed zakupami.... :-)

> veteran

może wystawiłbyś schemat z którego robiłeś płytkę... wtedy byłoby wszystko jasne, co i gdzie ma być...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używałem DIR-a i nie miałem problemów ani z DVD ani z CD, ani z kompem... Pewnie po prostu utwory nie zmieniały w trakcie swich SR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.