Skocz do zawartości
IGNORED

Fidelizer - darmowe voodoo czy użyteczny progs?


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

Na siłkę chodź. To się nogi z rękami wzmocnią. Tylko musisz jakąś metodę obiektywną zastosować, bo jak zobaczysz w lustrze, że lepiej wyglądasz to przecież nie jest żaden dowód... Jak widzisz kolor czerwony to może to być kolor zielony bez obiektywnej metody badawczej się nie obejdzie. Jak pijesz mleko to właściwie nie wiadomo czy to mleko. Ja bym na twoim miejscu w ogóle nie korzystał ze spożywczaka bez uprzedniego założenia domowego laboratorium... Choć z drugiej strony, już pewnie dawno takie założyłeś, na przykład żeby sprawdzić czy ten obraz w lustrze to na pewno Ty...

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Jak idziesz na siłkę to możesz sobie zmierzyć biceps i wiesz czy masz zwidy czy to faktyczny przyrost. Kolor można zweryfikować bez problemu. Są do tego urządzenia pomiarowe. Wszystko co istnieje można jakoś zmierzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu nabyłem wersję Plus

 

Mógłbyś -proszę- opisać zmiany brzmienia? W porównaniu do darmowej wersji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mógłbyś -proszę- opisać zmiany brzmienia? W porównaniu do darmowej wersji

Wszystkie uwagi dotyczą brzmienia razem z jPlay w wariancie ultrastream używanym jako wtyczka do Foobara.

Więcej dźwięku, większe rozmiary instrumentów, dużo lepszy bas i mikrodynamika(makro nie sprawdzam mało słucham takiej muzy, sprzęt mam pod muzykę kameralną i jazz). Fortepian do tej pory wydawał mi się niezły ale dopiero teraz wychodzi, że był dzwoniący trochę. Teraz nabrał wypełnienia. Góra w pierwszym wrażeniu jest złagodzona ale to raczej efekt lepszego wypełnienia bo szczegółów jest więcej dużo lepiej słucha się po cichu. Prócz tego mocniej wychodzą wady starych nagrań - np. z lat 40-tych. (np. wokale mają nalot telefoniczny, mocniej słychać szum w tle). W dobrych nagraniach wokale zyskują - choć akurat w moim systemie nie nigdy nie brzmiały jakoś rewelacyjnie. Zaznaczam, że ja słucham na tanim sprzęcie, poniżej 10 kzł. To zresztą jest chyba jedyna "wada", Fidelizer wyciąga dużo dobrego ze sprzętu ale też pokazuje, że - w moim przypadku- zabawa powoli się kończy. W końcu elektroniki za 5 koła(wliczając zasilacze) nie da się wyciskać w nieskończoność. W droższym sprzęcie zmiany mogą być jeszcze bardziej spektakularne. Wersja płatna daje też kilka dodatkowych ustawień. Generalnie najlepiej używać w wersji purist. Na foobarze nadal można sterować komórką, natomiast na innych apkach nie działa wtedy pilot kompatybliny z Win10 . Pod tym względem nic się nie zmienia od wersji trial(jak ktoś sobie wybiera playera to teraz Fide go zapamiętuje i otwiera go domyślnie). Fide mocno poprawia też brzmienie aplikacje desktop Qobuza choć sterować można tylko myszą, w wariantach poniżej purist działa pilot ale brzmi to gorzej niestety. Jest też ustawienie odcinające pracę sieci, zapewne zoptymalizowane do jplaya extreme. Może kiedyś to przetestuję.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. "Niestety" opcja bez dostępu do sieci gra wyraźnie lepiej. Żegnaj zdalne sterowanie. ;-)

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX!

 

Wyłączenie w BIOS Bluetooth i wi-fi: każde z osobna, a zwłaszcza razem daje ładniejszy dźwięk z plików. Na wszelki wypadek w laptopie "muzycznym" wyłączyłem też NVIDIA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie sam sprawdziłem.

Moim zdaniem coś w niej schrzanili. U mnie jest gorzej niż w wersji 7.6 - bas jakby lekko rozmyty i mulący, a i wysokich nie ma takiej klarowności

jak w wersji 7.6.

8.0 idzie do kosza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Już sobie sam sprawdziłem.

Moim zdaniem coś w niej schrzanili. U mnie jest gorzej niż w wersji 7.6 - bas jakby lekko rozmyty i mulący, a i wysokich nie ma takiej klarowności

jak w wersji 7.6.

8.0 idzie do kosza.

Wersja 8.0 plus zagęszcza brzmienie. Wersja purist z odcietą siecią gra ciemniej i łagodniej niż odpowiednik w 7.1. Rzeczywiście chyba stara wersja jest lepsza ale na 100% nie mam jeszcze wyrobionego zdania. Z to w wersji 8.0 lepiej niż w 7.1 gra wariant purist z dostępem do sieci choć dalej jest to brzmienie słabsze niż bez netu. Przy pilocie/klawiaturze Win10 można sobie ustawić skróty klawiaturowe i sterowanie play/puse, next, itd można ustawić.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem coś w niej schrzanili. U mnie jest gorzej niż w wersji 7.6 - bas jakby lekko rozmyty i mulący, a i wysokich nie ma takiej klarowności jak w wersji 7.6.

8.0 idzie do kosza.

Nie wygrzałeś, to Ci nie gra.

 

Daj mu trochę pograć, niech się ułoży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty żartami ale łączenie "rożnych tradycji voo doo" to ciekawa opcja. Np. najpierw odpalamy fidelizera a potem plik wave ze osławionej płytki Densen deMagic...

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Piszesz nieprawdę. Dostępne są źródła, w których jest dokładnie wyjaśniona zasada działania Fidelizera i jego wpływ na brzmienie.

To Ty piszesz nieprawdę! Owszem, są źródła wyjaśniające zasady działania Fidelizera, ale istnienie wpływu tych działań na brzmienie systemu audio nie zostało wyjaśnione. Wprost przeciwnie, każde wyjaśnienie kończy się wnioskiem, że wpływu Fidelizera na brzmienie systemu audio być nie może.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprost przeciwnie, każde wyjaśnienie kończy się wnioskiem, że wpływu Fidelizera na brzmienie systemu audio być nie może

 

Czyim wnioskiem? Twoim, albo kogoś innego, kto tego wpływu nie usłyszał?

 

są źródła wyjaśniające zasady działania Fidelizera, ale istnienie wpływu tych działań na brzmienie systemu audio nie zostało wyjaśnione

 

Wprost przeciwnie - każda zmiana wprowadzona w kolejnej wersji i jej wpływ na brzmienie są dokładnie wyjaśnione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było z Jplay, kolejnymi wersjami Windows, szybszymi pamięciami RAM, generacjami procesorów intela.

 

Fidelizer to nic innego jak tylko element tej religi. Dla jednych karma dla drugich bezużyteczny gadżet.

 

Nikt z wyznawców religi audio voodoo nie odpowiedział do dziś na test z otwartymi 58 zakładkami w przeglądarce co daje min 100 procesów tle.

Panowie religijni, jaki wpływ to ma na brzmienie, znajdzie się w końcu ktoś odważny i podejmie wyzwanie czy tylko jplay i fidelizer..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych karma dla drugich bezużyteczny gadżet.

 

Ja jestem gdzieś po środku. Dla mnie to po prostu użyteczny programik do poprawy jakości brzmienia.

No, ale ja jestem troglodyta z uszkodzonym systemem, to pewnie dlatego u mnie coś ten Fidelizer poprawia,. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest program dla ułomnych, bobkazdycz minimalną wiedzą o Windows gdyby chciał to sam może wyłączyć niepotrzebne procesy skoro wierzy że mu przeszkadzają. No ale wiedzą złotousi gardzą. A raczej mają ogromny problem z podstawami. Ale jak to moja babcia mówiła " głupich nie sieją"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprost przeciwnie - każda zmiana wprowadzona w kolejnej wersji i jej wpływ na brzmienie są dokładnie wyjaśnione.

Tylko, ze nie ma ciagu przyczynowo skutkowego: jest opisane co F robi w systemie, jest opisane jak zmienia sie brzmienie, nie ma jak to sie dzieje, ze zmiana w systemie skutkuje zmiana brzmienia. Cos a'la kawaly bez sensu typu: "kupil facet skrzypce i dom mu zalalo". Dlaczego? Dlatego, ze zgodnie z obecnym stanem wiedzy taka zmiana w systemie nie moze skutkowac zmiana brzmienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, ze zgodnie z obecnym stanem wiedzy taka zmiana w systemie nie moze skutkowac zmiana brzmienia?

 

Niemal każda zmiana w systemie skutkuje zmianą brzmienia, a Fidelizer mocno w ten system ingeruje,

więc zmienia brzmienie. Oczywiście dla jednych będzie to zmiana na lepsze, dla drugich na gorsze,

a dla trzecich nic nie wniesie, bo tego nie słyszą lub nie sprawdzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest program dla ułomnych, bobkazdycz minimalną wiedzą o Windows gdyby chciał to sam może wyłączyć niepotrzebne procesy skoro wierzy że mu przeszkadzają. No ale wiedzą złotousi gardzą. A raczej mają ogromny problem z podstawami. Ale jak to moja babcia mówiła " głupich nie sieją"

 

Witaj,

 

Wszędzie pogarda. Fajnie się dyskutuje na tym poziomie...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka pogarda? Pytałem sie juz kiedyś jak zainstalować fidelizer na moim shadow linuksie i do dziś nie ma żadnej odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem sie juz kiedyś jak zainstalować fidelizer na moim shadow linuksie i do dziś nie ma żadnej odpowiedzi.

 

Fidelizera się nie instaluje. Jego się po prostu uruchamia.

Dla ułatwienia dodam, że robi się to klikając na ikonkę pliku. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal każda zmiana w systemie skutkuje zmianą brzmienia

Kłamstwo. Wprowadzasz ludzi, ŚWIADOMIE, w błąd.

Jestem w zakładce PC AUDIO 10 lat.

 

Najwięcej takich KŁAMSTW szerzyli tu ludzie, zawodo żyjący ze sprzedawania takich bajek. Dobieranie procesorów pod konkretne brzmienie, taktowania pamięci RAM, ustawianie przerw IRQ, modowanie biosu.

To są wszystko kłamstwa dla zastraszania ludzi mniej zorientowanych, niczym Tadzio z Torunia. Schemat zbliżony.

 

Ale w morzu postów obajalących tego typu kłamsta, odeszli z tąd, pewnie do zakładki hajend. Do wątków z grającymi bezpiecznikami i podstawkami pod kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamstwo. Wprowadzasz ludzi, ŚWIADOMIE, w błąd.

 

Nie napisałem, że każda tylko NIEMAL każda zmiana.

Oczywiście są zmiany, które nie wnoszą nic, chociaż i tak znajdą się tacy, które je słyszą.

Nie do nas należy "diagnoza" czy im to się tylko wydaje.

Dlatego proszę - uważaj na swoje słowa - nikogo nie wprowadzam w błąd świadomie,

a jedynie piszę jak jest. Każdy ma swój rozum, swój słuch, sam wszystko może sprawdzić i wyciągnąć dla siebie właściwe wnioski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, wymień 20 zmian w systemie skutkujących zmianą brzmienia.

Opisz proszę, dokładnie jaki jaką wykonujesz zmianę i jaki ma ona wpływ na brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bezbłędne...

W shadow nie mam pulpitu ani ikonek. Nie ma juz dla mnie szansy? Help!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, wymień 20 zmian w systemie skutkujących zmianą brzmienia.

Opisz proszę, dokładnie jaki jaką wykonujesz zmianę i jaki ma ona wpływ na brzmienie.

 

Miałem na myśli zmiany w całym systemie audio, a nie tylko w PC audio, bo tutaj nie potrzeba wielkiej filozofii

by przystosować komputerek do optymalnej współpracy z resztą toru.

Fidelizer jednak jest jednym z tych "gadżetów", który ma wymierny wpływ na brzmienie, czy to Ci się podoba czy nie.

Pisanie w kółko, że to niemożliwe, że ściema, czy oszustwo tego nie zmieni.

 

W shadow nie mam pulpitu ani ikonek. Nie ma juz dla mnie szansy? Help!

 

W takim razie musisz się obejść bez Fidelizera. Żałujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zero odpowiedzi na pytanie, tylko woda.

 

Skoro nie ma filozofi, to czemu Pentagon, NASA, czy FBI nic o Fidelizerze nie wiedzą ?

 

Medycyna i Nauka cały czas stawiała Nam nieprezycyjne badania, bo jak bez fidelizera?

 

W końcu już śmiertelnie poważnie, Nagrywanie i mastering muzyki i jej finalnie przygotowanie odbywa się bez Audio Voodoo jak Fidelizer.

Cały Świat ludzi pracujących na komputerach otrzymuje przekłamane wyniki, bo nie używają Fidelizera :)))

 

Jeśli to dla Ciebie nie trudne, jak piszesz "nie ma potrzeby wielkiej filozofii" wymień 20 zmian w systemie PC Audio, zanim dane zamienią się w stumień USB, co wpływa i jak na brzmienie. W punktach by było klarownie. Oświeć mnie proszę, może i innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.