Skocz do zawartości
IGNORED

Fidelizer - darmowe voodoo czy użyteczny progs?


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to dla Ciebie nie trudne, jak piszesz "nie ma potrzeby wielkiej filozofii" wymień 20 zmian w systemie PC Audio, zanim dane zamienią się w stumień USB, co wpływa i jak na brzmienie. W punktach by było klarownie. Oświeć mnie proszę, może i innych.

 

Po co? Żeby dać Ci pożywkę do kolejnych drwin?

Jesteś antyfidelizerowiec - Twoja sprawa.

Mi i wielu innym poprawia brzmienie. Widocznie mam skopany system bez niego.

Daruj sobie dalszą konwersację ze mną, bo obaj wiemy, że do niczego sensownego nie doprowadzi.

 

Poza tym - czytaj uważnie mój poprzedni post, w którym napisałem wyraźnie jakie zmiany miałem na myśli, więc Twoje drążenie tematu "20 zmian" jest bezsensowne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy się konwersacja za każdym razem tak szybko jak erupcja ochów i achów nad nową wersją Fidelizera. Kiedyś nie jaki StasioP pisał dokładnie to samo o Jplay. Kolejne wersje i kolejne ogromne zmiany brzmienia.

 

Ja i wiele innych osób tłumaczą Tobie i innym, dlaczego Fidelizer nie może nanosić zmian na sygnał do DAC, który Ty ze 100% pewnością słyszysz, jako "poprawia brzmienia" poprzez killowanie procesów w Windows. To nie ma znaczenia.

 

Nie podajesz nawet jednego przykładu, jak samodzielnie można wprowadzić słyszalną zmianę w komputerze do grania muzyki na Windows.

Nie udowodniłwś, jakim cudem twoje słuchowe doznania, mają chociaż cień pokrycia na tu i teraz.

Tak jak w religiach, nauka sobie, religie sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i wiele innych osób tłumaczą Tobie i innym, dlaczego Fidelizer nie może nanosić zmian na sygnał do DAC, który Ty ze 100% pewnością słyszysz, jako "poprawia brzmienia"

 

Tak - słyszę. A czemu Ty nie słyszysz? Bo Twoja wiedza na to Ci nie pozwala?

Dlatego uważasz, że innym to się wydaje?

 

Nie podajesz nawet jednego przykładu, jak samodzielnie można wprowadzić słyszalną zmianę w komputerze do grania muzyki na Windows.

 

Nie podaję z tego powodu, o którym pisałem wcześniej. Nie chce czytać później, że to wszystko kłamstwo.

 

EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidelizer jednak jest jednym z tych "gadżetów", który ma wymierny wpływ na brzmienie...

Jak to możliwe, skoro wszelkie działania Fidelizera należą do tych, które zgodnie z obecnym stanem wiedzy na brzmienie systemu wpływu żadnego mieć nie mogą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie podajesz nawet jednego przykładu, jak samodzielnie można wprowadzić słyszalną zmianę w komputerze do grania muzyki na Windows.

 

ale on jest na poziomie ikonek i pulpitu. Pisze, że fidelizer działa na linuksie, trzeba tylko z ikonkę kliknąć.

równie dobrze z ławką mógłbyś gadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już mówione żeby nie grać z gołębiem w szachy. Jego jedyny argument to "ja słyszę" i już. Poziom wiedzy zerowy ale słyszy. To o czym dyskutować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli zero odpowiedzi na pytanie, tylko woda.

 

Skoro nie ma filozofi, to czemu Pentagon, NASA, czy FBI nic o Fidelizerze nie wiedzą ?

 

Medycyna i Nauka cały czas stawiała Nam nieprezycyjne badania, bo jak bez fidelizera?

 

W końcu już śmiertelnie poważnie, Nagrywanie i mastering muzyki i jej finalnie przygotowanie odbywa się bez Audio Voodoo jak Fidelizer.

Cały Świat ludzi pracujących na komputerach otrzymuje przekłamane wyniki, bo nie używają Fidelizera :)))

 

Jeśli to dla Ciebie nie trudne, jak piszesz "nie ma potrzeby wielkiej filozofii" wymień 20 zmian w systemie PC Audio, zanim dane zamienią się w stumień USB, co wpływa i jak na brzmienie. W punktach by było klarownie. Oświeć mnie proszę, może i innych.

A czy sygnał demagnetyzyjący (np. płytka Densena) to też wg Ciebie ściema?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Było już mówione żeby nie grać z gołębiem w szachy. Jego jedyny argument to "ja słyszę" i już. Poziom wiedzy zerowy ale słyszy. To o czym dyskutować?
Utrzymując, że jest tylko jedna droga do zwycięstwa wygrasz w szachy wyłącznie w gołębiem. Wygrywają na ogół ci, którzy wykonują manewr, który przeciwnik uznaje za niemożliwy albo niewykonalny.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygrasz w szachy wyłącznie w gołębiem

Grochem o ścianę.

Ale

gołąbki uwielbiają groch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrywają na ogół ci, którzy wykonują manewr, który przeciwnik uznaje za niemożliwy albo niewykonalny.

 

Ta.

Poprzewraca wszystkie figury, nasra na szachownicę i na koniec będzie stał dumny jak paw z wygranej partii ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "Jasminum" cytat Gajosa:

... gołąb. to sra ....

 

Czy ktoś mógłby się podzielić wersją 7.6?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron temu tłumaczyłem dokładnie dlaczego ten program nie może działać i jego rzekome działanie podważałoby sens ASIO/WASAPI itd. Okazywałoby się bowiem, że te protokoły jednak bit perfect nie wysyłają skoro może być "bardziej" :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nigdy to nie działało. W sensie nie słyszałem różnicy. Co więcej, wiecznie powodował problemy z pracą playera w Windows.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po części acz w znacznej mierze, chciałem podziękować Kolegom słyszącym zabijanie procesów w Windows jako poprawę jakości brzmienia.

Dzięki Wam, (zainteresowani wiedzą, wymieniać nicków nie ma potrzeby) wiem na co nie tracić czasu, jakie zjawiska są czystym audio voodoo, co pomijać myśląc o upgrejdzie mojejgo hobby: AUDIO PL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem podziękować Kolegom słyszącym

 

Bardzo proszę. Każdy podejmuje decyzje dla siebie właściwe.

 

wiecznie powodował problemy z pracą playera w Windows

 

To prawdopodobnie wina Twojego systemu lub/i nieprawidłowego zastosowania Fidelizera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę o Fidelizer, Sparky i zasilaniu.

 

Kilka dni temu niestety popsuł się mój USbridge, odesłałem go do firmy Botland i po sprawdzeniu przez nich dostałem bardzo szybko nowe urządzenie. W miedzyczasie przyszedł też zasilacz Tomanka dedykowany do Sparky/USBridge (chociaż na stronie producenta nie jest wymieniany). I w ten sposób wczoraj zrobiłem pierwsze porównania.

 

Zasilacz Tomanka daje zdecydowanie lepszy dźwięk,, mam nadzieję, że po wygrzaniu da jeszcze lepszy. Na razie nie robiłem prób z podwójnym zasilaniem.

 

Dopiero z takim zasilaniem USBridge przebił bezpośrednie podłączenie komputera z Fidelizer do DACa.

 

Na zakończenie włączyłem Fidelizera w konfiguracji z Sparky (czyli komputer z JRiver 22 jest serwerem DLNA i tylko podaje pliki przez Ethernet do streamera Sparky/USBridge, który wysyła to do Daca) i wierzcie albo i nie ale dźwięk stał się jeszcze lepszy i był to duży skok. Trójwymiarowość, separacja, pełnia wybrzmień. W kiepskich nagraniach i słabym metalu jednak to polepszenie stało się nieznośne. Jednak Deep Purple "When a Blind Man Cries" zabrzmiał bajecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po burzliwym weekendzie z wersją Pro 8.0. Trzeba oddać sprawiedliwość zajadłym przeciwnikom. Nie jest to program dla każdego a jego fani(do których się zaliczam) musza być przygotowani na ekstremalne i to nie zawsze przyjemne doznania. U mnie pierwsze podejście zakończyło się reinstalacją Windows 10. Jak przygoda to przygoda. ;-)))

Wersja Pro jest radykalnie odmienna bo uruchamia się domyślnie zaraz po włączeniu komputera dlatego nie jest to propozycja dla komputerów wielofunkcyjnych. Z drugiej jak ktoś ma kompa tylko do audio jest to rozwiązanie idealne. Wystarczy włączyć komputer a player(np. Foobar) sam się uruchamia i jedziemy. Jeśli chodzi o brzmienie... Cóż. Ten facio z Tajlandii jest geniuszem. A że geniusze bywają trudni i nikt nie rozumie? Jak się to mówi: taki lajf.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwsze podejście zakończyło się reinstalacją Windows 10

 

Windows 10 jest moim zdaniem bardzo nieudanym systemem, a zdanie mam takie bo widzę co z nim się dzieje i jakie ma błędy podczas użytkowania go w pracy.

Tym bardziej pewnie nie nadaje się do audio i Fidelizer może zrobić mu kuku.

Dlatego będę upierał się, że idealnym systemem Windowsa do tego celu będzie stary XP.

U mnie na tym systemie nie ma absolutnie żadnych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Windows 10 jest moim zdaniem bardzo nieudanym systemem, a zdanie mam takie bo widzę co z nim się dzieje i jakie ma błędy podczas użytkowania go w pracy.

Tym bardziej pewnie nie nadaje się do audio i Fidelizer może zrobić mu kuku.

Dlatego będę upierał się, że idealnym systemem Windowsa do tego celu będzie stary XP.

U mnie na tym systemie nie ma absolutnie żadnych problemów.

Ja zaczynam rozważać zakup w przyszłości jakiegoś g..nka na Androidzie do filmów i zostawienia mojego pececika w wyłącznym władaniu Fidelizera. Ponieważ najlepiej gra to bez sieci a sterować można za pomocą skrótów klawiaturowych w pilocie z klawiaturą to chyba pędem nabędę monitorek 7-9 cali(można coś takiego nabyć za 3-4 stówki) żeby mieć podgląd co się wyrabia na playliście. Zresztą z Fide da się zapewne koegzystować. Wystarczy włączyć tryb Consumer. Do XP nie wrócę. Tatulo ma Win 7 i nawet to działa jak jego Syrena 105 z lat 80-tych. A to co sam przeżywałem z XP na moim starym rozsypanym PC (nie chodzi o muzę) to wiem tylko ja. Staruszek Pecet i Staruszek Ikspek zabrali swoje tajemnice do grobu...

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ano każdy ma swoje doświadczenia, które determinują wybory.
Wersję Pro bez netu chyba jednak odpuszczę. Z komunikatu wynika, że chyba mam za słabego PC-ta. Fidelizer w tej wersji po prostu usuwa sterowniki karty sieciowej. Jeszcze się pobawię ale raczej zostanę z wersją z netem, która działa stabilniej. Grałem na ekstremalnych ustawieniach a Peceta za 8 stówek chyba to jednak przerasta.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersję Pro bez netu chyba jednak odpuszczę. Z komunikatu wynika, że chyba mam za słabego PC-ta. Fidelizer w tej wersji po prostu usuwa sterowniki karty sieciowej. Jeszcze się pobawię ale raczej zostanę z wersją z netem, która działa stabilniej. Grałem na ekstremalnych ustawieniach a Peceta za 8 stówek chyba to jednak przerasta.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Nie wierzę że to czytam :D Wyłączasz procesy obciążające system a kompa zaczyna to przerastać? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę że to czytam :D Wyłączasz procesy obciążające system a kompa zaczyna to przerastać? :D

Nie znam się na komputerach ale ten program raczej wyciska kompa jak cytrynę. A jak Windows mu w tym przeszkadza to rozpirza Windows. Trzeba mieć tego świadomość ale czasem rozpierducha też daje powody do satysfakcji. Zresztą co to za satysfakcja jak nie ma ryzyka. Ja bawię się dalej. Koledzy sceptyczni mogą mierzyć pliki suwmiarką...

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale jak z dźwiękiem w porównaniu do 7.6 na przykład?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
no dobra, ale jak z dźwiękiem w porównaniu do 7.6 na przykład?
Nie wiem. Miałem tylko wersję Plus 7.10 i 8.0. Na poprzednich kablach wersja 7.10 grała dla mnie fajniej. Po zmianie kabli było odwrotnie - więc to raczej kwestia konkretnej konfiguracji. W obu wypadkach słuchałem wersję Purist bez sieci. W Pro nawet wersja Purist z siecią gra lepiej ma nawet pewne zalety w stosunku do wersji ekstremalnej, która jest bardziej neutralna nieco spokojniejsza. Jak ponownie przeinstaluję Win to jeszcze sprawdzę jak się mieszka z tym mieszka. Jak ktoś nie chce się bawić w dłubaninę to lepiej poprzestać na wersji Plus.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Moim zdaniem uruchomienie tego programu ma bardzo duży wpływ na dźwięk .

Podejrzewam , że nie chodzi tu o optymalizację procesów tylko program w coś więcej ingeruje .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam , że nie chodzi tu o optymalizację procesów tylko program w coś więcej ingeruje .

Podejzewam, że jeśli faktycznie działa, to jak EQ ustawione na wzór delikatnego loudness :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Pro ma tyle ustawień, że pozwala uzyskać co najmniej kilka wariantów. Czy to jest EQ czy inne cholerstwo, mnie to ani ziębi ani grzeje. Twórca Fidelizera ma zresztą nicka Lucifiar...;-) Od strony użytkowej najfajniejsza jest opcja, dzięki której przy uruchamianiu kompa otwiera się od razu player i nie trzeba włączać monitora. Choć nie ze wszystkim to działa - np. z Audirvaną. Ale z Foobarem jest OK.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czesc jako mega scepty kqbli i takich wynalazkow opowiem moja mala przygode :)

 

Mam odtwarzacz pioneer na50a ktory ma opcje daca i wedlug testow gdzies tam na necie podobno lepiej chodzi jako dac podlaczony do kompa no to wygrzebalem mojego starego lapka do pisania stan agonalny win7 procesor jakis celeron 1.6 i rqmu moze z 512mb. Podlaczylem tego ulepka do pionka po usb zainstalowalem sterowniki asio foolbara i opcje kontroli przez smartfona po co ? Do sterowania glosnoscia bo posiadam stara Yamahe CA1010 no i glosnosc dziala super i pierwsze sluchanie chodzi jakby lepiej wiecej powietrza i wogole nie umiem pisac tych wszystkich plastycznych srednic i sprrzystych basow:) ale poprawa jest spora przelaczylem znow na samego pionka i czegos brakuje 3osoby stwierdzily ze zdezelowanego lapka gra lepiej jedyny problem byl w tym ze dzwiek przycinal czasem a pliki dsd nie bylo szans odtworzyc dzis zainstalowalem a w zasadzie uruchomilem ten programik i szczena opadla nie znam sie na tym audio pc ale jest poprawa dzwiek nie przycina plili dsd smigaja jak trzeba i dzwiek jest lepszy przynajmniej tak mi sie wydaje nie wiem czy to dlatego ze laptop to kaszana ale polecam sprawdzic ten program

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.