Skocz do zawartości
IGNORED

Fidelizer - darmowe voodoo czy użyteczny progs?


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim umożliwia transfer sygnału dźwiękowego bez żadnych zanieczyszczeń.

To znaczy konkretnie co w tym celu robi? Jakich zanieczyszczeń?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można mieć kilka komputerów, jednak do audio są dedykowane urządzenia, a komputer to taki traktor do różnych prac, tylko do przewozu pasażerów słabo się nadaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy konkretnie co w tym celu robi? Jakich zanieczyszczeń?

 

A bo ja wiem... zapytaj producenta. ;-)

Mnie to nie obchodzi. Wystarczy, że słyszę różnicę na korzyść.

Albo wydaje mi się, że słyszę...tak lepiej to ująć, by nie drażnić znów "ułomnouchych". ;-)

 

do audio są dedykowane urządzenia

 

No pewnie...nawet bardzo drogie...by doić kasę z tych, którzy wierzą, że normalny tani komputerek się nie nadaje.

 

komputer to taki traktor do różnych prac, tylko do przewozu pasażerów słabo się nadaje.

 

Do różnych prac...masz rację. W tym - do audio również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można mieć kilka komputerów, jednak do audio są dedykowane urządzenia, a komputer to taki traktor do różnych prac, tylko do przewozu pasażerów słabo się nadaje.

Ale te dedykowane urządzenia jak je nazywasz to są właśnie komputery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayran, Rambo

 

proponuję zakopać topór i nie wdawać się więcej w głupie, zaostrzone polemiki okraszone wzajemnym obrażaniem się.

Co Wy na to?

Przepraszam za swoje niektóre wpisy.

 

W sumie łączy nas jedno - muzyka... i niech tak zostanie.

 

Pozdrawiam,

Marek.

 

P.S. sorry, że tutaj, a nie na priv., ale zdaje się że jestem przez Was zablokowany. :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tutaj można poczytać na temat zasady działania Fidelizera (użytkownik Windows X).

To co sobie ściągniemy to wersja darmowa, która już poprawia brzmienie.

Są też wersje płatne: Plus i Pro, ale ja sobie daruję...

 

Oczywiście zgadzam się z tym, że droższe urządzenia do audio są tak przygotowane, że zastępują

Fidelizer i dlatego można nie słyszeć jego wpływu, bo go nie ma.

W Windowsie to działa. Być może Daphile jest sam w sobie taki doskonały,

że nie wymaga żadnych procesów zmierzających do "oczyszczenia" dźwięku.

Tego nie wiem, bo go nie testowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te dedykowane urządzenia jak je nazywasz to są właśnie komputery.

 

Zgoda, ale ich funkcjonalność jest ukierunkowana do audio, zazwyczaj budowa i design takich wyspecjalizowanych klocków są takie, że można je postawić obok pozostałego sprzętu grającego w salonie, czego o przeciętnym komputerze, czy laptopie na pewno nie da się powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zgoda, ale ich funkcjonalność jest ukierunkowana do audio, zazwyczaj budowa i design takich wyspecjalizowanych klocków są takie, że można je postawić obok pozostałego sprzętu grającego w salonie, czego o przeciętnym komputerze, czy laptopie na pewno nie da się powiedzieć.

E tam marudzisz ja nawet nie pamiętam jak wygląda muj terminal. Lerzy gdzieś za szafką i tylko trzy kable wystaja. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, ale ich funkcjonalność jest ukierunkowana do audio, zazwyczaj budowa i design takich wyspecjalizowanych klocków są takie, że można je postawić obok pozostałego sprzętu grającego w salonie, czego o przeciętnym komputerze, czy laptopie na pewno nie da się powiedzieć.

kwestia obudowy. btw. zdefiniuj pojęcie przeciętnego komputera.

i zobacz sobie jak wygląda w środku taki bryston bdp-2

na którym działa taki sam chamski mpd jak na dwóch kilku moich terminalach

i kilku terminalach kolegach.

Jeden kolega obudowę itx wcisnął we własną aluminiową obudowę, dał wyświetlacz lcd

i postawił go "obok pozostałego sprzętu grającego w salonie". Ci co mają malinę to nawet

nie muszą stawiać obok, malina chowa się ZA "sprzętem grającym w salonie".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I po raz kolejny ałdiofił w pełnej krasie. Nie ważne co gra. Ważne aby wyglądało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można przedkładać wygląd nad jakość brzmienia?

Dla mnie wygląd jest w ogóle nieistotny.

Ma dobrze grać i to jest priorytet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jestem zbytnim tradycjonalistą, ale w moim salonie nie ma miejsca dla laptopa, czy typowego blaszaka. To urządzenia robocze.

Takie coś w stylu pokazanego Brystona jest już ok, bo choć wygląd ma nieco siermiężny, to nie odstaje od typowych audioklocków.

 

Pomijając kwestie dźwięku, który pewnie nie jest zły, bo wszystko zależy od obwodów wyjściowych audio, jego obsługa wydaje się być przekombinowana (chyba, że producent przewidział tryb uproszczony). Mam radio internetowe Philipsa, ąle rzadko go używam z powodu przekopywania się przez wybór stacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz pytam: zdefiniuj "blaszaka".

 

co do obsługi. jak chcesz obsłużyć np. 200 dni muzyki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszak- typowy pc w "biurowej"obudowie (nawet małej).

Wiesz jakiej wielkości jest przeciętny terminal lub mini pc np. brix gigabyta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sobie wezmę untel nuc z obudową z aluminium, pasywnie chlodzonego to blaszak czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszak- typowy pc w "biurowej"obudowie (nawet małej).

Wkleję Ci filmik o czym ja myślę mając na myśli "komputer do audio".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pewnie większość ma podobne zdanie do mojego, czyli mały pasywny komputer z wydajnością nie powalającą ale wystarczającą. Może to być to terminal za 100 zł, lub kostka podobna do tej która jak się nie podoba to się ją łatwo ukryje.

Na tym komputerze oczywiście system do audio, którym można sterować za pomocą telefonu, tabletu czy innego komputera.

System to oczywiście nie windows ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jestem zbytnim tradycjonalistą, ale w moim salonie nie ma miejsca dla laptopa, czy typowego blaszaka. To urządzenia robocze.

Zgadzam się z kolegą. Jeśli ktoś ma ładnie urządzony salon, czy to w nowoczesnym stylu, czy vintage, to komputer jako transport audio będzie się trochę gryzł z wystrojem takiego pomieszczenia. Rozwiązaniem może być, tak jak napisał >Przemysław, mały terminal z Daphile skitrany gdzieś za mebelkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łomajgod to sobie włoży komputer w mega wyczesaną aluminiową obudowę, np. taką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dorzuci trochę za wycięcie otworów i hajend na całego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nic złego w tym, żeby mieć zestaw stereo, który ładnie komponuje się z wystrojem mieszkania, jeśli jest taka możliwość. Jeśli ktoś jest pedantyczny lub ma nerwice natręctw, to burdello bum, bum w salonie, nie będzie dawać takiej satysfakcji z delektowania się muzyką. Tak samo jak z jedzeniem. Jeśli ziemniaczki, kotlecik i suróweczka jest rozbełtana w jedną papkę, smaku to nie zmieni, jednak uważam, że będzie się zapychało kichę z większą przyjemnością, jeśli na talerzu wszystko jest osobno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ sylwon

 

Ale czasem może być tak, że brzydszy ziemniaczek może posmakować bardziej niż ten ładny. A audio jest dokładnie tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ sylwon

 

Ale czasem może być tak, że brzydszy ziemniaczek może posmakować bardziej niż ten ładny. A audio jest dokładnie tak samo.

Oczywiście, tak jest prawie ze wszystkim. Nie wszystko złoto co się świeci. Mi chodzi o zupełnie coś innego. Jak dobrze zrozumiałem >porlick po prostu nie chce sobie zagracać salonu komputerowymi gratami i wcale się nie dziwię, jeśli ma stylowo, ładnie urządzone pomieszczenie odsłuchowe. Można to przecież jakoś pogodzić, ponieważ są na to różne sposoby. 20 lat temu, kiedy zależało mi na estetyce, kable głośnikowe np. miałem ładnie ukryte za listwą podłogową. Teraz leżą luzem na podłodze. Gdyby wtedy były telewizory LCD, to pewnie powiesił bym go na ścianie i kable schował gdzieś pod tynk. Teraz już jestem stary i zgrzybiały, więc mi to wisi. Zależy mi tylko na ulubionej muzyce, najlepiej w dobrym wykonaniu a na szafkach i stolikach może stać nawet blaszak high tower :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zupełnie nie przykładam wagi do wyglądu sprzętu i nie przeszkadza mi jeśli jakieś szkaradztwo wizualne

szpeci całokształt mojego systemu.

Wszystko mam ukryte w szafce i jednego "brzydkiego" klocka nawet nie widać.

 

Dźwięk jest najważniejszy i do tego przykładam olbrzymią wagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na stronie producenta wyraźne ostrzeżenie, że stosowanie Fidelizera na komputerze, który służy również do innej niż audio pracy,

może być niebezpieczne. Dlatego najlepiej go używać na komputerku z Windowsem przygotowanym tylko do audio:

 

Consumer: This is a default user level. Fidelizer will enhance sound quality without affecting system performance. Your system won’t slow down and everything will work fine as usual. I also use it on my work machine generating Fidelizer for customers.

 

Audiophile: This is a dedicated audio level. Fidelizer will sacrifice system performance for better sound quality. Your system will be slower and some applications may not work right. It doesn’t affect software running after optimizations but keep in mind it’s not suitable for work machine.

 

Purist: This is an extreme purist level. Fidelizer will stop/disable system services that aren’t related to audio playback. Services like Windows Update, Print Spooler or even network may stop completely depending on configuration. Don’t ever use this on work machine, you have been warned.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest akurat oczywiste. I zresztą chyba się dość często zdarzało, wiele osób pisało o problemach z systemem, aktualizacjami itd.

 

Niestety fidelizer to dość siłowa ingerencja w procesy. Ludzie mają różne systemy, różne konfiguracje. Trudno spodziewać się, żeby jakiś automatycznie działający program był w stanie to uwzględnić i nie narobić po drodze zamieszania czy problemów.

 

Dla mnie stabilność windowsa jest priorytetem użytkowym. Niepodważalnym. I każde działania, które mogą tą stabilnością zachwiać są niepożądane. Niezależnie jaka idea im przyświeca. Wolę mieć stabilny, dostępny w każdej chwili system (oczywiście z uwzględnieniem sposobu działania windowsa niestety), niż mało weryfikowalną poprawę jakości, której nie będę potrzebował nie mogąc dojść do ładu we współpracy fidelizer-windows.

 

W historii było już kilka programów (nie audio) usprawniających działanie windy w różnych funkcjonalnych zakresach - a to pamięci, a to procesorów, a to czyszczenia, a to wirusów - które na ogół z czasem okazywały się niewarte uwagi. Ktoś je pisał dla chwały własnej, potem czasem zostawały kupione przez większe firmy softwarowe, modyfikowane, "uatrakcyjniane" itd - i z czasem przestawały mieć wartość użytkową. Stawały się jakimiś kombajnami, monstrami z dominujacą grafiką i gif-manią :-) . Zawsze łączyło je jedno - brak realnego wpływu użytkownika na to co robią, jak robią i z jakimi konkretnie konsekwencjami może się wiązać konkretne ich działanie. Program zrobiony dla użytkownika - na który użytkownik nie ma realnego wpływu, i co gorsza - nie ma faktycznej, bieżącej informacji o jego działaniu i skutkach ubocznych każdego działania w każdym procesie windowsa - jest zaprzeczeniem idei programu użytkowego.

 

A komputer do audio powinien być tylko do audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywnie dla Fidelizera polecam test z otwartymi 57~59 zakładkami Internet Explorer.

Powyżej 60 okien już przymula, poniżej 56 jest za ostro jak dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A komputer do audio powinien być tylko do audio.

 

Właśnie cały czas to piszę.

Jak ludzie chcą mieć kompa do wszystkiego, to system ani nie będzie stabilny, ani nie będą mieli dobrej jakości.

A potem piszą bzdury, że dźwięk z kompa to nie to samo co z CD-playera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z windowsem też nie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.