Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

Klub Marantz HD Dac 1


Krisby67
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pan R.chyba napisał tę recenzję trochę po łebkach mimo iż 12 lutego HD Dac 1 już się wygrzewał.Dziwi mnie opis ,,I tu natykamy się na pejoratyw, ponieważ zawiera martwą, nie rozwijającą się listę, która na panelu przednim wyświetla niezmiennie wartość 48k, niezależnie od klasy używanego pliku. Trochę to nie przystoi, ale takie są fakty.''Czy panu R.przystoi takie dyletanckie podejście?,Nie mnie to oceniać,ale można się chyba było przyłożyć i pobawić w ustawieniach programu na którym pliki byly odtwarzane.Pewnie spora grupa ludzi używa tego urządzenia głównie do odtwarzania plików.Rozumiem że nadmiar obowiązków itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe też że nie podłączył go do zestawu jako DAC .Jak bym miał w domu na testy jakieś urządzanie to chciał bym sprawdzić wszystkie jego funkcje .Nie wiem może się mylę ale jak zagra jako DAC to chyba ważne przy takim "opiniotwórczym " teście . Zgadam się z tym stałym wyświetlaniem 48k przy transporcie z CD też miał 48 k hehe .Co to za test jak mu się nie chciało sprawdzić ostatnio tak wchodzących na rynek plików DSD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio to jest jednak jedna wielka ściema ;-)

Na poziomie glosnikow, akustyki, wzmacniacza nie, natomiast reszta to juz dyskusja, czy lepiej smakuje kotlet 7-dmio, czy 9 krotnie zmielony. Nie ma to jak madrze sparowany tor i swietna realizacja, plus nasz dobry nastroj i lampka czegos dobrego w raczce lub jakis jedrny cycek, choc wtedy trudno skupic sie na....czarnym tle :) Tak, czy inaczej temu Marantzowi przydalaby sie jakas super audiofilska metka i cena minimum razy 5, wtedy lepiej by sie go sluchalo, wady stalyby sie zaletami, grono zwolennikow by uroslo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam, no to nadchodzi hd-amp1 troszkę wyższy i minimalnie szerszy o hd-dac1, ale posiadający jego wnętrzności i teraz czytający z usb 24/192 o mocy 2x70w w klasie D jak dobrze zrozumiałem, dostępny na początku przyszłego roku. Możne na Audio Show będzie mozna go posłuchać na razie jest wersja demo a cena niepowinna przekroczyć 1200eu. Tutaj filmik

https://www.avforums.com/article/marantz-announce-their-new-hifi-and-system-ranges.11627

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam, Tez posiadam HD Dac1,

Nie wpłynie, testowałem, co więcej mam tez inny przetwornik na es9018, i tam wygląda to identycznie, kompletnie nie ma to znaczenia.

Ale ja to chyba głuchy jestem ;-)

 

 

Pod co masz go podpięty mam na myśli wzmacniacz ,kolumny itd ? Próbowałeś grać z kompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pod yamahą a s1000, za transport robi cd s700 i po usb też sprawdzałem, jedynie pozostała mi do przetestowania funkcja jako preamp ale mi się nie chce wyciągać ciężkiego wzmacniacza z szafki, jedno jest pewne jako transport dla cd gra fajniej niż po usb a pliki jakie testowałem to 24/96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Od dawna nikt tu się nie odzywał czyżby nikogo tu nie odzywał nikt nie ma nic do powiedzenia na jego temat ????

Wszystko zapewne zostało już powiedziane :-)

Ja i mój dac1 mamy się świetnie,

Ostatnio często podpinam do niego HD800 i muszę przyznać ze napędza je całkiem nieźle.

Cześć, jestem ciekaw tego wzmacniacza słuchawkowego, jak wypada w porównaniu z takimi, które są we wzmacniaczach zintegrowanych pm6005, pm7005, pm8005

Wypada przyzwoicie, dziurka w moim PM-11S1 gra przeciętnie, sygnał z kocówki mocy podany jest przez rezystor, jak to w większości wzmacniaczy zintegrowanych, i jest bo jest, ale zdecydowanie nic nie zastąpi dedykowanego wzmacniacza.

Co prawda już daaawno temu, robiłem sobie kiedyś testy kilku wzmacniaczy słuchawkowych i dodatkowo porównywałem z dziurką w swojej integrze, i wypadła blado. Grało poprawnie, ale bez głębi, bez detali i czerni dobrego wzmacniacza słuchawkowego.

Jakie masz słuchawki, jakiej muzyki słuchasz, jak wygląda twój tor audio i czego oczekujesz od brzmienia ?

Wzmacniacz słuchawkowy w dac1 nie jest najwyższej półki, i bądź tego świadom, można lepiej, ale to już temat na inną dyskusję.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cenne uwagi.

Słuchawki mam bayerdynamic dt990 pro.

Tor dla słuchawek, to CD 5005 i PM 7004.

CD raczej nie planuję wymienić ale zamiast pm7004 mógł bym coś kupić, bardziej pod słuchawki.

HD DAC1 bardzo mi się podoba.

Co byś polecił w cenie ok 2tys. zł, zamiast pm7004?

Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cenne uwagi.

Słuchawki mam bayerdynamic dt990 pro.

Tor dla słuchawek, to CD 5005 i PM 7004.

CD raczej nie planuję wymienić ale zamiast pm7004 mógł bym coś kupić, bardziej pod słuchawki.

HD DAC1 bardzo mi się podoba.

Co byś polecił w cenie ok 2tys. zł, zamiast pm7004?

Z Marantza to pm17mkII w 2 tysiach można dostać zagra na pewnno lepiej od pm 7004

tu można zobaczyć i posłuchać

http://krisby.simplesite.com/430456961.

Są też moje nowe zabawki,

 

Wszystko zapewne zostało już powiedziane :-)

Ja i mój dac1 mamy się świetnie,

Ostatnio często podpinam do niego HD800 i muszę przyznać ze napędza je całkiem nieźle.

 

Wypada przyzwoicie, dziurka w moim PM-11S1 gra przeciętnie, sygnał z kocówki mocy podany jest przez rezystor, jak to w większości wzmacniaczy zintegrowanych, i jest bo jest, ale zdecydowanie nic nie zastąpi dedykowanego wzmacniacza.

Co prawda już daaawno temu, robiłem sobie kiedyś testy kilku wzmacniaczy słuchawkowych i dodatkowo porównywałem z dziurką w swojej integrze, i wypadła blado. Grało poprawnie, ale bez głębi, bez detali i czerni dobrego wzmacniacza słuchawkowego.

Jakie masz słuchawki, jakiej muzyki słuchasz, jak wygląda twój tor audio i czego oczekujesz od brzmienia ?

Wzmacniacz słuchawkowy w dac1 nie jest najwyższej półki, i bądź tego świadom, można lepiej, ale to już temat na inną dyskusję.

Pozdrawiam,

 

Według mnie i nie tylko (w recenzjach pieją nad nim z zachwytu) w PM 11 S1 wzmacniacz gra naprawdę przyzwoicie .Wiadomo dedykowany w odpowiedniej cenie zagra lepiej .

Edytowane przez Krisby67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam pytanie dla posiadaczy urządzenia. Czy można je podłączyć w taki sposób żeby HD DAC 1 grał wyłącznie jako DAC z pominięciem całej sekcji PRE wraz z potencjometrem głośności i selektorem wyjścia ?

Chciałem żeby za sekcje PRE odpowiadał przedwzmacniacz pasywny Khozmo ale jednocześnie żeby sygnał nie przechodził przez dwa potencjometry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie dla posiadaczy urządzenia. Czy można je podłączyć w taki sposób żeby HD DAC 1 grał wyłącznie jako DAC z pominięciem całej sekcji PRE wraz z potencjometrem głośności i selektorem wyjścia ?

Chciałem żeby za sekcje PRE odpowiadał przedwzmacniacz pasywny Khozmo ale jednocześnie żeby sygnał nie przechodził przez dwa potencjometry.

W DAC są dwa wyjścia jedno jeno jest regulowane wtedy idzie przez potencjometr drugie jest nie regulowane prawdopodobnie wychodzi bezpośrednio bez pre ale sektor działa zawsze jakoś trzeb zmieniać czy wybierać źródło sygnału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 3 lata później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.