Skocz do zawartości
IGNORED

Tor pod Beyerdynamic DT990 Pro 250 Ohm


Amok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Poszukuję odpowiedniego toru dla słuchawek Beyerdynamic DT990 Pro, które posiadam od dłuższego czasu i bardzo sobie cenię. Złożyłem nowy komputer i chcę do niego podpiąć coś lepszego, żeby się nie męczyć na integrze. Nie zamierzam jakoś specjalnie zmieniać brzmienia tych słuchawek, bo bardzo mi ono odpowiada, chce je raczej rozwinąć. Budżet jakim dysponuję, to około 1500 zł (mogę trochę nagiąć jeśli będzie warto). Myślę, że w tych pieniądzach znajdę już coś dobrego.

Zastanawiałem się czy kupić kartę muzyczną i tutaj najlepszym wyborem w przystępnej cenie byłaby chyba AIM SC808. Tylko czy po dokupieniu jeszcze jakiegoś dobrego wzmacniacza będzie to jakoś sensownie grało? Przyznam, że zaciekawiły mnie wzmacniacze lampowe, podobno bardzo dobrze się zgrywają z tymi słuchawkami a przyznam, że lubię dosyć ciepłe brzmienie z dużą mocą. Słucham głównie rocka i metalu, czasami jakiejś muzyki filmowej czy spokojnych utworów do odstresowania.

Jak sądzicie co w tym wypadku będzie najlepszym wyborem? Karta dźwiękowa + wzmacniacz czy raczej zewnętrzny DAC / AMP? Chcę wycisnąć z tych słuchawek to co najlepsze. :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wzmak z czystym sumieniem polecam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a jako DAC - coś z izolacją galwaniczną bo przez ten wzmak usłyszysz każdy syf z kompa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat jakiś czas temu. Używam słuchawek Beyerdynamic T90, poprzednio modelu T70. Jako transport służy mi modyfikowana karta Audiotrak Prodigy HD2 DE + wzmacniacz lampowy (obecnie własna konstrukcja). Słuchawki 250 omowe (a Twoje takie są) bardzo dobrze zgrywają się z lampowymi OTL-ami, więc jeśli kupisz SC808 + wzmacniacz będziesz bardzo zadowolony. Myślę, że nawet taka karta jak Prodigy HD2 będzie wystarczająco dobra i nie odbiegająca od modelu AIM o którym pisałeś, tylko jest na PCI w odróżnieniu od AIM SC808 na PCIe.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

źródło: PC mini ITX + Soekris DAM1021 R-2R DAC + Linux Audio Embedded System-SHADOW

wzmacniacz: DIY Aikido 6CG7 + 6N30P-DR słuchawki: Beyerdynamic T90, Yamaha HP-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Produkty Schiit mogę odsłuchać w Audiomagic w Warszawie, także to dodatkowy plus. Zastanawiałem się właśnie nad tym Asgardem 2 lub ewentualnie o dołożeniu do Valhalla 2 gdybym chciał jednak pójść w lampę. Zweryfikuję to pewnie przy odsłuchu, chociaż Valhalla 2 kosztuje już dosyć sporo jak dla mnie. Gdybym się jednak zdecydował na jeden z nich, to jaki sensowny DAC można by do tego dobrać, bo nie bardzo się orientuję w aktualnych produktach? :)

 

Co do karty dźwiękowej to się jeszcze zastanowię, ale łatwiej będzie chyba dobrać odpowiedni DAC pod taki wzmacniacz (żeby się dobrze zgrał).

 

Część osób poleca też Aune T1 do tych słuchawek, ale ciężko uwierzyć, że tak małe urządzenie byłoby najlepszym wyborem. Jak to się ma do produktów Schiit?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Wzmacniacz lampowy Feliks Audio Espressivo który kupiłem z myślą o zmontowaniu toru audio z takimi właśnie słuchawkami. Jeśli jesteś z Warszawy albo okolic to zapraszam na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.