Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  20 członków

Tandberg Klub
IGNORED

Tandberg klubb


Gość stary bej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Bieda napisał:

Na co zamieniłeś?

Na zestaw Telefunkena 7004. Stoi w sypialni. http://www.audiofilek.pl/pl/baza-pl/baza-vintage-audio-pl/produkt/18-kombo/2186-telefunken-studio-center-7004-high-com-ver-504

 

Telefunken_Studio_Center_7004-Prospekt-1

 

To chyba najlepszy europejski kombajn. Z nim moga konkurować jedynie kombajny SONY jak HMK-77, HMK-80 czy HMK-7000 i 9000, wszystko produkowane chyba tylko na rynek japoński:

sony_hmk-77b_stereo_music_center.jpg

sony-hmk80b.jpg?w=1200

sony_hmk-7000_stereo_music_centre.jpg

sony_hmk-9000_stereo_music_centre.jpg

Bang & Olufsen też miał takie zabawki o kosmicznym designie jak na tamte czasy, BeoCenter 7007:

dBwrm0CbzCC-jVufBFhrzypg0_m-ScyQotpIooIa

411867d1bf2899c842435cad06e9fc27.jpg

 

 

Mam jeszcze amplitunery SABA i bardzo ciekawy Nakamichi 530. 

W dwóch systemach głównych mam klocki dzielone. 

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Wysokie tony. Ustawienie wkładki jest ważne, ale jak tylko uciekają od czasu do czasu to przyczyna może być inna. Sorry o ile poruszam sprawy oczywiste dla ciebie. Generalnie w tych starych sprzętach wkładka była ustawiono osiowo, a w instrukcji była podawana odległość od igły to gniazda przyłączeniowego headshella.  Zakładam, że:

- masz w miarę nową igłę ( zużyta często obcina górę, ale u ciebie jest to sporadyczne więc to raczej nie to );

- płyty są na tyle czyste, że nie robi się 'nagar' na igle. Stare płyty często miały do czynienia z dymem papierosowym i to szybko obkleja igłę. Jak po czyszczeniu igły wysokie wracają to umyj płyty jak jeszcze tego nie zrobiłeś; 

- Nacisk igły na płytę, powinien być w granicach podanych przez producenta igły, ale generalnie większy nacisk przy trochę zużytej igle i starych płytach podnosi górę. Sprawdź 2g nacisku.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, PawelS napisał:

Cześć

 

Wysokie tony. Ustawienie wkładki jest ważne, ale jak tylko uciekają od czasu do czasu to przyczyna może być inna. Sorry o ile poruszam sprawy oczywiste dla ciebie. Generalnie w tych starych sprzętach wkładka była ustawiono osiowo, a w instrukcji była podawana odległość od igły to gniazda przyłączeniowego headshella.  Zakładam, że:

- masz w miarę nową igłę ( zużyta często obcina górę, ale u ciebie jest to sporadyczne więc to raczej nie to );

- płyty są na tyle czyste, że nie robi się 'nagar' na igle. Stare płyty często miały do czynienia z dymem papierosowym i to szybko obkleja igłę. Jak po czyszczeniu igły wysokie wracają to umyj płyty jak jeszcze tego nie zrobiłeś; 

- Nacisk igły na płytę, powinien być w granicach podanych przez producenta igły, ale generalnie większy nacisk przy trochę zużytej igle i starych płytach podnosi górę. Sprawdź 2g nacisku.

  

Też szedłem tym tokiem myślenia:
- igłę zmieniłem na nową (AT95 zielona)
- płyty nowe w większości, ale mam kilka starszych egzemplarzy - poszukam jak wyczyścić igłę w takim razie
- z naciskiem już kombinowałem w zakresie 1,8-2,5g i

Podejrzewam jeszcze, że mógł gdzieś kabelek idący od wkładki do gramofonu się przetrzeć trochę i zależnie od położenia ramienia coś tam zwiera i traci część sygnału, ale to bym musiał rozbebeszyć ramię i sprawdzić, a tego się trochę boję ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.