Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzanie blu-ray na komputerze


Pablo08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem obejrzeć ściągnięty film Grawitacja w blu-ray. Rozpakowałem go z pliku iso (28 GB) programem PowerISO. Folder zajmował ok. 57GB. Najcięższy plik ważył ok. 16-20 GB - otwierałem go programami: Total Media Theatre 6, ALLPlayer - trwał tylko 59min., a nie 90 min. Przepuściłem film programem BD Rebuilder, aby pozostawić tylko język i napisy polskie i angielskie. Najcięższy plik (13,5 GB) znowu trwał 59 min. - inne po kilkadziesiąt MB, kilkaset - początkowe intro - o zakazie kopiowania filmu w różnych językach.

 

Który plik i z jakiego folderu powinienem odtwarzać, aby poszedł cały film w blu-ray na komputerze? Ile ten plik waży?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem obejrzeć ściągnięty film Grawitacja w blu-ray

:)

Graj z ISO.

Graj z legala, a nie z pirata i będzie po kłopocie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to prawo się zmieniło? Bo jak kojarzę, ściąganie nie jest (nie było?) w Polsce nielegalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to prawo się zmieniło? Bo jak kojarzę, ściąganie nie jest (nie było?) w Polsce nielegalne.

 

Niby tak, ale to ani automatycznie nie legalizuje ściągniętych materiałów, ani cudownie nie „uzdrawia” ściągniętego pirackiego materiału — co by tam mu nie dolegało, czy jakim tam malwarem nie byłby nadziewany…

 

No chyba, że zmienimy w Polsce prawo i za jakość ściągniętego pirata będzie w końcu odpowiadał legalny dystrybutor? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem obejrzeć ściągnięty film Grawitacja w blu-ray. Rozpakowałem go z pliku iso (28 GB) programem PowerISO. Folder zajmował ok. 57GB. Najcięższy plik ważył ok. 16-20 GB - otwierałem go programami: Total Media Theatre 6, ALLPlayer - trwał tylko 59min., a nie 90 min. Przepuściłem film programem BD Rebuilder, aby pozostawić tylko język i napisy polskie i angielskie. Najcięższy plik (13,5 GB) znowu trwał 59 min. - inne po kilkadziesiąt MB, kilkaset - początkowe intro - o zakazie kopiowania filmu w różnych językach.

 

Który plik i z jakiego folderu powinienem odtwarzać, aby poszedł cały film w blu-ray na komputerze? Ile ten plik waży?

 

Strasznie pie*rzysz się z tym plikiem (wybacz brutalną szczerość). Plik ISO jest plikiem obrazu płyty.

Musisz mieć więc wirtualny napęd, w tym napędzie umieścić obraz i tego napędu grać, jakbyś grał zwykły bluray.

Wirtualny napęd to Daemon Tools Lite - jest do pobrania za darmo. Tam instalujesz plik iso i otwierasz go programem PotPlayer który jest milion razy lepszy od polskiego AllPlayera.

AllPlayer był kilka lat temu najlepszym playerem do filmów na świecie ale Polacy oczywiście wszystko muszą spieprzyć, więc Koreańce zrobili coś co jest 100x efektywniejsze, lżejsze, przyjaźniejsze dla systemu i uniwersalniejsze niż AllPlayer. PotPlayer można też pobrać za free, jest polska wersja.

Pozdrawiam.

Pliku szukamy w katalogu STREAM, wybieramy plik największy jaki tam jest i gramy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś gdzieś dzwonią, ale do końca nie wiadomo gdzie... ;)

Największy plik w katalogu STREAM był filmem dawno temu, obecnie bardzo często film jest złożony z wielu plików .m2ts (seamless branching).

Należy za pomocą BD Info otworzyć katalog z filmem, stwierdzić która playlista to film (po czasie trwania i/lub po zawartości ścieżek dźwiękowych i napisów).

 

Playlista jest do znalezienia w ...BDMVPLAYLIST. I właśnie tę playlistę obrabiamy w sofcie do reauthoringu lub odtwarzamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy plik w katalogu STREAM był filmem dawno temu, obecnie bardzo często film jest złożony z wielu plików .m2ts (seamless branching).

 

W większośći plików jakie mam metoda na "największy plik" działa. :)

Problem z wieloma plikami m2ts miałem tylko w przypadku Alien vs. Predator (w dodatku jakaś ^%&*(*(^ ponumerowała je bez ładu i składu i w normalnym odtwarzaniu PotPlayerem wychodzi sieczka. Trzeba było ręcznie ponumerować pliki. :)

I kolejny taki film to Equaliser - na szczęście w tym przypadku pliki idą po kolei, więc przynajmniej nerwów nie ma bo program automatycznie odpala kolejny plik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt na to nie zwrócił uwagi, a stoi jak byk w pierwszym poście - po rozpakowaniu ISO zwiększyła się dwukrotnie waga

pliku, a to dowód na to, że nasz bohater bawi się wydaniem 3D. Dodatkowo może to być wersja ONLY 3D, której na

niekompatybilnym sprzęcie nie odpali jako ISO ! TSMuxer 3D rozwiąże problem w kilka minut.

 

Playlistę do wczytania można znaleźć na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

DISC INFO:

 

Disc Title: Grawitacja 3D - Gravity 3D (2013)

Disc Size: 30 878 943 785 bytes

Protection: AACS

BD-Java: No

Extras: Blu-ray 3D

BDInfo: 0.5.8

 

PLAYLIST REPORT:

 

Name: 00098.MPLS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej można.zainstaluj kodi, dawne xbmc i po problemie. Tą platforma multimedialna odtwarza wszystko. Używam tego od kilku lat, nawet mam zbudowany HTPC z openelec na xbmc, czy też kodi jak kto woli. Oczywiście 3D też to obsługuje.

 

Wysłane z Xiaomi Note za pomocą Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma płytę 3D z zestawu 2D/3D, to jest ona (bez obróbki) przystosowana jedynie do kompletnego toru 3D

i ot tak jej nie odtworzy . Musi odpalić, albo obrobić playlistę 00098 aby skleić w całość 2 pliki 2D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt na to nie zwrócił uwagi, a stoi jak byk w pierwszym poście - po rozpakowaniu ISO zwiększyła się dwukrotnie waga

pliku, a to dowód na to, że nasz bohater bawi się wydaniem 3D. Dodatkowo może to być wersja ONLY 3D, której na

niekompatybilnym sprzęcie nie odpali jako ISO ! TSMuxer 3D rozwiąże problem w kilka minut.

No tak, to jest film 3D :) Czyli jak go przepuszczę przez PowerISO, później wyrzucę języki BD Rebuilderem, a na koniec nagram ImgBurnem na płytę Blu-ray to nic z tego nie będzie?

 

TSMuxer 3D - nigdy go nie miałem i nie wiem jak z tego programu korzystać. Co miałbym nim zrobić? Przepuścić 28 GB plik iso przez PowerISO i bawić się plikami?

Wrzuciłem Daemon Toolsem obraz i próbowałem go odtworzyć programem Total Media Theatre 6 to mam taki komunikat:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XP nie obsługuje UDF 2.5 - musisz doinstalować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XP nie obsługuje UDF 2.5 - musisz doinstalować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wielkie dzięki. To był klucz do sukcesu ;D

Programem Daemon Tools Lite tworzę wirtualny napęd i dodaję obraz płyty otwierając 28 GB plik iso z filmem Grawitacja. Otwieram wirtualny napęd i wchodzę w H:BDMVSTREAM - wyszukuję najcięższy plik (20 GB) i odtwarzam to programem Total Media Theatre 6. I śmiga na komputerze, tyle że raczej w 2D, ale o to mi chodziło ;)

 

H:BDMVPLAYLIST - tam znajdują się pliki MPLS, które ważą od 1 do 5 KB. Zdaje mi się, że gdybym je otworzył to oglądałbym film w 3D, jednak nie mogę ich otworzyć. Jak otwieram program Total Media Theatre 6 do odtwarzania filmu i klikam play na kwadrat z dyskiem - Gravity (H:) to też film się nie odtwarza, a gdyby wszystko było ok to chyba powinien.

 

...plik iso i otwierasz go programem PotPlayer

Jeszcze nie mam tego programu, ale mam zamiar go sprawdzić. Dzięki ;)

 

Mam zamiar wypalić ten film ImgBurnem na płytę blu-ray 50 GB. Chyba podoła.

 

A gdybym chciał wyrzucić niepotrzebne audio i napisy to dałoby się to czymś zrobić? Wcześniej przepuszczałem właśnie to 28 GB iso prze PowerISO, później w BD Rebuilderze zostawiałem tylko film z napisami i audio angielskimi, i polskimi, i zajmowało to tylko 13,5 GB, a film trwał zaledwie 59 min. :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to prawo się zmieniło? Bo jak kojarzę, ściąganie nie jest (nie było?) w Polsce nielegalne.

 

Niesmaczna i żałosna wypowiedz. Tylko dlatego, ze cos nie jest zakazane nie znaczy, ze nalezy to robic. Wolnosc to nie znaczy, ze wolno robic wszystko co nie jest zakazane.

 

Lepiej kupic plyte, obejrzec ze znajomymi z plyty albo wyjsc do kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesmaczna? Ktoś mówił o smaku? Nie, była mowa o legalności lub jej braku. Korzystanie z już opublikowanych utworów jest w Polsce legalne.

 

Nie jest to ani kradzież, ani piractwo.

 

Jeśli ci się to nie podoba, możesz zacząć akcję społeczną, w sprawie zmiany obowiązującego w Polsce prawa.

 

Edit: nie mamy tu do czynienia z szarą strefą, wykorzystywaniem luk w prawie - nota bene zasada "co nie jest zabronione, jest dozwolone" jest jedną z kardynalnych w prawie.

 

Możliwość korzystania z już rozpowszechnionych utworów jest w prawie wyrażona wprost - jest to dozwolone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.