Skocz do zawartości
IGNORED

LEKTOR GRAND firmy Ancient Audio


tomek7776

Rekomendowane odpowiedzi

tomek7776 -> nie rozumiem dlaczego cię to aż tak boli. skoro dyskutujesz tak zawzięcie o cenie, znaczy że ciebie na to nie stać. zostaw to może tym których stać.

 

(zaznaczam, że "stać kogos na coś" to nie jest równoważne "mieć tyle pieniędzy aby coś kupić")

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cene wyznacza producent ..to jego prawo.

A czy LG jest tego wart?W moim mniemaniu pewnie tak.

Ten kto robi taki klocek ..nieistotne w jakiej technologii...powinien na tym zarobic i sklep równiez.

Elementy sa dosc solidne[i trudno dostepne-wiec i drogie].

Czesto widze rozne wpisy dyletantow w temacie elektroniczno/produkcyjnym i czasem to juz rece mi opadaja.

Niema sensu tłumaczyc zawiłości technologicznych czy produkcyjnych bo trzeba tego zaznac na własnej dupie .W szczególnośći w tym dziwnym kraju.Reasumujac to czy kupie GL wynika z tego czy mi sie on podoba brzmieniowo ,estetycznie no i jego cena..czy mnie stac?Reszta to pierd... k. z. p .m.

Halcro kosztuje tyle ile kosztuje..podoba mi sie ..chociaz[gusta]jest brzydki jak noc pazdziernikowa... czy go kupie?

Nie bo mnie niestac ..i chyba szkoda by mi było kasy,bo oprocz [odp]sprzetu trzeba miec do tego odpowiednie warunki odsłuchowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek7776 L.G.jest dlatego tak drogi po to aby go nikt nie kupił,sztuka dla sztuki,a jakość dźwięku jest nie istotna .Polacy już dawno prześcignęli cenami "dziki zachód.",gorzej z jakością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth,robtango

jest wiele tanszych i DUZO lepszych cd,od LG.nie wspominajac o jakosci wykonania,bo ta z LG kojarzy mi sie z podrzednym rzemioslem.owszem producent ma prawo ustalac ceny.

jeszcze niedawno byly w sprzedazy Polonezy combi za ok 38tys zl.i pewne wersje pic-upow,za ok 40tys.,i co z tego jak za to mozna bylo kupic cos duzo,duzo lepszego.

a ja jako konsument mam rowniez prawo wyrazic swoja opinie.i nie jest to opinia odosobniona.

LG to produkt krajowy,ciekawy jestem,ile by mial kosztowac,gdyby byl sprowadzany z zagranicy?po doliczeniu oplat celnych.KOSZMAR.

jeszcze raz chce podkreslic,ze koszt elementow w LG jak szacuje wyniosl ok2000zl(prosze poprawic jesli sie myle),i to zostalo pomnozone razy 25.

darkul

ty robiles kiedys ciekawe klocki,ale ceny mialej do zaakceptowania.wiec czemu piszesz takie herezje,?

 

producent pomylil sie w ustalaniu ceny o jedno zero.ale jego prawo.

ja nie kupilbym LG nawet za 5000zl,bo to brzydki,badziewnie wykonany produkt.a i z dzwiekiem nie wszystko w porzadku.jak pisze recenzent poluzowany bas.

 

Panowie ja uzywam Audio Resercha,i byc moze dokupie do niego kiedys przetwornik sonic frontiersa,lub firmowy.

lecz poki co nie mam problemow z basem,a i cala reszt jest na bardzo wysokim poziomie.i to wszystko za duzo mniejsze pieniadze niz LG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys kazdy robil tanie klocki..w ramach hobby mozna sie bawic...

pózniej robisz lepsze klocki i chcesz zarobic..i chyba nic w tym dziwnego.

Nierozumiem Tomku ciebie?W ogóle niewiem po kiego taki wątek tu jest?

Ide z tąd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek7776 tak samo twierdzę jak Ty, że L.G.wyglądem i dźwiękiem to małe nieporozumienie, jak za takie pieniądze?W tym urzadzeniu nie ma żadnego uzasadnienia technologicznego.Nowinka to lampa 6H30P która w pewnych aplikacjach potrafi wynieś urzadzenie na wyższy poziom(sam jej używam w dac'u)Tak samo zgadzam się z Tobą ,że w tej cenie jest o wiele lepszych Cd na rynku.Niestety tym temacie wyczuwa się brak obiektywizmu niektórych osób związanych zawodowo z Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena nie sklada sie tylko z kosztu materiałów. Koszty materiałów grają znacząca rolę przy produkcji masowej.

A tu mamy do czynienia z produkcją jednostkową, dla której trzeba uruchomić linie produkcyjną, odpowiednio zareklamować produkt, opłacić wykonawców, zarobić na nim, itp, itd

niestety dzieli się te koszty przez mniejszą ilość sztuk więc wycena taka ma sens.

 

roczne koszty kampanii reklamowej 50tys $

roczne płace pracowników np 5 osób 300tys $

koszty materialow, logistyka 2tys $ od sztuki

zysk 30%

cena 500 000 USD rocznie

 

wiec trzeba sprzedać minimum 40 sztuk rocznie na całym świecie aby interes sie krecił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzia

HA,HA,HA

jaka linia produkcyjna?????

LG to rzemioslo ,i to generalnie zrobione przez podwykonawcow,plyty granitowe,transport,bo reszte to potrafi sklacic kazdy elektronik.no fakt zostaje sam pomysl zlozenia tego do kupy.ale to chyba nie jest az tak bardzo kosztowne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladałem kiedyś stronki na temat budowy odtwarzacza na CD-PRO2 i na jednej z chyba holenderskich stron mozna bylo kupić kit CD-PRO2 za 200 ileśtam euro, a ponizej były zdjęcia różnych odtwaraczy DIY, a w tym jeden który wyglądał mi znajomo... Oczywiście mogę się mylić, ale później popatrzyłem na stronę jednego z polskich producentów... Czyzby transporty pochodziły właśnie stamtąd? Płytka z servo też była identyczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul

smiem twierdzic,bez podlizywania sie Tobie,ze wiecej wkladu mysli technicznej,i Twojej pracy,jest w Twoich konstrukcjach,niz w LG.

co sadzisz o Peterze Danielsie,na tle producentow LG?jego produkty sa wytworem jego rak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter Daniel robi DIY i tyle[i robi to dobrze]Ma ułatwione zadanie bo w "innym" swiecie zyje..

Dlamnie gainclon na LM3875 niegra dzwiekiem [dlamnie]interesujacym..ale jak za swoje pieniadze jest przyzwoity w stosunku do padliny do 1500 ZŁ wystepujacej w sklepach.W wersji na LM3886 faktycznie mozna osiagnac dobre brzmienie,sam zreszta czasem stosuje LM3886 to dobry i dobrze opracowany scalak mocy i co istotne tani.A w moich klockach faktycznie za wiedze łoję.Niesztuką jest wsadzac wynalazki ..liczy sie efekt finałowy.Ostatnie moje wysokie klamoty niestety chca grac tylko z dosc drogimi klockami towarzyszacymi..ma to swoje plusy i minusy.

A LG..hm..

Tez robie DAC i sa znacznie tansze od wielu konkurencyjnych zachodnich.... a czy graja lepiej???

niedomnie nalezy ocena.

Swietnego DAC można zrobic mieszczac sie kosztami w pieknej obudowie i w postaci zbalansowanej w sumie max.7000 ZŁ.

Nagra Kudelski to może i niebędzie ale zawsze to taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek7776

nie wycenilem linii produkcyjnej :) ale gdzies to trzeba złożyć do kupy nawet w garażu.

Koszty mozna sobie rozłożyc jak się chce, najdrożej wychodzi za produkcje cokolwiek miałoby to znaczyć

bo jak ktos potrafi znalezc podwykonawców i zapłacić za półprodukty to super, ale pewnie jest też jakaś licencja, ktoś to wymyślił, zaprojektował, siedział nad tym ileś tam roboczodni.

w DIY odpadaja koszty reklam, projektu, licencji i osobistej pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_DA>

tak, to ta stronka i wydaje się, że tutaj AA zaopatruje się w w/w transport gdyż cena jest najniższa ze spotykanych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

galeria:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) photogallery/page_06.htm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) photogallery/page_07.htm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek7776 -> gdyby było tak jak mówisz to byle chińczyk wygryzł by z rynku twojego Audio Researcha - lepiej wykonany i do tego 10x tańszy ...

 

problem, z audio polega na tym, że tu płaci sie za brzmienie a nie ilość zastosowanych komponentów. a ty LG akurat nie ma się czego wstydzić.

 

śmieszą mnie tego typu wypowiedzi także dlatego, że w największa norweska gazeta mogła się zachwycić brzmieniem lektora do tego stopnia, aby dać jego zdjęcie na okładce (a jest tam ok 50% droższy) a w Polsce wszystkim coś nie pasuje.

 

ale cóż ... najtrudniej być prorokiem we własnym kraju ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mahler

LG to ponoc znakomity projekt plastyczny

ponoc najlepsze komponenty i podzespoly,

wiec i ponoc,PONOC sie obronil.w starciu z cd za 100tys zl.HA,HA.HA.

 

punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia,

totalny brak obiektywizmu.zreszta wyroby tej firmy zawsze cechowaly kosmiczne ceny w stosunku do jakosci,ale to szczegol nieprawdaz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem tego dodawać ale wyjąłeś mi to z ust. Kwestia oceniających to kolejny temat do dyskusji.

Granda akurat nie odsłuchiwałem (jeszcze) w swoim systemie ale poprzedników tak - Lektora III i IV wraz z monoblokami silver 300, pre i Integrą .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul

czy jestes w stanie za 5-6tys zl zrobic do mojego Audio Resescha przetwornik,ze zbalansowanym,lampowym wyjsciem?oczywiscie oczekuje od niego dzwieku konkurujacego z AR i SF,i to w najwyzszych modelach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak!

I moge zrobic w nim kilka opcjonalnych stopni z w róznej technologii.

Np.E88CC,z nuvistorkami,na scalaczkach 2..3 opcje filtrów.

Jedynie musiałbys mi podpowiedziec co sie tobie do tej pory najbardziej podobało.

Bo czasem niema sensu podwazac otwartych dzwi.

Rozdzielone zasilacze i solidna obudowa.

Jedynie to nie szybko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul

narazie jestem bardzo zadowolony ze swojego AR,jesli zmienie zdanie zglosze sie do Ciebie.a moze bedziesz realizowal w miedzy czasie jakis ambitny przetwornik,to chetnie poslucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek7776 -> i dlatego pewnie nigdy nie kupisz przetwornika Kondo Ongaku za 100.000$ bo przecież w środku siedzą części za marne 1000$ i wszystko ręcznie polutowane. zostaw to innym - którzy słyszą za co płacą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek audio jest schorowany .Co do brzmienia..to właśnie za nie płacimy.A że ktos czasem przegina..to juz inna sprawa..a napewno prywatna samego producenta czy sklepu który ma cos takiego opchnąc jakiemuś łosiowi.

Najfajniej maja ci ktorzy zakupili drogie klamoty... a tych firm juz niema.

I jak coś padnie a ma w sobie jakies udziwnione np.scalaczki..to chociaż dom ozdobi..pod warunkiem że ładnie wygląda.Znam takie przypadki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth > popieram wszystko co do tej pory napisałeś. Równie dobrze moze ktos zamiast np kupna obrazu w galerii namalować jakiś DIY, bo farba uzyta jest skandalicznie tania, można nałozyć więcej olejnicy z prywatnego importu i wsadzić w solidniejsza rame :) i nie dać zarobic zdziercom :) :) :) Rzeczy drogie zawsze będa wzbudzały kontrowersje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

 

owszem tak jak 100% tu obecnych nie kupie tego przetwornika.

a sluch mam dobry.

 

a Ty zapewne nigdy nie kupisz nowego Porscha 911 carrera 4S za 110tys euro.a pojezdzilo by sie co?

ale w gruncie rzeczy jakie ma to znaczenie.

 

LG to badziew za 50tys zl.

czy ktos juz go za takie pieniadze nabyl?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

uzywaz interesujacego sprzetu,masz tez pewne rozeznanie w temacie drogich klockow,ale nurtuje mnie pytanie

 

czy nie masz w temacie LG jakiegos osobistego interesu,czy przypadkiem nie lacza Cie z producentem,dystrybutorem jakies szczegolne uklady.

dziwi mnie brak obiektywizmu.

dlaczego z taka zajadloscia,bronisz tego badziewiastego produktu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek -> w odpowiedzi na woje pytania: tak, nie, nie, tak, nie, tak, tak*

 

* kolejność przypadkowa.

 

Ja pasuje. A 911 mam nadzieje sobie kiedyś kupić. Tylko w wersji Turbo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.