Skocz do zawartości
IGNORED

LEKTOR GRAND firmy Ancient Audio


tomek7776

Rekomendowane odpowiedzi

w AUDIO 10.2004 roku ukazal sie test urzadzenia polskiego producenta.

CD za pol starego miliarda zl.3 plyty granitu wartosci max 100zl kazda,troche mosiadzu,pilot nawet niezly,transport podobno z najwyzszej polki,podobno znakomity projekt plastyczny(moim zdaniem nieprzecietnie brzydki).recenzent napisal rowniez najlepsze elementy i podzespoly.ja ich nie zauwazylem.

A WY?co sadzicie o cenie?co oznacza nieco poluzowany bas?(w klocku za 50tys zl)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>robtango to nie jest cena najbardziej bzdurna, przecie moglo by byc 59999zl :)

no i naped cd pro2 philipsa jest. czy to prawda, ze tego napedu nie mozna ot tak sobie kupic, ze philips stawia rozne wymogi by to danemu producentowi dostarczac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walery

ja go kiedys sluchalem ,ze 2 lata temu,i jak na tamte czasy nie powalil mnie niczym,aczkolwiek prezentacje wspominam bardzo milo,piekne monobloki lampowe,wykonane w jednym egzemplarzu naprawde wzornictwo

rewelacyjne,bijace na glowe amplifona,scorpiona ,ancienta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog

jak myslisz ile lectorow grandow bedzie wyprodukowanych?2,3,5?

dla Philipsa ancient ,to zaden partner.

podejrzewam,ze te napedy mozna predzej kupic zupenie z innego zrodla,niz od producenta.

a swoja droda,to ile powinien kosztowac wzmacniacz Krella,ten ktory jest testowany pare stron przed lectorem,

aby zachowac prawidlowe proporcje w cenie,miedzy nimi,biorac pod uwage,przesylke,clo,marze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec wlasnie, sam sie dziwilem, czytajac gdzies o tym, ze nielatwo zdobyc te napedy od philipsa...

a tak podpytuje, bo sam chetnie bym kupil, i potem dal jakiemus magikowi, by mi zrobil custom design cd playa :)

moze ktos wie, gdzie jak i za ile mozna kupic taki cd pro2 albo ktorys z najlepszych philipsowskich napedow, stosowanych w referencyjnych klockach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś jest w stanie dać za CD 20000 czy 30000 zł to jest też w stanie dać 50000 zł. I w jednym i w drugim przypadku sprzedać jest bardzo trudno, ale na pewno amatorzy się znajdą, więc jak już zarabiać to zarabiać porządnie :-).

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>robtango alez ja jedynie wskazalem na pewna logiczna niedoskonalosc Twojej uwagi , ze cena jest NAJbardziej absurdalan. bo mogla by byc dwa razy wyzsza, i bylaby jeszcze bardziej absurdalna :)

 

w sumie malo mnie obchodzi wycena tego dziwnego sprzeta, ani nie jestem zainteresowany (nawet , gdybym mial taka kase) ani nie wnikam w polityke cenowa ancient audio. moze samymi cenami gosc chce byc taki exclusive i highendowy? moze jednak te 2-3 osoby na rok to kupia, to policz sobie, ile kasy zostaje w kieszeni, a nie narobisz sie :)

kolo takiej wyceny przechodzoe obojetnie, conajwyzej wzruszam ramionami i tyle. ale nie wtracam sie, bo to biznes i decyzja konstruktora. majac duza kase na zrodla raczej bym patrzyl na inne produkty, to tak na marginesie. ale to moja osobista perferencja - ot chocby ten design mi nie podchodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym na tym poziomie cenowym nie ma sensu dyskutowac o pieniadzach. a czemu akie Peak Consult Empress kosztuja 100tys zl, a nie np. 60tys zl? ich wycena, i sprawa ich klientow, ktorym widac nie robi to wielkiej roznicy ile placa. nieliczna produkcja, wiec zysk musi jakis byc jak juz sprzedaja cos

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rogus

majac 50tys zl,na CD,rozejrzalbym sie za LINNEM,SONIC FRONTIERSEM,i kilkoma innymi,renomowanymi firmami i ich CD,ktore nie maja poluzowanego basu.sa wykonane perfekcyjne,maja powtarzalne parametry.

sorry,ale mnie budowa lectora,kojarzy sie z amatorszczyzna.

prosze o informacje,czy znalazl sie juz pierwszy f..er,ktory kupil to,to za 48tys zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek7776 -> jeżeli uważasz, że AA LG powinien kosztować mniej, to SAM zrób proszę konkurencyjny odtwarzacz za twoim zdaniem uczciwe pieniadze, powiedzmy 10.000zł. Jak bedzie grał lepiej - to mogę być twoim pierwszym klientem.

 

W LG płaci sie za przede wszystkim za POMYSŁ i miesiące spędzone na projektowaniu/udoskonalniu urządzenia. A że przypadkiem gra lepiej niż jeszcze droższa Wadia 861 SE, to już inna sprawa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog

a ja mysle,ze siedza sobie przy piwku,i rzucaj kostka do gry,aby wypadlo przez ile pomnozyc,te 2000zl(powiedzmy),kosztow materialowych,

i pewnie wypadla piatka,to podniesli mnoznik do kwadratu,tak dla jaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry,ale mnie budowa lectora,kojarzy sie z amatorszczyzna ----> bo nie widziałeś w środku preampu Jadis albo Kondo. to jest ręczna robota, z całymi jej zaletami i wadami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry,ale zyje z czegos innego,i nie zamierzam sie zajmowac produkcja,bo wole sluchac gotowych urzadzen.etap zabawy w kontruowanie mam za soba.i wierz mi,ze mialem pewne osiagniecia.i dlatego teraz nikt,zaden producent nie jest w stanie wmowic mi uzycia unikalnej technologi,najlepszych podzespolow.

ale skoro juz chcesz abym odpowiedzial,to....

wykonanie tandetne,projekt tandetny,podzespoly przecietne,dorobiona ideologia dla naiwnych.

wszystko to oczywiscie jak na cene urzadzenia.

jak zauwazyles nie wypowiadam sie na temat ile to powinno kosztowac,bo jest mi to obojetne.

poluzowanie basu za 50tys jest niedopuszczalne,a moze uwazasz inaczej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem duzo,duzo konstuowalem,duzo naprawialem,ale nic nie kosztowalo 50tys za taka amatorszczyzne.

tracisz obiektywizm Elberoth.zauwazylem to juz przy temacie wkladek gramofonowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że jest to naturalny kompromis w przypadku urządzeń lampowych. gryphon Mikado (do którego LG był porównywany) miał lepszy bas ale gorszą średnicę. coś za coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek7776 -> a to zaiste ciekawe, bo nie przypominam sobie abym w rzeczonym temacie zabierał głos ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompromis ,to moze byc akceptowany w CD za 3000zl.

zreszta AA slynelo zawsze ze zbyt wybujalych cen w stosunku do brzmienia,wiec LG utwierdza tylko te zachwiane proporcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabierales glos,zabierales.

a teraz wybacz,ale mam jutro ciezki dzien,musze solidnie wypoczac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wyjsciowa jest ustawiona zaporowo i nigdy nie zostanie zrealizowana, a ze mozna rozmawiac

o niej to juz inna sprawa i mysle ze wie o tym osoba zainteresowana jak i sam producent...

To tak jak z velumem, tylko na wieksza skale :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wyjsciowa jest ustawiona zaporowo i nigdy nie zostanie zrealizowana, a ze mozna rozmawiac

o niej to juz inna sprawa i mysle ze wie o tym osoba zainteresowana jak i sam producent...

To tak jak z velumem, tylko na wieksza skale :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę chętnych na CD-Pro Philipsa. Z Philipsem nie ma co rozmawiać bo odsyła zaraz do dystrybutora obojętnie kto pyta, po prostu sami nie sprzedają. Kupowałem kilka lat temu jedynkę w Daisy (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )i nie było problemu nawet z jedną sztuką. Ceny nie pamietam. Nie wiem jak to w tej chwili wygląda. Jedynka też jest na Allegro. Sam nie byłem specjalnie zadowolony. W stosunku do standardowego CDM12 nie było powalających różnic brzmieniowych. Jest to mechanizm przeznaczony głównie do sprzętu pracującego bez przerwy - chodzi o niezawodność (stąd pewne plastiki zastąpiono metalem) a elektronika to po prostu kupa, którą należy od razu przerobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kustagon jako spacjalista, jaki naped uwazasz za najbradziej godny uwagi, ktory uwazasz za najlepszy? trwalosc mechaniki tez sie liczy oczywiscie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wzrokowo najlepiej wygląda CDM1, potem CDM1 mkII, CDM2, CDM4, CDM9, Czyli im starszy tym lepszy, taka też jest ogólna opinia. Trudno o bezpośrednie porównanie, bo zawsze odtwarzacze różnią się poza napędami także elektroniką i mechaniką (obudowa) co ma niezwykle istotne znaczenie. Najlepiej do tej pory sprawdził się CDM9, ale ten też poddałem największej modyfikacji (więcej na ten temat w wątku 11151). Myślę, że niedługo będę więcej napisać na ten temat gdyż chcę porównać wszystkie te mechanizmy z tą samą (prawie) elektroniką i obudową. Oczywiście robiąc coś na sprzedaż trzeba rozważyć dostępność części zamiennych. Na większą skalepozostają niestety tylko te nowe, aktualnie produkowane. Dla pojedyńczych sztuk można rozważyć także pozostałe, poza CDM1 do którego nowego lasera raczej już kupić nie można. Z pozostałymi jest jak to mówią raz lepiej, raz gorzej, w każdym razie są do zdobycia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiomeca. A z bardziej przyziemnych to wszystko mniej więcej podobny poziom. Czołówkę wśród nich stanowią lepsze modele Stable Platter Pioneera, niektóre Sony też są niezłe. Ciekawy napęd, przynalmniej wizualnie ma DVD Panasonic. Tyle że ze starymi Philipsami konkurencji nie wytrzymują. Nie można tez zapominać o VRDS-ie Teaca, którego istnieje kilka niezłych aplikacji. Najlepszego VRDSa, chcieliśmy kupić kilka lat temu, ale był to duży problem i jak już był do zdobycia to za kosmiczne pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

pitdog

zagadka napedu rozwiazana.

ten rewelacyjny,nieosiagalny,wyjatkowy,dla wybranych naped kosztuje 278euro,lub 350usd.dostepny raczej bez najmniejszego problemu.i to w wersji z wyswietlaczem.coz zatem sklada sie na 50tys zl ceny lectora granda?tego cuda znad wisly?

watek 4917.bardzo polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 27

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.