Skocz do zawartości
IGNORED

LEKTOR GRAND firmy Ancient Audio


tomek7776

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie jak zobaczyłem te parametry omal z krzesła nie spadłem - brr. Taki wzmak nie moze mieć DUPNIĘCIA i kropka, co mi z mikrodynamiki jak makrodynamika musi być gorzej niz mierna, chyba to wzmak jedynie dla miłośników pitu-pitu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być postrzegany jako kontrowersyjny forumowicz ale....

 

Uważam, ze audiofilia to hućpa!!! Żerowanie na... i tyle. Od czasu kiedy rozpocząłem prace nad I.C. tami wszelkie ceny uwazam za abstrakcyjne. I tak wzmacniacz kosztujący 33 tyś ziela powinien kosztować GÓRA 3300zł, I.C jak Tara labs Zero 66tyś- powinien kosztować 300zł.

Amen:):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ten wzmak nie powinien sobie radzić z kolumnami 4 -ohmowymi w ogóle (nie wspomnę o fatalnym paśmie przenoszenia) - ale może jednak gra jakoś, choć nie powinien :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek - wszystko jest w mniejszym lub większym stopniu żerowaniem na klientach, z tego co mi wiadomo Ford Focus w USA kosztuje w przeliczeniu jakieś 18 kPLN, u nas bez 60 koła nie podchodź, a jeszcze sprzedawcy narzekają że niedługo laweciarze puszczą ich z torbami. Można jeszcze nałożyć na to wszystko fakt, że takie Porsche 997 nie składa się z niczego innego niż Focus, ma moze ciut większy silnik i skrzynię biegów, ale ilość materiałów i koszty ich obróbki są zbliżone. Takie przykłady można mnożyć, jeśli coś komuś nie pasuje to nikt nikogo nie zmusza do kupowania czegokolwiek. W audio jest tak samo, audiofilskie klocki nie składają się z innych rzeczy niż klocki masowe,ale są klienci na jedne i na drugie rzeczy, niektórzy chcą kupić dobry dxwięk i wtedy szukają tanich i dobrych wytwórców, nie zawsze i się takich udaje znaleźć i są zmuszeni do celowania w droższe klocki, ale sa też acy, którzy kupują wyłącznie dla dobrego samopoczucia, potem wciskają Sonus Fabery między komodę a telewizor żeby nie przeszkadzały jak pociecha bogatego ojca zechce pojeździć sobie na łyżworolkach po salonie bo się za dużo jackassa naoglądała...

 

Jaki z tego morał - dać sobie sianka i robić swoje, kijem Wisły się nie zawróci. Jeżeli klocki AA się sprzedają to swietnie, i tak większości z nas na nie nie stać więc dywagacje czy są warte tych pieniędzy czy nie może lepiej zostawić samym zainteresowanym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGROS

racz rzetelnie dokonywac wpisow,piszesz ze focus w usa to koszt 6tys USD, BARDZO CIEKAWE.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

chyba najprostsza wersja bez ogrzewania,klimy,poduszek,wspomagania........u producenta przy ilosci zamowienia 1mln sztuk,do odbioru wlasnym transportem z Chin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth->

//Kocie, lolo, Twonk - gratuluje wam świetnego klocka. Ja też taki chcę !

//Może kiedyś jakiś klub załozymy ? LOL

 

Pozycje prezesa, wice i skarbnika juz sa zajete. Jest wakat na szeregowego czlonka (pardon le mot) lol

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Faktycznie jak zobaczyłem te parametry omal z krzesła nie spadłem - brr. Taki wzmak nie moze mieć DUPNIĘCIA i kropka, co mi z mikrodynamiki jak makrodynamika musi być gorzej niz mierna, chyba to wzmak jedynie dla miłośników pitu-pitu ;-)"

 

Słuchałem. Grało niesamowicie. Dlaczego? Pojęcia nie mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słuchałem. Na monitorach Waszczyszyna oraz na Avalonach Elberotha. Jeden z najlepszych wzmacniaczy, jakie słyszałem. I wisi mi obojętnym kalafiorem, że nie ma prawa grać... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że parametry nie graja, ale w tym przypadku mamy parametry jak z radyjka od ruskich - dlatego wydaje się że grć nie powinno....ale może i gra !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jestem zaskoczony tak niska moca tego wzmacniacza, oczywiście w kontekście tego co usłyszałem. Dałbym sobie głowę uciąć, że jest to kilkanaście razy więcej. Symfonika to dla AA nie problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Przy mnie makrodynamika była. Jeden z ewidentnych przykładów, że albo parametry nie grają, albo że trzeba znaleźć jakieś inne parametry do mierzenia. Dość tajemnicza sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odbierz tego jako zlosliwosc,ale gdyby to byl dobry wzmacniacz,to bys go juz mial w swoim systemie.

dochodzimy tez do tego ze LG,nie jest zadna rewelacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 5 % zniekształceń nie jest już tak źle, ale tylko na 8 -ohmowych kolumnach, na 4 ohmowych dalej niewiele, a pasmo przenoszenia też cierpi, ale skoro coś o takich parametrach gra to wszystko w audio widocznie jest możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Żarty na bok. Mnie nie stać nawet na zasialcz jednego kanału od tego wzmacniacza. A poza tym, jako recenzent mam obowiązek mieć w swoim systemie wzmacniacz, który prawidłowo wysteruje większość kolumn dostepnych na rynku. A tego nie da się powiedzieć o żadnym SE na 300B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa maryn, 16 Maj 2006, 14:27

 

>Żarty na bok. Mnie nie stać nawet na zasialcz jednego kanału od tego wzmacniacza. A poza tym, jako

>recenzent mam obowiązek mieć w swoim systemie wzmacniacz, który prawidłowo wysteruje większość

>kolumn dostepnych na rynku. A tego nie da się powiedzieć o żadnym SE na 300B.

 

Może warto kupic cos dla siebie (np. SE 300B), a drugi wzmacniacz przeznaczyć "do pracy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

mialem sie juz w ten watek nie wcinac,bo jak opisales, jak rewelacyjnie zagralo to w Twoim systemie,to pomyslalem,ze zostana one juz na stale u Ciebie,na stale,inne odsluchy byly tez niezle.i recenzja calkiem rzetelna w Audio.

 

 

lecz gdy sprzedales Lammy,i nie kupiles SGM,to sorry,wybacz ale to chyba nie jest warte.............prawda?

wiem co odpiszesz,miales je na odsluchach,wiec niczego zlego nie mozesz napisac.

bylo by to niegrzeczne wobec producenta,rozumiem to.

 

dla mnie zasadniczym wyznacznikiem SGM,jest to ze dysponujac odpowiednimi srodkami finansowymi ,nie masz ochoty ich nabyc.

 

 

dotyczy to rowniez LG,...bo jak zauwazylem,Twoja opinia na jego temat ,z uplywem czasu,nie jest juz taka jednoznaczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ale to tylko wtedy, jeśli postanowisz sobie traktować każdy kolejny wybór Elberotha jako posunięcie wyroczni. A to byłoby kłopotliwe, patrz jak często zmienia on sprzęt. Ani finansowo nadążyć się nie da (gdyby ktoś chciał naśladować), ani prawdę mówiąc wyrobić sobie trwałej opinii o tym sprzęcie. Dobry, na pewno. Ale który najlepszy? Bba...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi tu o nasladowanie,ani traktowanie jak wyrocznie,kazdy ma swojego pier..ca,na jakiego go stac.

ale o to ze 50tys za CD, 100tys za wzmacniacz,zobowiazuje.

a tu z ust doswiadczonego audiofila padaja nie jednoznaczne slowa,nie ida jednoznaczne decyzje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek7776

 

Ja mam starszą wersję monobloków AA - Silver 300 - i wciąż jestem pod wrażeniem ich możliwości. Doskonale sobie radzą z bardzo wymagającymi kolumnami i to jak! Na przykład grały z Dali Euphonia i nie miały żadnych problemów. Co do Silver Granda to za krótko go słuchałem ale to co usłyszałem mnie powaliło - podobnie jak Lektor Grand. Mam zatem pytanie do Ciebie - czy krytykujesz AA tak dla zasady czy może miałeś okazję dłuższego odsłuchu? Dla jasności - nie mam na myśli tutaj kontaktu na jakiejś prezentacji, bo to nie nazywam odsłuchem.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz,nie chce juz tu wywolywac burzy.

za 50tys Cd,bezposrednio od krajowego producenta,bez cel,marzy itp,to jak zagraniczne cd za ok 60-70tys,wiec powinno byc rewelacyjne.

a tak nie jest ,sa duzo tansze i lepsze brzmieniowo.

masz ten swoj stary wzmacniacz za kilka tys zl i jest Ok,bo to kilka tys,a nie 100tys zl.ROZUMIESZ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem dyskutujesz raczej ze sobą samym a nie z faktami. Najpierw zrób porządny odsłuch a potem szacuj cenę. Co do ceny moich monobloków - pomyliłeś się kilkakrotnie i zaręczam Ci - są warte tych pieniędzy. Zrobiliśmy ślepe porównanie Lektora IV z Linnem za 40 tys. i zdania podzieliły się po równo - który jest lepszy a zatem były na podobnym poziomie. Zatem cena Lektora Granda może się okazać konkurencyjna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek>

Nie mnie się wypowiadać, a Elb pewnie tego wprost nie powie bo by go zazdrośnicy zjedli... a może nie chce się sam przed sobą przyznać, ale tak mi się coś zdaje że bawi go przerzucanie tych klocków.

Posłuchać w domu i wymienić na coś innego bo może jest lepsze. Stać go na ten komfort.

W momencie zakupu SGM "zabawa" będzie utrudniona bo AA nie ma takiej opinii jak choćby Wavac.

Na długo pozostałby z jednym klocem.

 

A Tobie życzę odbobiny tolerancji. Zakładasz że w tym kraju nie ma prawa powstać NIC wartościowego.

Jeśli polak wymyśli coś naprawdę dobrego musi spieprzać za granicę i dopiero tam jest doceniany.

Ciekaw jestem jaki byłby odbiór AA gdyby p. Waszczyszyn konstruował swoje klocki w Stanach.

Kosztowały by 100k$? Czemu nie 200k$?

 

Dopieprzanie rodakom jest sportem narodowym polaków i bardzo się tego wstydzę.

A umniejszanie wartości tylko z powodu tego że coś zostało wymyślone przez polaka i tu zrobione jest dziecinadą, zawiścią na poziomie przedszkolnym.

Żołądkujesz się i na siłę starasz udowodnić że masz rację używając swojego zawistnego polskiego ego.

 

Zyczę zdrowia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.