Skocz do zawartości
IGNORED

Budżetowe stereo do niedużego salonu


Gość llight

Rekomendowane odpowiedzi

Gość llight

(Konto usunięte)

Witam!

Widziałem na forum podobne tematy, ale każdy z nich jest nieco inny.

 

Poszukuję od dłuższego czasu kolumn głośnikowych (stereo) do mojego pokoju dziennego, uniwersalnego - nie tylko do odsłuchów. Pokój jest wielkości 22m kwadrat., jednak pomieszczenie jest w kształcie potocznie zwanym tramwajem, moje miejsce na szezlongu jest w odległości 3 metrów od kolumn, które są wysunięte przed meble tj. 60cm od ściany, oraz w odległości 180cm od siebie(kolumny). Za wiele w ustawieniu mebli nie da się zmienić, co najwyżej kolumny od siebie mogę rozsunąć na maksymalnie 3,5m.

 

Pułka cenowa, za wiele wyboru mi nie daje, rynek wtórny lub nowe, próg do 1700 za parę. Natomiast wielkość pomieszczenia, jego zastosowanie, nie tylko do odsłuchu oraz elektronika, sprawia że nie chcę też kupować sprzętu którego możliwości nie wykorzystam.

 

Gatunek muzyczny jaki preferuję to klasyka rocka, jazz, swing.

Zależy mi na szybkich dynamicznych niskich dźwiękach, na stonowanych wysokich, bogatych szczegółach i największej bolączce, średnich tonach.

 

Uszy mi krwawią gdy słucham wstępu utworu „When My Train Pulls In” wyk. Gary Clark Jr, na moim zestawie.

 

Na tą chwilę używam przewodów Kimber PR4, jestem skłonny je zmienić ale jestem z nich zadowolony.

Elektronika, niestety Yamaha A-300, w niedalekiej przyszłości rozważam wymianę na coś lepiej współpracującego z nowymi kolumnami.

Gramofon Sony PS-V702.

Co do kolumn, mam kilka zestawów, z żadnego nie jestem zadowolony, sprzęt trochę z przypadku, wstyd się przyznawać.

 

Nie jestem znawcą, nie wiem jak odpowiednio rozstawić kolumny w pokoju, na sprzęcie się nie znam najlepiej, bardziej na muzyce. Budżetu dużego nie mam, wiele nie zarabiam, mam na utrzymaniu rodzinę, a chciałbym w końcu częściej móc się oddać słuchaniu, i żeby mi to sprawiało większą radość.

 

Rozważałem na tą chwilę:

Magnat Monitor 2000

Heco Vita 500 lub 700

STX MX-140

Pylon Audio Pearl 20

Pylon Audio Topaz Monitor

STX FS-250 n

 

Serdecznie byłbym wdzięczny za polecenie kolumn, nie tylko z mojej listy gdyż jak wspominałem nie znam się tak dobrze, no i również nie wiele miałem okazji do odsłuchiwania różnych zestawów. Ewentualne sugestie odnośnie pasującej elektroniki do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsuń kolumny na 3 metry od siebie, reszta może zostać.

Kolumny kup : Dali 450 lub Tannoy R2 do spokojniejszego, cieplejszego grania lub Acoustic Energy Evo 3 do żywszego, dynamiczniejszego grania.

Wzmacniacz koniecznie do wymiany bo z tym co masz to żadne kolumny nigdy dobrze nie zagrają. Na wzmacniacz przygotuj 500 - 800 zł, dobierz go w zależności od tego jakie kolumny kupisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.