Skocz do zawartości
IGNORED

Pro-Ject Debut Carbon Esprit


djoaza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem gramofon Pro-Ject Debut Carbon Esprit i mam pytanie odnośnie kalibracji wkładki . Jest jakiś szablon co do kalibracji bo nie wiem jak daleko ma być wysunięta wkładka ?

 

Dziękuje za pomoc

 

wsQg.png

 

Znalazłem taki generator tylko nie wiem co mam wpisać i co kliknąć aby wygenerował mi szablon

 

Spindle to Pivot Distance - to dystans od szpindla do osi obrotu ramienia

Inner Grove Radius - to jest promień jakiegoś okręgu na talerzu ? jak to zmierzyć ?

Outer Grove Radius- promień talerza

Resztę tam gdzie jest 1,1 zostawiam ?

i teraz co mam kliknąć i zaznaczyć po lewej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisujesz pivot-spindle jakei jest w Twoim gramofonie. Wciskasz np. IEC (powiedzmy standard najczęściej słuchanych płyt czyki w którym miejscu licvzać od środka kończy i zaczyna się płyta/rowki) i drukujesz. Po wydruku linijką, suwmiarką czy co tam sprawdzasz czy wydrukowane wymiary się zgadzają. Jak nie to możesz kombinować z ustawieniami swojej drukarki np. zmieniając np orientację papieru z pionowej na poziomą, lub wprowadzasz korektę dla zepsutego rozmiaru współczynnikami9 Fctor X lub Factor Y.

 

Jak wszystko jest dobrze to prubujesz ustawiać, najpierw żeby kładka śledziła łuk (czyli przsuwając wkłądkę przód/tył) a potem dopiro kąty styczności w punktach zerowych. jak na twoim headshelu brakuje dziórek i nei jesteś w stanie tak daleko wkłądki wysunąć do przodu to zamiast Fofgren A możesz wydrukować Stewensona. A jak słuchasz samych audiofilskich płyt w których jest dożo miesca bez rowków (66, 67 mm od środka) w środku płyty to możesz wydrukować Lofgren B ale wtedy na płytach dłuższych będzie sporo zniekształceń w okolicy końca płyty.

 

Fakturę prześlę pocztą skoro to był ekspress tylko podaj dane :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pivot-spindle to muszę zmierzyć ? to ta odległość od szpindla do osi obrotu ramienia ? I tylko to wpisuje klikam IEC. Zaznaczam Lofgen A i Print Arc :)?

 

a czym to IEC, DIN, Typicla się różnią ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak w instrukcji nie ma to odejmij od długości efektywnej overhang i będziesz miał pivot spindle. A instrukcje standardowo są na vinylengine.

 

Poklikaj IEC, DIN i typicala to zobaczysz. IEC, DIN to oficjalne standardy, typical to jakaś wariacja autora programu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.