Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie Gówno


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż - my tu dyskutujemy o Polskim Gównie, a w międzyczasie antypolskie g*wno święci tryumfy... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awans dostałeś?

 

W sensie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Pawlikowski święci dzisiaj swój tryumf.

Kulesza święci dzisiaj swój tryumf.

Trzebuchowska święci dzisiaj swój tryumf.

I wiele, wiele innych osób związanych z produkcją tego filmu.

Nazywanie ich antypolskim g*wnem, jest prostactwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlikowski święci dzisiaj swój tryumf.

tia, jednocześnie na cały świat rozgłaszając że Polacy to pijacy.

 

Cóż - my tu dyskutujemy o Polskim Gównie, a w międzyczasie antypolskie g*wno święci tryumfy... :(

gównem nie jest bo film jest dobry, ale w obecnej formie powinien zostać zakazany, podobnie z resztą jak wiele innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlikowski święci dzisiaj swój tryumf.

Kulesza święci dzisiaj swój tryumf.

Trzebuchowska święci dzisiaj swój tryumf.

I wiele, wiele innych osób związanych z produkcją tego filmu.

Nazywanie ich antypolskim g*wnem, jest prostactwem.

 

Przepraszam - rzeczywiście w Dniu Tryumfu i Chwały to nie na miejscu. Zatem: zmieńmy antypolskie g*wno na Patriotyczne Arcydzieło. Pasuje?

Mi tam wsio rawno - tyle słów używa się dzisiaj w ich odwrotnym znaczeniu, że jedno słowo w tą czy w tamtą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bardzo licznych negatywnych komentarz i recenzjach nie wiem czy to taki tryumf.. zwłaszcza po wypowiedzi Pawlikowskiego

 

Ale odważnie powiem że "lektura obowiązkowa" dla każdego leminga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tia, jednocześnie na cały świat rozgłaszając że Polacy to pijacy"

 

Trza być głupkiem by tak wypowiedz Pawlikowskiego tak interpretować,a wyraznie przecież wspomina swoją ekipę filmową a nie wszystkich polaków.

Całe wystąpienie było świetne i dowcipne,zresztą doczekało się świetnych opinii,no oczywiście po za naszą "niezależną i prawdziwą" prasą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza być głupkiem by tak wypowiedz Pawlikowskiego tak interpretować,a wyraznie przecież wspomina swoją ekipę filmową a nie wszystkich polaków.

Całe wystąpienie było świetne i dowcipne,zresztą doczekało się świetnych opinii,no oczywiście po za naszą "niezależną i prawdziwą" prasą.

opinia publiczna zapamięta zupełnie co innego.

 

I niezależnymi i prawdziwymi forumowiczami.

eee a kto to jest niezależny forumowicz ? albo prawdziwy ? konkretnie.

 

jak uszczypniesz ma boleć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Choćby iI Dottore, autor tego tematu, który jasno i dobitnie napisał, że tego filmu nie widział i oglądać nie zamierza.

Nie przeszkadza mu to napisać już chyba kilkudziesięciu postów na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony zgoda, z drugiej strony złotych recenzji ośmieszających film nie brakuje. Napisałeś że oceniasz film nie politykę czy tam historię, Ok ja to nawet popieram bo sam staram się tak robić i oglądam filmy które są kontrowersyjne, co najwyżej od połowy filmu marudzę że się tego nie da oglądać.

 

Nie zmienia to jednak faktu że jest wiele filmów fabularnych przedstawiających lub opartych na wydarzeniach historycznych. Oglądając każdy amerykański (i nie tylko) film zawsze są napisy które korygują przekaz, czasem bardzo skąpe czasem kilka klatek z historii.

 

Dla nas film to kolejny polski "gniot", co niektórzy wiedzą jak było a cała reszta przejmie wersję którą pokaże im film, tak samo jak 99% zagranicznych widzów którzy przy odrobinie szczęścia wiedzą gdzie leży polska. Za kilka lat to Polacy będą winni każdego mordu i okrucieństw podczas II wś, dlatego filmów typu ida czy pokłosie powinno się zakazać.

 

Przypominam że często prawdziwa historia jest najlepsza, ale jej naczelni nigdy nie sfinansują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Pamiętasz np. Bękarty Wojny. Film wybitny. Główny bohater Aldo Raine pokazany jako mało rozgarnięty gość.

W ogóle prawdy historycznej kompletne zero. Parodia.

I jakoś nikt z krytyków filmowych, a tym bardziej żadna z opcji politycznych w Stanach, nie wpadła na to, żeby go z tego powodu krytykować.

Albo Django ukazujący, bolesny moment z historii Ameryki.

Słyszałeś może o czym chciał zrobić ten film, reżyser Pawlikowski? Czy w jakimkolwiek miejscu ktoś z jego twórców, wypowiadał się że pokazuje on prawdę historyczną?

Sami Swoi też byli mocno osadzeni w konkretnym czasie i przestrzeni, ważnej w naszej historii.

Też go chcecie krytykować za sposób ukazania repatriantów?

Ja oczywiście rozumiem osoby, które film widziały i twierdzą że to kicha. Mają prawo do własnej oceny.

Ale jak ktoś tutaj pisze elaboraty, twórców nazywa polskim g*wnem, ale filmu nie widział, a swoje zdanie opiera na wypowiedziach politykierów, którzy też filmu nie widzieli, ale kazali tak myśleć, to cicho siedział nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz np. Bękarty Wojny. Film wybitny. Główny bohater Aldo Raine pokazany jako mało rozgarnięty gość.

W ogóle prawdy historycznej kompletne zero. Parodia.

I jakoś nikt z krytyków filmowych, a tym bardziej żadna z opcji politycznych w Stanach, nie wpadła na to, żeby go z tego powodu krytykować.

Albo Django ukazujący, bolesny moment z historii Ameryki.

Słyszałeś może o czym chciał zrobić ten film, reżyser Pawlikowski? Czy w jakimkolwiek miejscu ktoś z jego twórców, wypowiadał się że pokazuje on prawdę historyczną?

Sami Swoi też byli mocno osadzeni w konkretnym czasie i przestrzeni, ważnej w naszej historii.

Też go chcecie krytykować za sposób ukazania repatriantów?

Ja oczywiście rozumiem osoby, które film widziały i twierdzą że to kicha. Mają prawo do własnej oceny.

Ale jak ktoś tutaj pisze elaboraty, twórców nazywa polskim g*wnem, ale filmu nie widział, a swoje zdanie opiera na wypowiedziach politykierów, którzy też filmu nie widzieli, ale kazali tak myśleć, to cicho siedział nie będę.

 

+1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc Twoim tokiem rozumowania to każdy film jest "historyczny", to co przedstawiają filmy przez Ciebie wymieniony to wymyślone historie (no dobra elementy z życia) zaś ida przedstawia (generalnie) to co faktycznie miało miejsce, podobnie jak pokłosie a to jest zasadnicza różnica.

 

Nie porównuj kina światowego opowiadającego historie ogólnie znaną z namiastką kina polskiego opowiadającą o historii którą mało kto zna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Jakie wymyślone historie?

Nie było amerykańców na II w. ś.? Nie było repatriantów ze wchodu na ziemiach odzyskanych?

Nie było niewolnictwa w stanach i łowców głów?

Ida to taki sam film FABULARNY. To nie jest film historyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już Ci napisałem za dużo w jednym worku. Po za tym pokaż mi filmy fabularne takiego kalibru, które dyskryminują własny naród (bo o to się rozchodzi).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ta dyskusja straciła sens. Miłej zabawy

 

Rozmowa z kimś, kto uważa , że tylko on posiadł tajemną wiedzę, jest bez sensu.

Zapominacie, że film fabularny jest dziełem sztuki, i zawiera to, co chce autor, który nie zamierza spełniać oczekiwań odbiorcy ( tak jest w kinie komercyjnym ), tylko wyrażać swoje emocje, wartości i swe widzenie świata. Dlatego ci wszyscy patrioci chcą czystości , a to śmierdzi faszyzmem. Skoro autor utożsami się z cierpieniem Żydów, ma do tego pełne prawo! Jako Polak kręć swoje filmy, z chęcią je obejrzę.

Myślenie , że tylko słuchacze RM, czytelnicy prawicowej prasy, kanału tv nie pamiętam jak mu tam, są prawdziwymi patriotami jest faszyzmem, bo rodzi chęć pozbycia się ich - wrogów ideologicznych.

Mnie to przeraża. Film bardzo mi się podobał, a tu wypowiadają się ludzie, którzy go nie widzieli.

O co chodzi? Czy to nie objaw głupoty, rozmawiać o czymś, czego się nie zna?

Bardzo przepraszam, miałem milczeć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby iI Dottore, autor tego tematu, który jasno i dobitnie napisał, że tego filmu nie widział i oglądać nie zamierza.

Nie przeszkadza mu to napisać już chyba kilkudziesięciu postów na jego temat.

 

Wymagasz ode mnie zbyt wiele. :)

Nie zamierzam oglądać,podobnie jak nie czytam GW-na i nie wpatruję się codziennie w antypolskie ryje w WSI24.

Opinia, że jest to film antypolski, wygłoszona przez patriotyczne autorytety, zupełnie mi wystarcza. Po co tracić czas i nerwy?

Zobaczysz, jak wyjdzie "Wołyń" Smarzowskiego i film o Smoleńsku, co się w w/wym mediach zacznie... jaka potworna antypolska nagonka!

Bo polski twórca, który ośmiela się poruszać tematy patriotyczne - jest z góry skazany na zagładę w tym kraju.

Póki nie zaczną Polską rządzić Polacy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz np. Bękarty Wojny. Film wybitny

 

Największe rozczarowanie ostatnich 15 lat :))))))))))) Film tak słaby, że aż płytki DVD same wypadają z osłabienia z odtwarzacza :-(((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe wystąpienie było świetne i dowcipne,zresztą doczekało się świetnych opinii,no oczywiście po za naszą "niezależną i prawdziwą" prasą.

 

Też tak sądzę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzi sobie gościu w kapciach i duma o czym by tu film można zrobić, żeby ktoś go zechciał wyprodukować w ogóle, no i może obejrzeć przy okazji,

a jak jeszcze by się udało na nim zarobić i wypłynąć, to już by było spełnienie wszystkich marzeń. Posiedział, podumał i wydumał. Tyle.

A tutaj rozprawy filozoficzne na temat co też autor miał na myśli. To samo co miał na myśli George Lucas podczas produkcji Star Wars.

Film fabularny, to ma być przede wszystkim rozrywka dla widza i zarabianie forsy dla producentów. Cała reszta to są mało ważne bzdety.

O czym będzie film czy na ile fabuła i scenariusz będą odpowiadać faktom historycznym... a kogo to obchodzi? Od tego jest kanał History.

A ile jest prawdy historycznej w przygodach Janosika czy Hansa Klossa na przykład? I co, możecie jakoś z tym żyć? To z Idą też możecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia, że jest to film antypolski, wygłoszona przez patriotyczne autorytety, zupełnie mi wystarcza. Po co tracić czas i nerwy?

 

 

powinniśmy kręcić tylko filmy słuszne ideowo

nie przypomina Ci to czegoś? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tracić czas i nerwy?

 

Byłem parę dni temu na corocznym zebraniu mojej wspólnoty mieszkaniowej mam 49 lat byłem najmłodszy .Średnia wieku uczestników to z 68 lat. Na 90 mieszkań było 27 osób wiem że w moim domu mieszka bardzo wielu młodszych ludzi.Zebranie było o 19 wszyscy powiadomieni na 3 tygodnie wcześniej.

Wiem że najwięcej narzekania będzie ze strony tych co nie byli.

Tak wygląda rzeczywistość .Wiele można zrobić u siebie na swojej ulicy, dzielnicy nawet w tym niewątpliwie chorym systemie ale po co?."Polskie Gówno" to psie gówno na trawniku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinniśmy kręcić tylko filmy słuszne ideowo

nie przypomina Ci to czegoś? ;)

 

Tak. Za państwowe pieniądze - tak!

Nie widzę sensu finansowania z polskiego budżetu filmów antypolskich. Przecież to schizofrenia!

Jak Izrael chce film antypolski - nich go sobie nakręci. Za własną kasę.

Tak jak Niemcy za własne nakręcili "Nasze matki,nasi ojcowie".

Zrobili film antypolski i kto im co zrobi?

Można? Można!

 

.Wiele można zrobić u siebie na swojej ulicy, dzielnicy nawet w tym niewątpliwie chorym systemie ale po co?."Polskie Gówno" to psie gówno na trawniku.

 

Gadanie... wiele tam można zrobić. Chyba przelać z pustego w próżne.

A opowiadanie o psich gównach przypomina mi Wojewódzkiego - on też ma obsesję psich kup.

Wtyka w nie malutkie polskie flagi... widać nie jest osamotniony w swoich poglądach.

Jaśniepaństwu zasranemu przeszkadza że zwierzę sra... zwierzęta sr**ą na trawę od tysiącleci i świat się od tego nie zawalił.

Naprawdę nie ma innych problemów w tym smutnym kraju?

Polskie Gówno moim zdaniem to jest ul. Wiejska i Pałac Namiestnikowski! I te miejsca bym przede wszystkim oczyścił.

Trawniki to mały pikuś w porównaniu. Ja mówię o gównie zupełnie innego kalibru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o gównie zupełnie innego kalibru.

 

Nie bądź taki cwany nie udawaj że nie wiesz o co chodzi , jesteśmy jeszcze za bardzo bierni dlatego dajemy się dymać same wybory to nie wszystko i za mało w dzisiejszym świecie ,ale idzie bardzo powoli ku lepszemu rok temu na takim zebraniu było 15 osób a psie gówna sprząta coraz więcej ludzi i to tych młodych bez udziału prezydenta sejmu i senatu.

Zgadzam się na przeniesienie ''panóf'' z ul Wiejskiej na ul Nowowiejską (dla niezorientowanych na Nowowiejskiej jest szpital psychiatryczny mniej znany od Tworek, mają wybitny detoks i nie tylko)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Za państwowe pieniądze - tak!

Nie widzę sensu finansowania z polskiego budżetu filmów antypolskich. Przecież to schizofrenia!

Jak Izrael chce film antypolski - nich go sobie nakręci. Za własną kasę.

Tak jak Niemcy za własne nakręcili "Nasze matki,nasi ojcowie".

Zrobili film antypolski i kto im co zrobi?

Można? Można!

 

 

to ida powstała za państwowe pieniądze?

ciekawe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.