Skocz do zawartości
IGNORED

Odseparowanie pokoju od głośnego mieszkania


Bredoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam następujący problem, mieszkam w dość hałaśliwej rodzinie (córa siostry krzycząca 24/7, siostra lubiąca odpalić głośno muzykę, no i matka która strasznie głośno rozmawia), chciałbym od czasu do czasu ponagrywać coś w moim pokoju ale przy tych hałasach nawet przy zamkniętych drzwiach wszystko słychać, i tutaj moje pytanie czy jeśli wyłożę/okleję drzwi od zewnątrz matą akustyczną i dodatkowo je uszczelnię uda mi się w ten sposób odseparować pokój od reszty mieszkania tak żeby było w miarę cicho?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jeśli wyłożę/okleję drzwi od zewnątrz matą akustyczną i dodatkowo je uszczelnię uda mi się w ten sposób odseparować pokój od reszty mieszkania tak żeby było w miarę cicho?

 

Za mało danych.

 

Izoluje przede wszystkim masa i np. ściana przy tych drzwiach może być albo całkiem solidna = izolująca, albo przeciwnie — „przezroczysta” dla dźwięków i nawet pancerne drzwi niewiele pomogą.

 

Zresztą przetestować skuteczność izolacji drzwi można w miarę prosto, choć potrzebny byłby jakiś spory klamot zastawiający, typu biblioteczka z książkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastąpi poprawa, ale nie spodziewaj się rewelacji. Ważniejsze jest staranne uszczelnienie drzwi. Drzwi muszą być spasowane z futryną i mieć obwodowe (dookólne) uszczelnienie. Krytyczny jest próg, który tez powinien mieć uszczelnienie. Mam nadzieję, że masz drzwi pełne, a nie z szybą? jeżeli masz szybę, czy pleksi, to pojedyńcze wypełnienie działa jak membrana, która transmituje hałas z zewnątrz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.