Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc przy wyborze kolumn Hi-End


jamakaci3

Rekomendowane odpowiedzi

To są te same lub podobne co siedzą w Accordo i Ktemach ?

Jeżeli tak to wcale się nie dziwię ,że tak się podobają.

Jak dla mnie to jedne z najlepszych tweeterów jakie słyszałem ... rewelacja.

Na 99% to 9700 lub 9500. Można je rozpoznać jedynie po rozkręceniu. Znając Serblina to dał 9700, jest jeszcze droższa odmiana 9900 z większym frontem. Ta kopułka w połączeniu z DCSem to mistrzostwo świata w głośnikach klasycznych. Tyle mogę napisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Dla tych po 50-tce jest jeszcze jeden trochę zapomniany Scan bijący i 9500/9700 i 9900 :)))

 

jeżeli masz na myśli 9300 ...to zupełnie inna liga.

A kształt samej szmatki też inny ( bardziej eliptyczny)....ale to były początki rozwoju...

 

co do 9500 - dociążony na niższych składowych (ala Dynaudio) / liniowy / wplatający detale w całość.

co do 9700 - świeży / doskonała mikro dynamika ( brak ferrofluidu) / transparentny.

co do 9900 - nie mam pojęcia / podobno specjalnie wyprofilowany przerośnięty kołnierz potrafi podnieść skuteczność i skupienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Ferrofluid im przeszkadza? Działa negatywnie?

 

Ma bardzo negatywne skutki na mikro dynamikę / ale porównaj wykresy obu i zobacz jaka górka i potarganie powstaje po jego usunięciu od 11kHz.

Kolega usuwa ferrofluid (nie lubi tego ustrojstwa) za pomocą bibułki do papierosów ....nasączając ją w szczelinie / do momentu aż wyjdzie idealnie czyściutka.

Seas/Morel/Scan - słyszałem efekt / skutek....ogólnie bardzo pouczające...

 

http://loudspeakershop.eu/glosnik-scan-speak-classic-d2905950000-p-533.html

 

http://loudspeakershop.eu/glosnik-scan-speak-classic-d2905970000-p-307.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszecie m.in. o kolumnach podstawkowych i jakichś głośniczkach w nich zastosowanych, jak i własnych które tu załączacie, to może wiecie co to za model tweetera ?

161713964483_1.jpg

Jakiś starszy tweeter z miękką kopułką, może ScanSpeak'a?, a jaki model.

 

Jak odgadniecie, to powiem z jakich podstawkowych kolumn z 1997 roku :-), z topowej serii która była produkowana przez 10-lat, aż do 2007 r. gdy pojawiła się ich nowsza / druga wersja serii z berylowymi tweeterami.

 

Dodam, że amerykańskie kolumny z których on pochodzi mają po dwa tweetery - jeden z tyłu, drugi inny z przodu (ten powyższy).

 

I tylko ten tweeter był od zewnętrznego dostawcy, a pozostałe głośniki własnej produkcji, tak jak wszystkie w nowszych / obecnych modelach ich kolumn.

 

Ciekawe, czy ktokolwiek odgadnie jaki tweeter i z jakich kolumn :-)

Myślę że na 99% to 9900 po puszce ale front ma od 9700.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

W powyższym teście, na stronie Stereophile'a piszą że to ScanSpeak. A na tweeter'ach jest logo Revel-a i jakaś niewiadoma długa nazwa - to może są w jakiejś upgrade'owanej wersji. Wizualnie bardzo podobne do wymienionych przez Was ScanSpeak'ów D2905/950000 jak i D2905/970000

 

To na pewno nie jest standardowy Scanspeak.....

Widać dołożony układ magnetyczny...

 

$_1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na małego revelatora

Myślę że na 99% to 9900 po puszce ale front ma od 9700.

To na pewno nie jest standardowy Scanspeak.....

Widać dołożony układ magnetyczny...

 

$_1.JPG

 

 

Revel 9041134-001

 

Maże tak być, i to bardzo prawdopodobne, że przerabiane / tuningowane dla podstawkowych Revel-i Ultima Gem.

 

Po charakterystyce przetwarzania, ktoś kto zna (wymieniane modele tweeterów) to coś tam może poznać. Tyle, że tam grają dwa różne tweetery - jeden z przodu, drugi z tyłu.

Revfig06.jpg

Fig.6 Revel Ultima Gem, anechoic response on tweeter axis at 50", averaged across 30-degree horizontal window and corrected for microphone response, with complex sum of the nearfield woofer and port responses plotted below 300Hz. HF contour set to "0."

Revfig05.jpg

Fig.5 Revel Ultima Gem, acoustic crossover on tweeter axis at 50", corrected for microphone response, with the nearfield woofer and port responses plotted below 300Hz and 1kHz, respectively.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego tweetera z tyłu na pomiarach raczej się nie zobaczy ale już w pomieszczeniu możn to usłyszeć jako tak zwane więcej powietrza. Cokolwiek by to miało znaczyć.

Nie słuchałem tych Reveli ale miałem kiedyś Snell type D. To ten sam konstruktor i taki sam układ dwu tweeterów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Po charakterystyce przetwarzania, ktoś kto zna (wymieniane modele tweeterów) to coś tam może poznać. Tyle, że tam grają dwa różne tweetery - jeden z przodu, drugi z tyłu.

 

Na podstawie poniższego wykresu .... zaryzykuje twierdzenie że może to byś 9700...oczywiście modyfikowany.

Widać jego pagórkowatą charakterystykę oraz podbicie powyżej 10 kHz....a efekt " dzwonienia " na końcu skali jest spowodowane tylnym głośnikiem ( chyba metalowy) / który ma za zadanie zwiększyć pasmo przenoszenia poza 20 kHz.../ drugi wykres.

 

Revfig06.jpg

 

revfig9.jpg

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly30

nie ma w ogóle porównania Millenium mkIV do żadnej lampy. I ma room correction i możliwość aktywnego podziału pasma na np. bi-amping i tak należy uczynić.

 

Oj kolego, chyba jednak nie ma RP. Owszem, ma w sobie DSP i można bardzo dużo na nim zrobić, włącznie z podziałami pasm i wyprowadzeniem sygnału po filtracji na zewnątrz, ale to nie jest RP!

 

Co do jakości, no cuż... od paru dni jestem zauroczony jakością wzmacniacza. Wcześniej grał cudnie, ale po ostatnich zmianach, dla mnie gra przepięknie. Najciekawsze jest to, że jak już myślałem że osiągnąłem koniec jego możliwości, to chwilę później okazywało się że nic z tych rzeczy :)

 

Miłego.

Irek.N.

 

Lampy to po prostu szmelc - sorry jesli ranię uczucia miłosników techniki próżniowej - ale to po prostu technologiczna i brzmieniowa lipa.

 

Ranisz i to bardzo. Widać że Twoja znajomość tematu skończyła się z początkami tej techniki

 

Mnie też wydawało się, ze lampy nie są dobrym pomysłem na wzmacniacz. W zasadzie byłem tego bardzo pewien, aż posłuchałem u naszego kolegi forumowego Audio Research-a. Podobało mi się, nawet bardzo i to głównie to, czego wcześniej w lampach słuchać nie mogłem!

 

Moim zdaniem nie jest dobrze generalizować w stylu "lampy to szmelc". Nie wiem czy jest na świecie ktoś, kto był by na tyle reprezentatywny (czyli wiarygodny odsłuchowo i wystarczająco obyty z przeróżnymi urządzeniami), aby mógł jednoznacznie stwierdzić co jest lepsze. ;)

 

Miłego.

Irek.N.

 

Jedny słowem tranzystory!!

 

Jako kontra powiem że nie słyszałem trana który miałby kombinację 3 cech - barwa,dynamika,kontrola od lampy którą słuchałem

 

No... ale TacT-a nie słuchałeś, prawda? :)

 

Miłego.

Irek.N.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miroslav

No prosze Cię - kto sie wycofał rakiem - nie potrafisz czytać - podałem moje warunki - nie chcesz lub nie możesz ich spełnić to twój problem.

Wzmaki tranzystorowego które rozjadę twojego jadisa: Gryphon Diablo 300, burmester 082,032, Krell FBI, Vitus RI-100; SIA-025, dartzeel CTH-8550 - by wymienic tak na szybko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitus RI-100

Mirek słuchał ten wzmacniacz - bodajże ponad tydzień - pojechałem z nim do miasta Kopernika. Wtedy stały u niego Dynaudio 25 SE. Dobrze pamiętam Mirek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego, chyba jednak nie ma RP. Owszem, ma w sobie DSP i można bardzo dużo na nim zrobić, włącznie z podziałami pasm i wyprowadzeniem sygnału po filtracji na zewnątrz, ale to nie jest RP!

 

Co do jakości, no cuż... od paru dni jestem zauroczony jakością wzmacniacza. Wcześniej grał cudnie, ale po ostatnich zmianach, dla mnie gra przepięknie. Najciekawsze jest to, że jak już myślałem że osiągnąłem koniec jego możliwości, to chwilę później okazywało się że nic z tych rzeczy :)

Irek, przede wszystkim gratuluję wybitnego wzmacniacza. W kwestii RP w mkIV to nie upieram się w kwestii nazewnictwa, chodzi o pewną funkcjonalność. Z tego co wiem to mkIV na możliwość ustawień analogicznych parametrów jak urządzenia Lyngdorf z tą różnicą, że nie jest to proces zautomatyzowany, wymaga użycia PC-ta i specjalnego programu. Robi to się chyba tak, że pomiar robisz na PC, ustawienia korekt częstotliwości dokonujesz w tym programie a potem uploadujesz te ustawienia do wzmacniacza. Ale nie weryfikowałem tych informacji....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek słuchał ten wzmacniacz - bodajże ponad tydzień - pojechałem z nim do miasta Kopernika. Wtedy stały u niego Dynaudio 25 SE. Dobrze pamiętam Mirek?

....dobrze pamiętasz ;-)....to było ciekawe doświadczenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie poniższego wykresu .... zaryzykuje twierdzenie że może to byś 9700...oczywiście modyfikowany.

Widać jego pagórkowatą charakterystykę oraz podbicie powyżej 10 kHz....a efekt " dzwonienia " na końcu skali jest spowodowane tylnym głośnikiem ( chyba metalowy) / który ma za zadanie zwiększyć pasmo przenoszenia poza 20 kHz.../ drugi wykres.

 

Revfig06.jpg

 

revfig9.jpg

 

...

 

Tak to 9700 ,pisze o tym recenzent w AUDIO 2/200 "Male revelatory" ,wiadomo że były dwa w tym duży czyli 9900 . Zamieszczona charakterystyka także to potwierdza zarówno przez BOBSAPP jak i ta w magazynie Audio .

Doklejony jest pierścień ferrytowy do plastikowej puszki głośnika pochodzący z głosników D19AD, TC20, ktore to ScanSpeak sprzedaje i są to pozycje w katalogu ScaSpeaka części zamiennych. Pierścień jest niewielki i oddalony od pierscienia magnesu głosnika ,zatem gdyby był przyklejony w sposób zgodny z polaryzacją nie podniósł by siły w szczelinie magnetycznej ani o 1 % .Najprawdopodobniej jest przyklejony jako odwrotnie spolaryzowany wówczas ma mniejsze rozproszenie samego magnesu głównego .A pamiętac nalezy że w latach 98-2000 kiedy kolumny występowały w testach na rynku wiekszośc to telewizory CRT kineskopowe ,być może chodziło o fakt zbliżenia przy ich ustawieniu do telewizora .nie wszyscy na świecie to audiofile ,a adresatem dla tych kolumn ma /miał być człowiek o zasobniejszym portfelu (26 tyś zł w 2000 roku). Jak podawał Revel lepszego głośnika nie zrobią sami ,kupią znakomity ScanSpeak. Midwoofery sa ciekawe ,jak podają to własne opracowania Revela.

 

Jak odróżnic 9300 ,9500,9700.

9300 łatwo ponieważ 4 wkręty przedniej płytki mają wystające wkręty. 9500 i 9700 mają je w podrezowaniu i z zewnątrz są identyczne .Dla wprawnego oka pod membraną w 9700 można dostrzec miedziany pierścień linearyzujący impedancję głośnika ktorego 9500 nie ma .

 

Cechy katalogowe 9700 względem 9500

- miedziany pierścień

-brak ferrofloidu

-inna membrana w katalogu ScanSpeaka występująca pod innym nr kat.

 

Podobnie jak w Dynaudio D260 kontra D28/2 z zewnąrtz te same ,ale po wykręceniu membrany pod światło mozna dostrzec doadatkowe powlekanie w szczycie ,górnej części membrany .Im wyzsza częstotliwość tym głosnik ją odtwarza częścią szczytu kopułki .Każda membrana ma tzw.łamanie ,aby sięgnąć wyżej wykonuje się dodatkowe powlekanie szczytu kopułki od wewnątrz.To samo występuje w głosnikach Morel .Duzo ciekawych rzeczy konstruktorskich pisze w Magazynach Hi-Fi gdzie załozycieli byli z wizytą w latach 94-97 w ScanSpeak,Dynaudio,Focal,Zollet,B&W ,Cyrus inne i prowadzili rozmowy z konstruktorami,inzynierami .Wiedza z pierwszej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15230-0-91415200-1465112503_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miroslav

No prosze Cię - kto sie wycofał rakiem - nie potrafisz czytać - podałem moje warunki - nie chcesz lub nie możesz ich spełnić to twój problem.

Wzmaki tranzystorowego które rozjadę twojego jadisa: Gryphon Diablo 300, burmester 082,032, Krell FBI, Vitus RI-100; SIA-025, dartzeel CTH-8550 - by wymienic tak na szybko.

 

 

Przeciez to tylko Twoje zdanie, po kiego zaraz rozjada, nie dopuszczasz mysli ze np barwa jadisa moze byc o niebo ciekawsza od np grypona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tu jest grupa wszystkowiedzacych, oni nie dyskutuja , tylko pouczaja i udzielaja polajanek. Oraz decyduja kto jest lepszym audiofilem , a kto gorszym.

 

O juz moge pisac, ktos mi bana zdjal, a to niespodzianka...

 

W temacie mialem trany i lampy, zgadzam sie ,ze trzeba inaczej budowac tory i tak jak pisal Bobsapp, ich ocena wynika czesto z odmiennej wrazliwsoci i rodzaju sluchanej muzy, oczywiscie mz.

Slyszalem wybitne trany i wybitne lampy. Kwestia pozostaje co dla kogo znaczy " wybitne".

Dla mnie najbqrdziej liczy sie namacalnosc dzwieku, dajaca ulude dzwieku live. Pozostale parametry musza byc na poziomie, ale jak nie ma namacalnosci, tego wrazenia muzykow w pokoju, to nie ma mowy o hiendzie.

 

Do moich kolumn zdecydowanie lampa, ale do tradycyjnych to juz roznie moze byc.

Klasa D , do ktorej bylem uprzedzony doskonale sie sprawdza na basie, a firmowy DSP z zaawnasowana regulacja to PRZELOM , oczywiscie u mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miroslav

No prosze Cię - kto sie wycofał rakiem - nie potrafisz czytać - podałem moje warunki - nie chcesz lub nie możesz ich spełnić to twój problem.

Wzmaki tranzystorowego które rozjadę twojego jadisa: Gryphon Diablo 300, burmester 082,032, Krell FBI, Vitus RI-100; SIA-025, dartzeel CTH-8550 - by wymienic tak na szybko.

 

to nie był problem dla mnie ale zostawmy to na boku...

szkoda że nie dopisałeś w jakich aspektach te wzmacniacze rozjadą Jadisa

ale patrząc na zestaw który przytoczyłeś to chyba chodzi o bas, dynamikę czy szybkość..tak w skrócie

nie ulega wątpliwości że królem wśród wzmacniaczy zintegrowanych jeżeli chodzi o bas, szybkość i dynamikę jest Gryphon ( FBI zostawmy na boku) tyle tylko że Diablo nie ma sobie równych wśród wzmacniaczy tranzystorowych jak i lampowych...tak nisko schodzącego i szybkiego basu jeszcze nie słyszałem na żadnej integrze ale i Gryphon ma swoje słabe strony

 

drobny przykład odnośnie wzmacniacza który przytoczyłeś a mianowicie chodzi mi o Vitusa ri100

kiedyś zrobiłem bezpośrednie porównanie Vitusa ri100 z Accuphase e560 patrząc na ich możliwości

prądowe to Accu przy swoich skromnych 30 W w klasie A powinien zostać rozjechany przez Vitusa

tym bardziej że porównanie było robione na wymagających Dynaudio S25se

chłopacy którzy byli przy tym odsłuchu ujęli to w ten sposób....''.Accuphase jest przynajmniej o klasę lepszy''

natomiast bezpośrednie porównanie Jadisa DA88 (poprzedni model) do Accu......żal mi było Accu

 

odnośnie Jadisa i88...ten wzmacniacz już od nowego na zwykłych lampach które daje producent

był bardzo dynamiczny i szybki a po wstawieniu srebrnych Mazd 12ax7 i Telefunkenów ECC802S

brzmienie w tych kategoriach znacznie uległo zmianie na plus...specjalnie to podkreślam (bas, dynamika, szybkość) bo o barwie z Jadisa nie muszę chyba pisać

jesteś w dużym błędzie twierdząc że wzmacniacze które wymieniłeś rozjadą Jadisa

w niektórych aspektach to tak zgadzam się ale nie całościowo....

 

aby dalej nie bić piany to niech tak zostanie jak twierdzisz.....mój spokój twoja racja ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to 9700 ,pisze o tym recenzent w AUDIO 2/200 "Male revelatory" ,wiadomo że były dwa w tym duży czyli 9900 . Zamieszczona charakterystyka także to potwierdza zarówno przez BOBSAPP jak i ta w magazynie Audio .

Doklejony jest pierścień ferrytowy do plastikowej puszki głośnika pochodzący z głosników D19AD, TC20, ktore to ScanSpeak sprzedaje i są to pozycje w katalogu ScaSpeaka części zamiennych. Pierścień jest niewielki i oddalony od pierscienia magnesu głosnika ,zatem gdyby był przyklejony w sposób zgodny z polaryzacją nie podniósł by siły w szczelinie magnetycznej ani o 1 % .Najprawdopodobniej jest przyklejony jako odwrotnie spolaryzowany wówczas ma mniejsze rozproszenie samego magnesu głównego .A pamiętac nalezy że w latach 98-2000 kiedy kolumny występowały w testach na rynku wiekszośc to telewizory CRT kineskopowe ,być może chodziło o fakt zbliżenia przy ich ustawieniu do telewizora .nie wszyscy na świecie to audiofile ,a adresatem dla tych kolumn ma /miał być człowiek o zasobniejszym portfelu (26 tyś zł w 2000 roku). Jak podawał Revel lepszego głośnika nie zrobią sami ,kupią znakomity ScanSpeak. Midwoofery sa ciekawe ,jak podają to własne opracowania Revela.

 

Jak odróżnic 9300 ,9500,9700.

9300 łatwo ponieważ 4 wkręty przedniej płytki mają wystające wkręty. 9500 i 9700 mają je w podrezowaniu i z zewnątrz są identyczne .Dla wprawnego oka pod membraną w 9700 można dostrzec miedziany pierścień linearyzujący impedancję głośnika ktorego 9500 nie ma .

 

Cechy katalogowe 9700 względem 9500

- miedziany pierścień

-brak ferrofloidu

-inna membrana w katalogu ScanSpeaka występująca pod innym nr kat.

 

Podobnie jak w Dynaudio D260 kontra D28/2 z zewnąrtz te same ,ale po wykręceniu membrany pod światło mozna dostrzec doadatkowe powlekanie w szczycie ,górnej części membrany .Im wyzsza częstotliwość tym głosnik ją odtwarza częścią szczytu kopułki .Każda membrana ma tzw.łamanie ,aby sięgnąć wyżej wykonuje się dodatkowe powlekanie szczytu kopułki od wewnątrz.To samo występuje w głosnikach Morel .Duzo ciekawych rzeczy konstruktorskich pisze w Magazynach Hi-Fi gdzie załozycieli byli z wizytą w latach 94-97 w ScanSpeak,Dynaudio,Focal,Zollet,B&W ,Cyrus inne i prowadzili rozmowy z konstruktorami,inzynierami .Wiedza z pierwszej ręki.

 

Świetny merytoryczny wpis. Bardzo dziękuję za wiele użytecznych informacji. Oby jak więcej takich wpisów, które odmienią na lepsze oblicze tego forum.

 

Przeciez tu jest grupa wszystkowiedzacych, oni nie dyskutuja , tylko pouczaja i udzielaja polajanek. Oraz decyduja kto jest lepszym audiofilem , a kto gorszym.

 

O juz moge pisac, ktos mi bana zdjal, a to niespodzianka...

 

Bardzo celna uwaga o tych co pouczają i oceniają.

 

Za co niby miałeś dostać bana? Znając Twoje wpisy i sposób pisania jesteś jednym z najspokojniejszych użytkowników tego forum.

 

Klasa D , do ktorej bylem uprzedzony doskonale sie sprawdza na basie, a firmowy DSP z zaawnasowana regulacja to PRZELOM , oczywiscie u mnie.

 

Dobrze zrobione, czytaj modyfikowane, moduły wzmacniające klasy D są w stanie idealnie wysterować głośniki niskotonowe. Dla mnie przełom to było usłyszeć bas z kolumn BAUTA. Jeśli ktoś nie uznaje kompromisów to rozwiązanie jakie zastosowano w tych kolumnach w zakresie basu jest po prostu optymalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno,

To byla sprawa salonikowa i dyskusja na priv, dostalem bana na 2 mce do 10 lipca, ktos teraz zdjal , nie chce rozdrapywac rany:)

 

Co do klasy D to mam kilka juz miesiecy doswiadczen u siebie w domu i kilkaset godzin sluchania i moge powiedziec - tak, klasa D na bas i DSP to jest dobry kierunek mz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryphon ma swoje słabe strony

Wiele stron;-)

 

To byla sprawa salonikowa i dyskusja na priv, dostalem bana na 2 mce do 10 lipca, ktos teraz zdjal , nie chce rozdrapywac rany:)

To w Saloniku też jest mordobicie?

 

Dynaudio S25se

 

natomiast bezpośrednie porównanie Jadisa DA88 (poprzedni model) do Accu......żal mi było Accu

 

Ten Jadis tak dobrze wysterował 25?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiele stron;-)

 

 

To w Saloniku też jest mordobicie?

Nie , to sprawa z modem i adminami, nie chce tego ciagnac, moreno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby jak więcej takich wpisów, które odmienią na lepsze oblicze tego forum.

 

 

Nic już nie odmieni oblicza tego forum. Właściciele dokonali wyboru i woleli hejterów niż audiofilów, to też audiofile piszę coraz mniej, a hejterzy coraz więcej. A czytających wpisy hejterów nie interesują, więc kontaktują się z audiofilami poprzez PW i maile. Dlatego to forum jest już martwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przełom to było usłyszeć bas z kolumn BAUTA

 

Czym dokładnie był tam napędzany bas?

 

So?:) conclusions?:)

 

To nie jest takie proste. To, że wali się stary dom nie oznacza, że uda się wybudować nowy, lepszy. Chęci to za mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, klasa D na bas i DSP to jest dobry kierunek mz.

Mam podobne zdanie ... u mnie Velodyne SC1250 czyli klasa D z DSP do zasilenia suba WB Torus bardzo dobrze sobie radzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie poniższego wykresu .... zaryzykuje twierdzenie że może to być 9700...oczywiście modyfikowany.

Widać jego pagórkowatą charakterystykę oraz podbicie powyżej 10 kHz....a efekt " dzwonienia " na końcu skali jest spowodowane tylnym głośnikiem ( chyba metalowy) / który ma za zadanie zwiększyć pasmo przenoszenia poza 20 kHz.../ drugi wykres.

Revfig06.jpg

revfig9.jpg

Oba 5'' midwoofery na pewno są metalowe / tytanowe. Taż nie wiem do końca z czego ma kopułkę ten tylny / mniejszy (0.75") tweeter (w Ultima Gem), którego zadaniem jest rozszerzanie skraju wysokich.

 

A second tweeter (on rear of cabinet), operating above 8 kHz, provides additional high-frequency energy to enhance overall “room response.”

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W ogóle inny zestaw głośników w największych podłogowych kolumnach Revel Ultima Salon (z 1998 roku) :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Salfig4.jpg

Fig.4 Revel Salon, anechoic response on tweeter axis at 50", averaged across 30 degrees horizontal window and corrected for microphone response, with complex sum of the nearfield woofer, midrange, and port responses plotted below 300Hz.

Salfig6.jpg

Fig.6 Revel Salon, lateral response family at 50", normalized to response on tweeter axis, from back to front: differences in response 90 degrees-5 degrees off-axis; reference response; differences in response 5 degrees-90 degrees off-axis.

1998_ultima_salon_salon_high_gloss_black_rose_panels.png

- three 8-inch mica/carbon-filled co-polymer dome woofers

- 6.5-inch mica/carbon-filled co-polymer dome midbass

- 4-inch titanium dome midrange

- 1.1-inch aluminum alloy dome tweeter

- 0.75-inch aluminum* alloy dome tweeter

 

The rear tweeter flattens the "in-room" response, resulting in superior "air" and detail.

 

* - napisali, że każda z kolumn Ultima Salon, posiada dwa tweetery z ''aluminum'', więc ten mniejszy też powinien być z aluminum, w tym modelu kolumn Revel-a.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

aa21ad207dfb2ef306ef3e81ed628309.jpg

f6ed451c2000ad30d14285ee4fc4f520.jpg

1fb56c8145ea95b1bd6e47b58488d2f8.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.