Skocz do zawartości
IGNORED

kolumna podłogowa na półce - duży salon


scottjg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem "dosyć złożony". Salon bardzo duży: 6x10m i dodatkowo na 5m wysoki. Niestety nie mam możliwości postawienia kolumn podłogowych na podłodze. W miejscu, w którym mają stanąć znajduje się półka na całą długość 10m ściany.

Trochę poczytałem i do nagłośnienia takiej kubatury monitory podobno nie wystarczą i podobno pozostają tylko podłogowe.

 

Czy ktoś z powodzeniem próbował postawić kolumny podłogowe na półce? Ewentualnie może polecić solidne monitory (przedział do 2500zl za sztukę chociaż znalazłem coś takiego JBL Studio Monitor 4312 E, które wyglądają na stosunkowo niskie tyle, że też podobno podłogowe).

 

Dodam, że sama półka może być wykonana w sposób solidny, tzn. będzie bardzo sztywna. Same głośniki myślałem podstawić na gumowych podkładkach aby wyeliminować przenoszenie drgań. Dodatkowo wiem, że muszę wybrać model z subwuferem skierowanym do przodu (ewentualnie do dołu) bowiem nawet jak będą odsunięte o 20 cm od ściany to może być niewystarczające dla basu.

 

Z góry dzięki za odzew.

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rydz: wierz mi, że sam bym nie chciał zakładać tego tematu :)

Ricambi: jakbyś zgadł. Estetycznie też przy takim projekcie wnętrz kolumny podłogowe by mi się kłóciły z resztą ale nie miałbym z tym problemem jakby tam stanęły. Będę próbował jakoś się ratować ale przygotowuje się na najgorszy scenariusz.

 

Co do estradowych to raczej odpadają.

 

Te JBL to znalazłem przez przypadek. Wiem już, że do takiej kubatury muszę zadbać o to aby bas był wystarczający bowiem z podstawkowych bez subwufera tego nie nagłośnię. Jednak mam wrażenie, że tymi JBL sobie zawężam potencjalny wybór a bas jest ważny ale akurat nie na nim mi też najbardziej zależy (muzyka głównie elektronika i rock).

 

Dzięki za odzew.

Potrzebowałem właśnie potwierdzenia, że tak raczej nikt nie robi :)

 

A tak przy okazji, znacie jeszcze modele podobne do tych JBL Studio Monitor 4312 E.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 metrów kubatury - monitorów nie widzę ...

 

Na tą półkę to trudny temat. To musiało by być coś jak Klipsch Heresy 3. Ze starszych modeli może Dynaudio MSP400, Infinity Kappa 7 albo Cerwin Vega VE15. Ale już bym wolał te Klipsche ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest połączony salon jadalnia kuchnia. U góry jest otwarta antresola. Nie mam możliwości odstawienia tak daleko głośników bowiem ich lokalizacja jest na dłuższym boku pomieszczenia. Tak więc w ramach tych 6m jest ściana, głośniki, jakaś kanapa a za nimi schody. Niestety, i stąd problem. Na całej długości dłuższego boku jest zlokalizowana niska półka na 45 cm wysoka i 70cm szeroka. A będzie stabilna bowiem będzie można na niej normalnie siadać.

Tak więc problem jaki widziałem to poziom na jakim będą znajdować się te głośniki w stosunku do typowej pozycji w jakiej będę słuchać muzyki i ograniczona odległość od tylnej ściany (65-70cm przy powiedzmy głębokości głośnika 35cm daje jakieś 30-35 cm odstępu). Stąd też głośniki obudową basrefleks z przodu.

 

Może niepotrzebnie się przejmuję kubaturą, bowiem zazwyczaj jak będę słuchać to z poziomu kanapy, pozostałe miejsca nie są już tak krytyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo wiem, że muszę wybrać model z subwuferem skierowanym do przodu (ewentualnie do dołu) bowiem nawet jak będą odsunięte o 20 cm od ściany to może być niewystarczające dla basu.

Chyba bas-reflexem.

 

Do takiego metrażu polecam duże monitory ProAc Studio 100 lub ewentualnie Dynaudio Audience 52(SE).

Powinny dać radę.

 

jeśli będzie za mało basu to subafur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.