Skocz do zawartości
IGNORED

witam wszystkich, potrzebuje porady odnośnie dwóch odtwarzaczy CD : ROKSAN KANDY K2 czy AUDIOLAB 8200 CD ?


Krzysztof Dąbrowski_

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio słuchałem pary roksan kandy k2 cd i wzmacniacz, naprawdę super! pełna synergia... nie mam nic do powiedzenia natomiast o audiolabie, nie znam kompletnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zakładka to już Hi-Ayend-MBfiL :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewnym angielskim forum jest taka zasada - jestes krotko w serwisie - nie mozesz pisac postow. Dlaczego nie wprowadzic jej do tej zakladki? Jestes miesiac na forum, nie mozesz pisac w high-end. Albo: pierwszch 10 postow wszedzie, tylko nie w hi-end. To by rozwiazalo temat prowokacji oraz Filipów z konopii, którzy wpadli zapytać o jakąś okazję wypatrzoną na portalu aukcyjnym i już więcej w życiu tu nie napiszą (albo przynajmniej do kolejnej okazji..)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderacja nie jest w stanie czytać wszystkich postów. A mechanizm zaproponowany przeze mnie, niejako automatycznie wycina "one-day flies".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"hi end" to pojęcie względne i subiektywne odczucie... zatem nie widzę powodów aby ktokolwiek tu nie pytał, nie pisał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak znacznie wiecej odpowiedzi pytajacy otrzyma w stereo lub hifi niz tutaj.

 

Winnych jednak nalezy szukac wsrod producentow ktorzy teraz na prawie kazdym pudelku zamieszczaja napis HiEnd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewnym angielskim forum jest taka zasada - jestes krotko w serwisie - nie mozesz pisac postow. Dlaczego nie wprowadzic jej do tej zakladki? Jestes miesiac na forum, nie mozesz pisac w high-end. Albo: pierwszch 10 postow wszedzie, tylko nie w hi-end. To by rozwiazalo temat prowokacji oraz Filipów z konopii, którzy wpadli zapytać o jakąś okazję wypatrzoną na portalu aukcyjnym i już więcej w życiu tu nie napiszą (albo przynajmniej do kolejnej okazji..)

 

+1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojtek76: Nie znam producenta, który umieszcza taki napis. Natomiast sprzedawcy allegro powszechnie.

@slaaawek: High-end jest względny, nie jest łatwo powiedzieć co nim jest, ale łatwo powiedzieć co nim nie jest. Ja nie bronię nikomu pytać, tylko niech robią to we właściwym miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@Wojtek76: Nie znam producenta, który umieszcza taki napis. Natomiast sprzedawcy allegro powszechnie.

@slaaawek: High-end jest względny, nie jest łatwo powiedzieć co nim jest, ale łatwo powiedzieć co nim nie jest. Ja nie bronię nikomu pytać, tylko niech robią to we właściwym miejscu.

 

A Ty uważasz się za lepszego od innych...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Sly...każdy ma prawo pisać gdzie mu sie podoba...a jak jest chłop nieświadomy i się zagubił kulturalnie można to przekazać...

 

A co takiego napisał, że niby uważa się za lepszego? Chyba nic złego nie napisał.

 

Ton mi się nie podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

A co takiego napisał, że niby uważa się za lepszego? Chyba nic złego nie napisał.

 

Przepraszam autora wątku z góry siła wyższa.

 

Zbanowałeś mnie więc tu dopowiem o Twoich teoriach i kończę.

 

"...miedziano-rodowane gniazda RCA Furutecha..."

 

"...Jeśli są gniazda WBT które znam i uważam, za takie sobie, a na ich miejsce wejdą lepsze to może być tylko lepiej..."

 

W ilu urządzeniach wymieniałeś gniazda ?

 

A tak poza tym :

 

rodowanie - wyostrza dżwięk

złocenie - wygładza dżwięk

 

Jak jeszcze masz możliwość to przemyśl wybór.

 

Wiedzę ogromną pokazałeś przy firmie Elins Audio.

 

 

 

 

A wracając do tematu uważam że Roksan oferuje więcej naturalności i prawdy w graniu.

Ale Audiolab zachwyca szczegółem i stereofonią.

 

Odsłuch wydaje się być kluczowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jt211

(Konto usunięte)

A wracając do tematu uważam że Roksan oferuje więcej naturalności i prawdy w graniu.

Ale Audiolab zachwyca szczegółem i stereofonią.

Odsłuch wydaje się być kluczowy.

Wszystko brzmi piknie i ładnie ale powiedz nam gdzie i w jakiej konfiguracji tych klocków słuchałeś ? Podkreślam SŁUCHALEŚ nie CZYTAŁEŚ ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

High-end jest względny, nie jest łatwo powiedzieć co nim jest, ale łatwo powiedzieć co nim nie jest. Ja nie bronię nikomu pytać, tylko niech robią to we właściwym miejscu.

 

Już wiem! Dla tych co mogą, hiend będzie za 20kilo$ i więcej, a dla tych co nie mogą, hiend będzie za $700 i mniej. Analogicznie w motoryzacji - dla tych co mogą, hiend będzie bryką typu MB AMG GT lub Ferrari 488 GTB, a dla tych co nie mogą, hiend będzie Zaporożcem GT NSU lub Syreną 103 z drzwiami otwieranymi pod wiatr. Jest względnie i wsjo jasno!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty uważasz się za lepszego od innych...???

 

Nie wiem co Cię tak ubodło?..ale rozumiem ten Twójwpis jako zgłoszenie na moderatora- ochotnika?

Właśnie dlatego, że nie uważam się za lepszego i chętnie bym się czegoś nowego dowiedział, to wk... mnie takie wpisy. Brakuje mi merytorycznych treści sprzed lat (np. w stylu Elberotha), z których coś można było wynieść. Teraz prawie nikomu się nie chce, próbuje jakieś lody kręcić, pyta o hajend itd.

 

Już wiem! Dla tych co mogą, hiend będzie za 20kilo$ i więcej, a dla tych co nie mogą, hiend będzie za $700 i mniej. Analogicznie w motoryzacji - dla tych co mogą, hiend będzie bryką typu MB AMG GT lub Ferrari 488 GTB, a dla tych co nie mogą, hiend będzie Zaporożcem GT NSU lub Syreną 103 z drzwiami otwieranymi pod wiatr. Jest względnie i wsjo jasno!

 

Dorabiasz sobie jako kolejny trybun ludowy? Chcesz nam tu wszystkim wmówic, że hi-end zawitał pod strzechy w wydaniu brytyjskich budżetowych klocków?

Z mojej strony EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem! Dla tych co mogą, hiend będzie za 20kilo$ i więcej, a dla tych co nie mogą, hiend będzie za $700 i mniej. Analogicznie w motoryzacji - dla tych co mogą, hiend będzie bryką typu MB AMG GT lub Ferrari 488 GTB, a dla tych co nie mogą, hiend będzie Zaporożcem GT NSU lub Syreną 103 z drzwiami otwieranymi pod wiatr. Jest względnie i wsjo jasno!

Niby gitara gra, ale to nie takie proste, bo wciąż jest zarzewie konfliktu do forsowania swoich racji, że "hajend" za 700$ wcale nie jest gorszy od tego za 20 kilo $. :-)

Profesor Kołakowski mógłby trochę rozjaśnić mroki zagadnienia, ale nie żyje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi jedna rzecz, często padają tu analogie do motoryzacji - czy słuszne czy nie, to inna kwestia - ale, o ile w motoryzacji nikt nie ma problemów ze wskazaniem klas aut i nikt nie probuje wmawiac, ze skoda to merc, ze C klasa to S klasa, tak w audio niektórzy będą Cię człowieku futrować, że tak, za grosze można mieć hi-end i jeszcze się oburzać, że pieniądze nie grają. Też wolałbym tanio i dobrze, ale..to się na ogół nie zdarza. Sorry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest prawda. Owszem, można mieć nieźle, a nawet dobrze grający system za rozsądne pieniądze ale nie zmienia to faktu, że budżetowe klocki nie grają tak jak te z górnej półki i próba nazywania ich na siłę high endem nie powoduje, że nagle zaczynają być lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Owszem, można mieć nieźle, a nawet dobrze grający system za rozsądne pieniądze ale nie zmienia to faktu, że budżetowe klocki nie grają tak jak te z górnej półki

 

Przeczytałeś to w prasie branżowej czy piszesz od siebie ?

 

Czy sparowałeś first watt F2 vs Xs 300 Nelsona Passa u siebie ?

 

 

http://www.6moons.com/audioreviews/firstwatt10/j2.html

 

...jeżeli nie to chociaż poczytaj...myślę że dla Ciebie jest zbyt tani aby się zainteresować...

Ale może lektura zachęci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Właśnie dlatego, że nie uważam się za lepszego i chętnie bym się czegoś nowego dowiedział, to wk... mnie takie wpisy. Brakuje mi merytorycznych treści sprzed lat (np. w stylu Elberotha), z których coś można było  wynieść. Teraz prawie nikomu się nie chce, próbuje jakieś lody kręcić, pyta o hajend itd.

 

Mnie wiele w...wia na forum, ale można kulturalnie zwrócić komuś uwagę...

Pozdrawiam, i bez urazy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorabiasz sobie jako kolejny trybun ludowy? Chcesz nam tu wszystkim wmówic, że hi-end zawitał pod strzechy w wydaniu brytyjskich budżetowych klocków?

 

Dla tych co nie rozumio będę trybunem ludowym, a dla tych co rozumieją, będzie to logiczne i proste jak sto metrów sznurka w kieszeni. Jeszcze raz dla tych co nie rozumio: hiend jest luksusowym produktem hi-fi, który z natury swojego luksusu musi kosztować i wiadomym jest, że jako nowy produkt nie będzie dostępny w cenie budżetowego audio hi-fi. To, że ktoś umieszcza klocki za tysiąc złotych w klamrach hiendu nie ma żadnego znaczenia, bo równie dobrze można powiedzieć, że Casillero Del Diablo jest hiendem i może spokojnie stać na półce z Romanee-Conti 1998 z Vosne Romanee, czyli z wioski! Poszczególne smaki wielu znawców/nieznawców nie grają w tego typu kontekście roli. To samo z gustem muzycznym, o którym przecież niby się nie dyskutuje: popularność 'Ona Tańczy Dla Mnie' jest niemalże bezkonkurencyjna i miażdży, zjada na śniadanie i połyka póżnego Coltrane'a, ale czy 'Ona Tańczy Dla Mnie' jest hiendem? Dla wielu pewnie tak, ale co z tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

To samo z gustem muzycznym, o którym przecież niby się nie dyskutuje: popularność 'Ona Tańczy Dla Mnie' jest niemalże bezkonkurencyjna i miażdży, zjada na śniadanie i połyka póżnego Coltrane'a, ale czy 'Ona Tańczy Dla Mnie' jest hiendem? Dla wielu pewnie tak, ale co z tego?

 

A co Ty Amerykancki snafco który Jesteś gdzieś Tam możesz wiedzieć o Naszych polskich emocjach.

Nawet nie masz pojęcia jak przy tym kawałku My się Tu bawimy.

Zjadłeś troszeczkę farszu w Smoque i myślisz że nas Polaczków możesz pouczać ?

 

Proszę nie ośmieszaj się tym gdzie byłeś i co nie słyszałeś.

 

Tu jest Polska i My tu jesteśmy a nie TY...

 

pozdrawiam USA.

 

--------------------------------------------

Moderowano: proszę powściągnąć język i zachowac kulturę. Upomnienie.

Regulamin II. 5a: Niedozwolone jest podejmowanie za pośrednictwem Forum działań sprzecznych z zasadami współżycia społecznego. W szczególności zabronione jest: zachowanie sprzeczne z zasadami Netykiety, w tym formułowanie wypowiedzi stanowiących przejaw braku szacunku wobec innych Użytkowników Forum bądź też zachowania powszechnie uznawane za sprzeczne z zasadami kultury osobistej,

 

Źródło: http://www.audiostereo.pl/index.php?app=tos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jt211

(Konto usunięte)

 

 

A co Ty Amerykancki snafco który Jesteś gdzieś Tam możesz wiedzieć o Naszych polskich emocjach.

Nawet nie masz pojęcia jak przy tym kawałku My się Tu bawimy.

Zjadłeś troszeczkę farszu w Smoque i myślisz że nas Polaczków możesz pouczać ?

 

Proszę nie ośmieszaj się się tym gdzie byłeś i co nie słyszałeś.

 

Tu jest Polska i My tu jesteśmy a nie TY...

 

pozdrawiam USA.

Droga Firewallu to gdzie tych tytułowych cdeków słuchało ?

" A wracając do tematu uważam że Roksan oferuje więcej naturalności i prawdy w graniu.

Ale Audiolab zachwyca szczegółem i stereofonią. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.