Skocz do zawartości
IGNORED

211 Tube


fubb

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się zbierałem ,ale .....

Niestety widzę wątek dotyczący tej lampy gdzieś tam w archiwum zamknięty i pokryty kurzem, więc pozwalam sobie na założenie nowego tematu.

Prosiłbym o nie udowadnianie sobie tutaj co jest lepsze 805,845,211 czy może 300B ,myślę że każda lampa ma swoich fanów i niech tak zostanie, a tutaj skupmy się raczej na modelach 211.

Fajnie by było gdyby opinie tu pisane były oparte o własnym odsłuchu po minimum kilku godzinach, bo 211 po kilkunastu minutach po włączeniu może być opisywana w zasadzie tego czy działa i ładnie świeci :))

Poza tym lampy mocy szybciej się kończą,Nos-y swoje kosztują, więc warto się zastanowić co dalej.

 

w zasadzie od ok.pół roku jechałem na(myślę że trochę używanej) psvane 211T, mogę napisać żadnych problemów z lampami nie zaobserwowałem, grało dynamicznie, czysto, przejrzyście , klarownie na skrajach pasm to dawało to dość duże możliwości do zabawy lampami sterującymi, i cały układ można było "zrobić pod siebie", oczywiście takiej kremowości dźwięku , jaka słyszałem na 845, lub 300B tutaj nie uświadczyłem ,ale w tej kwocie ok 1000zł para, uważam że lampa świetnie grała i wstydu nie ma ;)

z uwag: ta lampa jest ciut grubsza od klasycznych 211

 

obecnie od niecałych 2 tygodni podsłuchuje psvane z serii replik WE, lampę cenowo, sporo droższą , ale czuje że i lepszą ,pisze że czuje bo niech pogra miesiąc czy dwa,to wrócę do opisu

na chwilę obecna napiszę: że jest słyszalnie bardziej "kremowa" na średnicy ;)

 

widzę że na stronie psvane pojawił się nowy model 211 z węglową anodą, zresztą chyba 211T też została zastąpiona modelem T2.

 

co by nie napisać o własnym odbiorze dźwięku te lampy w nocy "pioruńsko" wygladają, a jak w tle mamy jeszcze szum starej czarnej płyty to...... prawdziwa uczta dla "głodnego".

 

co polecicie?

Elrog? ale ta kasa ;(

co z nosów, chciałbym posłuchać ,ale ryzyko wtopy "łokrutnie duze"

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2430-0-26125500-1424432637_thumb.jpg

post-2430-0-68483600-1424434060_thumb.jpg

post-2430-0-37336100-1424434773_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz jeszcze coś o amplifikacji bo tu raczej tłumów nie będzie a pisanie o samych 211ach szybko wyczerpuje temat

Gram na monoblokach Spark 9021D z lampami 211 General Electric(VT-4-C) i innych nie miałem w monoblokach bo już wyżej raczej się nie da.Bawiłem się natomiast 6Sn7 w monosach i preampie i stwierdzam ,że lampy w pre mają większy wpływ

 

A tak sobie świecą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z nosów, chciałbym posłuchać ,ale ryzyko wtopy "łokrutnie duze"

 

pozdr.

 

Czemu duże ryzyko?

Przed zakupem pytasz sprzedającego o aktualne parametry lampy. Jak Ci nie poda to nie kupujesz. Jak co poda to kupujesz, mierzysz, słuchasz. Jak jest OK to zostawiasz, jak nie to reklamujesz transakcję na eBay/PayPal. Transakcje są ubezpieczane.

 

BTW miałem okazje słuchac 211 jako lampy końcowej sterowanej ... 300B z modyfikowanych końcówek Cary 805 (cos takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), na monitorach JBL4343. Znakomite granie, jedne z lepszych jakie kiedykolwiek słyszałem.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przekraczacie limit wpisów

zakładając wątek spodziewałem się częstotliwości jeden na miesiąc , przy dobrym wietrze ;)

 

LAR Nazca 211 repliki WE Psvane ,wcześniej 211T

 

sekcja pre na monoblok 2x12BH7 tutaj brimar , 2x12AU7 tutaj poszukuje i jest masakra

zmiana tej lampy to w zasadzie budowanie układu od nowa, między czarnym RCA ,a np siemens-em jest jak dla mnie "masakryczna" różnica, mam za sobą 6 par nadal dreptam w miejscu ;)

choć i te 211 są słyszalnie inne, ale repliki WE to świeżynka więc narazie słucham

a te krótkie doświadczenia skłaniają do:

jak najszybszego znalezienia układu dla siebie, następnie zakupu lamp do szafy i zapomnieniu o temacie do śmierci :)

 

tak wiem zdjęcia nocne są piękne :)))))

 

wiem,wiem że zakupy są ubezpieczane, ale jak pomyśle jak kiedyś transportowano te lampy, a jak to wygląda dzisiaj to jakoś tego nie widzę :(

znajomy opowiadał mi o czwórce lamp które do niego dotarły, jedna z lampek miała w bonusie ruchomy środek

i potem te problemy;(

przyznam się, że po te lampy będę wybierał się osobiście, ewentualnie zostawię wszystko na głowie sprzedawcy.

 

jaka jest cena rynkowa pary tych amerykańskich 211?

w zeszłym roku widziałem 4 we włoszech, ale właśnie bez pomiarów, przyznam się że w takim układzie uważam to za dziwną sprzedaż, cena za 4 oscylowała w granicach 3,4kzł.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2430-0-26796400-1424550278_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12AU7 musisz próbować wszystkie znane po kolei i wybrać takie, które najlepiej ci pasują. Innego wyjścia nie ma.

Mój faworyt to Siemens ze srebrnymi anodami. RCA black plates też mi bardzo pasowały.

 

Ja mam teraz podobna zabawę z E88CC. Na razie mam Siemensy CCa. A musze jeszcze sprawdzić D-gettery i Siemensa i Philipsa. Nie tak łatwo dostać.

 

Pozdro

 

ok 1,6kzł para

Z 12au7 Amperex bugle boy i masz spokój ewentualnie Telefunken smooth plates

 

Nie sądze, żeby to było aż tak proste. Dobrych lamp 12AU7 było sporo, a każde brzmią inaczej w róznych zastosowaniach. Jedynego zwycięzcy brak.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

fubb zrób zdjęcia w dzień albo ustaw tryb nocny w aparacie i postaw aparat na statywie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezysław-

proszę zajrzyj do klubu LAR-a tam masz troszkę zdjęć, kolegów i moich.

co do lampy 12BH7 nie mam na tę chwilę zamiennika, więc pojęcie o jej wpływie na dźwięk mam mocno płynne(co prawda jestem pewien oryginalności tej bańki i jest starym nieużywanym nos-em), dla świętego spokoju

kupiłem jeszcze 2 pary 40 letnich RCA, ale dotrą do mnie za jakiś czas więc tutaj się nie wypowiem- narazie.

co do 12AU7 w mojej kombinacji w LAR-że - dotyczy to toru analogowego i zaznaczę że każda z lamp jest pomierzona i ma emieje 100% lub więcej.

- czarne rca - to idealna lampa do do bluesrocka, drive, dynamika, bas niesamowity, takiego basiska nie dała mi żadna lampa , SRV prawie zmartwychstaje :), płyty dobrze nagrane(nie filskie) są niesamowicie wciągające rytmiką, no ale przy takim typku negatywnym brakuje trochę szczegółu, przy plumkatym "jazzie" robi się budyń :(

-stary baldwin z białym logiem, nie powalił mnie, poprawne granie i tyle

-rca top clear jak wyżej(ciekawe, bo spodziewałem się odlotu)

-raytheon z ciemnożółtym logiem, ta lampa to zagadka, przestrzeń , powietrze w nagraniach, wybrzmienia blach to bajka -żadna lampa nie zagrała tak w tych aspektach(taki killer do sprzedaży układu, albo zrobieniu pierwszego wrażenia) przy akustyce człowiek płacze z realizmu, tylko po godzinach znowu takie uwagi; bas gra jakby z innego pokoju, jest go ewidentnie mniej niż być powinno, daje to pewien dyskomfort w odsłuchu, przestrzeń zamęcza nas tymi wrażeniami i plamami dźwięku, to taki lampowy audio physic, a przecież trzyosobowe rockowe bandy grały w maleńkich studiach a nie na halach produkcyjnych.

jak już widać ideał chyba nie istnieje :(

na dzień dzisiejszy

broni się siemens jakiś stary

i telefunken ecc82 long smooth pl. , wrażenia odsłuchowe, bez fajerwerków, ale granie niesamowice równe , we wszystkim.

siemens -a muszę oddać , więc dupa ;(

zostaje tf-ka

,a do odsłuchu jeszcze by się nadał mullard i amperex, wtedy może bym usnął spokojnie :)))

nowych lamp, ala psvane nie rozpatruje, bo jak widać nos-ów na rynku dostatek, poza tym miałem EH z bieżącej produkcji, i każda z tych testowanych prze zemnie lamp grała lepiej.

i tak to wygląda w skrócie.

hmm, czy to jest watek o 211 ? ;)

 

jak ktoś słuchał 211 elroga, czy sophie electric to bardzo proszę o uwagi.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jt211

(Konto usunięte)

Mam kilka lat Sparki 9021D i mogę podać moje typy 211.

Najlepsze jakie mam to GE FP-285 niestety nie jest łatwa do upolowania.Jeszcze trudniejsze w zdobyciu są Amperexy 8003 i wymagają małej przeróbki gdyż wyprowadzenie anody mają na bańce.Nie polecam dla kogoś kto nie ma jakiego takiego pojęcia o 1000VDC.To dwie the best u mnie.Na co dzień w użytku mam GE 211 nie są aż tak drogie czy trudne do zdobycia i najważniejsze są POWTAŻALNE.W razie padnięcia jednej kupujemy inną i po sprawie.Czego nie można powiedzieć o wynalazkach współcześnie produkowanych pada jedna i okazuje się że nie robią już tego typu.Ceny chińskich i okazje na GE 211 po porównaniu mówią same za siebie.

Mam też jedną RCA 211 ale jakoś nie mogę do niej dobrać siostry za akceptowalne pieniądze.Moje typy w 9021D to Brimar ECC88 , Fivre 12SN7 ,V-Cap teflon i 8003 a GE 211 na co dzień.Moim zdaniem 211 jest lepsza niż 845 czy GM70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 211 jest lepsza niż 845 czy GM70.

 

Możesz rozwinąć temat? Korci mnie żeby wstawić 211 zamiast 845 tylko to trochę kosztowny eksperyment.

Jakie są ceny NOSów?

 

 

Co do 12au7 to polecano mi kiedyś tungsole zwłaszcza z czarnymi anodami. Kupiłem ale nie porównywałem z żadnymi bo miałem tylko te...a potem wyparowały jak kamfora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jt211

(Konto usunięte)

 

 

Możesz rozwinąć temat? Korci mnie żeby wstawić 211 zamiast 845 tylko to trochę kosztowny eksperyment.

Jakie są ceny NOSów?

 

 

Co do 12au7 to polecano mi kiedyś tungsole zwłaszcza z czarnymi anodami. Kupiłem ale nie porównywałem z żadnymi bo miałem tylko te...a potem wyparowały jak kamfora.

Ceny NOS są na Ebayu albo u dealera jeżeli je ma.

Teraz 211 nie jest zamiennikiem 845 cz GM70 !!!

Zupełnie inny bias i inne trafo wyjściowe chyba że ma minimum 10K a takie trafo to rzadkość we wzmakach 845 czy GM70. Stopień sterujący adekwatny do 211 czy GM70 może być za mały do 845 a adekwatny do 845 może przesterowywać 211 i GM70.

Nie polecam takich ruchów bez odpowiedniej wiedzy napięcia w takich wzmakach to nie są dla laików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka lat Sparki 9021D i mogę podać moje typy 211.

Najlepsze jakie mam to GE FP-285 niestety nie jest łatwa do upolowania.Jeszcze trudniejsze w zdobyciu są Amperexy 8003 i wymagają małej przeróbki gdyż wyprowadzenie anody mają na bańce.Nie polecam dla kogoś kto nie ma jakiego takiego pojęcia o 1000VDC.To dwie the best u mnie.Na co dzień w użytku mam GE 211 nie są aż tak drogie czy trudne do zdobycia i najważniejsze są POWTAŻALNE.W razie padnięcia jednej kupujemy inną i po sprawie.Czego nie można powiedzieć o wynalazkach współcześnie produkowanych pada jedna i okazuje się że nie robią już tego typu.Ceny chińskich i okazje na GE 211 po porównaniu mówią same za siebie.

Mam też jedną RCA 211 ale jakoś nie mogę do niej dobrać siostry za akceptowalne pieniądze.Moje typy w 9021D to Brimar ECC88 , Fivre 12SN7 ,V-Cap teflon i 8003 a GE 211 na co dzień.Moim zdaniem 211 jest lepsza niż 845 czy GM70.

Na co dzień z 6SN7 wkładam EH gold pin bo najlepiej się spasowują na basie ale mam jeszcze Tung Sole VT-99 z 1942r. które są bardziej soczyste i maja lepszą górę ale i więcej basu więc czekają na lepsze czasy ,może jak kolumny będą w większym pokoju to się ilościowo wyrówna, a z ECC88 Mullard

wszytkie kondy wymieniałeś na teflony V-Capa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jt211

(Konto usunięte)

 

Na co dzień z 6SN7 wkładam EH gold pin bo najlepiej się spasowują na basie ale mam jeszcze Tung Sole VT-99 z 1942r. które są bardziej soczyste i maja lepszą górę ale i więcej basu więc czekają na lepsze czasy ,może jak kolumny będą w większym pokoju to się ilościowo wyrówna, a z ECC88 Mullard

wszytkie kondy wymieniałeś na teflony V-Capa?

W mojej wersji Sparków jest tylko jeden kond na sygnale pomiędzy połówkami SN-ki może są różne wersje ? Wygłąda że miałem szczęście ale i tak będę chyba cały input przerabiał mam za duże wzmocnienie ze swego DAC-a i to pomimo TVC.Tych Sparków nie ma na rynku używek w ogóle to o czymś świadczy.

Mam zamiar go mocno przedłubać bo jest tego wart a o odsprzedanie się nie mam co martwić :)

W swojej cenie to wzmaki nie do wydymania z NOS-mi na pokładzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej wersji Sparków jest tylko jeden kond na sygnale pomiędzy połówkami SN-ki może są różne wersje ? Wygłąda że miałem szczęście ale i tak będę chyba cały input przerabiał mam za duże wzmocnienie ze swego DAC-a i to pomimo TVC.Tych Sparków nie ma na rynku używek w ogóle to o czymś świadczy.

Mam zamiar go mocno przedłubać bo jest tego wart a o odsprzedanie się nie mam co martwić :)

W swojej cenie to wzmaki nie do wydymania z NOS-mi na pokładzie

A mógłbyś przesłać zdjęcie wnętrza jak nie na forum to na priva ,zaintrygowałeś mnie tym jedynym kondem

 

To masz pewnie na myśli ten przy małych lampach no to rzeczywiście jest tylko jeden w torze sygnału

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jt211

(Konto usunięte)

 

A mógłbyś przesłać zdjęcie wnętrza jak nie na forum to na priva ,zaintrygowałeś mnie tym jedynym kondem

 

To masz pewnie na myśli ten przy małych lampach no to rzeczywiście jest tylko jeden w torze sygnału

Słuchaj waga Sparka i stan mego kręgosłupa nie idą w parze z fotkami na zamówienie. Sorki. Z twojej fotki wynika że masz tak samo jak u mnie czyli 1/2 88 WA potem 1/2 88 WK potem 1/2 SN WA te 3 triody są połączone bezpośrenio bez kondów.Następnie jest 1/2 SN WK gdzie katoda ciągnie jednocześnie siatkę 211 gdyż jest spolaryzowana ujemnie.Ten biały kond pomiedzy połówkami SN-ki to jedyny kond sygnałowy w tym układzie.Ja mam w tym właśnie miejscu V-Capa 0.47uF ale nie polecam bo jest "upchany nogą" lepiej użyj 0.22 lub 0.33 uF i pamiętaj jeżeli kupisz nowe to minimum 200 godzin na wygrzanie.Ja dorwałem używane.

Fotka że wiem o czym piszę ...Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz 211 nie jest zamiennikiem 845 cz GM70 !!!

Zupełnie inny bias i inne trafo wyjściowe chyba że ma minimum 10K a takie trafo to rzadkość we wzmakach 845 czy GM70. Stopień sterujący adekwatny do 211 czy GM70 może być za mały do 845 a adekwatny do 845 może przesterowywać 211 i GM70.

Nie polecam takich ruchów bez odpowiedniej wiedzy napięcia w takich wzmakach to nie są dla laików.

 

Pan Czyżewski z LAR twierdzi ze można używać w moim wzmacniaczu 211. I nawet wkładał do niego 211 ale o ile pamiętam nie stwierdził jakiejś wielkiej różnicy. Mówił że tam jest taki układ który sam sobie dobiera parametry i nawet moc też nie powinna się zmienić. W jego monoblokach chyba tez można te lampy stosować zamiennie. Stąd moje zainteresowanie tą lampą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jt211

(Konto usunięte)

 

 

Pan Czyżewski z LAR twierdzi ze można używać w moim wzmacniaczu 211. I nawet wkładał do niego 211 ale o ile pamiętam nie stwierdził jakiejś wielkiej różnicy. Mówił że tam jest taki układ który sam sobie dobiera parametry i nawet moc też nie powinna się zmienić. W jego monoblokach chyba tez można te lampy stosować zamiennie. Stąd moje zainteresowanie tą lampą

Właśnie to chyba jest tu ważne bardzo ! i nie zrozum nmie żle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj waga Sparka i stan mego kręgosłupa nie idą w parze z fotkami na zamówienie. Sorki. Z twojej fotki wynika że masz tak samo jak u mnie czyli 1/2 88 WA potem 1/2 88 WK potem 1/2 SN WA te 3 triody są połączone bezpośrenio bez kondów.Następnie jest 1/2 SN WK gdzie katoda ciągnie jednocześnie siatkę 211 gdyż jest spolaryzowana ujemnie.Ten biały kond pomiedzy połówkami SN-ki to jedyny kond sygnałowy w tym układzie.Ja mam w tym właśnie miejscu V-Capa 0.47uF ale nie polecam bo jest "upchany nogą" lepiej użyj 0.22 lub 0.33 uF i pamiętaj jeżeli kupisz nowe to minimum 200 godzin na wygrzanie.Ja dorwałem używane.

Fotka że wiem o czym piszę ...Powodzenia :)

A masz jakieś porównanie innego konda do teflonowego V-Capa w Sparkach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jt211

(Konto usunięte)

 

A masz jakieś porównanie innego konda do teflonowego V-Capa w Sparkach?

Tak ruski olejak był lepszy niż orginalny ale pamiętaj w moim systemie i na moje ucho :) Zielony K42Y jak dobrze pamiętam.V-Cap w tych wzmakach to inny świat naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super!

bardzo dziękuje że wklejacie zdjęcia swoich konstrukcji na 211.

julek>

nie zrozum mnie źle, ale ja zanim coś napisze starałbym się potwierdzić u źródła, co konstruktor ma na myśli, dlatego nie dziwie się jt211 że bije na alarm - przy tych napięciach żartów nie ma , to żadne zamienniki.

poza tym nie wiem co masz za wzmacniacz, w każdym razie np. w monoblokach NAZCA nie można podmieniać "na pałę" lamp 845 z 211, wiąże się to z pewną ingerencja w urządzenie ,a akurat w temacie powyższym jestem na bieżąco;)

ogólnie chyba nie ma zbyt dużo wzmacniaczy w których bezinwazyjnie można zmieniać te lampy, może tri -m845.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jt211

(Konto usunięte)

super!

bardzo dziękuje że wklejacie zdjęcia swoich konstrukcji na 211.

julek>

nie zrozum mnie źle, ale ja zanim coś napisze starałbym się potwierdzić u źródła, co konstruktor ma na myśli, dlatego nie dziwie się jt211 że bije na alarm - przy tych napięciach żartów nie ma , to żadne zamienniki.

poza tym nie wiem co masz za wzmacniacz, w każdym razie np. w monoblokach NAZCA nie można podmieniać "na pałę" lamp 845 z 211, wiąże się to z pewną ingerencja w urządzenie ,a akurat w temacie powyższym jestem na bieżąco;)

ogólnie chyba nie ma zbyt dużo wzmacniaczy w których bezinwazyjnie można zmieniać te lampy, może tri -m845.

pozdr.

Cary 805 ale jest do tego przełącznik i ma trafo miedzystopniowe.Też nie każdy model 805 to ma !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozum mnie źle, ale ja zanim coś napisze starałbym się potwierdzić u źródła, co konstruktor ma na myśli, dlatego nie dziwie się jt211 że bije na alarm - przy tych napięciach żartów nie ma , to żadne zamienniki.

poza tym nie wiem co masz za wzmacniacz, w każdym razie np. w monoblokach NAZCA nie można podmieniać "na pałę" lamp 845 z 211, wiąże się to z pewną ingerencja w urządzenie ,a akurat w temacie powyższym jestem na bieżąco;)

ogólnie chyba nie ma zbyt dużo wzmacniaczy w których bezinwazyjnie można zmieniać te lampy, może tri -m845.

nie zrozum mnie źle, ale ja zanim coś napisze starałbym się potwierdzić u źródła, co konstruktor ma na myśli, dlatego nie dziwie się jt211 że bije na alarm - przy tych napięciach żartów nie ma , to żadne zamienniki.

poza tym nie wiem co masz za wzmacniacz, w każdym razie np. w monoblokach NAZCA nie można podmieniać "na pałę" lamp 845 z 211, wiąże się to z pewną ingerencja w urządzenie ,a akurat w temacie powyższym jestem na bieżąco;)

ogólnie chyba nie ma zbyt dużo wzmacniaczy w których bezinwazyjnie można zmieniać te lampy, może tri -m845.

 

 

Byc moze masz racje. Ja w calosci oparlem sie na opinii osoby ktora uwazam ja i nietylko ja za autorytet. Moj wzmacniacz to UR smart 845. Ale co do monoblokow Nazca to rzeczywiscie moglem cos pokrecic. Jednak o ile dobrze pamietam to moj wzmacniacz na 211 gral nawet przy mnie. Ale oczywiscie jestem wdzieczny za zwrocenie uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście coś pokręciłem to zachodzę w głowę jak to się mogło stać. Cały czas żyłem w przekonaniu że tak jest. Tym bardziej że padło tutaj nazwisko bardzo zacnego człowieka i kto jak kto ale On z całą pewnością nie zasługuje żeby jego nazwisko szargać. Postaram się to jakoś wyjaśnić bo niebawem będę się z nim kontaktować w innej sprawie a tylko tym nie chcę mu teraz zawracać głowy.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że kiedyś pytałem o możliwość zastosowania w moim wzmacniaczy lamp 845 z metalową anodą 845 C która też się czymś tam różni od zwykłej i może tu w dalszej rozmowie doszło do jakiegoś nieporozumienia.

 

A jakie były by objawy takiej podmiany z 845 na 211? czy były by np. wyraźnie słyszalne zniekształcenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej julek >

myślę że mnie podkreślasz, więc chyba mam odpowiedzieć :)

jak napisałem wczoraj po 22 warto przed rzuceniem w odmęty sieci -niepewnej- informacji potwierdzić ją u źródła, a że na to nakłada się zabawa na napięciach powyżej 1000V to już w ogóle, nie dziwie się jt211

że na dzień dobry zwrócił na to uwagę, sam bym to napisał z tym że ja jestem "lajkonikiem"

napisze Ci tak ( skrócę na maksa bo nie chcę żeby był to hymn pochwalny, urządzenia się same obronią)

Pana Eugeniusza poznałem koło roku temu, długo by pisać, niesamowicie skromna osoba, a jako inżynier obroni go każdy jego projekt audio :)

wystarczy przyjrzeć się detalom, albo zajrzeć do wnętrza urządzeń, na zakończenie posłuchać i każdy sam wyciąga wnioski .Myślę że to rodzynek na naszym rynku.

Koniec pieśni.

"milion telefonów " pominę ,kilkukrotnie pojawił się u mnie na odsłuchach( tylko analog -bambino) ze swoimi monoblokami, na całe szczęście, bo cienko widzę wieźć do wrocławia cała stertę mego złomu z żurawiami ;)

raz monobloki 845, kolejny raz te same monobloki z 211-stkami, już samo to świadczyło ze urządzenia musiały trafić na warsztat, w przeciwnym wypadku nie marnowałbym cennego czasu konstruktora. :)

spójrz też końcowo na zazbrojenie lampowe pre Nazcy w 845 i 211, jest delikatna różnica.

 

co nie zmienia faktu że może u Ciebie w Twoim wzmaku można się tak bawić, nie mam pojęcia, ja bym jednak zapytał :))))

 

swoja drogą ktoś uświadomi co się stanie gdy w takim nieprzystosowanym urządzeniu zmieni się lampy mocy "na pałę".

czy są straty? jakie?

 

wrzucam zdjęcia mojej trumny, mam dwie, w końcu w krypcie dwie trumny prezentują się lepiej ,niż jedna ;)

kolor czarny to mój wymysł , nawet się nie zastanawiam jak utrudniłem życie, wszak sklejkowe boczki rach ciach zbijesz lub skleisz i gra (żartuję), a tu gięcie, cięcie, kratownica obustronna

 

też wcześniej miałem monobloki chińskie- oczywiście inny układ- w przeciwieństwie do co niektórych kolegów, psów na nich nie wieszam, bo uważam że uczą się szybko i tak zrobią nam z d..y jesień średniowiecza, poza tym kilka lat urządzenia te pracowały, a ja parcia do zmian nie czułem ;)

no ale cóż, teraz mam progres .

pozdr.

paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jt211

(Konto usunięte)

Jeśli rzeczywiście coś pokręciłem to zachodzę w głowę jak to się mogło stać. Cały czas żyłem w przekonaniu że tak jest. Tym bardziej że padło tutaj nazwisko bardzo zacnego człowieka i kto jak kto ale On z całą pewnością nie zasługuje żeby jego nazwisko szargać. Postaram się to jakoś wyjaśnić bo niebawem będę się z nim kontaktować w innej sprawie a tylko tym nie chcę mu teraz zawracać głowy.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że kiedyś pytałem o możliwość zastosowania w moim wzmacniaczy lamp 845 z metalową anodą 845 C która też się czymś tam różni od zwykłej i może tu w dalszej rozmowie doszło do jakiegoś nieporozumienia.

 

A jakie były by objawy takiej podmiany z 845 na 211? czy były by np. wyraźnie słyszalne zniekształcenia?

OK starałem się być miłym ale se pane ne da :(

OBJAWEM MOŻE BYĆ ZJARANIE TRAFA WYJŚCIOWEGO SPALENIE UKŁADU CAŁEGO POŻAR UŻYCIE GAŚNICY I PORAŻENIE 1000V CZY TERAZ WYRAZIŁEM SIĘ WYSTARCZAJĄCO JASNO DO CHOLERY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK starałem się być miłym ale se pane ne da :(

OBJAWEM MOŻE BYĆ ZJARANIE TRAFA WYJŚCIOWEGO SPALENIE UKŁADU CAŁEGO POŻAR UŻYCIE GAŚNICY I PORAŻENIE 1000V CZY TERAZ WYRAZIŁEM SIĘ WYSTARCZAJĄCO JASNO DO CHOLERY !!!

 

Trochę więcej kultury miły panie!!!!

Właśnie dlatego ja opieram się na opinii ludzi którzy maja jakiś autorytet poparty stworzeniem wartościowych produktów a nie chamskich pieniaczy z forum. Forumowe cwaniaczki już nieraz naraziły mnie na poważne koszty i stratę czasu!!

 

Moje ostatnie pytanie zadałem dlatego ponieważ w mojej obecności do mojego wzmacniacza była wkładana lampa 211 lub też lampa którą ja na skutek nieporozumienia za taką lampę wziąłem! I wzmacniacz grał normalnie! I do dzisiaj gra - oczywiście teraz już na lampie 845. A zatem mogła być to moja pomyłka - którą oczywiście też biorę pod uwagę czemu dałem wyraz powyżej - albo przynajmniej dwie osoby piszące w tym wątku nie są ekspertami od wzmacniaczy na lampie 845. A z całą pewnością jedna jest niewychowanym prostakiem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.