Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki UPS do projektora?


Yodas

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie...

Z racji tego że mieszkam delikatnie za miastem brak pradu nie jest moze nagminny ale się zdarza... więc chciałem zastosować ups żeby nie nadwyręzać lampy nagłym wyłączeniem chłodzenia...

Zakupiłem juz jeden model z czystym sinusem Powerwalker VI 800.... wszystko pięknie przełącza na zasilanie awaryjne, projektor nawet nie wie że leci na aku...ale powstaje problem kiedy wyłaczam projektor , wiadomo lampa gasnie a wentylator dalej ją chłodzi, tylko że ups głupieje kiedy lampa gasnie i ma pracować sam wentylator, nagle spada obciązenie, napięcie wariuje i ups po kilku sekundach po prostu całkowicie się wyłacza...

Wymieniłem już dwa te ups bo myslałem ze sa wadliwe....

Doradźcie jaki ups kupić zeby działał jak nalezy... albo w czym jest problem ze przy samym chłodzeniu ten ups świruje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz sobie jeszcze lampkę 30W obok projektora do tego UPS. Przed samym wyłączeniem lampy z projektora, włącz lampkę. Poza tym, czysty sinus do projektora nie jest potrzebny,a PowerWalker to nie jest mistrz swiata, kup cos firmowego np APC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max 300w.... ale mój ups może pociągnąć 480w... jak ups podpiołem do kompa to pokazywał mi 45% obciążenia jak projektor chodził a jak lampe zgasiłem to sam wiatrak pobierał10%...Powerwalker to taki sam chinol jak apc i do tego apc jeszcze jęczy ( jest głośny)....

Spróbuję tego patentu z lampką może zadziała......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z porządniejszych UPS'ów:

 

Eaton Powerware 5SC 750i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

APC Smart-UPS SC 620VA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Podłączyłem całe kino pod APC 1500VA bo mimo że mieszkam w mieście 3-4 razy w tygodniu mam mrugnięcie światła co wystarczy do wyłączenia sprzętu.

Sam sprzęt też jest lepiej chroniony bo posiada filtry przeciwprzepięciowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz sobie jeszcze lampkę 30W obok projektora do tego UPS. Przed samym wyłączeniem lampy z projektora, włącz lampkę. Poza tym, czysty sinus do projektora nie jest potrzebny,a PowerWalker to nie jest mistrz swiata, kup cos firmowego np APC.

Powiem Ci @p0is0n ,że ten Twój patent z dodatkową lampką działa ( podłączyłem 40w)....na początku myślałem że sobie jaja robisz ;).... ale później przemyślałem i miało to sens, bo ups musiał utrzymać coś jeszcze o stałym poborze pradu i musiał utrzymywać wyższe napięcie bo na samym wentylatorze napięcie strasznie wariowało góra -dół, aż spadało poniżej jakiegoś progu przy którym ups się wyłączał pewnie z powodu jakiegoś zabezpieczenia....

....leciałem na aku ,właczyłem lampkę, wyłączyłem proja, lampa( projektora) zgasła i pracował sam wentylator , żarówka w lampce zaczęła migać z b.dużą częstotliwością.....jak wentylator się wyłączył to żarówka świeciła ponownie normalnym światłem bez mrugania....

 

Dzięki serdeczne..... mam spokój..... człowiek całe życie się uczy.... ale numer... :) :) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS ewidentnie nie trzyma parametrów (uszkodzony) , kwalifikuje się do wymiany lub naprawy.

Nie może być tak że przy małym obciążeniu "wariuje".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje... tylko że takie zachowanie ma tylko przy wentylatorze... kiedy podłączę cokolwiek innego z małym obciążeniem pracuje normalnie i bez problemów. Poprostu chłodzenie proja jest dla niego za mądre ..... a że nie trzyma parametrów to chyba normalne w dzisiejszych chińskich czasach... zapłaciłen za niego 3,5 stówy i jestem w stanie zaakceptować drobne nieudogodnienie w postaci dodatkowej lampki......niż wydać 3razy tyle na dobry ups...kiedy może zdarzy mi się raz w miesiącu przez jedną minute ( bo tyle pracuje wentylator po wyłączeniu projektora) użyć go do mojego założonego celu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chodzi o wielkość obciążenia (wentyl+lampka to jednak więcej niż sam wentyl) a jego rodzaj, w przypadku wentylatorów to indukcyjność z którym ten UPS sobie nieradzi. Chińskie nie chińskie, tanie czy drogie ma być sprawne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.