Jump to content
meloman 62

Kościoły - Działalność instytucji religijnych - wątek ogólny.

Recommended Posts

18 minut temu, szymon1977 napisał:

Zagrożenie to każda jedna osoba poza domem. Limit ustalono na podstawie  rozsądnego kompromisu pomiędzy ryzykiem, a potrzebami. Skoro w mszy "zwykłej" można uczestniczyć on-line, to chybs na uroczystości niezwykłe limit 5 osób wystarczy? Poważnie czegoś nie rozumiesz? 

Ps. Na tacę też można dać on-line

Wszyscy katolicy zrozumieli.....widać to w kościołach.
To Ty mnie nie zrozumiałeś.....pisałem o prawdopodobieństwie zarażenia, zastanawiałem się jak to się dzieje że 50 osób w Biedronkach nie stwarza zagrożenia.....

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

8 minut temu, Tadeiro napisał:
13 minut temu, Maju napisał:

do kościoła nikt nie idzie z przymusu

Czyżby? Nawet jak ktoś ma tak sprany mózg?

"Tomasz Terlikowski w czwartek w rozmowie z Moniką Olejnik powiedział, że i tak wszyscy umrzemy, więc najważniejsze jest być "jak nabliżej zbawienia i źródła życia", więc należy chodzić na msze święte.

Najważniejsze jest życie wieczne – powiedział Terlikowski, komentując sugestie, by unikać zgromadzeń w kościołach."

Potrafisz czytać ze zrozumieniem ?? Jeszcze potrafisz?

Cytujesz coś sprzed ponad dwóch tygodni....to po pierwsze. Po drugie ma sie to nijak do obostrzeń w kościołach i tego co ja napisałem!!

Tadziu ogarnij się.....    :)))

Edited by Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

8 minut temu, Maju napisał:

...zastanawiałem się jak to się dzieje że 50 osób w Biedronkach nie stwarza zagrożenia.....

Skąd pomysł, że nie stwarza? Oczywiście, że stwarza! Ja Ci opisałem, co z tego wynika.

• Like 1

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

xavian
Teraz, Tadeiro napisał:

Wytłumacz to Terlikowskiemu

Dojdzie to do niego szybciej niż inna wiedza która Tobie jest obca....tak podejrzewam.   :))

2 minuty temu, Maju napisał:

Dojdzie to do niego szybciej niż inna wiedza która Tobie jest obca....tak podejrzewam.

Jeśli piszesz o wiedzy w kontekście wiary, to proszę - nie ośmieszaj się.
Skoro Terlikowski tak szybko zrezygnował z aureoli, to znaczy, że słaba ta wiara jakoś...

• Like 2
  • Confused 1

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

20 minut temu, szymon1977 napisał:
29 minut temu, Maju napisał:

...zastanawiałem się jak to się dzieje że 50 osób w Biedronkach nie stwarza zagrożenia.....

Skąd pomysł, że nie stwarza? Oczywiście, że stwarza! Ja Ci opisałem, co z tego wynika.

I tego co Ty pisałeś nie neguję.....wczoraj w Sejmie było więcej osób, i nikt mi nie wmówi że musieli tam być 

15 minut temu, Tadeiro napisał:
20 minut temu, Maju napisał:

Dojdzie to do niego szybciej niż inna wiedza która Tobie jest obca....tak podejrzewam.

Jeśli piszesz o wiedzy w kontekście wiary, to proszę - nie ośmieszaj się.
Skoro Terlikowski tak szybko zrezygnował z aureoli, to znaczy, że słaba ta wiara jakoś..

Nie wiem co teraz ma w tej chwili do powiedzenia Terlikowski, to nie papież.....rozmawiasz ze mną czy z nim zdecyduj??

Chcesz z nim gadać....służę.Twitter;

Tomasz Terlikowski

@tterlikowski

·

24 mar

"W praktyce mamy zakaz publicznego sprawowania Mszy świętych. To bardzo boli, ale dobrze, że wprowadza do rozporządzeniem władza, a nie Kościół. Logika państwa jest i powinna być inna, niż logika Kościoła. Kościół sam z siebie nie może i nie powinien tego zrobić" #koronawirus

Edited by Maju

2 minuty temu, Tadeiro napisał:

że słaba ta wiara jakoś...

Żadnej wiary nie ma. Są tylko interesy i władza.

Jakoś żaden chorujący księżulo nie odczuwa szczęścia, że niedługo będzie objęciach Pana, każdy poddaje się nowoczesnej medycynie i opóźnia rajski żywot po tamtej stronie. Sami nie wierzą w to, co mówią. 

Nie wspominam o śmiertelnych grzechach, które popełniają na co dzień.

• Like 4
  • Confused 2

11 minutes ago, Gabaryton said:

Może ma niedoczynność tarczycy, nie przyszło Ci to głowy?

Wygląda na dużo,  dużo wyższego niż przeciętny człowiek, może to jakaś forma gigantyzmu?

Może nosi wewnątrz 35-kilogramowego niezłośliwego guza, którego nie można usunąć? Były takie przypadki.

Nie przyszło Ci na myśl, że robisz sobię bekę z potencjalnie chorej osoby?

Nie za łatwo przychodzi Ci powierzchowne osądzanie innych?

Mi się zawsze wydawało, że tak postępują zwykłe prostaki, które wolą bezmyślny rechot od choćby odrobiny empatii.

8 minutes ago, Tadeiro said:

Właśnie odkryłeś chorobę zawodową kleru od proboszcza wzwyż.

Pokazałeś konkretną osobę, a za przyczynę jej tuszy uznałeś obżarstwo, nie dopuszczając innych wyjaśnień.

Przeczytaj cytat z własnej stopki i pomyśl chwilę czy nie ma zastosowania do Ciebie w tej konkretnej sytuacji.

2 minutes ago, toptwenty said:

Jakoś żaden chorujący księżulo nie odczuwa szczęścia, że niedługo będzie objęciach Pana, każdy poddaje się nowoczesnej medycynie i opóźnia rajski żywot po tamtej stronie. Sami nie wierzą w to, co mówią. 

Wygodnie zapominasz księdza z Włoch, który odmówił podłączenia do respiratora, żeby inni bardziej potrzebujący mogli z niego skorzystać.

A twierdzenie, że korzystanie z leczenia i medycyny w ogóle to dowód braku wiary jest tak idiotyczne, jak tylko Ty to potrafisz.

• Like 3
  • Haha 1

Oni muszą pamiętać tylko to co im pasuje, inaczej wszystko, cała ich logika świata się im wali....poczekaj trochę, jeszcze ci z koniecznością chrzczenia nienarodzonych wyskoczy, to co teraz pisze nie jest jeszcze aż tak bardzo idiotyczne.  😉 

Edited by Maju

42 minuty temu, Maju napisał:

...wczoraj w Sejmie było więcej osób, i nikt mi nie wmówi że musieli tam być... 

Więc ja powiem: tak, Ci w Sejmie z punktu widzenia naszego zdrowia fizycznego musieli tam być. Domyślam się też, że zachowali niedostępne dla szarych obywateli środki ostrożności. Natomiast Ci w Kościele sprawy duchowe mogą załatwić online, a na zdrowie fizyczne mogą mieć co najwyżej wpływ negatywny.

-----

39 minut temu, toptwenty napisał:

Jakoś żaden chorujący księżulo nie odczuwa szczęścia, że niedługo będzie objęciach Pana... 

I tak (powiedzmy) będzie, więc dlaczego niby mieliby cieszyć się ze skrócenia życia doczesnego?

...każdy poddaje się nowoczesnej medycynie i opóźnia rajski żywot po tamtej stronie.

A dlaczego niby nie? Przecież od tego mają wolną wolę!

Nie wspominam... 

Właśnie wspominasz.

...o śmiertelnych grzechach, które popełniają na co dzień.

Dogmat im takiego wymagania nie stawia, więc na jakiej podstawie rozliczasz ich z niebycia świętymi?

Sami nie wierzą w to, co mówią. 

Dobre! Teraz ja:

Wchodzi facet do windy, patrzy... a tu schody.

Edited by szymon1977

Nic się nie dzieje bez woli Boga. Tak. Już wiecie skąd ten wirus. To taki wszechświatowy test wiernych różnych wyznań. Puste kościoły, puste meczety... Szybko daliście świadectwo wiary. Gdzie teraz wsadzić te katechetyczne bajeczki o świętych oddających życie za wiarę. Okazało się, że do Biedry MUSICIE chodzić, do kościoła NIE. Pamiętajcie, że w Wielkanoc MUSICIE przystąpić do komunii św. Inaczej WIECZNA czapa w piekle.

• Like 3
  • Haha 2
  • Confused 1

- Friedrich Nietzsche

31 minut temu, Tadeiro napisał:

Nic się nie dzieje bez woli Boga. Tak. Już wiecie skąd ten wirus. To taki wszechświatowy test wiernych różnych wyznań. Puste kościoły, puste meczety... Szybko daliście świadectwo wiary. Gdzie teraz wsadzić te katechetyczne bajeczki o świętych oddających życie za wiarę. Okazało się, że do Biedry MUSICIE chodzić, do kościoła NIE. Pamiętajcie, że w Wielkanoc MUSICIE przystąpić do komunii św. Inaczej WIECZNA czapa w piekle.

Pomieszanie z poplątaniem . Zapominasz chyba o okolicznościach które determinują pewnego rodzaju zachowania( ograniczenia liczby osób mogących uczestniczyć w mszy św) to nie jest wybór wiernych, tylko nakaz .

W czasie wojny( choćby więźniowie obozów zagłady) też nie uczestniczyli w mszy, ale czy to znaczy, że ich wiara osłabła ?

Nie wiem skąd u Ciebie tyle jadu, tak już masz czy chwilowo.

• Like 3
  • Haha 1

Dawaj innym to samo, co chciałbyś Ty dostać.

2 godziny temu, slawek.xm napisał:

skłania do jednoznacznego wniosku jak Watykan potraktował ten donos.

Kolejny raz Watykan strzelił sobie w stopę. Prawdopodobnie papież Franciszek w ogóle nie zna sprawy gdyż watykańskie koterie zadołowały ją w dolnej szufladzie. Podobnie było w przypadku JP2 w sprawie Paetza.

• Like 4
  • Haha 1

13 minutes ago, Tadeiro said:

Ciekawe jak online przyjmą komunię św.

W sposób, który być może wyda Ci się kompletnie niepojęty: duchowo.

• Thanks 2
  • Haha 5

17 minut temu, Tadeiro napisał:

Ciekawe jak online przyjmą komunię św.

Chyba i to Papież wyjaśnił?

20 minut temu, klecha napisał:

Widzisz, nie wszyscy to pojmują.

Pojedyncze przypadki skrajnych idiotów także wśród ateistów się zdarzają. A ja nie słyszałem o tłumach wiernych pod kościołami, domagających się fizycznego udziału w mszy świętej. A Ty słyszałeś? Też nie. To tylko Twoje urojenia.

23 minuty temu, klecha napisał:

Kk też unika takich słów, bo może się okazać , że ludziom wystarczy wiara i co wtedy?

Od zawsze twierdzę, że instytucja Kk dla wiary w Boga jest tylko zbędnym ciężarem.

• Like 2

1 godzinę temu, Gabaryton napisał:

Wygodnie zapominasz księdza z Włoch, który odmówił podłączenia do respiratora, żeby inni bardziej potrzebujący mogli z niego skorzystać.

Jeden taki ksiądz nie czyni wiosny.

Zresztą piszemy tutaj raczej o polskich sprawach.

• Like 2

38 minut temu, szymon1977 napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

To że są osoby i będą takie osoby wierzące które sobie nie wyobrażają świąt bez udziału w uroczystościach chyba nie jest niczym dziwnym.

A ja sobie nie wyobrażam bez aktywności fizycznej. Przez dwa tygodnie bicki mi o jakieś 2cm spadły (może i 3cm, ale wolę nie mierzyć). I co mam zrobić? Narażać np Ciebie?

Mój syn pracuje nad sobą w domu, ma sprzęt i miejsce, ja już za stary na to jestem.....nawet teraz bym wolał by na jakiś spacer wyszedł, bo ćwiczenia w domu świeżego powietrza nie zastąpią.
Mieszkam w takim miejscu, że można to robić bezpiecznie.

Siedzę na d...e, mnie nie narazisz....poza pomyśl nad tym z czym bicki porównujesz, trochę to nie na miejscu.

30 minut temu, notoryczny napisał:

Pomieszanie z poplątaniem

Dokładnie, lepiej by było by tyle napisał co klecha po Twoim wpisie.  Czyli nic. 
Bo niestety co wpis to głupszy.....świadczący o kompletnej ignorancji  w sprawach dotyczących katolików.
Tyle wie co się naczytał...a jakie wnioski z tego wyciąga to już kompletny odjazd.  😉

Edited by Maju

1 godzinę temu, Gabaryton napisał:

A twierdzenie, że korzystanie z leczenia i medycyny w ogóle to dowód braku wiary jest tak idiotyczne, jak tylko Ty to potrafisz

Ha ha ha.

Wyszło szydło z worka. Księża i KEP zalecają umieranie naturalne, a swoje naturalne umieranie odkładają, ile tylko mogą - i to nie w Lourdes, tylko sali szpitalnej. Zamiast modłów - zastawka sercowa albo bypass. Naturalne?

Gdy Bóg na księdza zsyła chorobę, to nie po to, żeby ten się leczył. 😉

Pierwsi chrześcijanie ginęli z wiarą w sercu - zresztą jak na złość w większości ochrzczeni Żydzi.

Edited by toptwenty
  • Like 4
  • Haha 1

To że są osoby i będą takie osoby wierzące które sobie nie wyobrażają świąt bez udziału w uroczystościach chyba nie jest niczym dziwnym.

To będą sobie musiały wyobrazić. Notabene zgodnie z zaleceniami episkopatu.

są jeszcze bardziej chorzy z nienawiści do niego

Mantra tego który zarzuca mantry innym.

• Like 1
  • Haha 2

19 minut temu, Gabaryton napisał:

W sposób, który być może wyda Ci się kompletnie niepojęty: duchowo.

To po co ksiądz roznosi zarazki po szpitalu? Ducha zabrakło?

• Like 4
  • Confused 1

- Friedrich Nietzsche

4 minuty temu, toptwenty napisał:

Księża i KEP zalecają umieranie naturalne, a swoje naturalne umieranie odkładają, ile tylko mogą - i to nie w Lourdes, tylko sali szpitalnej.

Co tam księża... "Święta" matka Teresa pojechała się leczyć do Szwajcarskiej kliniki zamiast się położyć na podłodze w prowadzonych przez siebie umieralniach.

• Like 4
  • Thanks 3
  • Confused 3

- Friedrich Nietzsche

3 minutes ago, toptwenty said:

Księża i KEP zalecają umieranie naturalne, a swoje naturalne umieranie odkładają, ile tylko mogą - i to nie Lourdes, tylko sali szpitalnej.

Rozumiem, że przez "umieranie naturalne" masz na myśli sprzeciw wobec eutanazji?

W takim razie stwierdzenie, że sprzeciw wobec eutanazji = zakaz korzystania z osiągnięć medycyny w przypadku choroby jest kolejnym idiotyzmem, myślę, że mieści się w Top20 antyklerykalnych idiotyzmów w tym wątku.

• Like 1
  • Thanks 1

13 minut temu, toptwenty napisał:

Jeden taki ksiądz nie czyni wiosny

W GW nie napisali że niejeden.....

W dniu 26.03.2020 o 10:48, toptwenty napisał:

Bez.

Prezes sądu zarządził przerwę na modlitwę.

Mariusz Witkowski należy do grona tak zwanych „faksowych prezesów”. Powód?  Kierownictwo nad Sądem Rejonowym w Siemianowicach Śląskich przejął 10 listopada 2017 r. podczas kadrowej czystki przeprowadzonej przez ministra Zbigniewa Ziobrę.

Sam także z niej skorzystałem - przyznał sędzia Witkowski. Środowisko jest zszokowane.

Sąd to nie miejsce do wyrażania poglądów i przekonań. Każda osoba przychodząca po sprawiedliwość, także ateista, czy muzułmanin, musi mieć pewność, że ich sprawę będzie rozpoznawała osoba dająca gwarancję bezstronności i niemanifestująca swoich przekonań religijnych - powiedział nam sędzia Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia.

Oto jak katoliccy kacykowie się rozpychają. Miejmy nadzieję, że to już długo nie potrwa.

Ciekawe, czy kruchtowy sędzia - idiota, przewidział, że podsądny może być muzułmaninem i nie zapyta go znienacka, w jakim kierunku jest Mekka?

No i tak upragnione przez Witkowskiego "wyciszenie" - może od razu szlag trafić.

• Like 1

15 minutes ago, toptwenty said:

Pierwsi chrześcijanie ginęli z wiarą w sercu - zresztą jak na złość w większości ochrzczeni Żydzi.

Tak, GINĘLI z rąk prześladowców, woleli śmierć niż wyrzec się wiary.

Ale czy to oznacza, że nie korzystali z usług medyków w razie choroby????????

Ech, a już myślałem, że nie można się bardziej pogrążyć.

Edited by Gabaryton
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 2

7 minut temu, Gabaryton napisał:

woleli śmierć niż wyrzec się wiary.

Prawdziwej wiary, chciałeś powiedzieć. Prawdziwej.

Ilekroć ksiądz molestuje dziecko, sypia z gosposią, każe płacić za posługę - wyrzeka się wiary. A raczej daje świadectwo niewiary.

Czekam, aż który wystąpi publicznie i powie całą prawdę o tym, co się dzieje za "spiżową bramą" Kościoła. 

Do tego czasu odmawiam całemu klerowi WIARY w Boga.

• Like 5
  • Confused 1

38 minutes ago, toptwenty said:

Ha ha ha.

Wyszło szydło z worka. Księża i KEP zalecają umieranie naturalne, a swoje naturalne umieranie odkładają, ile tylko mogą - i to nie w Lourdes, tylko sali szpitalnej. Zamiast modłów - zastawka sercowa albo bypass. Naturalne?

Gdy Bóg na księdza zsyła chorobę, to nie po to, żeby ten się leczył. 😉

23 minutes ago, Gabaryton said:

Tak, GINĘLI z rąk prześladowców, woleli śmierć niż wyrzec się wiary.

Ale czy to oznacza, że nie korzystali z usług medyków w razie choroby????????

12 minutes ago, toptwenty said:

Prawdziwej wiary, chciałeś powiedzieć. Prawdziwej.

Ilekroć ksiądz molestuje dziecko, sypia z gosposią, każe płacić za posługę - wyrzeka się wiary. A raczej daje świadectwo niewiary.

Czekam, aż który wystąpi publicznie i powie całą prawdę o tym, co się dzieje za "spiżową bramą" Kościoła. 

Do tego czasu odmawiam całemu klerowi WIARY w Boga.

Bardzo żarliwy post, widać zaangażowanie.

Ale zupełnie nie odpowiedziałeś na moje wytłuszczone i podkreślone pytanie wcześniej.

Jeszcze raz:

Czy z faktu, że pierwsi chrześcijanie ginęli za prawdziwą wiarę wynika, że nie korzystali z usług medyków w razie choroby?

• Like 2

2 minuty temu, Gabaryton napisał:

że nie korzystali z usług medyków w razie choroby?

Medyków leczących tylko w sposób naturalny, jak Bóg przykazał, ziółka, modlitwa, mech, liszaj, żółć - żeby zmniejszyć ból - być może.

Juedochrześcijanie, ubijani kamieniami, cieszyli się na spotkanie z Panem. 

Powiem więcej, niektórzy sami się biczowali a nie popełniali samobójstwa tylko dlatego, że nie wolno.

Powinieneś ucieszyć się na wiadomość, że zapadłeś na nieuleczalną chorobę. Inaczej Twoja wiara okaże się PUSTA.

• Haha 2

23 minutes ago, Gabaryton said:

Czy z faktu, że pierwsi chrześcijanie ginęli za prawdziwą wiarę wynika, że nie korzystali z usług medyków w razie choroby?

14 minutes ago, toptwenty said:

Medyków leczących tylko w sposób naturalny, jak Bóg przykazał, ziółka, modlitwa, mech, liszaj, żółć - żeby zmniejszyć ból - być może.

No tak, mogli chodzić do zielarzy, ale do chirurgów, kardiologów czy neurologów to już nie.

Co za okrutny Bóg, zakazywał korzystania z usług medycznych, których w tamtych czasach nie było!!!????!!!!

Z Tobą jest jak z opozycją polityczną w Polsce: wystarczy Wam po prostu pisać/mówić, a z czasem zaoracie się sami.

Edited by Gabaryton
  • Like 1
  • Thanks 2