Jump to content
meloman 62

Kościoły - Działalność instytucji religijnych - wątek ogólny.

Recommended Posts

45 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Szczerze mnie rozbawiłeś, Maju, tym "wyrywaniem z kontekstu i manipulacją"

Bawią Ciebie wpisy klechy gdy podaje wpis którego nie napisałem.....rozumiem tez że nie zadałeś sobie nigdy trudu by przeanalizować to co zaszło niegdyś......przecież wiem że tacy jak wy są zawsze ponad to i wiedzą wszystko, nawet intencje piszących znają lepiej niż ich autorzy.....więc po co ja cokolwiek w ogóle do was piszę.  😉

Edited by Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

No nie bardzo mogli chodzić do zielarzy  np w średniowieczu. Bo ci często na stosach ginęli za tę wiedzę.

Edited by Фома
  • Like 4
  • Haha 1

Godzinę temu, Maju napisał:

...nawet teraz bym wolał by na jakiś spacer wyszedł, bo ćwiczenia w domu świeżego powietrza nie zastąpią.

Racja. 

Godzinę temu, Maju napisał:

...poza pomyśl nad tym z czym bicki porównujesz, trochę to nie na miejscu.

Myślę, myślę... nie! Bo nie porównuję bicków do Jezusa, tylko nasze sytuacje. Obaj dostajemy pierdolca. Mówisz, że mogę ćwiczyć w domu. Więc latam 20x na piętro i z powrotem, 100 brzuszków, 100 przysiadów, 100 pompek. A Tobie sam Papież mówi, że mszę możesz zaliczyć w domu. Ale marudzisz. Ja nie marudzę, bo nie chcę narażać m. in. Twojego życia.

Edited by szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

xavian

Nie marudzę....piszę przecież że pokornie siedzę na tyłku.
Nie można też dać się zwariować....dość jest oszołomów którzy zrobią to za nas....  :)))

Kondycja duchowa a fizyczna, co i w jakich proporcjach ważniejsze.....tu moglibyśmy pogadać, ale nie wiem czy to mieści się w temacie.

Edited by Maju
  • Like 1

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

15 minut temu, toptwenty napisał:

Powinieneś ucieszyć się na wiadomość, że zapadłeś na nieuleczalną chorobę. Inaczej Twoja wiara okaże się PUSTA.

to tak jakby bezdomny menel uczył biznesmena robić interesy 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

• Like 1

23 minutes ago, toptwenty said:

Powinieneś ucieszyć się na wiadomość, że zapadłeś na nieuleczalną chorobę. Inaczej Twoja wiara okaże się PUSTA.

Odpowiem Ci tak: nawet sam Jezus nie cieszył się z tego, że ma umrzeć na krzyżu i prosił Boga, żeby odsunął od Niego ten kielich.

Czyli według Ciebie wiara Jezusa była PUSTA???????

To już przestaje być śmieszne, zaczyna robić się tragicznie.

5 minutes ago, Фома said:

No nie bardzo mogli chodzić do zielarzy  bo ci często na stosach ginęli za tę wiedzę.

Sugerujesz, że w starożytności (bo o tamtym okresie piszemy,  pierwsi chrześcijanie, kojarzysz) zielarzy palono na stosach????????

Edited by Gabaryton
Literówka
  • Like 1
  • Thanks 1

5 minut temu, Maju napisał:

Bawią Ciebie wpisy klechy gdy podaje wpis którego nie napisałem.....rozumiem tez że nie zadałeś sobie nigdy trudu by przeanalizować to co zaszło niegdyś......przecież wiem że tacy jak wy są zawsze ponad to i wiedzą wszystko, nawet intencje piszących znają lepiej niż ich autorzy.....więc po co ja cokolwiek w ogóle do was piszę.  😉

Maju mój drogi - nie zapominaj, proszę, że uczestniczę w wontecku prawie od jego zarania, toteż zważ, że twoje wymysły, mataczenia, kilometrowe piętrowe cytaty, konfabulacje i zwyczajne (bywa) łgarstwa - znam od podszewki.

Pozdrawiam. Nie daj się świrusowi.

• Like 7
  • Confused 1

Niczego nie poznałeś jak tak piszesz....nie mam sobie nic do wyrzucenia oprócz pamiętnego feralnego uśmieszka którego się już wtedy wstydziłem, na co są w tym temacie dowody.

Nie lubię słuchać o swoich rzekomych łgarstwach od osób które NIGDY nie potrafiły mi ich udowodnić....tu zresztą  jakiś wirus panuje i większość widzi to co nigdy nie miało miejsca.
Dziwne że ten wirus atakuje tylko po Waszej stronę....  😉

Edited by Maju
  • Like 1
  • Haha 1

52 minuty temu, toptwenty napisał:

Ilekroć ksiądz molestuje dziecko, sypia z gosposią, każe płacić za posługę - wyrzeka się wiary. A raczej daje świadectwo niewiary.

Skąd u Ciebie taki pomysł? Grzech nie jest świadectwem niewiary - wprost przeciwnie, świadomość popełnienia grzechu, żal, pokuta, zadośćuczynienie jest świadectwem wiary. Jak zwykle stawiasz teorie sprzeczne z tym, co "każdy" ośmiolatek w Polsce wie.

• Thanks 1

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

10 minut temu, Фома napisał:

Bo ci często na stosach ginęli za tę wiedzę.

Ależ... Przecież taka Wielka Inkwizycja spopielała delikwenta, żeby uniknął Ognia Piekielnego - więc to wszystko dla jego dobra.

• Like 3
  • Confused 1

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

9 minut temu, Gabaryton napisał:

Sugerujesz, że w starożytności (bo o tamtym okresie piszemy, pierwsi chrześcijanie, kojarzysz) zielarzy palono na stosach????????

okresy chrześcijaństwo miało różne na wczesnym się nie zatrzymało. Nie zapominaj że chrześcijaństwo to nie licencja czy przywilej edit wczesne czy nie

Edited by Фома

Chcesz się równać z Jezusem, brać zeń przykład?

Otóż Jezus nie nosił dżinsów, krawata  ani adidasów. Nie gromadził majątku, nie cudzołożył, nie grzeszył😉

8 minut temu, Gabaryton napisał:

Czyli według Ciebie wiara Jezusa była PUSTA?

W chwili zwątpienia na krzyżu - tak !!!!!! 

1 minutę temu, Tadeiro napisał:

Przecież taka Wielka Inkwizycja spopielała delikwenta

Zawczasu gwałciła dziewice, bo nie wolno takich palić.

• Confused 1

2 minuty temu, Tadeiro napisał:

Ależ... Przecież taka Wielka Inkwizycja spopielała delikwenta, żeby uniknął Ognia Piekielnego - więc to wszystko dla jego dobra.

raczej żeby wielki inkwizytor doznał potajemnie wzniosłego edenicznego wzwodu

• Like 1
  • Confused 1

Kiedyś to się musieli namęczyć z tymi stosami i torturami niewiernych. Teraz wystarczy "duchowa transsubstancjacja". Przyjmowanie hostii online zbiegło się w czasie z datkami na tacę online. CUD!

• Confused 1

- Friedrich Nietzsche

4 minuty temu, Maju napisał:

Ło matko

oj tam oj tam

3 minuty temu, Tadeiro napisał:

Kiedyś to się musieli namęczyć z tymi stosami i torturami niewiernych. Teraz wystarczy "duchowa transsubstancjacja". Przyjmowanie hostii online zbiegło się w czasie z datkami na tacę online. CUD!

kiedyś byśmy heretykami zostali mianowani. ja w zasadzie w brew mojej woli. Także nie ma tragedii. Niegodziwość to niegodziwość zło wyrządzane innym to zło. Na to nie ma uprzywilejowania innego rozumienia poprzez statusy itp.

Edited by Фома
  • Like 1

20 minut temu, slawek.xm napisał:

to tak jakby bezdomny menel uczył biznesmena robić interesy

Albo podarował Ojcu Sromotnikowi luksusowe fury.

• Like 3
  • Haha 1

1 minutę temu, Bobcat napisał:

Albo podarował Ojcu Sromotnikowi luksusowe fury.

poza tym z jakiegoś powodu jest bezdomny i z jakiegoś jest menel. Albo "dziad"np..

• Confused 1

Niestety mości Panowie Rycerze Niepokalanej - przegraliście z Biedrą...

• Like 1

- Friedrich Nietzsche

12 minutes ago, toptwenty said:

Chcesz się równać z Jezusem, brać zeń przykład?

Otóż Jezus nie nosił dżinsów, krawata  ani adidasów. Nie gromadził majątku, nie cudzołożył, nie grzeszył😉

Samo-zaorania ciąg dalszy, pisz, pisz.

Wytłumacz mi jakim cudem Jezus miałby niby nosić dżinsy, krawat albo adidasy???????

22 minutes ago, Gabaryton said:

Czyli według Ciebie wiara Jezusa była PUSTA???????

15 minutes ago, toptwenty said:

W chwili zwątpienia na krzyżu - tak !!!!!! 

Szczerze mówiąc nie wiedziałem, co odpisać, ale znalazłem artykuł napisany przez mądrzejszych ode mnie:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

• Thanks 1
  • Haha 1

25 minut temu, Tadeiro napisał:

Tow. Stalin również wysyłał do łagrów i przed pluton egzekucyjny dla dobra zainteresowanych.

• Like 1
  • Haha 1

Teraz, Tadeiro napisał:

Niestety mości Panowie Rycerze Niepokalanej - przegraliście z Biedrą...

Dwa tysiące lata nauczania i katechezy poszło w Biedrę

Teraz, Gabaryton napisał:

Wytłumacz mi jakim cudem Jezus miałby niby nosić dżinsy, krawat albo adidasy???????

Piękne. Chodzi oto geniuszu - że Ty je nosisz. !!!!!!

• Like 1
  • Haha 1

4 minuty temu, Gabaryton napisał:

artykuł napisany przez mądrzejszych ode mnie:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bez znaczenia. Nie byli przy tym.

A taki Abraham - do końca ufał Bogu. "Chociaż" Żyd,

Edited by toptwenty
  • Like 1

2 minuty temu, klecha napisał:

Słucham, objaśnij, bom ciekaw.

co Ci ma objaśniac?

w momencie smierci zobaczysz wszystkie swoje mysli uczynki i to czego nie zrobiles choc mogleś

i sam siebie osądzisz

nie bedziesz juz czuł zadnych złych emocji , żadnej nienawiści do kogokolwiek, zadnej niechęci a własne ego zastapi czysta prawda o sobie samym

Wtedy mimo skazania siebie samego ma potepienie , za wszelka cene będziesz chciał tego uniknać, bedziesz wolał do Boga by wział Cie do siebie, by Ci przebaczył , wtedy kazde dobre słowo , ktore ktos za Ciebie do Boga zaniósł może Ci pomóc

poczytaj świadectwo kobiety rażonej piorunem, ona tylko dzieki kilku słowom nieznanego czlowieka , ktory o niej w gazecie przeczytał dostala druga szansę

• Haha 6

Teraz, slawek.xm napisał:

co Ci ma objaśniac?

w momencie smierci zobaczysz wszystkie swoje mysli uczynki i to czego nie zrobiles choc mogleś

i sam siebie osądzisz

nie bedziesz juz czuł zadnych złych emocji , żadnej nienawiści do kogokolwiek, zadnej niechęci a własne ego zastapi czysta prawda o sobie samym

Wtedy mimo skazania siebie samego ma potepienie , za wszelka cene będziesz chciał tego uniknać, bedziesz wolał do Boga by wział Cie do siebie, by Ci przebaczył , wtedy kazde dobre słowo , ktore ktos za Ciebie do Boga zaniósł może Ci pomóc

????

Bombofiec powinien się od was uczyć, choć gdzie mu do miszczów?

A tak na serio, ty w to wierzysz?

Bo z takim przekonaniem, jeszcze trochę a dam wiarę.

Próbuj dalej, z majuwą będzie łatwiej.

19 minutes ago, Gabaryton said:

18 minutes ago, toptwenty said:

Piękne. Chodzi oto geniuszu - że Ty je nosisz. !!!!!!

I dlatego według Ciebie nie mogę być naśladowcą Jezusa????????????????

Neo-nówka to przy Tobie ponure pętaki.

7 minut temu, slawek.xm napisał:

wierzyć w to nie musisz, po śmierci wiara już Ci nie będzie potrzebna

Tobie też, więc?

Teraz, szymon1977 napisał:

Znów uciekasz od tematu!

Dawaj, może tobie pójdzie składniej.

4 minuty temu, klecha napisał:

Tobie też, więc?

Problem w tym , że ja to wiem o czym piszę, mam tego świadomośc i dowody dla mnie niezbite

a jednak nie potrafię ustrzec się błędów dlatego być może w swej niewiedzy jesteś szczęśliwszy ode mnie

ale piekla nie pragnij,bo jeszcze Ci się spełni

Edited by slawek.xm
  • Haha 1

5 minut temu, Gabaryton napisał:

I dlatego według Ciebie nie mogę być naśladowcą Jezusa

Możesz, tylko nie jesteś. Piszę o tym od początku. 

Sprzedaj cały majątek, forsę rozdaj ubogim, wyrzeknij się rodziców - wtedy zacznij się równać. A na koniec oddaj życie za wszystkich. Za ludzkość, za wrogów i przyjaciół.

Edited by toptwenty

4 minuty temu, slawek.xm napisał:

ja to wiem o czym piszę, mam tego świadomośc i dowody dla mnie niezbite

Górnolotne ale wyświechtane.

Te twoje dowody to wiesz gdzie sobie możesz wsadzić. Tak gdzieś między Tuwima a Rowling, nie uwłaczając nikomu.

No nie przekonałeś mnie...

Edited by klecha
  • Like 2

Teraz, klecha napisał:

Górnolotne ale wyświechtane.

Te twoje dowody to wiesz gdzie sobie możesz wsadzić. Między Tuwima a Rowling, nie uwłaczając nikomu.

No nie przekonałeś mnie...

nie zamierzałem przekonywać Cię do czegokolwiek

pytałeś napisałem, co z tym zrobisz Twoja sprawa

• Thanks 1