Jump to content
meloman 62

Kościoły - Działalność instytucji religijnych - wątek ogólny.

Recommended Posts

żeby mozna było obrazić czyjeś uczucia religine trzeba by najpierw wiedzieć co to takiego. uczucia religijne posiadaja tylko ludzie religijni i tylko oni wiedzą co to jest. dla mnie kanibalizm to kanibalizm a dzieworództwo to sie zdarza u os i żab ale u ludzi to po prostu bzdura. oczywiscie nie licząc torbieli potworniakowej.

wiesz kiedyś nawet chcialem zasugerować atoposowi pewien rodzaj psychoterapii bo ten facet meczy się w zyciu niesamowicie...ale to nie ja. ja juz sie nie meczę

ale nawet mi sie spodobało. Gość sie podnieca ze namierzył atoposa a tu kupa.....

Guest

Może ty i nie jesteś nim dosłownie, ale jest go w tobie tyle, ze dla ciebie już nie starcza miejsca.

Nie mam satysfakcji

mimik 20 Maj 2005, 20:57

diudivan

twoj wpis jest już jakiś czas ale wszedłem tu dopiero teraz wiec troche z opóżnieniem. twoje problemy przypominaja mi niegdysiejsze moje. u mnie niektóre dżwięki powodowały charczenie w uszach tak że w zasadzie niczego słuchać nie mogłem. i co dziwne efekt ten był różny w zależności od grającego sp[rzętu. generalnie im lepszy sprzęt tym mniej dokuczliwy dżwiek. całkowicie to nieprzyjemne zjawisko usuwały elektrostaty. chodziłem z tym do różnych lekarzy.laryngologów, alergologów i neurologów. nic to oczywiscie nie pomagało. trwało to jakieś 10 lat. okazało sie że to tzw. maska depresyjna. dwa lata leczenia i u psychiatry i psychoterapii prawie to wyeliminowały choc terapia trwa nadal a na tą dolegliwoś ć przestałem zwracać uwagę. oczywiście nie znavczy to że z tobą jest tak samo ale z tego co napisałeś to mam wrażenie że to nie w sprzęcie problem ale raczej problem zdrowotny.

mylisz sie bardzo. stan atoposa jest bardzo powazny. w sensie "psychologiczno-psychiatrycznym". przykład atoposa jest bardzo złozony i bardzo ciekawy. czesto chciałem z nim troche podyskutować i jakos mu pomóc ale jednak stwierdziłem ze nie mozna komuś tak wychodzić na przeciw z pomocą. zreszta nawet psychiatrzy chyba nie maja zwyczaju jezdzić do pacjentów z wizytą ponieważ leczenie psychiatryczne czy psychoterapia ma sens tylko wtedy kiedy pacjent(jak mawiają psychiatrzy) czy klient(jak mawiaja psychoterapeuci)zdaje sobie sprawę z problemu i chce coś z tym zrobić. atopos przyczyny swoich problemów szuka na zewnątrz co uniemozliwai mu jaka kolwiek pomoc. i jeszcze co mnie zastanawiało to agresywna postawa forumowiczów wobec niego. dziwiło mnie to że niektórzy-zapewne uwazajacy się za całkowicie zdrowych psychicznie- tak bardzo brało do siebie wypowiedzi atoposa.

nie pamietam dokładnie co tam atopos wypisywal ale pamietam chyba że za religią nie przepadał. i to tylko stad bierzecie moje podobieństwo do niego. to ze w tym temacie mamy podobne zdanie to wcale nie swiadczy że jestesmy do siebie tak bardzo podobni. tak jak i to że podejscie do tzw. aborcji mam dokladnie takie samo jak kk nie robi ze mnie przykładnego chrześcijanina(dla jednych) czy stuknietego oszołoma(dla innych).

robicie ze mnie wariata bo uwazam ze w zaden sposób dziewica nie mogła urodzić syna?????!!!!!albo że zabójstwo i kanibalizm nawet jeśli tylko symboliczne budzi we mnie obrzydzenie??????!!!!!

>... uwazam ze w zaden sposób dziewica nie mogła urodzić syna?????!!!!!

nie może???

jak to?

kiedyś marksisci tłumaczyli, że istnieje dzieworództwo - to nie istnieje?

kto odwołał?

jak za dawnych dobrych czasów w CCCP. komu tak wspaniały, zapewniajacy dobrobyt, szczęście i sprawiedliwość system moze sie komus nie podobać? no tylko chorym psychicznie.

jak ktos moze nie oddawac czci tak wspaniałemu Bogu który umarł i cierpiał za wszystkich aby dać im wieczną radość? też tylko chory psychicznie? kiedy episkopat zgłosi projekt ustawy o przymusowym leczeniu psychiatrycznym dla ateistów i innowierców? no i oczywiscie wiezienie też bo jak ktos w jezusa nie wierzy to i uczucia religijne tych co wierzą obraża.

Wielka księżno Anastazio! jak chcesz poznac moj stosunek do komuchów to poczytaj caly temat. jak ci sie rzuci w oczy urban jerzy to tam cos o tym wspomnialem.

no i mialem racje. jak skrytykujesz fundamentalizm z prawa to cie oskarżą o fundamentalizm z lewa

mimik, 19 Kwi 2009, 23:23

>robicie ze mnie wariata bo uwazam ze w zaden sposób dziewica nie mogła urodzić syna?????!!!!!

Może chociaż uważasz że COŚ (Wrzechświat) musiało się wziąć z NICZEGO? Przy tym syn dziewicy to już doprawdy nic nadzwyczjanego.

jar1, 20 Kwi 2009, 17:54

>To mi wygląda na in vitro. Dzisiaj Maryja nie miałaby szans ;-)

Jako zagrażająca funkcjonującemu establishmentowi zostałaby zniszczona medialnie razem z tym cudakiem co chodził po kołkach schowanych w wodzie i szerzył alkoholizm.

Jestem Europejczykiem.

We własnym kraju jestem rebeliantem.

nie filozuj paszczęko nie filozuj.....tego to nawet najmadrzejsi ludziwe nie wiedzą

no dzisiaj to maryja szanse by miała na "niepokalane " poczęcie. in vitro albo od anonimowego dawcy a potem cesarskie ciecie i dziecko by było i cnota

w tej chwili moja pozycja jest siedzaca

no bez przesady. tak na wszystkim to nie ale czy trzeba być profesorem biologii, medycyny czy czego tam jeszcze żeby wiedzieć ze dzieworództwo u ludzi nie wystepuje? ale na tej wiedzy jaką maja ww wymienieni profesorowie chyba mozna polegać.

w ostanim wywiadzie Stephen Hawking powiedzial:

"dopoki powstanie swiata nie zostanie przez naukowcow kiedys dokladnie rozgryzione, dak dlugo nie nalezy opcji sil wyzszych kopletnie wykluczac"

Guest

...no bez przesady. tak na wszystkim to nie ale czy trzeba być profesorem biologii, medycyny czy czego tam jeszcze żeby wiedzieć ze dzieworództwo u ludzi nie wystepuje? ale na tej wiedzy jaką maja ww wymienieni profesorowie chyba mozna polegać...

No widzisz mimik, w swojej zacietrzewionej głupocie nawet nie przyszło ci do głowy, żeby Boskich spraw nie mierzyć ludzką miarą.

a skad sie wzięła siła wyższa? siła wyższą wszystko da sie wytłumaczyć. co oczywiście nie sprawia że sam nie dopuszczam istnienia siły wyższej. jednak nikt jeszcze nie udowodnił istnienia siły wyższej lub jej braku. natomiast sposób rozmnazania sie ludzi jest dosc dobrze poznane. pomijając klonowanie bo to juz ludzka inwencja. problem z sektami jest jednak ten ze kazda z nich zachowuje sie tak jakby wykupiła prawo na wyłaczność do reprezentowania sił nadprzyrodzonych. mechanizmy psychologiczne jakie wukorzystują guru sekt są już tak bardzo tajemnicze. zrszta chyba nigdy chyba takie specjalnie nie były. sekty nie pojawiły sie dzisiaj a ktos musiał wiedzieć w jaki sposób je stworzyć.

no widzisz jachujku! w swoim zacietrzewionym fanatyznmie katolicki nawer nie zuważasz jak ci wode z mózgu robią każąc odprawiać modły do dwóch patyków na krzyż i niezbyt urodziwego malowidełka obwieszonego świecidełkami.

oj nagrzeszyłem strasznie. jachujku moze byś odprawił modły w inencji mojej grzesznej duszy i poszedł wreszcie z tego forum

Guest sugam

mimik, 20 Kwi 2009, 21:19

> problem z sektami jest jednak ten ze kazda z nich zachowuje

>sie tak jakby wykupiła prawo na wyłaczność do reprezentowania sił nadprzyrodzonych

To akurat jest uniwersalny problem ludzkości.

Podobneprawo uzurpują sobie partie polityczne (odnośnie rozwiązywania problemów społecznych), lekarze (sposobów leczenia ludzi), etc.

Ludzie bardzo lubieją wiedzieć różne rzeczy na 100%.

szumilas

nie jestem narcystycznym bożkiem. nie musisz wychwalać mnie przy kazdej okazji pod niebiosa ani bić brawa przy kazdym kichnięciu

mimik, 20 Kwi 2009, 21:19

>a skad sie wzięła siła wyższa?

Właśnie ROZUM każe przyjąć że siła wyższa jest nadprzyrodzona i po prostu - była.