Jump to content
meloman 62

Kościoły - Działalność instytucji religijnych - wątek ogólny.

Recommended Posts

Tja... Jeśli są kreacjonistami, to pasuje.

• Like 1

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

3 minuty temu, Tadeiro napisał:

Tja... Jeśli są kreacjonistami, to pasuje.

Na pewno są 😉 w zależności od potrzeby chwili, potrafią być wszystkim co w danym momencie pasuje .

• Like 1

山水 アルファ リファレンスオーディオアンプ 

18 minut temu, Fashi napisał:

Ok , i co się z Nim stało?  Kupił dom czy mieszkanie?  Wiadomo coś o tym człowieku? 

Poza tym jakie samochody kupił dla Ojca Tadeusza i dlaczego akurat samochody a nie np zapas półrocznej  żywności dla powiedzmy sierocińca? Co to Tadeusz nie miał samochodu i popylał boso?  

Nie rozumiem Ciebie.....cytuję, podaje linki z w miarę pełnymi informacjami a Ty mnie kolejny raz o to samo pytasz.

Z tego co czytałem samochody użytkują Redemptoryści, zakon......co się stało z tym człowiekiem też wiadomo (już od jakiegoś czasu nie żyje)......zresztą od tego są dziennikarze by nie powtarzać jak papugi bredni a zadać sobie trochę trudu by do pełnej prawdy dotrzeć.

• Like 2

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

xavian
25 minut temu, Maju napisał:

Do pustej głowy nabitej tylko nienawiścią do Kk nie może zaświtać taka myśl że ktoś całe życie nie musiał być bezdomnym.....

Nieuprawniona nadinterpretacja rozszerzająca. Wszystko co nie jest bezmyślną apologetyką uważasz za nienawiść.

Bajeczka jest tak naiwna i głupia że chyba tylko mohery w nią wierzą.

• Like 1

5 minut temu, Maju napisał:

Nie rozumiem Ciebie.....cytuję, podaje linki z w miarę pełnymi informacjami a Ty mnie kolejny raz o to samo pytasz.

Z tego co czytałem samochody użytkują Redemptoryści, zakon......co się stało z tym człowiekiem też wiadomo (już od jakiegoś czasu nie żyje)......zresztą od tego są dziennikarze by nie powtarzać jak papugi bredni a zadać sobie trochę trudu by do pełnej prawdy dotrzeć.

Po prostu nie wszedłem w link. 

Chciałem, żebyś mi przedstawił wszystko od A do Z bo leń ze mnie...

Co do tego biednego człowieka, szkoda. Umarł i nie nacieszył(?) się domem/mieszkaniem...

Ps

Bob zaprosił mnie na seans filmowy z nano, stąd moje rozkojarzenie.

😉

• Haha 2

山水 アルファ リファレンスオーディオアンプ 

27 minut temu, Fashi napisał:
30 minut temu, Tadeiro napisał:

Galop Gisha – technika używana podczas debaty, która skupia się na przytłoczeniu przeciwnika wieloma argumentami, bez względu na ich rzetelność. Termin został wymyślony przez Eugenie C. Scott i nazwany na cześć kreacjonisty Duane T. Gisha, który często używał tej techniki argumentując przeciwko ewolucji.

Tadziu, to świetnie pasuje do zachowań przeciwników katolików, a w szczególności lgbt. 

Dziękuję za Twój wpis Tadeuszu! ☺

Tu pełna zgoda.....mamy tu paru takich wklejaczy durnych memów co w tym galopie całkiem głowy potracili!  😉

Gdyby nasz Tadzio podał cały fragment z Wiki pasowałoby do nich wręcz IDEALNIE:

"Podczas Galopu Gisha argumentujący konfrontuje przeciwnika szybką serią wielu podejrzanych argumentów, półprawd i błędnych interpretacji w krótkim czasie, co uniemożliwia przeciwnikowi obalenie wszystkich z nich w czasie formalnym debaty[3]. W praktyce potrzeba więcej czasu na obalenie lub sprawdzanie informacji podawanych przez „galopującego”, niż trwała jego wypowiedź[4]. Technika marnuje czas przeciwnika i może podawać w wątpliwość jego umiejętność debatowania, szczególnie dla publiczności niezaznajomionej z techniką, tym bardziej jeśli nie są zaangażowane żadne fact-checki lub jeśli publiczność ma ograniczoną wiedzę na temat poddawany debacie.  

Edited by Maju
  • Like 1

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Tylko patrzeć, jak i "Zegarkowy" Nowak zacznie się giftem od chołmlesa tłumaczyć...

No, cóż - precedens już był...

.....

W NaTemat natomiast polecam "Kaczyński straszy Irlandią, ale się myli".

Wiele to takim różnym majowatym nie wyjaśni (bo im nic nigdy niczego wyjaśnić się nie da), ale może choć trochę przetrą zaropiałe kościółkiem i jego obyczajami oczy.

Edited by Bezlitosna Niusia
  • Like 1
  • Thanks 1

6 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

.....

W NaTemat natomiast polecam "Kaczyński straszy Irlandią, ale się myli.

Wiele to takim różnym majowatym nie wyjaśni (bo im nic nigdy niczego wyjaśnić się nie da), ale może choć trochę przetrą zaropiałe kościółkiem i jego obyczajami oczy.

Czytalem, czytalem. Akurat sie zgadzam z glowna teza odnosnie upadku KK w Irlandii.

1 pedofilia w KK/brak dzialan

2 kulturowe uwarunkowania

3 Wchodzenie w polityke, trzymanie sie wladzy.

Moja recepta, zeby nie bylo Irlandii

1 Oczyscic z pedofilii/nie udawac.

2 kulturowe uwrunkowania - tu bedzie ciezko, bo niestety marsz przez instytucja wszelakie juz dokonany.

3 Nie utozsamiac sie za bardzo z zadna wladza, kazda wladza swiecka wczesniej czy pozniej pada(deprawuje sie)

Takze sluchamy katola bubusi:)

Edited by bubusia
  • Like 1

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

5 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Tylko

Oooo, Niusia. 

Już po wycieczce do sąsiedniej Hiszpanii? 

1 minutę temu, bubusia napisał:

Czytalem, czytalem. Akurat sie zgadzam z glowna teza odnosnie upadku KK w Irlandii.

2 kulturowe uwarunkowania

3 Wchodzenie w polityke, trzymanie sie wladzy.

Moja recepta, zeby nie bylo Irlandii

1 Oczyscic z pedofilii/nie udawac.

2 kulturowe uwrunkowania - tu bedzie ciezko, bo niestety marsz przez instytucja wszelakie juz dokonany.

3 Nie utozsamiac sie za bardzo z zadna wladza, kazda wladza wczesniej czy pozniej pada, swiecka wladza.

Zgadzam się . 

PS

Sasina również pasuje wyrzucić! 

山水 アルファ リファレンスオーディオアンプ 

4 minuty temu, Fashi napisał:

Co do tego biednego człowieka, szkoda.

Widzisz nasi inteligenci robią z siebie durnia kwestionując te fakty a okazuje się że to sprawdzono, ta darowizna miała miejsce i ku pewnie zdziwieniu chorych z nienawiści wszystko jest zgodne z prawem......zresztą jakim trzeba być durniem by uwierzyć że o. Rydzyk na antenie radiowej mówi o czymś za co mógłby ktoś z Redemptorystów odpowiadać przed sądem......może orłem intelektu nie jest, ale wszystko wskazuje na to że bije na głowę tutejszych nawiedzonych.....  :))))

• Like 1
  • Haha 1

16 godzin temu, Fashi napisał:

wsadź  se nano...

wprawdzie nie za wielkie, ale jednak to 55".....nie da rady....  :)))))))

16 godzin temu, bubusia napisał:

Co tam zescie znowu Bobowi zrobili?

tylko zaproponowali.... 😉

• Like 1

4 minuty temu, Maju napisał:

jednak to 55".....nie da rady....  :)))))))

Jednak rozmiar na znaczenie! 😅

• Haha 2

山水 アルファ リファレンスオーディオアンプ 

10 godzin temu, remak123 napisał:
10 godzin temu, Jacchusia napisał:
Nie zrozumiałeś? Ok. Pomyśl jeszcze, mamy czas

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chyba żeś się nie mył nieuku i dyslektyku. Nie miałbym co robić tylko zastanawiać się nad wytworami twojego upośledzenia intelektualnego. Ale jest dla ciebie nadzieja. Ucz się od@Maju. Nieustannie

10 godzin temu, Jacchusia napisał:

Również pozdrawiam 🙂

Jak już tak usilnie proponuje byś się ode mnie uczył to olej tego osobnika który w taki sposób prowadzi dyskusje z Tobą.....mam już dwóch takich których wszystkie chamskie wpisy ignoruję a na najgłupsze odpowiadam dając stosownego laika.  🙂
Super sprawa!

• Like 2

1 minutę temu, Maju napisał:

osobnika 

Hehe 

2 minuty temu, Maju napisał:

🙂
Super sprawa!

Tak jest!  😊

• Like 2

山水 アルファ リファレンスオーディオアンプ 

Godzinę temu, bubusia napisał:

"pojawił się potężny kryzys z pedofilią księży, gdy mówiło się o tysiącu duchownych i nawet kilkudziesięciu przypadkach molestowania seksualnego dzieci [/b]w placówkach prowadzonych przez Kościół katolicki. Liczba wiernych, ale również kapłanów, zaczęła drastycznie spadać...."

Też czytam i pamiętam jakich manipulacji dokonywano by to co pogrubiłem wmówić.....jak społeczeństwo dało sobie to wmówić, nikt nie prostował tych kłamstw to nie dziwota że ludzie się od Kk odsunęli.....

Podawano dane z raportów które zawyżano ponad 100 razy.....widzę że dalej to się robi, dalej zawyża się dane.

Hidden Content

W raportach ujęte (od lat 30-40 ub. wieku) są nie tylko przewinienia księży ale też ludzi świeckich, ujęta jest przemoc fizyczna czy nawet słowna.
Wszystko zsumowano jak leci włożono do jednego worka by epatować liczbami.....w Raporcie Ryana w linku wyżej wymieniona jest liczba 800 księży co przy 25000 wychowanków tych państwowo-kościelnych ośrodków jest liczbą irracjonalną, podaną za oszczercami tylko po to by zrobić wrażenie.....jak było rzeczywiście można przeczytać pod linkiem (800 sprawców) niżej choć i tam nie ma całej prawdy, bo sprawcami były nie tylko osoby duchowne.....co znajdziemy dopiero w przykładach, przypisach.

Hidden Content

Wiadomo jak się doliczy kierowcę karetki, brata ofiary czy innego zboka zawsze ta liczba inaczej wygląda!
Tak się robi "raporty" w tamtejszych krajach (USA, Irlandia, Australia).....potem zlicza się wszystko razem i im wychodzi 5-7% zboczonych księży.

U nas też chcą takiej lewackiej komisji by im choć 3% wyszło.......na mapie kościelnych pedofilów muszą umieszczać przemoc fizyczną i niesprawdzone, nieudokumentowane sprawy by jakoś to wyglądało na tle świata.  😉

Edited by Maju
  • Like 1

Jak już tak usilnie proponuje byś się ode mnie uczył to olej tego osobnika który w taki sposób prowadzi dyskusje z Tobą.....mam już dwóch takich których wszystkie chamskie wpisy ignoruję a na najgłupsze odpowiadam dając stosownego laika. 
Super sprawa!
Panowie z różańcowego kółka wzajemnego wsparcia@Maju,@Jacchusia,@Fashi, @Sławek. xm, zalecam zwiększenie dawki jódu. Dodatkowo nie zaszkodzi przyjąć po 2 proszki i popoukać sobie troszki.
  • Like 1

9 minut temu, remak123 napisał:

popoukać sobie troszki

Co mamy robić.....nie znam waszych obyczajów, upodobań dlatego pytam?   :))

22 minuty temu, Maju napisał:

"pojawił się potężny kryzys z pedofilią księży, gdy mówiło się o tysiącu duchownych i nawet kilkudziesięciu przypadkach molestowania seksualnego dzieci w placówkach prowadzonych przez Kościół katolicki. Liczba wiernych, ale również kapłanów, zaczęła drastycznie spadać...."

Też czytam i pamiętam jakich manipulacji dokonywano by to co pogrubiłem wmówić.....jak społeczeństwo dało sobie to wmówić, nikt nie prostował tych kłamstw to nie dziwota że ludzie się od Kk odsunęli.....

Podawano dane z raportów które zawyżano ponad 100 razy.....widzę że dalej to się robi, dalej zawyża się dane.

Hidden Content

W raportach ujęte (od lat 20-40 ub. wieku) są nie tylko przewinienia księży ale też ludzi świeckich, ujęta jest przemoc fizyczna czy nawet słowna.
Wszystko zsumowano jak leci włożono do jednego worka by epatować liczbami.....w Raporcie Ryana w linku wyżej wymieniona jest liczba 800 księży co przy 25000 wychowanków tych państwowo-kościelnych ośrodków jest liczbą irracjonalną, podaną za oszczercami tylko po to by zrobić wrażenie.....jak było rzeczywiście można przeczytać pod linkiem (800 sprawców) niżej choć i tam nie ma całej prawdy, bo sprawcami były nie tylko osoby duchowne.....co znajdziemy dopiero w przykładach, przypisach.

Hidden Content

Wiadomo jak się doliczy kierowcę karetki, brata ofiary czy innego zboka zawsze ta liczba inaczej wygląda!
Tak się robi "raporty" w tamtejszych krajach (USA, Irlandia, Australia).....potem zlicza się wszystko razem i im wychodzi 5-7% zboczonych księży.

U nas też chcą takiej lewackiej komisji by im choć 3% wyszło.......na mapie kościelnych pedofilów muszą umieszczać przemoc fizyczną i niesprawdzone, nieudokumentowane sprawy by jakoś to wyglądało na tle świata.  😉

wkleiło to mi raz jeszcze to dokonałem edycji.....Raport Ryana obejmował jeszcze lata 20 ub. wieku.....

Edited by Maju
  • Like 3

4 minuty temu, remak123 napisał:

popoukać sobie troszki.

Puknij się w łeb.

• Like 2

山水 アルファ リファレンスオーディオアンプ 

1 minutę temu, remak123 napisał:
24 minuty temu, Fashi napisał:
Puknij się w łeb.

Wstrzemięźliwość? Celibat? Współczuję

Dlaczego Twoje problemy czy zachowania mają być automatycznie problemami czy zachowaniami innych userów?  

• Like 2

山水 アルファ リファレンスオーディオアンプ 

2 godziny temu, Maju napisał:

zresztą jakim trzeba być durniem by uwierzyć że o. Rydzyk na antenie radiowej mówi o czymś za co mógłby ktoś z Redemptorystów odpowiadać przed sądem...

Jaką trzeba być zakłamaną kanalią aby coś takiego napisać wiedząc że tego osobnika prawo nie obowiązuje gdyż stoi ponad nim. Co zresztą sam publicznie kiedyś powiedział.

Godzinę temu, Maju napisał:

ak społeczeństwo dało sobie to wmówić, nikt nie prostował tych kłamstw to nie dziwota że ludzie się od Kk odsunęli.....

Społeczeństwo niczego sobie nie dawało wmówić gdyż otrzymało dowody że to wszystko była prawda. I nie uwierzono plugawym manipulantom którzy (jak ty tutaj) próbowali bagatelizować sprawę, pomniejszać skalę problemu i zamiatać go pod dywan.

Kaprawa szuja cały czas broni pedofilów. 

Edited by Bobcat

Tak, trzeba być zakłamaną kanalią by sugerować powyższe zapominając w jakim kontekście i jakie rzeczywiście  padły słowa.....a mówił o tym prawie które z wiarą katolicka się rozmija!!

"Prawo… nawet prawo… Hitler też prawo ustanawiał. Nie wszystkie prawa w Polsce są dobre. Prof. Chazan został wywalony w imię prawa. Ci, co wywalili - to ich powinni wywalić. To jest wbrew prawu Bożemu. Prawo ludzkie wbrew prawu naturalnemu i Bożemu nie jest prawem. To jest bezprawie.

- Ale mnie obowiązuje prawo uchwalone przez Sejm RP - ripostował Dworak.

- Nie, nie obowiązuje nas. Mnie, katolika, nie obowiązuje, nawet mam obowiązek nie słuchać. To dlatego są męczennicy. Dlatego zmieniają świat - odparł redemptorysta."

• Like 2

Intelektualny inwalida najpierw stwierdził że piszę nieprawdę i dorzucił kilka bluzgów a następnie wkleił cytat który w całości potwierdził moje słowa.

9 minut temu, Bobcat napisał:

Intelektualny inwalida 

Hehe  , ja pier**le  😂

• Like 1
  • Haha 2

山水 アルファ リファレンスオーディオアンプ 

Żeby wypowiadać takie opinie trzeba znać wszystkie fakty a jak się je zna dopiero wtedy cytat nabiera sensu.

Nie dotarło......no to może jak nasz biedny Ryś obejrzy szerszy fragment wypowiedzi (który zmanipulowały podłe media) to zmieni choć trochę zdanie na ten temat. Choć przypuszczam że chorobliwa nienawiść do Kk na to nie pozwoli....koniecznie od drugiej minuty do końca, początek można pominąć.   😉

Edited by Maju
  • Like 2

2 minuty temu, Maju napisał:

Żeby wypowiadać takie opinie trzeba znać wszystkie fakty a jak się je zna dopiero wtedy cytat nabiera sensu.

Nie dotarło......no to może jak nasz biedny Ryś obejrzy szerszy fragment wypowiedzi to zmieni choć trochę zdanie na ten temat.

A ty oczywiście znasz wszystkie fakty. W każdym kraju za wypowiedź że kogoś prawo nie obowiązuje ma się nieprzyjemności. I żadne chachmęcenie kontekstem nie pomoże.

a nie mówiłem, nawet nie rzucił okiem na film, nie sprawdził co faktycznie powiedział o. Rydzyk a wie że zdania nie zmieni.....ŻENADA!!!

Dlatego traktuję i będę traktował Rysia jakbym miał do czynienia z kimś takim jak na obrazku....   

image.png

Edited by Maju
  • Haha 3

Powtarzam że prawo państwowe obowiązuje każdego. I państwo powinno to od każdego egzekwować.

Żenadą jest sytuacja gdy ktoś stoi ponad prawem.

Do pustej głowy nabitej tylko nienawiścią do Kk nie może zaświtać taka myśl że ktoś całe życie nie musiał być bezdomnym.....zwłaszcza po wygranej takiej sumy.
Zresztą wystarczy ze zrozumieniem przeczytać to co sam o. Rydzyk mówił:
"Przyjeżdża do Warszawy i patrzy a tu trójka – już mi się zwróciło. Czwórka! Piątka! – już nie jestem bezdomnym. A tu szóstka. Wtedy wygrał, jak opowiadał, 1 milion 350 tysięcy. Mówił: Zawsze z wami różaniec mówię, i wy robicie tak dobrą robotę dla Polski – opowiadał o. Rydzyk"

Farciarz niczym Bolek ;)
  • Confused 1