Jump to content
IGNORED

Kościoły - Działalność instytucji religijnych - wątek ogólny.

Recommended Posts

7 godzin temu, rasputin napisał:

pozwól że przypomnę rozwinięcie tematu przez Ciebie:

"Poza tym problem nie jest jakiś ideologiczny, bo ja na ten przykład mam w nosie czy religia będzie w parafii czy w szkole.

Sedno to jest to, ze  na lekcje religii w parafii trzeba dzieci dowieść, a to dodatkowy problem (i nie chodzi tu o wygodnictwo tylko logistykę) a w szkole już są, wiec problem odpada. Dlatego te 70% to liczba wyssana z palca."

otóż jak najbardziej odniosłem się do Twojej chybionej argumentacji - miejsce "nauczania" o gusłach jest w kościele a nie w szkole która ma uczyć przede wszystkim myślenia, dlatego dyskusja o jakiejś logistyce nie ma w ogóle racji bytu.

Czyyyyłowieku, to jest nasza rozmowa, ty wtrąciłeś się do mojej ze sly, a ta była o sondażu.

Napisałem do sly, że gdyby zapytać uczniów czy chcą matmy w szkole odpowiedź byłaby taka sama jak o religii i tyle.

Gdzie ty widzisz jakieś moje rozważania o wyższości jednej nad drugą? O reakcje dzieci na sondaż chodziło.

Wiec o czym ty do mnie piszesz? Jesteś tak przesiąknięty antyreligijna ideologia, że nie potrafisz o niczym  innym rozmawiać.

7 godzin temu, rasputin napisał:

chciałbym pogratulować pierwszego postu w którym powstrzymałeś się od komentowania właściwości intelektualnych rozmówcy - brawo, tak trzymaj! Musze przyznać że traciłem powoli nadzieję tak jak w przypadku podjęcia przez Ciebie wysiłku pisania zaimków osobowych wielką literą.

Co tobie kompletnie nie wyszło, taką masz naturę.

7 godzin temu, argus napisał:

Katolska korporacja in corpore rzetelnie zasłużyła sobie nie tylko na niechęć, ale na coś więcej. Na surową karę do unicestwienia włącznie.

Twoja ocena rzeczywistości z uwagi na twoje, hmm...dziwne upodobania, nic dla mnie nie znaczy.

7 godzin temu, sly30 napisał:

To jest mój sprzeciw wobec fałszu, podłości, okrucieństwa, złodziejstwa, krzywdzenia słabszych.

Wyrażanie sprzeciwu przez okazywanie nienawiści mówisz? Słabo, dokonaj samospalenia będzie lepszy efekt 🙂

• Like 2

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

17 minut temu, Jacchusia napisał:

7 godzin temu, argus napisał:

Katolska korporacja in corpore rzetelnie zasłużyła sobie nie tylko na niechęć, ale na coś więcej. Na surową karę do unicestwienia włącznie.

Twoja ocena rzeczywistości z uwagi na twoje, hmm...dziwne upodobania, nic dla mnie nie znaczy.

Jeszcze gwoli wyjaśnienia mojego poprzedniego postu.

Jak ktoś tak jak ty zaczyna rozmowę i posługuje sie taką nomenklatura i tak radykalnymi konkluzjami na inne traktowanie nie może liczyć.

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

38 minut temu, Jacchusia napisał:

Wiec o czym ty do mnie piszesz?

rzeczywiście nie ma sensu po raz kolejny tłumaczyć. ok, zostawmy to, rozmawiamy w innym języku.

38 minut temu, Jacchusia napisał:

Co tobie kompletnie nie wyszło, taką masz naturę.

mam nadzieję że przynajmniej lepiej się poczułeś.

Edited by rasputin
  • Like 3
14 minut temu, rasputin napisał:

rzeczywiście nie ma sensu po raz kolejny tłumaczyć. ok, zostawmy to, rozmawiamy w innym języku.

mam nadzieję że przynajmniej lepiej się poczułeś.

Dyskutowanie metodą rżnięcia głupa to ich specjalność. Jeszcze tego nie zauważyłeś?

Jak to nie wystarcza - włączają arogancję. 

• Like 5

692CEF77-79BD-4068-881A-FF0BBBC673AA.jpeg

8698CA6D-7F08-4ADA-8A0E-D3006DE0C1A6.jpeg

• Like 5

Wpis dekady! Jamówię napisał: Na koniec po proszę o podanie naukowej metodologii,której poddałeś się "testując" wzmacniacze. Jeśli ogranicza się ona do słuchania sobie jednego wzmacniacza po drugim,to w zasadzie możesz sobie darować.

9 godzin temu, Jacchusia napisał:

Napisałem do sly, że gdyby zapytać uczniów czy chcą matmy w szkole odpowiedź byłaby taka sama jak o religii i tyle.

Oj nie porównuj matmy do religii (jakijekolwiek).

W matematyce 2=2

W religii dwie kobiety NIGDY nie równają się dwóm facetom w sukienkach. NIGDY.

Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Św - trzech facetów - a gdzie kobity tych chłopów.  Dlaczego nie ma Bogini Matki, Córki Bożej i Duszyczki Św. ?

No nie, jedna kobita jest - Maryja - ale to matka - urodziła Jezusa - oczywiście Maryja Niepokalanie Poczęta( co za geniusz wymyśla takie frazy) przez żadnego chłopa. Biedny Św Józef całe życie bez kobiety w łóżku. 13 Apostołów( Jezus też) - i  żadnej kobiety w tym szacownym gremium ? Gdzie jakiś parytet ? 

18 minut temu, slawek.xm napisał:

czytając Twoje wpisy na forum nie odnoszę takiego wrażenia

Jam grzeszny, więc pewnie do końca mi się to nie udaje. Jestem tylko ułomnym człowiekiem i nie dostąpiłem takiego daru by patrzeć na innych oczami Boga. Staram się patrzeć na innych ludzi oczami przyzwoitosci i szacunku do bliźniego - owszem nie zawsze mi to wychodzi - ale wybacz jestem zwykłym śmiertelnikiem, bez cech boskości.  

Edited by babatular
  • Like 7

In my humble opinion

18 godzin temu, remak123 napisał:
19 godzin temu, Maju napisał:
On nic nie złapał raczej nie załapał..... 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Na dzisiaj tyle, bo okazuje się że w zapamiętaniu zgłaszają już swoich.....niedługo (tak jak pisałem) nasz Ryś doniesie na samego siebie....   :)))

Szlachetny, ale mijający się z prawdom (Wielbłond niezamieżony)

18 godzin temu, remak123 napisał:

Hidden Content

Hidden Content

Spraw sobie taki komputer na którym zauważysz że wyśmiałem ten wpis (może wystarczy zmienić fałszujący "Motyw" na taki który pokaże rzeczywistą reakcję, były z tymi z których korzystasz problemy).....potem zastanów się czy zarzucanie mi kłamstwa i późniejsze różne głupawe żarty miały jakiś sens.   

15 godzin temu, rasputin napisał:

Maju wpadnie i wyjaśni że to bezpodstawne i gołosłowne, jednym słowem: insynuacje.

16 godzin temu, sly30 napisał:
16 godzin temu, d-t-x napisał:

To atak na kościół.

15 godzin temu, jar1 napisał:

I Polskie.

I Boga i na jego żonę i ich syna! To atak na....

Ulżyło wam???

Rasputin.
Po co tak podle mi zarzucasz to czego nie napisze i nigdy nie pisałem?
Może nauczyłeś się tego traktowania od tych "wielkodusznych ateistów" których ponoć znasz.

Nie, Maju zwróci uwagę że prawo kościelne działa tam gdzie już prawo świeckie nie wkracza.
Przypomnę że Rakoczy złamał prawo kościelne, bo nie rozpoczął procesu kanonicznego gdy Szymik do niego się ze swoją sprawą zwrócił.
Szkoda że ofiara ŻADNA nie zgłosiła tego wcześniej w prokuraturze, kiedy sprawy nie były przedawnione, teraz zbok nawet swojego nie odsiedzi.

Co mam ci oszczerco jeszcze napisać byś przestał pisać podobne brednie?

17 godzin temu, rasputin napisał:

podjęcia przez Ciebie wysiłku pisania zaimków osobowych wielką literą

To nie było do mnie ale odpowiem.
Nie ma obowiązku takiego pisania.....zwłaszcza do osób notorycznie używających obraźliwych zwrotów lub tak jak ty piszących podobne insynuacje kłamiąc przy tym jak z nut!! 

Pisanie dużą literą praktykuje się "do osób których darzymy szacunkiem (lub powinniśmy) w listach, mailach" tymczasem trudno darzyć nim ludzi notorycznie kłamiących lub piszących oszczercze teksty.....nie jestem takim hipokrytą jak większość z was.

• Like 2

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

16 godzin temu, colcolcol napisał:

To jest świadomość na poziomie późnego neandertalczyka albo dziecka w wieku 8 miesięcy. Działają neurony lustrzane, których jest nie za wiele, ale są skuteczne. Wystarczy do dziecka się uśmiechnąć i najczęściej odwzajemnia.

Następnym poziomem świadomości będzie "jak Kali ukraść krowę to dobrze a jak Kalemu - to źle" . Widać już w zasadzie wchodzenie na ten poziom. Również nie wymaga specjalnego treningu. Jest dziedziczony, uwarunkowany genetycznie, zapewnia przetrwanie gatunku. 

To etapy znane z filmów z panem Stathamem, Stalone (SLY?)  i byłym gubernatorem jednego ze stanów USA. 

Łatwo mylony z odwagą, ale świadczący raczej o prymitywizmie. 

Jak widzisz sly30, w skali od 20 do 1000 jesteś na poziomie 50-75 i ja bym się tym nie chwalił 🙂 

No niestety, jest coraz gorzej. Na koncu bedzie jaskinia, albo drzewo:)

Ale jest szczery, klepie co mysli, a ze nie mysli, to juz inna kwestia. Jest szczery:)

Pamietajmy jedno, ludzie prymitywni, szczegolnie ci ktorym wydaje sie, ze takimi nie sa, zreszta wiekszosci sie tak wydaje, ktorym wydaje sie, ze maja jakas wiedze - mozna ich okreslic fanatykami, sa zdecydowanie najgorsi.

Wydaje im sie, ze sa na misji. Na misji ratowania swiata. A jedyne co robia to szerza niechec, a nawet nienawisc. Czyli dokladnie to, co wydaje im sie, ze zwalczaja.

Niestety, najczesciej przypadki beznadziejne. Jedynie jakis szok, tragedia osobista itd itp, moze im pomoc. Nic wiecej.

Niestety.

Edited by bubusia
  • Like 1
  • Thanks 1

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

2 godziny temu, babatular napisał:

No Stolyca Apostolska mnie zaimponowała. Ukrywający pedofilię biskup dostał dramatycznie wysoką karę:

"zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych;

nakaz prowadzenia życia w duchu pokuty i modlitwy;

zakaz uczestniczenia w zebraniach plenarnych  Konferencji Episkopatu Polski ;

wpłacenie z prywatnych środków odpowiedniej sumy na rzecz Fundacji Świętego Józefa powołanej przez Konferencje Episkopatu Polski, z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć."

Mi sie najbardziej podoba: "odpowiedniej sumy" i "nakaz prowadzenia życia w duchu pokuty i modlitwy".  Ja myslalem że życie w duchu pokuty i modlitwy to  dla księdza cel życia i to czego pragnie. A tu masz Ci los - to sroga kara dla biskupa.

To jaką karę dostał to doczytał....a już za co nie potrafił???

"Działając na podstawie przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego i motu proprio papieża Franciszka Vos estis lux mundi, Stolica Apostolska - w następstwie formalnych zgłoszeń - przeprowadziła postępowanie dotyczące sygnalizowanych zaniedbań bp. Tadeusza Rakoczego w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich" 

Może nie rozumie pisanego?
Albo choruje na powszechną tu dolegliwość.....wszystkie przypadki do jednego wora z napisem: "UKRYWAJĄCY PEDOFILIĘ".

A jak nazwać rodziców ofiar którzy wiedząc o krzywdzie swoich dzieci nie zgłosiły zboczeńca do prokuratury, narażając w ten sposób inne dzieci?
Pomijam ofiary które będąc już pełnoletnie też nie zgłaszały takich spraw, tłumaczyć je może przeżyta trauma.
Gdyby zgłaszali na czas to sytuacja byłaby zupełnie inna. 

Godzinę temu, babatular napisał:

Staram się patrzeć na innych ludzi oczami przyzwoitosci i szacunku do bliźniego - owszem nie zawsze mi to wychodzi....

To ostatnie od razu widać....co do reszty nie mam zdania, za mało się znamy.

Edited by Maju
  • Like 2

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

25 minut temu, Maju napisał:

czy zarzucanie mi kłamstwa i późniejsze różne głupawe żarty miały jakiś sens. 

Oczywiście że nie ma sensu zarzucać kłamstwa Kryształowi Prawdomówności (z nominacji własnej).

• Like 1

Zaczyna się......przelewanie z pustego w próżne....     :)))

Wiesz przynajmniej co komentujesz??
Nie wyśmiałem twojego wpisu gdzie ogłosiłeś że zgłosiłeś do Moderacji wpis @remak123

Edited by Maju
  • Like 2

28 minut temu, Maju napisał:

Co mam ci oszczerco jeszcze napisać byś przestał pisać podobne brednie?

Poranne chamstwo leci do Moderacji.

6 minut temu, bubusia napisał:

Na koncu bedzie jaskinia, albo drzewo:)

Czekasz aż zjawi się tam wreszcie jakieś towarzystwo dla Ciebie bo smutno Ci tam samemu?

To nie było do mnie ale odpowiem.
Nie ma obowiązku takiego pisania.....zwłaszcza do osób notorycznie używających obraźliwych zwrotów lub tak jak ty piszących podobne insynuacje kłamiąc przy tym jak z nut!! 
Pisanie dużą literą praktykuje się "do osób których darzymy szacunkiem (lub powinniśmy) w listach, mailach" tymczasem trudno darzyć nim ludzi notorycznie kłamiących lub piszących oszczercze teksty.....nie jestem takim hipokrytą jak większość z was.

Czyli twierdzisz, że nieprawdom jest (Wielbłond dwugarbny przypadkowy i niezamierzony), że dałeś like'a Bobcatowi ? Czyli sugerujesz, że załączony print screen to fake ? Hmmm. Forum przeglądam w telefonie i do tego celu nie chciałoby mi się uruchamiać laptopa, kłamczuszku i skarżypyto.
  • Like 1
5 minut temu, Maju napisał:

wszystkie przypadki do jednego wora z napisem: "UKRYWAJĄCY PEDOFILIĘ".

Tak. Ty natomiast próbujesz każdą sprawę maksymalnie rozmyć.

7 minut temu, Maju napisał:

A jak nazwać rodziców ofiar którzy wiedząc o krzywdzie swoich dzieci nie zgłosiły zboczeńca do prokuratury, narażając w ten sposób inne dzieci?

Jak nazwać? Ofiarami indoktrynacji od swojego przedszkola, która wbiła im do łbów że występując przeciwko Wielebnemu walczą z samym Bogiem.

• Like 4
9 minut temu, Bobcat napisał:

Czekasz aż zjawi się tam wreszcie jakieś towarzystwo dla Ciebie bo smutno Ci tam samemu?

No i sobie pysknal. Coz, drzewo to drzewo. Ten juz tak ma na zawsze.

Zreszta juz widac, ze znowu sie zaczelo. Pol dnia klepania na linii Maju Bob, Bob Maju.

W normalnych warunkach mod juz by wkroczyl, ale tutaj niech sobie klepia, chociaz jest ruch. Nie ma w audio, bedzie tutaj.

Edited by bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

3 minuty temu, Bobcat napisał:

Na poziomie adekwatnym do Twojej wcześniejszej wypowiedzi. Zawsze należy dostosować się do rozmówcy.

No nie drzewo?

Ech....

Normalny koles darowalby sobie taki prymitywny koment, temu sie nie udaje.

Coz, jest kim jest. Dlatego moze zaistniec tylko tutaj. Gdzies indziej dostaje zawsze kopa na starcie. I bedzie dostawal.

Ale ma bocznice, drugi dom. Lajki leca, jest doceniony. Spelniony w zyciu:)

Edited by bubusia
  • Like 1
  • Thanks 1

16 minut temu, bubusia napisał:

mozna ich okreslic fanatykami

W tym wątku znajdzie się kilku takich.

Teraz, bubusia napisał:

No nie drewno?

Ech....

Albo jaskinia. Czyli masz w końcu wytęsknione towarzystwo tamże.

18 minut temu, bubusia napisał:

Jedynie jakis szok, tragedia osobista itd itp, moze im pomoc.

Życzysz innym nieszczęścia? Uważaj. To lubi wracać do autora. Ze zdwojoną siłą.

• Like 1
  • Thanks 1
17 minut temu, remak123 napisał:

Czyli twierdzisz, że nieprawdom jest (Wielbłond dwugarbny przypadkowy i niezamierzony), że dałeś like'a Bobcatowi ? Czyli sugerujesz, że załączony print screen to fake ? Hmmm

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Forum przeglądam w telefonie i do tego celu nie chciałoby mi się uruchamiać laptopa, kłamczuszku i skarżypyto.

Laiki są różne (dziękuję, haha, zmieszani , smutny), dałem  taki  🙂 (Haha) bynajmniej nie dlatego że polubiłem jego wpis, ale dlatego że rozwaliła (a nawet rozśmieszyła) mnie jego reakcja, to że Ciebie zgłosił.....bo to do niego nie podobne by swoich zgłaszał. Pierwszy raz to widzę.....

Sprawdź tam gdzie wszystkie reakcje możesz obserwować (na jakimś kompie) zanim jeszcze raz bez sensu się odezwiesz....poza tym jakbyś był wnikliwym obserwatorem rzeczywistości, zauważyłbyś że prawie zawsze wyśmiewam jego wpisy nie patrząc na to że ma za to punkty reputacji.
Są tak warte wyśmiania że można to przeboleć......    😉

Edited by Maju
  • Like 2

3 minuty temu, Bobcat napisał:

Życzysz innym nieszczęścia? Uważaj. To lubi wracać do autora. Ze zdwojoną siłą.

To jest dla ciebie zyczenie nieszczescia? No coz.....szkoda slow.

Taki ma styl, wyrywa cos z kontekstu, i podklada swoja teorie.

Moze wiecej klepnac:)

Edited by bubusia
  • Like 1

11 minut temu, Bobcat napisał:
17 minut temu, Maju napisał:

Jak nazwać? Ofiarami indoktrynacji od swojego przedszkola, która wbiła im do łbów że występując przeciwko Wielebnemu walczą z samym Bogiem.

Dobry by to był argument gdyby był prawdziwy. 

A pisze to ofiara indoktrynacji......GW i TVN.       :)))

• Like 2

1 minutę temu, bubusia napisał:

To jest dla ciebie zyczenie nieszczescia?

A co innego?

23 minuty temu, bubusia napisał:

Jedynie jakis szok, tragedia osobista itd itp, moze im pomoc.

3 minuty temu, Maju napisał:

Dobry by to był argument gdyby był prawdziwy. 

A pisze to ofiara indoktrynacji......GW i TVN.       :)))

Starczy, Maju, z kim gadka. Tylko bedzie klepal, klepal, klepal. Nie idz ta droga.

1 minutę temu, Bobcat napisał:

A co innego?

Nie badz prymitywem, i zacytuj calosc wypowiedzi. Dowiesz sie o jaka postawe chodzi, i o jakim zjawisku mowa.

Zaraz znowu cos wyrwie i skomentuje po swojemu, zobaczycie, hehe

Edited by bubusia
  • Like 1

1 minutę temu, Maju napisał:

A pisze to ofiara indoktrynacji......GW i TVN. 

"Argumentacja" w stylu ludzi radzieckich,którzy przekonywali że u nich jest kraina wolności i dobrobytu a Ameryka to zniewolenie i nędza.

2 minuty temu, bubusia napisał:

Starczy, Maju, z kim gadka. Tylko bedzie klepal, klepal, klepal. Nie idz ta droga.

Zabrakło argumentów?

2 minuty temu, bubusia napisał:

Nie badz prymitywem

Zawsze należy się dostosować do poziomu zaproponowanego przez drugą stronę.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.