Skocz do zawartości
IGNORED

Proszę o poradę w sprawie WHARFEDALE DIAMOND 10.X


ttrx23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc, chcę kupić kolumny WHARFEDALE DIAMOND 10.X tylko nie wiem jakie? 10.4 , 10.5 czy 10.6. Pomieszczenie w którym będą grały ma 16m2, do różnego rodzaju muzyki oprócz hiphop i rap. Zależy mi na czystym dźwięku, nie chcę bardzo głośnych dudniących pudełkowo basów.

Czy w przypadku WHARFEDALE DIAMOND 10.4 z głośnikiem niskotonowym 125mm nie będzie to grało "za słabo"?

Jakiej marki wzmacniacz będzie najlepiej brzmiał z WHARFEDALE DIAMOND ?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem Wharfedale 10.2 do 16m2 i jest bardzo dobrze.

Generalnie większych sobie nie wyobrażam, chyba że masz doskonałe warunki na rozmieszczenie tych kolumn. Jeżeli nie to nie liczyłbym na dobrą scenę, czy nawet poprawną stereofonię.

Planuję Denona DRA-F109. Ale jeszcze go nie słyszałem. Ewentualnie Yamaha RS-300 lub RS-500.

 

10.2 Masz w Q21.pl za 790zł

A nadmiar gotówki lepiej przeznaczyć na lepszy wzmacniacz. Kolumny mają potencjał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bez względu na to jakie kolumny podłogowe wstawisz możesz mieć różne jazdy z basem w pomieszczeniu, to jasne, może być ich aż nadto, może być ich mniej, lub nawet wcale...Tego musisz być świadomy, co do kolumn to mogę tylko wypowiedzieć się o serii 10.6, gdyż takowe posiadam, Pomimo tego że bardziej preferuję słuchawki to lubię czasem również posłuchać muzyki na kolumnach. Kolumny te są dość sporych gabarytów i raczej trzeba brać to pod uwagę gdy ma się ograniczony metraż w twoim przypadku 16 metrów może się okazać zbyt mało jak na te kolumny. . Grają. z nadem 326, w 25 metrach, i grają.. fajnie, bas jest taki trochę "pusiowaty", barwa dźwięku ocieplona, detaliczność wystarczająca,góra nie kłuje w uszy, szczególnie przyjemnie się słucha gitar, (akustyki), elektroniki.. Przy niskiej głośności grają równo. ( Pewnie i tak nic ci to nie mówi ale co tam :D )

Modelu 10.4 nie słuchałem, mają mniejsze przetworniki, są mniejszych rozmiarów, do 16 metrów jeśli mają to być koniecznie wafle to chyba będzie lepszy wybór niż "kolumbrynowe" 10.6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie to takie abyś dał sobie spokój z tymi kolumnami. Chyba że uwielbiasz jazgotliwą góre. Ciekawe bo w monitorach mimo tej samej kopułki (chyba) grają inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak to tutaj jest, jeden pisze, że góra nie kłuje w uszy, a drugi, że jazgotliwa. Z moich doświadczeń z poprzednikami Diamond 9.5 mogę powiedzieć, że góra jest do kitu. Średnica ładna, pełna, basu sporo, ale jak mówię to dotyczy poprzedników i modelu 9.5. Jeśli te obecne nie przeszły jakiejś rewolucji i grają w podobnym tonie, to z całym szacunkiem bardziej te paczki pasują do kina domowego niż do muzyki, właśnie ze względu na wycofaną górę, no chyba że ktoś uwielbia kocyk i tego szuka. Mi w tych głośnikach zawsze brakowało świeżości na górze, doświetlenia pasma, porządnych talerzy perkusyjnych. Gitara faktycznie może zabrzmieć super, bo operuje głównie w średnicy pasma. Tak więc reasumując: bardzo przyzwoity bas, tak samo średnica i jak dla mnie ciemność na górze, co mi przeszkadzało i dlatego poszły w świat. Jednak mogą się podobać komuś, kto taką górę lubi lub ewentualnie próbować to rozjaśnić jakąś przejrzystą, w miarę jasną elektroniką w stylu Creeka. Tak czy siak lepiej nie czytać tu żadnych porad i zaufać własnemu narządowi słuchu. Opinia nie dotyczy współczesnej, nieznanej mi oferty Wafli, jednak nie sądzę, żeby producent zmienił jakoś drastycznie swoją filozofię dźwięku. Jakkolwiek mogę się mylić.

 

Tutaj jakaś recenzja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wynika z niej, że poprawili "wysokie", jeśli tak, może być elegancko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gora niestety w wharfedalach nie jest dobra. Ostra, jazgotliwa i słabo czytelna (ale nie wycofana). Średnica całkiem wyraźna, wszystkie wokale czytelne, bas klasy kolumn podlogowych, całkiem go sporo, ale nie zakluca reszty.

Opinia pozytywna nie jest, ale pamiętajmy ze za tysiaka nie ma hi-endu. To uczciwie grające kolumny, a moje ucho jest scentrowane na zestawach głośnikowych przekraczających 10'000zl

Każde kolumny za 1000 maja jakieś bolaczki, kwestia wybrania tych jak najmniej złych.

Wedlug mnie brzmienie jest sympatyczne i całkiem akceptowalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z niej, że poprawili "wysokie", jeśli tak, może być elegancko.

Przesadzili w druga strone wynika z Twojego opisu.

Opinia pozytywna nie jest, ale pamiętajmy ze za tysiaka nie ma hi-endu.

Owszem, natomiast w dobie obecnego wyboru mamy w tej cenie Tannoy V4i, Magnat Quantum 677, które po prostu grają lepiej.

W diamondach podoba m isię dół pasma, jest bardzo dobry na poziomie droższych kolumn, ale ta góra deklasuje kolumny. i nie chodzi juz o to czy ktoś to lubi czy nie, Do tego sie nie da przyzwyczaić, kwestia czasu odsłuchu w jakim zacznal byc natretne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście słabo oceniłem model 10,6 i 10,7.

Kolumny grały płasko i wąsko. Twardo i leniwie z tendencją do bałaganu przy głośniejszym

Odsłuchu.

O ile z tańszymi zestawami jeszcze jakoś grało to pod czymś bardziej wywarzonym bez korekty barwy był już dramat.

W podobnej cenie dużo lepiej wypadła Melodica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.