Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wybrać głośnik średnio niskotonowy


robotkaw

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

(mialem styczność oprócz tego, ktorego uzywam, takze z kilkoma szerokopasmowymi)

A co powiesz o tym szerokopasmowym? http://audiotransducers.com/pl/15-16cm/295-tang-band-w5-1611saf.html

Czy wykonane kolumny na tym głośniku będą dobrze współpracowały z wzmacniaczem lampowym 2 x 20 W ?

Czy stosuje się jakieś zwrotnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zwrotnicy; to jest szerokopasmowiec. A kolumna może być pewnie i OZ i BR, bo Qts ma 0,5;

nawet impenancja nie spada poniżej 8 Ohm. Powinien zagrać ze wszystkim.

Ja bym wolał robić BR na 60 Hz.

Poza tym doświadczenia z szerokopasmowymi mam słabe i jestem zrażony

próbami sprzed wielu lat.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to taka uroda dobrych szerokopasmowców- spójność, taka jednolitość pasma, choć niektóre aspekty brzmienia mogą stwarzać pewien niedosyt (zwłaszcza na krańcach). Ogólnie- dobry szerokopasmowiec może dać dużo zadowolenia, zwłaszcza "dopalony na basie z bardzo niskim podziałem :)

Ten w papierach wygląda bardzo obiecująco. (Na żywo tego akurat nie słyszałem.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa....

Szczególnie dobry, jak nie jest w kolumnie szerokopasmowcem ;-)

Problem to właśnie modulowanie góry dołem i dlatego chyba PRZYMUSOWO trzeba go odciąć.

Pewnie tak, jak w tanich KD, ok 250 - 300 Hz; tyle powinno wystarczyć, ale tego nie wiem.

Ale poza tym daje naprawdę duże możliwości ciągłości pasma, spójności, barwy itd.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niedużej głośności zniekształcenia dopplerowskie nie są dokuczliwe, dopiero jak odkręcimy gałę dają się we znaki :)

Dlatego pisałem o dopaleniu basów niskotonowcem- to bardzo często stosowany zabieg, nawet w budżetówce (np kolumny z niektórych kompletów Panasa, choć tam z wyższym podziałem, ok 1-1,5 kHz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.