Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny JBL L-80T GI problem


MrRoju

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za zakładanie nowego tematu ale sprawa jest dosyć pilna. Dzisiaj do mnie dotarły kolumny JBL L-80T zakupione na allegro za 1550 złotych i niestety jest niedobrze. Okazuje się, że w jednej z kolumn nie gra głośnik wysoko ani średniotonowy. Zauważyłem, że wejście na wtyki typu banan z tyłu kolumny jest luźne i po prostu lata (gwint także jest chyba przekręcony bo nie da się dokręcić). Gdy poruszam kablami to głośnik basowy albo gra albo przerywa. Teraz moje pytania. Czy jest możliwe, że to wejście jest powodem tego, że te dwa głośniki nie grają albo po prostu są spalone i do wymiany? Jeżeli tak to czy opłaca się negocjować ze sprzedającym częściowego zwrotu za te niedziałające głośniki (w zależności ile kosztują oryginalne do tego modelu) albo rzecz jest nieopłacalna i po prostu zwrócić kolumny i żądać całkowitego zwrotu pieniędzy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W JBLach L80T każdy głośnik ma własne zaciski typu 'faston'. Normalnie powinny siedzieć bardzo ciasno, może ktoś przy nich majstrował.

 

Ja bym z miejsca je oddał. Kupiłeś je jako sprawne czy jako uszkodzone? 1550zł to dość dużo jak za L80T.

Oryginalnych głośników średnio/wysokotonowych w Polsce nie musisz szukać, nie ma. Zostaje zachodnia Europa i USA (Ebay).

Przetworniki w L80T to 127H-1 (10 cali bas), 104H-2 (średniotonowy) i 035Ti (tweeter).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że z głośnika wysokotonowego wypadł magnes przy okazji uszkadzając cewkę. Zauważyłem, że w środku kolumny coś lata więc odkręciłem po kolei wszystkie głośniki. Magnes leżał na samym dnie obudowy. Teraz nie wiem czy jest to możliwe aby takie coś stało się z winy firmy kurierskiej (np podczas uderzenia albo rzucania paczką) Sprzedający powiedział żebym najpierw złożył reklamację tym bardziej że ubezpieczył tą przesyłkę. Ponadto mam pytanie. Czy jest możliwe, że nie wiedząc że w środku "lata" sobie magnes podczas podpięcia przez mnie kolumny do wzmacniacza i uruchomienia mogło dojść do jakiegoś zwarcia i uszkodziło też średniotonowca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele, no to niezły przelot musialy zrobic zeby urwalo magnes w dodatku istnieje ryzyko że po takim pierdyknięciu reszta głosników też będzie miała obluzowany / krzywy magnes.

Masz miernik? Bardzo łatwo mozna zmierzyć co jest nie tak z resztą przetworników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele, no to niezły przelot musialy zrobic zeby urwalo magnes w dodatku istnieje ryzyko że po takim pierdyknięciu reszta głosników też będzie miała obluzowany / krzywy magnes.

 

Po takim pierdyknięciu jak piszesz to paczki powinny być uszkodzone. Były?

Prosta sprawa kolejny złomiarz szrota ci opędzlował i tyle.

Jeśli reklamacji nie złożyłeś przy odbiorze to teraz możesz sobie składać do bólu a i tak nic nie załatwisz. A oszust się cieszy i w nos będzie Ci się śmiał.

Niestety śmiem twierdzić że one były już uszkodzone przed wysyłką, najlepiej jest potem zrzucić winę na firmę kurierską.

Inną sprawą jest to że obowiązkiem sprzedającego jeśli ma w ofercie przesyłkę jest zabezpieczenie przesyłki i wzięcie na siebie odpowiedzialności za jej uszkodzenie. Jeśli paczki byłyby opisane ostrożnie szkło o odpowiednio opłacone nic nie powinno się stać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, trudno mi uwierzyc ze obudowy sa cale a poza tym, tweeter 035Ti ma plastikowa obudowę która raczej by pękła przy mocnym uderzeniu.

 

Poza tym, na 100% sa grzebane ze wzgledu na te terminale, przypuszczam Allegrowy wałek.

Jak możesz to wyjmij woofer i zrób zdjęcie zwrotnic, może ktoś tam też majstrował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.