Skocz do zawartości
IGNORED

Uzywany dtwarzacz sieciowy z dobrym DAC (z DSD) do 2000zł


Patryk_57905

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo proszę o pomoc w wyborze źródła.

Posiadam kolumny KEF RDM3 oraz wzmacniacz Exposure 3010, a brakuje mi źródła.

Myślałem nad yamaha cd-n500, gdyż łączy w sobie wszystko czego chcę..(oprócz dsd), tj cd, odtwarzac sieciowy i DAC, ale obawiam się czy tak wszechstronne urządzenie za 2tys nie będzie miało kiepskiego dzwięku i ograniczy mój system??

Chcę słuchać muzy w bezstratnych formatach, dużych rozdzielczościach, radia internetowego, etc. ale.. no wąłaśnie ale..

Mam też pokaźny zbiór muzyki na CD. Dotychczas odtwarzałem ją z DVD Yamacha S1700-ładnych dzwięk,ale do kina, a do w/w systemu to chyba zbrodnia? Proszę o poradę, jak to rozwiązać.

 

1. Kupić DAC z odtwarzaczem CD i osobno stare dobre CD wysoki model?

2. Kupić CD-N500 która ma wszystko i bez problemu.

 

Proszę o wszelkie opinie. pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha CD-N500 czy Onkyo C-N7050 pod względem funkcjonalnym powinny spełnić Twoje wymagania, będzie to jednak "wąskie gardło" systemu pod względem jakości dźwięku.

Moim zdaniem masz dwa rozwiązania. Pierwszym jest zakup bardzo dobrego odtwarzacza sieciowego Arcam CDS27, który w jednym urządzeniu łączy praktycznie wszystko, gwarantując przy tym bardzo dobry dźwięk. Druga opcja jest zakup odtwarzacza Yamaha CD-N301 oraz dobranie optymalnego do Twoich preferencji brzmieniowych przetwornika. Nie podam Ci konkretnego modelu przetwornika, gdyż jest to kwestia dłuższej rozmowy, dobrania modelu pid Twój system oraz przede wszystkim preferencje brzmieniowe oraz oczywiscie odsłuchu.

 

Jeśli masz taka możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje.. Arcam CDS27 wydaje sie być sensowym rozwiązaniem.szkoda tylko,że nie obsługuje DSD.

Rozumiem,że zakup CD-N301 miałby być podyktowany tylko tym,że miałbym odtwarzacz sieciowy i odczyt cd, a dobry dzwięk miałby zapewnić przetwornik C/A. ? Czy w takim razie może wykorzystać dvd jako odczyt, wyjśc z niego na DAC a jako odtwarzacz strumieniowy korzystać z apple tv z którego wyjdę małym jackiem-rca na dac? Apple tv zapewni polączenie miedzy iphonem albo macbookiem który odczyta pliki a dobry dac je ładnie przetworzy? Czy ja błądze? Bardzo prosze o rozważenie jeszcze takiego rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PD-50 nie jest odtwarzaczem sieciowym i jakoś nie moge uwierzyć,że pionek za niecałe 2 tys nie ograniczy grania wzmaka za 7tys i kolumn jeszcze droższych..chciałbym może coś używanego za 3tys co na prawdę gra podobnie do pozostałych komponentów, no chyba,że pionek to potrafi????

Myśle o tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) szkoda,że nie ma dsd ale coż..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że zakup CD-N301 miałby być podyktowany tylko tym,że miałbym odtwarzacz sieciowy i odczyt cd, a dobry dzwięk miałby zapewnić przetwornik C/A. ? Czy w takim razie może wykorzystać dvd jako odczyt, wyjśc z niego na DAC a jako odtwarzacz strumieniowy korzystać z apple tv z którego wyjdę małym jackiem-rca na dac?

W takim zestawieniu nie popełnij błędu, który wiele osób forsuje na tym forum , że byle jakie źródło wystarczy ("bo to tylko zera i jedynki"), a dźwięk da przetwornik DAC.

DAC i źródło są równie ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest inaczej?Jeśli tak to czy mógłbyś wyjaśnić dlaczego?Ja sądziłem,że dvd ma mieć tylko za zadanie odczytac wspomniane zero jedynki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie, zakupy poczynione.

Wybór padł na Stream Magic 6, który posiada dobry dac i odtwarzacz strumieniowy + jako transport CD Onkyo dx-7511 (wyjście koaksjalne).

Jutro lub pojutrze wszystko poskładam i napisze co z tego wyszło, pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór to mój drugi wpis.

Chcę sobie kupić jakiś odtwarzacz z dobrym dakiem z dsd,może być nawet do 4000-tyle na niego przeznaczyłem.

Znudziła mi sie już ta wieża denona,a podobno odtwarzacze sieciowe z dsd graja nieżle.

W temacie plików wiem nie za wiele także proszę o pomoc i wyrozumiałość.

Do tej pory tylko czytam i nie mam doświadczenia zbyt dużego,a nie chcę forsy wydawać bezmyslnie.

Prosze więc o pomoc.

Pozdrawiam wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maślakowy Gaj, temat wałkuję od 2 tyg..Ja stwierdziłem,że streamowanie+dac to tak szybko rozwijająca się dziedzina, a plików w dużych rozdzielczości jest tak mało,że zakupiłem w super cenie stream magic 6 v.1 i jestem bardzo zadowolony. Wydałem połowe Twojego budżetu i jest na serio dobrze.Jeśli Ci się nie spieszy poczekaj z msc, ma wyjść nowy CA Stream Magic 6 v.3 Będzie zapewne czytał DSD,DXD oraz będzie posiadał air play-jak masz maca jak ja to super sprawa. Nowe urządzenie nie powinno kosztować więcej niż 4-4,5 tys. i może namieszać. Ps. Też chciałem z dsd,ale stwierdziłem,że w dsd na razie jest mało muzy.Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić Squeezboxa? Byś MaślanyGaju oszczędził na kasie. Porównany był z referencjom Ayona i pewnie grał równo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić Squeezboxa? Byś MaślanyGaju oszczędził na kasie. Porównany był z referencjom Ayona i pewnie grał równo...

Do tego porządny clipping i odsłuch koniecznie na kanapie clippang z Ikeii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane mi było szczęście usłyszeć system referencyjny u jednego z naszych, forumowych audiofili w wieku zaawansowanym... i od tego czasu nie mogiem dojść do siebie. Do tego dźwięku trzeba dojrzeć. I to jest właśnie referencja.

Nie pytajcie mnie gdzie to było, bo nie chcem być podejrzewany o " wzmacnianie ".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk-dzięki za pomoc.Muszę się jeszcze poważnie zastanowić na doborem klocków,bo chciałbym,aby grało porządnie

 

Ale tu piszę nieżyczliwi i bardzo wyrachowani ludzie-podejrzewam,ze mogą to być handlarze,albo naganiacze.

Dziś cały wieczór czytałem i dostałem wiele przydatnych mi informacji na pw za które dziekuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest inaczej?Jeśli tak to czy mógłbyś wyjaśnić dlaczego?Ja sądziłem,że dvd ma mieć tylko za zadanie odczytac wspomniane zero jedynki

Odczyt informacji to jedno; choć i jego jakość/stabilność ma znaczenie.

Natomiast cała reszta, czyli zasilanie, użyte materiały, aplikacje, itd mają ogromny wpływ na dźwięk.

Zawsze powtarzam - jeśli to nie miałoby znaczenia, to wszystkie odtwarzacze (z takim samym DAC) grałyby tak samo i tak samo zachowywałyby się jako transport.

 

Ponadto - dam przykład: porównajcie dźwięk (z tego samego urządzenia) który wysyłany jest przez gniazdo optyczne i coaxialne. To drugie, elektryczne, brzmi trochę lepiej. A przecież to tylko zera i jedynki :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrb przemyślałem i mądrze prawisz..dzięki.

maślakowygaj.. zgadza się pisze dużo naganiaczy .. ja przez ost 2-3tyg tylko czytam i i słucham w sklepach i w domu.. stwierdzam,że czytanie testów w gazetach to wywalanie kasy, a sprzedawcy chcę Cię zapakować tym czego chcą się pozbyć i powiedzą Ci wszystko licząc na Twoją naiwność i zaufanie..no i ta ich w większości niekompetencja.. Ja zawstydziłem jednego przedstawiciela marki którą zakupiłem bo gadał głupoty..wyobrażasz sobie?ja dyletant..bo mi się chciało wejść w temat głębiej niż gościowy który pod opieką ma 10 produktów i nic o nich nie wie jak się okazało.ech.. trzymam kciuki żeby ci ładnie zagrało..u mnie jest bardzo dobrze.

 

jello co to ta referencja?;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrb przemyślałem i mądrze prawisz..dzięki.

maślakowygaj.. zgadza się pisze dużo naganiaczy .. ja przez ost 2-3tyg tylko czytam i i słucham w sklepach i w domu.. stwierdzam,że czytanie testów w gazetach to wywalanie kasy, a sprzedawcy chcę Cię zapakować tym czego chcą się pozbyć i powiedzą Ci wszystko licząc na Twoją naiwność i zaufanie..no i ta ich w większości niekompetencja.. Ja zawstydziłem jednego przedstawiciela marki którą zakupiłem bo gadał głupoty..wyobrażasz sobie?ja dyletant..bo mi się chciało wejść w temat głębiej niż gościowy który pod opieką ma 10 produktów i nic o nich nie wie jak się okazało.ech.. trzymam kciuki żeby ci ładnie zagrało..u mnie jest bardzo dobrze.

 

jello co to ta referencja?;)

Spytaj maślaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.