Skocz do zawartości
IGNORED

ONKYO TX NR525, Velodyne imp 12- dobór zestawu 5,0


KANSAS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

 

Będę się przymierzał do zmiany głośników w zestawie - (JAMO 626 HCS). Powód jest taki, że nie nadają się do ustawienia w jakim obecnie się znajdują ( lewy front stoi 30 cm od sciany)

 

Jesli uda mi się sprzedać Jamo mam zamiar dołożyć do 3 tyś, maks 3,5tyś i kupić inny- lepszy, pasujący do mojego pomieszczenia zestaw.

W tej cenie jest spory wybór ale te wpadły mi w oko

 

 

Klipsch F20-C10-B20

 

Monitor Audio MR4 + MR1 + MR Center

 

Czy w/w zestawy, będą się nadawały do mojego Onkyo? Pewnie go zmienię ale nie wszystko razem.

Jak będzie róznica między kolumnami z portem bass reflex z tyłu i przodu?

Czy może jeszcze jakiś zestaw mam brać pod uwage jak będę się wybierał na odsłuch?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melodika BL40 vel Roth Oli 40 - na pewno zagra lepiej od Monitor Audio MR4 i Klipsch Synergy. Chyba że opcja z podstawkowych, skoro masz dobry subwoofer, który wspomoże je - to dostaniesz jeszcze lepszą jakość dźwięku (podstawkowe są tańsze od podłogowych, więc można kupić model z wyższej półki). Są też podstawkowe ze świetnym basem, może wspomaganiem nie będzie potrzebne. Jeśli chodzi o bas refleks - nie ma to większego znaczenia, te z tylnym bas refleksem są trochę bardziej wrażliwe na ustawienie blisko tylnej ściany, ale nie ma co demonizować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te też mi się rzuciły.

Własnie z Bassref z przodu pasowałyby mi bardziej bo bym mógł je do sciany dosunąć i przestawić suba. Ale to tak narazie sobie myślę. A co w przypadku kiedy będę chciał zmienić ampli na Onkyo 636 (kobieta nawet się nie zorientuje, że coś się zmieniło :) chyba że inny będzie lepszy.

Generalnie chodzi mi o to żeby kolumny miały odpowiedni zapas mocy, żebym ich przypadkiem nie zarżnął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, kierunek Klipsch F10 to dobre wyjście. Dobre kolumny z potężnym uderzeniem niezłą dynamiką.

Oli 40 grają ciszej na gorze, więc przeskok z Jamo odczujesz bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, kierunek Klipsch F10 to dobre wyjście

A jesli juz Klipsche to dlaczego F10 a nie F20?

 

Jeszcze znalazłem cos takiego:

 

Jamo C 407 HCS 3

 

Tannoy Zestaw 5.0 Mercury: V4i, VCi, V1i

 

DALI ZESTAW 5.0 ZENSOR: 5, 1, VOKAL

 

Oczywiście zarówno Melodika jak i Dali sa juz na pograniczu budżetu maksymalnego. Więcej dokładac bym nie chciał bo to w zupełności mi wystarczy. A jeszcze zmiana Ampli jest w planach.

 

Oczywiście będę chciał wszystkiego sobie posłuchać, jak tylko wygospodaruję trochę czasu. A pisze tutaj bo z pewnością wielu z was słyszało te zestawy jaki i moje JAMO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj seri F ! Miałem przez 3 miesiące F 30 , nic tylko bum-bum :(

Lepiej kup dobre front , później dokupisz resztę .

Ja zmieniłem na RF 62II . Jest lepiej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj seri F ! Miałem przez 3 miesiące F 30 , nic tylko bum-bum :(

F 30 to nie F20, to inne kolumny. choć fakt RF grają lepiej. Natomiast tyły i centralny sa duzo droższe

 

A jesli juz Klipsche to dlaczego F10 a nie F20?

Przepraszam moga być jak najbardziej 20tki

Tannoy Zestaw 5.0 Mercury: V4i, VCi, V1i

Moim zdaniem bardzo dobre głośniki, wyraźnie grające górą ale nie tak piskliwe jak Jamo, będą miały więcej średnicy ale mniej dołu.

DALI ZESTAW 5.0 ZENSOR: 5, 1, VOKAL

Zestaw bardzo podobny do Tannoya jednak dźwięk będzie bardziej ubity. Model 7 gra już swobodniej.

Jamo C 407 HCS 3

Tej konstrukcji nie odsłuchiwałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, ze dobrze byłoby przytargać do domu dwa fronty z głosnikami promieniujacymi do przodu, zobaczyć różnicę a później na odsłuch.

Unikaj seri F ! Miałem przez 3 miesiące F 30 , nic tylko bum-bum :(

F 30 to nie F20, to inne kolumny. choć fakt RF grają lepiej. Natomiast tyły i centralny sa duzo droższe

 

RFII duzo przkroczą to co sobie załozyłem, więc będę wybierał z przedziału do 3500.

A czy ten mój 525 pociągnie w/w zestawy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, kierunek Klipsch F10 to dobre wyjście. Dobre kolumny z potężnym uderzeniem niezłą dynamiką.

Oli 40 grają ciszej na gorze, więc przeskok z Jamo odczujesz bardziej.

Oli mają dużo wysokich tonów, tylko nie są ostre, chamsko cykające jak w Jamo. Mają dźwięczne, miękkie wybrzmienia. I z pewnością są dużo lepsze od Klipscha tej serii F. Efektywne też są, może ciut mniej od Klipsch, ale żaden amplituner nie będzie miał z ich napędzeniem problemu. RF (ta stara Reference) dopiero gra równie dobrze (choć w odmiennym stylu), ale RF62 kosztują tyle co zestaw 5.0 Rotha / Melodiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RFII duzo przkroczą to co sobie załozyłem

Zawsze możesz zainwestować tylko we fronty z tej linii a resztę z tańszej.

ale RF62 kosztują tyle co zestaw 5.0 Rotha / Melodiki.

obawiam się że dla kupującego przeskok na Rotha będzie zbyt bolesny. Może się wydawać że wysokie tony są schowane. Dlatego osobiście obstawiał bym Klipsche. Rothy także mamy w ofercie i są to na prawdę dobrze sprzedające się głośniki.

Dobra konkurencja dla Wharfedale Diamond

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie, troche się zmieniło od ostatniego wpisu i na dzień dzisiejszy jestem wielce przekonany, że do zmiany poleci tez ampli.

Jeśli chodzi o zestaw 5.0 to na 99% bedzie to MA Bx6. Jesli chodzi o ampli to myślałem o onkyo 636 ale ( i tu zaczynają się schody) chyba za dużo czytam ale jestem pewien że przyszły zestaw zagrzeje u mnie miejsce o wiele dłuzej niż obecny. Pod uwagę wziałem też CA AZUR 351R- oczywiście nie ma on żadnych funkcji sieciowych co onkyo( z których prawie nie korzystam poza Spotify do słuchania muzyki często)

Wiem, że można później dołozyć urządzenie z róznymi siciowymi bajerami ale jak sie teraz szarpnę to długo nic nie dokupię.

Dodam, że jako żródło Audio i Video słuzy mi teraz MEDE8ER 800X3D.

Pytanie, czy to będzie dobry wybór?

 

I czy ktoś wie jak w CA działa system autokalibracji CAMCAS?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.