Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór wzmacniacza


Coming

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kolumny Tonsil Mildton 80. Chciałbym zakupić do nich wzmacniacz. Mam do wydania 250zł.

Szukałem czegoś z yamahy, pioneera jednak jestem kompletnie zielony w tych sprawach i nie wiem czego szukać i w jakich cenach. W miarę możliwości prosiłbym o pomoc, ewentualnie linki. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś w latach 80 pojechałem do Wrześni po głośniki. W poniedziałek wpisałem się na listę i byłem sto-któryś z nadzieją na rychły zakup. Dopiero w środę dzięki temu, że wielu czekało na altusy 140 ja mogłem zakupić altony 70. Wtedy myślałem, że będę miał je do końca życia.

Co byś pod te głośniki nie podłączył w tej cenie ale i dużo wyższej brzmieć będą podobnie. Bierz co Ci się bardziej podoba i już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 250 zł to właśnie na OLX'ie stoi. Wzmacniacz Philips FA 880. Konstrukcja podobno bliźniaczo podobna do Marant'za PM-75. Sam się zastanawiałem, al ejuż poszybowałem ku droższym wzmakom. Podobno mocno wart tej kasy, ale ryzyko zawsze Twoje - najlepiej posłuchać osobiście.

 

Pozdrawiam

 

P.S gdybyś go zakupił poproszę o opinię ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie gadaj, kiedyś Tonsil na tle konkurencji prezentował znakomity poziom. Teraz to jest pseudo.

 

Na tle jakiej konkurencji? Przecież tej konkurencji nie było. Sam kupowałem Altusy 75 za 400% ceny detalicznej u kierownika sklepu i cieszyłem sie jak murzyn bateryjką.

 

Wracając do tematu kup wzmacniacz najlepszy na jaki Cię stać będzie na przyszłość. Albo inaczej poszukaj jeśli masz takie w pobliżu na szrotach te z allegro to i tak szrociarze sprzedają jak kupisz padniętego to umarł w butach nie masz żadnych praw tym bardziej na Allegro. A jak kupisz na pobliskim szrocie to jeszcze możesz się dogadać na zwrot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Nie chce mnożyć bytów więc dołączam się do wątku na temat wyboru wzmacniacza.

Moje preferencje są dość nietypowe stąd moje pytanie o radę.

W chwili obecnej mam amplituner DENON DRA-365RD, dla mnie gra fajnie i jestem z niego zadowolony. Szczególnie przypadł mi do gustu "variable loudnes". Naprawdę fajnie można tą gałeczką dopasować brzmienie do pomieszczenia. Pojawił się jednak poważny problem, ze względu na wiek urządzenie zaczyna się psuć. Spędziłem już kilkanaście godzin na próbie naprawy ale bez większych sukcesów.

Dlatego myślę o zakupie czegoś innego w podobnej klasie lub troszkę lepszego, bo jak mówię ten mi odpowiada ogólnie.

To co chciał bym zmienić, ulepszyć, to dwie rzeczy:

- właściwie nie potrzebuje radia więc wzmacniacz zintegrowany będzie OK.

- bardzo bym chciał coś małej mocy ale zgrabne i przyzwoicie grające. Chodzi o to, że w praktyce wykorzystuje maksymalnie 2W, głównie ze względu na sąsiadów i tego nie zmienię :). Nie ma więc dla mnie sensu kupowanie wzmacniacza 90W na kanał i płacenie rachunków za prąd większych (trafo dużo większe).

Okazało się, że bardzo trudno znaleźć wzmacniacz o niewielkiej mocy.

Dodam jeszcze że chodzi o rynek angielski więc w grę wchodzą nowe wzmacniacze (najmniejszym był Pioneer K20 z tego co pamiętam) ale chyba nie jest z tych lepszych, lub sprzęt używany z eBay. Nie mam jednak w nim doświadczenia.

W miarę podoba mi się Rotel RA-930AX albo model 830, ale obawiam się, że jak coś jest za stare to sypnie się tak jak mój DENON. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o sugestie.

 

Z góry dziękuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka Roteli, żaden nie padł, więc raczej bez obaw :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Mam 20 letniego Rotela oryginał wygląda jak nowy a gra lepiej od obecnych nowych do 3 tyś a może i więcej

Tylko trzeba uważać na oszustów którzy wciskają często badziewie mówiąc że to rarytas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem ostatnio Rotela930 MKII i choć sam jestem początkujący w audio i jestem dopiero na etapie dobierania głośników to po kilku odsłuchach i opiniach ludzi związanych z branżą audio mogę śmiało ten wzmacniacz polecić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Troszkę to trwało ale się doczekałem. Mam od wczoraj w domku Rotel RA-930AX.

Cóż mogę powiedzieć, gra ładnie. :) Nie słyszę jednak żadnej różnicy w porównaniu do do Denona DRA-365RD. Oczywiście liczę na to, że ten będzie solidniejszy i się nie popsuje. Ogólnie jestem zadowolony i niejako potwierdza się to co myślałem, że jak sprzęt jest w miarę dobry to potem różnice jakościowe są po prostu niewyczuwalne. Tak dobrego ucha nie mam by wyczuć ułamki procenta różnicy w zniekształceniach.

Nadal uważam, że największą różnicę robią kolumny oraz otoczenie, czyli jak dźwięk się odbija w pokoju.

 

Dzięki za rady! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.