Skocz do zawartości
IGNORED

25m2 kolumny do 3000zł


zbyszek232

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie. Na moje pierwsze "porządne" audio zawęziłem poszukiwania głównie do kolumn firmy Monitor Audio. Słuchałem RX2 i bardzo mi się spodobały. Jednak nie miałem jeszcze możliwości odsłuchać innych.

Mam 25m2. Motam się teraz jak ryba na haczyku. Najbardziej podobają mi się Monitor Audio rx. ale stać mnie i wiem, że zadowalająco zagrają rx2 bo je słyszałem u znajomego, ale sam nie wiem czy jest sens patrzeć za rx6, wydawać dużo więcej i napiąć swój budżet bo może wcale lepiej nie zagrają niż rx2. A może zwrócić uwagę na starszą serię RS 6 może 8? Częściej muzyka będzie słuchana umiarkowanie cicho i średnio głośno tak, żeby nie wkurzać sąsiadów (mieszkam w bloku). Czy RS, RX 6, 8 muszą stać metr od ściany, żeby nie "zabasowały" mi pomieszczenia? Wystarczy zatkać bas reflex, żeby nie było dudnienia? Mogę je postawić do 50 cm od ściany. Chciałbym mieć optymalny dźwięk w salonie słuchając i cicho i średnio głośno. RX2-ok 1800zł, rx6-są za 3400zł(jakoś dałbym radę), RS8-2400zł, RS6-ok.2000zł. Gdzieś przeczytałem, że nie ma szału z RX6 w porównaniu do RX2, a różnica 1400!!! Jak to jest z tym nagłośnieniem pomieszczenia? Może jednak zainwestować w starszą serię RS? RX też mają fajny wygląd szczególnie w fortepianowym kolorze (innych na żywo nie widziałem). Muzyka każda, prócz techno oraz z racji mojego wieku też mniej krzyczącej z radia ESKI. Trochę roka, ale głównie takiej, gdzie czasem ten basik tąpnie spokojnie i mocno bez buczenia, może być też blus, jakieś trąbki i wszeką stonowaną scenę instrumentów i wokali. Słuchałem ostatnio Gorillaz, też super! Soul wchodzi w grę. Pomieszczenie 5,5x4,5m. Normalny prostokąt, głośniki będą stały tyłem do okien na dłuższej ścianie. Okna zaczynają się na wysokości powyżej 1m. Naturalnie chodzi o głośniki używane.

 

(RX8 poza zasięgiem cenowym). W grę wchodzą RX2, 6. RS6, 8. Może Usher v-601 jakby były używane.

Proszę o pomoc.

 

Może Castle 2? Dużo ludzi o nich ma dobre zdanie, ale czy dadzą radę w porównaniu do rx2 i czy nie będzie problemu z ew. odsprzedaniem w przyszłości...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego grania, jak opisujesz, ja proponowałbym polować na ProAc, np. legendarne Response 2,5. Nawet klony tych kolumn brzmią niewiarygodnie. A może Audio Physic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynavoice jakoś nie jestem do nich przekonany jeśli chodzi o wygląd. Chyba nie mógłbym na nie patrzeć. A coś z używanych ok 2000? 3000 to taki max jakby naprawdę były świetne. Ciągle mówię o używanych. A co sądzicie o Tannoy V4, V4i używane. DC4T, DC6T jakby się trafiły używane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

proponuję posłuchać kolumny Dynavoice, to dobre konstrukcje, które powinny Cię usatysfakcjonować. Warto także odsłuchać przed wyborem polskiej konstrukcji Pylon Audio Sapphire 25 lub flagowej konstrukcji Sapphire 31.

 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten Tannoy to może być w raz. Napisałeś że mieszkasz w bloku. Proponuję też rozejrzeć sie za łatwymi do wysterowania monitorami. W przeciwnym razie i tak będziesz wkurzał sasiadów, chodzi o to aby głośniki potrafiły cicho grać. 25 kwadratów w bloku wcale nie tak wiele masz tam jeszcze cienkie ściany jeśli wybierzesz kiepskie głośniki to i tak będziesz kręcił gałą w prawo aby wszystko usłyszeć nie wspominając o wieczornym słuchaniu. Jeśli już Monitor Audio to wyższe serie podstawkowców. Wspomniany Tannoy może być ok, lub podłogowe ale niewielkie. Proponuję też rozejrzeć sie za używanym JM Lab Electra 906. Z odpowiednim sprzetem to jest naprawdę fajne granie.

Wielu ludzi szukając głośników często właśnie zapomina gdzie te głośniki maja stać. kupują wtedy w/g zasady im większe tym lepiej no wyglądają poważniej szybko jednak okazuje się że nie tędy droga.

Pozdrawiam, Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli fajne i się opłaca. A w razie czego to jak z zakupem na ebay i transportem?

 

 

Nie polecam zakupu kolumn przez ebay, tutaj masz strone "richersounds.ie" , na ktorej sa obecnie za 499 euro. Nie wiem jak z transportem do Polski, ale napewno mozna sie dogadac. Robilem tam pare razy zakupy, dlatego polecam. Sluchalem wlasnie w ich salonie w Belfascie DC6T, za 500 euro to miod.

 

Tak ten Tannoy to może być w raz. Napisałeś że mieszkasz w bloku. Proponuję też rozejrzeć sie za łatwymi do wysterowania monitorami. W przeciwnym razie i tak będziesz wkurzał sasiadów, chodzi o to aby głośniki potrafiły cicho grać. 25 kwadratów w bloku wcale nie tak wiele masz tam jeszcze cienkie ściany jeśli wybierzesz kiepskie głośniki to i tak będziesz kręcił gałą w prawo aby wszystko usłyszeć nie wspominając o wieczornym słuchaniu. Jeśli już Monitor Audio to wyższe serie podstawkowców. Wspomniany Tannoy może być ok, lub podłogowe ale niewielkie. Proponuję też rozejrzeć sie za używanym JM Lab Electra 906. Z odpowiednim sprzetem to jest naprawdę fajne granie.

Wielu ludzi szukając głośników często właśnie zapomina gdzie te głośniki maja stać. kupują wtedy w/g zasady im większe tym lepiej no wyglądają poważniej szybko jednak okazuje się że nie tędy droga.

Pozdrawiam, Paweł

 

 

Pawel, ale wspomniany Tannoy jest podlogowy. I moim zdaniem do cichego sluchania lepiej nadaja sie kolumny podlogowe, poniewaz monitory zaczynaja dobrze grac pdopiero przy wyzszych poziomach glosnosci.

 

To oczywiscie tylko moja opinia, ale mialem rozne monitory w domu i zaczynaly dobrze gadac dopiero po zdecydowanym odkreceniu galki glosnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel, ale wspomniany Tannoy jest podlogowy. I moim zdaniem do cichego sluchania lepiej nadaja sie kolumny podlogowe, poniewaz monitory zaczynaja dobrze grac pdopiero przy wyzszych poziomach glosnosci.

 

Ja do ty Tannoyów nie mam nic tak jak napisałem to może być dobry strzał.

Jeśli natomiast chodzi o kolumny podstawkowe to zgadzam się że panuje taka opinia że "otwierają sie" przy wyższych poziomach głośności jednak nie każde. Tylko chyba rzeczywiście to będzie pułap cenowy na chwilę obecną nieosiągalny dla zbyszka232.

Jedynie wspomniany JM Lab Electra 906.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do ty Tannoyów nie mam nic tak jak napisałem to może być dobry strzał.

Jeśli natomiast chodzi o kolumny podstawkowe to zgadzam się że panuje taka opinia że "otwierają sie" przy wyższych poziomach głośności jednak nie każde. Tylko chyba rzeczywiście to będzie pułap cenowy na chwilę obecną nieosiągalny dla zbyszka232.

Jedynie wspomniany JM Lab Electra 906.

 

Sory, zle Ciebie zrozumialem, bo z Twojej wypowiedzi wynikalo ze sa one podstawkowe. W budzecie, naszego kolegi te Tannoy to dobry strzal, napewno lepszy niz Monitor Audio w podobnych pieniadzach. No i jeszcze ten JM Lab, ale ja ich nie slyszalem wiec ie zabieram glosu w ich sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o JM lab 906 to po przeprowadzce do bloku i walką z Harbeth SHL5 potem z AP Sitara poszedłem na kompromis i kupiłem wspomniane JM laby i muszę stwierdzić że to bardzo udany kompromis owszem nie ma głosników idealnych jednak one potrafią grać zarówno cicho jak i głośno. Kwestią jest oczywiście co do nich połączymy. Ja akurat mam połączonego Manleya niektórzy mogą powiedzieć że mezalians. Ja twierdzę że nie mezalians ale naprawdę udany kompromis :)

Pozdrawiam, Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo tanio w Polsce np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i wszędzie cena za sztukę NA ZACHODZIE TO MAJĄ PRAWDZIWE PROMOCJE

 

nic tylko sprowadzać i opychać na allegro :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo tanio w Polsce np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i wszędzie cena za sztukę NA ZACHODZIE TO MAJĄ PRAWDZIWE PROMOCJE

 

nic tylko sprowadzać i opychać na allegro :)

 

Moge sprowadzic jak jest ktos chetny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge sprowadzic jak jest ktos chetny.

tylko teraz pytanie jakie były by koszty , czy wchodzi jakieś cło lub inne złodziejskie krajowe opłaty

 

koszty podróży oczywiście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa.... i Urząd Skarbowy na karku jak znalazł ;) Fajne te tannoy i mógłbym za 2000 takie zakupić... jednak strach zagląda w oczy, że się nie da i ktoś oszuka. Swoją drogą to ja znalazłem coś takiego na podanej przez Sweetepete stronie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cena jest podana pewnie za sztukę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest na allegro to przed chwilka wypatrzyłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

więc faktycznie musi być taka promocja jak już ktoś sprowadza i sprzedaje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa.... i Urząd Skarbowy na karku jak znalazł ;) Fajne te tannoy i mógłbym za 2000 takie zakupić... jednak strach zagląda w oczy, że się nie da i ktoś oszuka. Swoją drogą to ja znalazłem coś takiego na podanej przez Sweetepete stronie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cena jest podana pewnie za sztukę ;)

 

Wyraznie jest napisane pod nazwa kolumn, ze cena jest za pare (per pair).

 

A przesylka to chyba nie sa jakies duze pieniadze. GLS albo jakas inna firma kurierska i kolumny za dwa dni w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć powiem szczerze tylko nie linczujcie mnie zaraz że choć cena fajna a walory brzmieniowe na pewno miłe (nie słuchałem ale wierzę na słowo) to wizualnie moim zdaniem brzydkie nic w salonie nie mam w podobnym kolorze i całkowicie by mi nie pasowały a wygląd też jest dla mnie ważny żeby chociaż kolor mahoń najlepiej czarne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już temat tych tannoyi,ja miałem pare z angli za 339funtow,za 500 jest wersja SE.Graja fenomenalnie w tych pieniadzach.Pieknie wzkonana zgrabna podlogowka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to są nowe głośniki? 2X TAŃSZE?! TO JAKIŚ SSSSEN! W razie problemów (nie wysłania sprzętu przez sklep) jak dochodzić swoich praw?

 

Przeciez Ty mozesz sam zlecic firmie kurierskiej odbior towaru.

Firma jest pewna i dobrze znana tutaj w Irlandii jak i w UK. Spokojnie to nie sa jacys oszusci. Pisalem juz, ze robilem zakupy w ich salonie firmowym w Belfascie, bo mam blisko ( 100 kilometrow ) i wszystko bylo ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.